pondělí 30. dubna 2018

Pekelné kotě - 22. kapitolaLucifer si ve svém nejnovějším outfitu zapózoval před zrcadlem s kritickým pohledem. Pořád nevěděl, co si obléct. Pirátské oblečení s bělostnou košilí a zdobnými nařaseními na rukou a lýtkách, falešná noha a šátek přes oko? Koloniální velitel s těžkou brokátovou bundou, velkým trojúhelníkovitým kloboukem a kudrnatou parukou? Námořnický styl, admirál v plné polní ověšený medailemi – oceněními, které si dal za staletí chrabrosti a další statečné činy?

Nebo by měl jít za totálního tvrďáka celý v černém, což mělo zeštíhlující efekt a znamenalo to, že na sobě bude mít jeho cool černý pláštík a boty od Hessiana s wolframovou špičkou?
Rozhodnutí. Rozhodnutí. Polovinou bitvy bylo způsobit nepřátelům nepříjemný dojem. Pak je smést. A jakmile budou poražení, musel vypadat co nejlíp pro reportéry, kteří se na něj potom určitě vrhnou.
Zazvonil mu pekelný mobil s hudbou speciálně nazvanou „Kočka se vrátila,“ od fakt top jazzové skupiny, která hrála v klubu v sedmém kruhu, který měl hroznou pověst.
Konečně se Felipe ozval. Přemýšlel nad tím, kdy mu ten zatracený kocour zavolá. Cesta po zemi, když jim portál v Amazonské vesnici nefungoval – problém, který tajně sestrojil, aby dal nejnovějšímu páru víc času strávit spolu – zpozdil příjezd jeho nového miniona.
Problém byl, že je tak docela dobře nesledoval, když cestovali mezi městy. Jeho špionážní síť nejspíš potřebovala překopat. Věděl, že se konečně dostali do druhého kruhu, ne že by přiznal, že to ví. Jen ať si minioni myslí, že se mohou chovat, jak chtějí, a on je pak může přistihnout, jak se chovají špatně.
„No, jestli to není moje jediná kočička, která se konečně hlásí. Kde jste tak dlouho u všech devíti kruhů?“ vyštěkl.
„Přímo před zatraceným hradem, kam mě tvá zkurvená garda odmítá vpustit.“
„Samozřejmě, že ano. Za to je platím. Nikdo nevstoupí, pokud tak neřeknu. Jsme v módě uzamčení.“ Opatření, proti kterému jeho věštci pořád držkovali. Konec Pekla, jo, víme, bla, bla. Křičeli smrt a zkázu. Lucifer tomu říkal čas, kdy se konečně bavil.
„Problémy v hlavním městě, šéfe?“
„Ještě ne, ale rohy mě svrbí, což znamená, že přicházejí. Démon nemůže být nikdy příliš připravený. Přikážu strážím, aby tě i s tou dívkou vpustili.“
Felipe si odkašlal. „Ehm. Jo, k tomu. Máme menší problém.“
„Co myslíš tím menší problém?“
„Už nemám Jenny.“
„Co myslíš tím už? Moji špioni říkali, že jste dorazili do druhého kruhu minulou noc a zarezervovali si tam pokoj.“
„A neřekli ti špioni, co se stalo pak?“
Nejspíš, ale Lucifer nečetl ještě poslední hlášení. Byl zaneprázdněný tím, jak naháněl Matku Zemi po zahradě a pak ji odkvětinkovával. Nedlouho poté ho opustila s odvoláváním se na tlačící obchod, a on strávil večer tím, že doháněl poslední epizody Her o trůny. Byla tam krvavá přehlídka, kterou mohl obdivovat.
„Nemám čas sledovat každého hloupého miniona. Jsem zaneprázdněný muž. Tak se s tím srovnej, kočko. Řekni mi, jak jsi to posral.“
„Překvapily mě mořské panny. Ukázali se v přestrojení, a i když jsem se co nejvíc snažil bojovat, bylo jich příliš. Vzali Jenny.“
„Ztratil jsi svůj předmět mise.“ Lucifer klesl hlasem do tichého, výhružného vrčení.
„Unesli ji, žádné díky tvých zkurveným zatraceným duším a líným démonům, kteří celou tu věc sledovali, aniž by hnuli prstem. A to ani nezmiňuju to, jak se panny dostaly přes tolik hlídek.“
„Vymlouváš se? Snažíš se hodit vinu na někoho druhého? Nebereš zodpovědnost? Všechny obdivuhodné hříchy, ale nemysli si, že mě můžeš utišit svým odmítnutím převzít zodpovědnost.“
„A co když se vykoupím tím, že ji přivedu zpět?“
„Víš, kde je?“
„Ne tak docela, ale můžu hádat.“
A to mohl i Lucifer. Prohlédl si svoje oblečení a viděl, že už jeho mysl myslela na budoucnost. „Potkáme se v docích.“
Zavěsil a poslal pár příkazů jen lusknutím prstů. Jak lidé vyskočili, aby splnili jeho vůli, oblékl se, a už mu zůstala jen jedna věc na práci.
„Gaio!“ zakřičel její jméno. Tentokrát na její příchod nemusel čekat, objevila se v oblaku růžového parfému.
„Volal jsi, můj nadržený milenče?“
„Jak by se ti líbilo vyjet si na ryby?“ zeptal se.
Bylo na čase, aby se tento démon stal králem Temného moře a ukázal jedněm rybám, co se stane těm, kteří zaútočí na jeho půdě a vezmou to, co považoval za své.


13 komentářů: