úterý 10. dubna 2018

Odolávať jej - 28.kapitolaCole strčil nohy do topánok a odbočil do kuchyne. „Musím ísť na chvíľu von.“ Položil jej ruku na bok a naklonil sa k bozku.

Jej oči preleteli k hodinám na sporáku. Cole vedel, že jeho nedeľné stretnutia sa stávajú bodom sváru v ich vzťahu a zdrojom horiacej zvedavosti Savannah. Otvorila ústa v otázke, ktorú mala na jazyku, ale zarazila sa. Čo by povedal, keby konečne nabrala odvahu opýtať sa? Zavrela ústa a prikývla.
„Dobre.“
Odišiel po niekoľkých minútach. Bol unavený z pocitu, že prakticky potreboval vykĺznuť zo svojho domu v nedeľu popoludní. Neznášal pocit viny, ktorý ho prenasledoval, keď odchádzal. Neznášal, keď nechával Savannah. Nepáčilo sa mu, že to musel urobiť. Ale bolo to potrebné spraviť, ak chcel napraviť svoje minulé krivdy. A dlžil jej toľko - jednu hodinu svojho času. A vedel, že Savannah by to nikdy nepochopila.
***

Savannah poslušne nasledovala Marissu z obchodu do obchodu, kým ju nebolel chrbát a paže sa nechveli od nosenia všetkých nákupných tašiek. Skončili v bare u Liama na drinku. Liam nalial každému pohár vychladeného bieleho vína a postavil pred nich misku solených mandlí. Savannah si všimla ako jeho oči zablúdili k Marisse každých pár minút, bez ohľadu na to, kto slúžil pri bare.
Savannah si odpila zo svojho vína.
Mmm. Sladké tóny hrušky so sviežou marhuľovou príchuťou sa stretli s jej jazykom. Jej myseľ putovala po stý raz ku Coleovi a jeho unáhlenému nedeľnému odchodu. Uvažovala, či sa na to opýtať Marissy, ale zamietla to, pretože si nebola istá, ako spracuje informácie. „Môžem sa ťa spýtať na Colea?“ Savannah sa zahryzla do pery, motýle v nej lietali.
„Jasné.“ Pokrčila plecami Marissa, prasknúc mandľu v ústach.
„Cole je...“, zamračila sa hľadajúc správne slová. Ťažko spoznateľný? Uzavretý?
„Citovo zakrpatený?“ ponúkla Marissa.
Savannah vydýchla, unikol jej malý tichý smiech. „Áno.“
Marissa prikývla a slabo sa usmiala.
„Staráš sa o neho.“
Nebola to otázka, tak sa Savannah neobťažovala odpovedať. Bolo to tak zrejmé?
Marissa uvažujúc nad obsahom svojho vínového pohára, točila stopku v ruke. „Je tu niečo, čo ti chcem povedať.“
Pocit, že najbližších niekoľko minút sa značne chystá zmeniť situáciu, nízko pulzoval v Savannahinom žalúdku.
Marissa potvrdila, že pred niekoľkými mesiacmi sa jej Cole zveril s jeho nočnými morami. Nechcel o nich hovoriť dlhšiu dobu, ale Marissa bola neúprosná potom, čo začal chudnúť a tmavé kruhy sa objavili pod jeho očami. Zveril sa Marisse s prípadom, v ktorom bolo nevinné dievča chytené v krížovej paľbe a kúpila guľku skôr, než mohol vziať podozrivého dole. Marissa ho donútila ísť k lekárovi; dostal recept na lieky proti úzkosti a prášky na spanie, ktoré bral niekoľko mesiacov po jej smrti. Ale on sa nikdy poriadne nezaoberal situáciou alebo neakceptoval skutočnosť, že jej smrť nebola jeho chyba.
„Ale nikdy sa nezaplietli... Romanticky?“
„Nie. Oni sa doslova stretli. Cole bol pri tom, keď zomrela a vinil sám seba, že ju nemohol ochrániť.“
Omráčená tichom, Savannah prikývla. Bola jeho rehabilitáciou, nie preto, že mal k nej pocity, ale pretože sa vinil za smrť druhej dievčiny.
„Si v poriadku? Si bledá,“ povedala Marissa.
Savannah zaľahlo v ušiach náhlym prívalom krvi, ale podarilo sa jej kývnuť. „Som v poriadku. Len som to nevedela.“
Marissa ju potľapkala po kolene. „Myslela som si to.“ Marissa vypila zvyšok svojho vína a odmávala Liamovu ponuku na doliatie. „Môj brat sa do teba zaľúbil. Len to jednoducho ešte nevie. Buď s ním trpezlivá, dobre?“
Savannah prikývla, ústa mala suché a žalúdok jej robil kotrmelce. „Môžeme ísť?“ Vedela, že Cole sa vráti, nech bolo čokoľvek, čo robil v nedeľu a potrebovali si pohovoriť.
Marissa prikývla, nechajúc veľké prepitné pre Liama, potom ju zaviezla domov. Neskôr, po zápase s nákupnými taškami s oblečením, si Savannah pritúlila Cuddles do náručia a zamierila von, nie tak úplne pripravená čeliť Coleovi. Keď sa vrátila do bytu, našla ho v kuchyni, prehraboval sa v donáškovom menu. „Hej, nevedel som kedy prídeš domov, a tak mi napadlo, že by som dnes v noci niečo objednal.“
Savannah položila krútiacu sa Cuddles na podlahu a hľadela si na nohy.
„Čo sa stalo?“
Horúce, slané slzy jej pálili oči. „Musíme sa porozprávať.“

8 komentářů: