neděle 2. července 2017

Vlčie znamenia - 4. kapitola 2/2


Jej hlava sa točila, jej srdce bilo miliónkrát za minútu a niekde na ceste musela spadnúť do králičej nory.
Tad jej toto nikdy neuverí. Mala problémy uveriť tomu a videla sa TJa zmeniť, dotkla sa jeho vlčej formy. Nebola to ilúzia.

Ak niečo nebolo v jej káve. Opatrne ju ovoňala. Voňala ako normálny Midnight Sun nápoj. Pozrela hore, aby uvidela Keilove nádherné oči, ktoré ju pozorovali. Triaška šla dole jej chrbticou a horúčava zahorela v jej bruchu.
Sakra, bol opojný.
Uchopila poznámkový blok a sedela na chvíľu, aby si trochu premyslela, čo napíše. Otočila tvár, poklepávala ceruzou niekoľkokrát, kým si hrýzla do pery. Nakoniec sa rozhodla pre čestnosť.
Dobre. Prijímam to. Bolo to celkom úžasné.
Keil sa usmial na ňu a ešte viac sa tavila. Pri jeho úsmeve a výraze v očiach mal a vlhko v ústach. A oveľa južnejšie.
Vzala si rýchly hlt kávy a odtrhla oči od neho.
Prečo si myslíš, že som vlk? Nikdy som sa nezmenila v čokoľvek.
„Voniaš ako vlk,“ TJ sa naklonil vo svojom kresle a poťahoval nosom v jej smere. „Áno. Nemôžem ti to vysvetliť lepšie ako toto. Nemôžem ťa cítiť ako človeka a potom cítiť ako vlka, z dôvodu, že všetci sme tu  vlci. Ale keď sa vrátime do civilizácie, môžem ti to ukázať. No, i tam to bude ťažké vysvetliť niekomu, že potrebujeme si očuchať, ale nechceme povedať prečo. Ver nám. Si vlčica.“
Keil prikývol v súhlase a Robyn pohla vo svojom kresle, aby sa pozrela von z okna. Prílivová vlna emócií sa prehnala cez ňu. Schopnosť zmeniť sa na vlka. Kto nechcel byť schopný urobiť to? Bola to téma rozprávok a unikla do literatúry všade.
Tiež cítila niečo hlboko vnútri seba, čo mnoho rokov bolo zavreté v klietke a uväznené. Hoci si užívala svoju prácu v pekárni a milovala svojho brata, nikdy nebola úplne šťastná, až kým nebola niekde vonku v prírode – lyžovala alebo trampovala alebo splavovala rieky v kanoe.
Možno to bol ten dôvod.
Robyn odtlačila svoj blok k TJ. Ako to, že som sa nikdy nepremenila?
TJ sa poškrabal po nose a zvažoval minútu. „Keil? Nápady?“
Keilova ruka hladila jej rameno a prehltla ston. Ó, človeče, toto bol dobrý pocit. Pokožka ju svrbela, kde sa jej dotkol a ako veľmi potrebovala nájsť odpovede, potrebovala ešte viac skočiť na Keila. Príťažlivosť, ktorá začala minulú noc, spôsobila, že stratila všetky zmysly a spala v mužovom náručí, vyzerala, že narastá.
Sústreď sa.  Potrebovala sa sústrediť na túto úžasnú myšlienku, že by mohla byť schopná zmeniť sa vo vlka.
„Robyn,“ povedal Keil. „Plnokrvný vlk ako my sa narodí s génmi, aby bol schopný sa zmeniť, ale sú vypnuté u novorodencov, až kým nie sú aktivované. Sú niečo ako nečinné. Z nejakého dôvodu tvoje gény sa nikdy nezapli.“
Aktivátor?
Keil prikývol. „Jo. Je to hormón a novorodenci ho dostanú z materského mlieka.“
Robynin žalúdok poklesol. Bolo to viac ako pád, skočiť cez okraj hory Mount Logan a klesnúť do hĺbky najbližšej trhliny.
Možnosť, že bola magická bytosť  ju vzrušilo. Vidieť, ako sa TJ zmenil, zobudilo niečo vnútri nej, plnosť radosti a slobody a hlboká radosť, ktorá jej chýbala celý jej život. Teraz to vykĺzlo z jej dosahu a nebolo tu nič, čo by mohla urobiť, aby to zastavila. Odsunula sa od stola a uchopila kabát, bojovali so slzami, keď bežala von. Videla, že sa Keil zdvihol na nohy, ale ignorovala jeho natiahnutú ruku.
Sakra, to nebolo fér.
Podarilo sa jej dostať sa so svojho kabátu, predtým než jej slzy spadli. Stála a civela na jazero, ruky mala obkrútené tesne okolo trupu, keď sa jej oči zaliali od sĺz a vyliali sa. Jasný slnečný svit okolo nej neurobil nič, aby osvetlil bod temnoty, ktorý cítila pri strate niečoho, čo chcela. Niečo, čo si neuvedomila, že tak veľmi chcela.
Roby vycítila, keď sa priblížil. Jemné ruky kĺzali po jej trupe a pritiahol si ju k telu, podporoval ju. Držal ju dostatočne voľne, aby mohla uniknúť, ak by chcela, ale dostatočne blízko, aby ju nechal cítiť jeho starosti.
Ďalší vzlyk unikol predtým, než ho mohla zastaviť a Keil ju obrátil a zovrel do náručia, ako kedy bola dieťaťom. Obkrútila ramená okolo jeho krku, pochovala tvár v jeho kabáte a nechala uvoľniť svoje utrpenie.
Jej srdce bolelo.
Pomaly, cítiac jeho silu, cítila jeho pohodlie, ktoré jej ponúkal, bolesť sa zmiernila. Keilova ruka prebehla po jej vlasoch a spomenula si, ako sa jej takto dotýkal minulú noc. Musel si myslieť, že je nejaký druh emocionálneho jo – ja, výbušná a potom chladná. Zhlboka sa nadýchla a tvrdo potiahla nosom, opustiac jeho objatie.
Keil stiahol ruku, aby uchopil jej tvár. Otrel slzu palcom. „Nie som si istý, čo je zlé, ale myslím, že trochu predpokladám. Stalo sa niečo tvoje mame, keď si sa narodila?“
Robyn prikývla. Pohladila sa po svojich vreckách, hľadala vreckovku, keď Keil jej podal čistú vreckovku. Vzala si minútu, aby sa dala späť dokopy, Keil zdvorilo ignoroval jej tečúci nos a vlhkú tvár, kým sa necítila reprezentatívne.
Švihla pohľadom na neho, keď stál a čakal na ňu. Díval sa na jazero, jeho silné telo bolo ako stĺp zo žuly. Čo bolo na tomto mužovi, čo ju fascinovalo? Obrátil sa, aby videl, či bola pripravená a držal ruku pre ňu. Robyn uchopila jeho teplé prsty, užívala si pocit brnenia, ktorý bežal po jej ramene, keď obkrútil ruku okolo jej a viedol ju späť do chaty.
Vnútri Keil odmietol hovoriť. Namiesto toho jej pripravil tanier s jedlom a sadol si vedľa nej, kým jedol svoje. Hrča v jej hrdle sa usadila, pomáhala jej skutočnosť, že sedela v tesnej vzdialenosti Keila, čo spôsobilo, že jej ústa boli vlhké a musela prehltnúť dvakrát častejšie ako zvyčajne.
TJ hovoril, kým jedol, čo spôsobilo mätúce okamihy, keď si Robyn nesprávne prečítala väčšinu toho, čo povedal. Chcel jej povedať všetko o ich svorke a ako trávia spoločne čas v ľudskej forme rovnako ako v tej vlčej. V jednom bode si bola istá, že povedal niečo o tom, že sníva o ľuďoch  dole na hlavnej ulici Haines, ale musel mať extra veľký kúsok sendviča, ktorý si strčil do ústach.
Raňajky skončili, Robyn musela priznať, že sa cíti o trochu lepšie. Mať emočný kolaps na prázdny žalúdok bolo príliš. Keil sa chopil riadu a pobozkal ju jemne na tvár. „Umyjeme ho, ty píš. Povedz nám, čoho sa obávaš.“
Jeho tmavé oči ostali na nej, až kým neprikývla, potom sa obrátil preč a pustil sa do práce.  On a TJ pracovali s utierkami a mydlovými bublinami, kým umyli riad a dali do poriadku spacie vaky. Robyn si usrkávala kávu, keď ich pozorovala, láska medzi bratmi bola očividná.
Nútila seba, aby si bližšie pritiahla poznámkový blok a písala. Keď skončila, našla Keila civieť na ňu, kde si sadol, aby počkal na ňu na okraji spacej plošiny. Jeho pohľad prechádzal po jej tele a nesnažil sa skryť pohľad túžby na svojej tvári. Ich oči sa stretli a šok zo spojenia ňou zatriasol.
Tá vlčia vec. Muselo to byť niečo, čo malo do činenia so zvieracou príťažlivosťou, ktorá spôsobila, že sa chcela zvaliť na podlahu s týmto mužom. Najradšej nahým. Nechcene si olizla svoje pery a odpovedajúci záblesk v Keilových očiach skoro zohrial jej krv k varu.
Sakra, je čas prestať s kávou a dať si studenú vodu.
Keil poklepal na miesto vedľa neho a natiahol sa pre poznámkový blok. „Poď sem, Robyn, sadni si, kým budem čítať.“ Pozrel sa na TJa, ktorý sa rozvalil v kresle pred sporákom, robil si záznam v denníku chaty, predtým než urobil krok smerom ku Keilovi. „Nechaj nás, aby sme si pohovorili o samote.“
Robyn sa posadila, vysoko si vedomá pocitu z jeho tesného dotyku, keď posunul svoje telo, aby obkrútil ruku okolo jej a pritúlil si ju tesne na svoju stranu. Ak by sa zdvihla, mohla by vidieť, ako sa jeho pery pohybujú.
V skutočnosti jeho pery boli dostatočne blízko na to, aby ju pobozkal, ak by sa o trochu naklonila.
Odhodila svoju hlavu späť do bezpečia, skúmala poznámkový blok a správu, ktorú napísala.

Bolo mi povedané, že moja mama a otec boli loviť karibu[1] pozdĺž Dempster Highway, keď došlo k nehode v ich loveckom tábore. Niečia zbraň vystrelila a guľka okamžite zabila môjho otca a poranila moju mamu a poslala ju do šoku. Ostatným v tábore sa podarilo dostať ju do nemocnice v Dawson City, kde som prišla na svet skoro o dve mesiace skôr. Keď moja mama zomrela priamo pri mojom pôrode, bola som adoptovaná. Všetko čo mám po svojich rodičov je môj lovecký nôž.
Myslíš, že to je dôvod, prečo som sa nikdy „neaktivovala“? Nemôžem sa zmeniť vo vlka.
Prajem si, aby som mohla. Stavím sa, že je to úžasné.

Pozrela hore, aby uvidela, či skončil s čítaním. Nežne sa usmial. „Bude všetko v poriadku. Vysvetlím ti pár vecí najprv, aby som ti to pomohol pochopiť.“
Odtrhol vrchný list z poznámkového bloku na čistú stranu. Pozorovala ho cez jeho rameno, keď rozdelil papier na tri kúsky a nakresli kruh v každej časti. Na vrchu kruhu napísal Plnokrvní, na kraj napísal polovičnej krvi. Nechal uprostred voľné miesto. Upravil ich obidvoch, aby sa pohodlne usadili na plošine a lepšie jej mohol čeliť.
„Krátka hodina biológie, Robyn. Plnokrvní vlkodlaci, obidvaja mama a otec majú gény. Prenechajú nečinné gény dieťaťu. Dieťa sa aktivuje s hormónmi v mlieku a môže sa zmeniť vo vlka okolo puberty.“ Sklonil poznámkový blok na okamih. „A ak si myslíš, že ľudskí tínedžeri sú náladoví, počkaj až uvidíš úzkosťami sužovaného pätnásťročného vlka. Veľmi desivé.“
Odfrkla na neho a on zamrkal na ňu a pokračoval.
„Polovičná krv, iba jeden rodič ma vlčie gény. Stále prejdú na dieťa nečinné, ale z nejakého dôvodu ani mlieko od vlkodlačej matky ich nenaštartuje. Hormóny musia prísť od niekoho iného.“ Robyn pozorovala, keď Keil napísal mlieko cez vrch kruhu. Zastavil sa, predtým než napísal sex cez bočný kruh.
„Vlci s polovičnou krvou sa aktivujú tým, že majú sex s plnokrvným. Hormóny uvoľnené počas nechráneného sexu pracujú rýchlo a pretože vlci nemôžu dostať  prenosné choroby, je to tiež efektívne a bezpečné. Je to malá dodatočná komplikácia pre mužov, pretože niekto to nazval „prvé párenie“, ale ženy sa nemusia toho obávať.“ Zastavil sa a Robyn tvrdo prehltla.
Dobre. To bolo trochu prekvapenie.
Jeden kruh ostal prázdny, aby sa vyplnil. Pozorovala, keď napísal jej meno do prázdneho priestoru.
Ó sakra. Vedela, čo sa stane.
Uchopila pero a otočila papier, odplazila sa od neho, aby napísala. Možno bude mať eso pre toho muža. Žiadny spôsob, aby použil lekciu biológie, aby sa jej dostal do nohavičiek.
Chceš mať so mnou sex?
Záblesk horúcej túžby v jeho očiach odpovedal na jej otázku rýchlejšie, než jeho ústa mohli.
„Počkaj, Robyn. Je tu ešte jedna vec, ktorú ti potrebujem vysvetliť. A to je všetko, čo urobím, vysvetlím ti to. Urobíš akékoľvek rozhodnutie, aké chceš na základe toho, čo ti poviem. Ver mi.“
Robyn zaváhala a potom tvrdohlavo zatriasla poznámkovým blokom na neho. Ak sa neprizná, udrie ho.
„Do pekla, áno, chcem sa milovať s tebou. Ale to je preto, že si moja družka.“
Robynine prsty boli nešikovné, keď sa natiahla, aby odpovedala.
Príhodné. Možno by som mala požiadať TJa, či ma tiež nechce pretiahnuť.
Keil vybuchol s takým revom, že to cítila až do špiku kostí. „Nikto iný ťa nebude preťahovať, hlavne nie TJ!“
Kútikom oka uvidela, ako TJ vyletel z kresla, aby pristál v kaluži na podlahe. „Do riti, Keil, čo si jej povedal?“
TJovi sa nemuselo páčiť, ako Keil reagoval, ale prikrčil sa k podlahe. „Dobre, zrýchli to, počúvanie jednej strany vašej konverzácie ma desí na smrť.“
Robyn zvažovala na okamih a zdvihla ruku ku Keilovi. Plazila sa ku TJovi a napísala mu lístok. I keby si to nacvičili, nemyslela si, že TJ bol dostatočne rýchly na to, aby sa snažil a vytiahol niečo na ňu. Bude nútený, aby jej povedal pravdu.
Keil povedal, že je môj druh. Čo to znamená a ako môžem dokázať, že je to pravda?
„Hej, braček, pýta sa ma na to.“
Robyn ustúpila k spacej plošine, držiac oči pevne na TJovi.
„Samozrejme, že sa jej nedotknem. Najprv, mi sľúb, že ma nezraníš.“
TJ sa vyškriabal z podlahy. Mračil sa a pozeral hore, keď si trel prstom po svojich perách, ako keby sa snažil spomenúť na niečo. Krátko si prikývol sám sebe a obrátil tvár k Robyn a Keilovi.
„Ok dobre. Druhovia sú ako byť ženatý/vydatá, iba lepšie z piatich dôvodov“. Zdvihol ruku a zdvihol prst s každým komentárom, ktorý urobil. „Najprv, druhovia majú podobné záujmy a túžby. Po druhé chemická príťažlivosť medzi druhmi spôsobuje, že je nemožné, aby prehliadli, že je to ten ´jeden´. Po tretie sex medzi druhmi je super horúci a ostáva takýmto po celý ich život. Po štvrté druhovia  sú spojení hlbšie ako fyzicky, je tu tiež mentálne a emočné spojenie. A konečne druhovia si nikdy nerobia navzájom zo seba srandu.“ TJ pozrel na Keila, ktorý stál s ústami otvorenými v úžase. „Celkom dobré, hej, Keil? Tony a ja sme napísali toto kočkám vo svorke, keď sme chceli urobiť vlčiu verziu Cosmo kvízu ´Ako nájsť dokonalého druha´“.
TJ uchopil Robyn za ruku a ťahal ju so sebou, keď sa postavil vedľa Keila. „Dokázať ti pravdu, je jednoduché. Pamätaj si, braček, povedal si, že mi neublížiš. Robyn, pobozkaj ma.“
„TJ.“
„Iba na tvár! Skontroluje môj pach a ako sa cítiš. Potom pobozkaj Keila. Toto to vysvetlí lepšie ako slová.“ Obrátil hlavu na stranu, udržiavajúc opatrne oči na bratovi.
Robyn si zahryzla do pery. Nepotrebovala urobiť tento „test“ na TJovi, vedela, čo už povedal. Vedela, že je sexuálne priťahovaná ku Keilovi. Úplne a absolútne priťahovaná.
Ale urobenie toho testu znamená, že môže opäť pobozkať Keila.
Sklonila sa smerom k TJovi a nadýchla sa hlboký nádych skrze svoj nos. Nič iba vôňa misky od mydla a zľahka zemský pach muža, ktorý vynechal svoju rannú sprchu. Dotkla sa jeho tváre so svojimi perami a cítila sa ako keď pobozkala Tada.
Spojení ako rodina. Nie ohňostroj.
Presunula svoju váhu a pozerala sa do Keilových nádherných očí. Začala, že sa hlboko nadýchne, ale rýchlo sa zastavila. Jeho pach ju naplnil. Mohla ho cítiť, cítiť ako skĺzava dole do jej pľúc a skrze jej celé telo. Voňal ako vzduch hviezdami ožiarenej noci a tmavo čokoládové fondue[2] a čistý, vášnivý sex. Neschopná sa zastaviť, ignorovala jeho ponúknuté líce a uchopila ho za vlasy, stiahla ho dole, aby mohla uzavrieť dokopy ich ústa. Keď Keil reagoval, ich jazyky sa preplietli spoločne, Robyn poznala, že necítila nič iné ako uspokojenie, ktoré zažila pri každom kontakte s týmto veľkým mužom, ktorý bol pred ňou.
Dobre, vyzeralo to, že je lapená.
[1] alebo sob polárny. https://cs.wikipedia.org/wiki/Sob_polární
[2] https://cs.wikipedia.org/wiki/Fondue

24 komentářů:

 1. To testovanie bolo super.Ďakujem za preklad a korekciu.

  OdpovědětVymazat
 2. Veľká za ďalšiu skvelú kapitolu a teším sa na pokračovanie ☺

  OdpovědětVymazat
 3. Další skvělá kapitola ;-). Děkuji. HankaP

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji za překlad. Bobo.

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Ďakujem za super preklad a už sa neviem dočkať pokračovania 😉😉😉

  OdpovědětVymazat
 7. Moc děkuji za další skvělou kapitolu!!!💜👍💜

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj holky,moc díky za další supr počteníčko už se těším na novou kapitolu Mirka

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji za pokračování. Katka

  OdpovědětVymazat
 10. Vdaka za pokracovanie. GabiM

  OdpovědětVymazat
 11. Děkuji moc za pokračování a těším se na další kapitolu. 😆

  OdpovědětVymazat
 12. Srdečná vďaka za preklad i korektúru...😘😉

  OdpovědětVymazat
 13. Ďakujeme :) veľmi sa teším na pokračovanie :)

  OdpovědětVymazat
 14. Díky za skvělý překlad a korekturu

  OdpovědětVymazat