pátek 4. května 2018

Pekelné kotě - 23. kapitola


Tak, jak myslíte, že ta jejich výprava dopadne? Podaří se, nebo to nepůjde podle plánu?Nervy se mu napínaly, kotě mu v hlavě prskalo a vrčelo. Jak Felipe přecházel po starověkém kamenném doku v prvním kruhu u Styxu.
Ne tak dávno na tomhle místě stál, a jeho kocour podával packu šéfovi. Vrátil se jako jiný muž. Teď místo toho, aby hledal výmluvu, jak uniknout Luciferovým machinacím, jich chtěl být součástí. Potřeboval pomoc Lorda, aby zachránil jedinou osobu, která pro něj začala znamenat víc, než jeho vlastní životy; někdo koho miloval. Fuj. U chlupatých koulí.
Ať už se ale na tom přiznání dusil nebo ne, byl čas, aby přijal pravdu. Miloval Jenny, a pokud k tomu musel změnit svůj pohled na svět a praktikovat monogamii a chodit domů, na stejné místo a ke stejné ženě každou noc, udělá to, protože našel něco, za co ten obojek a vodítko stály. Ženu, která ho zaujala na každé úrovni – a kurva, přinutila ho vrnět.
I když byla nedochvilnost hřích, nemusel Felipe čekat dlouho. Jeho Lord vykročil z dočasného portálu na doku oblečený v černém bojovém oblečku od hlavy až k patě, což by bylo o hodně víc ohromující, kdyby na sobě neměl žlutý pršiplášť.
Na Felipovo zvednuté obočí, Lucifer řekl: „Chce to sebevědomého démona, aby tohle vytáhl. Myslel jsem, že bych těm gumovým kačenkám přidal hravý dotek.“
Hravý nebo šílený? Což nebyla věc, kterou by Felipe řekl nahlas, pokud si chtěl ponechat hlavu.
„Takže, jak se dostaneme k Jenny, šéfe? Vojenská četa? Speciální potápěčské síly? Rozdělíme vody a ty děvky uškrtíme? Vytvoříme portál do jejich schovky a vymažeme je z povrchu pomocí tvé armády?“
„Poplujeme lodí, samozřejmě. Ty zatracené portály nad vodou nefungují.“
„Lodí?“ Felipe se chtěl zrovna zeptat jakou lodí, když tu žádná nebyla zakotvená, v tom se ale z mlhy Styxu zvedl povědomý tvar. Charon v hábitu tyčí odstrkával loďku k dokům.
Chytré kotě by drželo jazyk za zuby. Zjevně ale ztratil něco ze své inteligence s poledním životem. „To si děláš, kurva srandu, že jo? Nikdy je na té rozvrzané rachotině nedoženeme.“
„Rachotině?“ Charon se vytáhl do své plné výšky, což bylo dost ohromující. „Rád bych ti řekl, že tahle loď je extrémně spolehlivá. Přeplul jsem na ní už s miliony duší. Bojoval s bestiemi. Zapojoval se do bojů.“
„Jasně,“ dodal sarkasticky Felipe. Chápeme. Ta věc je reliéfem.“
„Zmlkni,“ zavelel Lucifer a vkročil na palubu. „Pokud chceš zachránit svou dámu a kůži, navrhuju ti, abys dostal svůj chlupatý zadek na loď.“ Lucifer si zabral místo na přídi a dal si ruce za záda.
Věřil šéfovu plánu, a tak ho Felipe následoval, odolal nutkání žduchnout do Charona, který oplýval namyšleností a pobavením.
Charon použil svou dlouhou hůl, aby je odtlačil, jediným zvukem byla voda odrážející se od doku. Žádné fanfáry. Žádná ohlášení. Bez médií. Jak divné. Lucifer byl obvykle pro víc velkoleposti.
Šedá mlha je skoro okamžitě obklopila jak hrachová polévka, která neumožňovala nic vidět. Felipovi se to vůbec nelíbilo, vlhkost se mu lepila na kůži, což neskutečně štvalo jeho kocoura, čímž si připomněl, jak naposledy věřil lodi, že je převeze přes vodu, a místo toho skončili v té vodě.
Nedovolil strachu, aby ale doplaval zpět k břehu. Jenny ho potřebovala. Naštěstí nemuseli daleko.
Charon zamumlal: „Jsme tady,“ a přivázal loďku k boku obřího tvaru, který se náhle objevil po jejich boku. Odpověď přišla z mlhy, tichý zvuk z rohu. Jako by na povel, těžká mlha se rozestoupila a Felipe zíral nahoru, nahoru na něco, co vypadalo jako gigantické kovové monstrum plovoucí po Styxu.
Takhle to mělo vypadat!
Obří vojenská loď vybavená věží s kulometem, starými kanony, několika harpunami a navíc byla natřená na černo až na výjimku na přídi, kde byly cik cak rudé plameny z krvavých očních bulv. Její jméno? S. S. Sushi Maker.
„Ta už je pro tebe dost velká, kotě?“ zeptal se Lucifer, přehodil si žlutý pršiplášť přes rameno, jak k němu kráčel.
„Stačí,“ byla jeho nonšalantní odpověď. Vškrábal se po žebříku za šéfem, který, navzdory svému věku, vykazoval víc ohebnosti, než čekal.
Zhoupnul se na palubu, dvakrát si prohlédl osobu, která tam už čekala. „Jak ses-“ Felipe se zastavil, když zíral na prázdné vlny u lodě. Vítejte v Pekle, kde se dějí divné věci.
Módní styl byl tady divný. Ve vteřinách, kdy si Felipe uvědomoval, že to byl skutečně Charon na palubě před ním, získal admirálskou čepici, samozřejmě černou se zlatou stužkou. Mělo by to na Charonově hlavě vypadat divně kvůli jeho zahalené postavě – která teď měla na rukávech admirálské pruhy – a přesto nevypadalo.
S plovoucí chůzí – neměl ten chlap nohy? – vedl Charon Felipa a jejich šéfa po palubě do velitelského centra. Démoni obsadili ovladače, ozvalo se vzdálené bouchnutí a zašumění a celá loď zabručela. Pekelná armáda jedoucí nakopat pár zadků mořských pan.
„Drž se, kotě,“ poradil mu Lucifer, „protože tahle válečná loď vyrazí vážně námořnicky.“
Felipe by se zasmál, kdyby loď nevyrazila, nevyhodila ho z rovnováhy a pak se neškrábal, aby se něčeho chytil, když S. S. Sushi Maker nejel jen po vlnách, ale klouzal jimi, rozděloval je a pohyboval se směšnou rychlostí.
Když konečně popadl dech, zakřičel: „Co má sakra za motor tahle věc?“
„Motor? Taková věc v Pekle nemůže být. Tahle sračka je poháněná starou školou s vesly,“ chlubil se Lucifer. Zmáčkl knoflík a sonarová obrazovka ukázala podpalubí.
Felipe zíral na stovky veslařů, většina z nich byli Vikingové. A zatraceně šťastní. Ten zvuk, který měl za hučení motoru? Veslaři si prozpěvovali, zatímco bubeník držel rytmus.
„Veď, veď, veď loď k Temnému moři.
Až najdeme zkurvenou rybu a budeme se zabíjení dvořit.“
Pokaždé, co zazpívali verš, rozveselili se. Armáda berserkrů na cestě za slávou.
Felipe se začal cítit víc optimisticky, hlavně když pochyboval, že mají, mořské panny přistup k takové rychlosti. Třeba tu byla ještě naděje, že je doženou včas. I když se zdálo, že nikdo nevěděl, čas na co.


10 komentářů: