středa 11. dubna 2018

Fantomovy stíny - 7. kapitola 1/2


Ami byla zaparkovaná u svého počítače v Davidově pracovně, když v obývacím pokoji propukl rozruch.
Kromě ní by mělo být přízemí prázdné. Darnell byl dole a trénoval půl tuctu Druhých. Étienne byl dole v jednom ze suterénních pokojů, smýval ze sebe krev, která ho pokryla, když narazil na pětici upírů, z nichž ani jeden zřejmě neměl zájem o získání nových přátel.
Nesmrtelný nebyl rád.

Ami se bála, že takovéto konfrontace, které se protahovaly a staly se nebezpečnější kvůli Bastienovu plánu usilovat o spojenectví, mu nezískají oblibu u nesmrtelných. Jeho bratři ho už i tak dost nenáviděli. Někteří otevřeně nelibě nesli skutečnost, že stále dýchal, když Ewen ne.
Ale Ami ho znala lépe než oni. Ano, udělal pár chyb. Některé byly docela velké chyby, ale jeho úmysly byly dobré.
Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.
O tom žvanil Marcus tu noc, když se pokusila Bastiena bránit.
Věděla, že jejího manžela štvalo, že jí na Bastienovi záleželo. Ale Bastien se k ní choval laskavě. Byl pro ni spřízněnou duší v prvních dnech jejich známosti. Byl ubytován ne zcela ze své vlastní svobodné vůle v Sethově hradě, čelil novému životu, byl obklopen novými lidmi s ničím jiným než neznámou budoucností a zpackanou minulostí, které mu dělaly společnost.
Během těch prvních několika týdnů, zatímco se zotavovala z mučení, které přetrpěla v Emrysových rukách, si s Bastienem vytvořili pouto, které bylo nerozbitné jako ty, které si vytvořila se Sethem, Davidem a Darnellem.
Slyšela zvuk těžkých bot, jak někdo šel chodbou.
Vstala od krásného stolu, který pro ni koupil David.
„Kde je David?“
Richart vstoupil do dveří a v náruči nesl doktorku Liptonovou v bezvědomí. Melaniina hlava visela přes jeho paži a vlasy jí spadaly jako mahagonová opona k jeho pasu. Přední část jejího trička v sobě nesla tři otvory a byla zcela nasáknutá krví, jejíž část tekla po jeho ruce a kapala na podlahu. Jedna štíhlá ruka se bezvládně houpala, když se zastavil.
„Není tady.“ Ami spěchala kupředu. „Chechenko dnes v noci málem přišel o nohu, takže David musel do Virginie, aby ho uzdravil.“
„A co Seth?“
Vytáhla svůj mobilní telefon a vytočila číslo.
Z druhého konce linky se ozvaly zvuky bitvy. Kovové řinčení. Muži vyjící bolestí.
„Co se děje, zlatíčko?“ zeptal se Seth.
„Doktorka Liptonová byla zraněna.“
„Obávám se, že mám tady plné ruce. Budete muset –“ Zabručel, zaklel, a pak pokračoval. „Budete muset zavolat Rolandovi nebo ji vzít do Sítě.“
„Dobře.“
„Ale průběžně mě informuj.“
„To udělám.“
Ukončila hovor. „Budeš ji muset vzít k Rolandovi.“
Richart zaklel. „Nevím, kde ten paranoidní parchant žije!“
Ami se vyklonila do chodby. „Darnelle!
Boty bušily po schodech ze suterénu.
Darnell vtrhl do chodby se šesti účastníky výcviku, kteří mu byli v patách. „Co je špatně?“ Jeho oči se rozšířily, když zahlédl doktorku Liptonovou. „Do prdele. Jak je to špatné?“
„Fatální,“ řekl Richart.
Všichni Druzí se dívali zasmušile.
„David a Seth mají plné ruce práce,“ řekla mu Ami. „Víš, kde bydlí Roland?“
„Ne.“ Sáhl do zadní kapsy a vytáhl mobilní telefon. „Bude muset přijet sem.“
Richart zavrtěl hlavou. „Ať se s námi sejde v Síti. Nebude žít dost dlouho na to, aby se sem stačil dostat. Doufejme, že lékaři ji tam budou schopni udržet při životě, dokud nepřijede.“
V příštím okamžiku zmizel.
Ami slyšela, jak někteří z účastníků zalapali po dechu. „Zavolej Rolandovi. Já zavolám Chrisovi.“
***
Bastien shodil posledního vojáka ze střechy. Mužovy hlasivky byly rozdrceny, takže nemohl varovat jakéhokoli kampusového opozdilce výkřiky, když se propadal do své smrti.
Všichni odstřelovači byli mrtví. Nyní nastal čas vypořádat se s vojáky na zemi.
Vytáhl svůj mobil a vytočil Chrise.
Reordon!“ vyštěkl ten člověk netrpělivě.
„Potřebuju uklízecí četu,“ řekl a doskočil do hustého zeleného trávníku pod ním.
„Bastiene? Co se to kurva děje? Richart se tu právě objevil s doktorkou Liptonovou.“
„Proč je sakra tam? Proč ji neléčí David?“
„Nemůže. Seth taky ne. Oba jsou zaneprázdněni jinde. Lékařský tým na ní pracuje a Roland je na cestě. Teď mi řekni –“
„Zeptej se Bastiena, kde se s ním mám setkat,“ řekl Richart v pozadí.
S vědomím, že tu teď byla velká šance, že to Melanie nepřežije, Bastien pocítil ledový klid. „Řekni mu, ať se teleportuje k Peabody Hall. Jsem teď u Fetzer Hall a chystám se prohnat skrz vojáky mezi námi jako zkurvená přílivová vlna.“
Zatraceně, potřebujeme, aby někteří z těch mužů zůstali naživu, abychom –“
„Jediné, co dostaneš, jsou mrtvoly. Až sem pošleš uklízecí četu, pošli zkurvenej autobus.“
Bastien vypnul hovor a spěchal tmou směrem k prvnímu shluku vojáků.
Chaos infikoval mužstvo zbývajících vojáků, jak jeden po druhém přestali komunikovat přes vysílačky. Zpanikaření a neschopní rozpoznat svého útočníka ani se svými brýlemi pro noční vidění, ignorovali příkazy svého velitel k udržení rádiového ticha a prosili o pomoc a upozorňovali tak Bastiena na všechny své pozice.
Sejmul tři vojáky ze shluku šesti za dvě sekundy. Ostatní se snažili pálit ze svých zbraní a zároveň ustupovat. Střely tlumené nejkvalitnějšími tlumiči zaplnily noc. Neslyšel je nikdo jiný než Bastien a Richart, kdyby se objevil, jak měl nařízeno.
Bastien sebou neškubl, když ho zasáhla kulky. Vytáhl své katany, podřízl hrdla dvou mužů, a pak odzbrojil posledního. Bastien upustil jeden meč, strhl posledního muže dopředu, zanořil své tesáky do krku tohoto debila a vysál ho.
Bastien upustil tělo, zvedl svůj meč a rozběhl se k dalšímu hloučku. Jeho zranění se již hojila. Ale on by pokračoval, i kdyby ne.
Tito parchanti zabili Melanii. Až tahle noc skončí, ani jeden z nich se už nikdy znovu nenadechne.
***
Richart odložil návrat na kampus. Rolandův domov byl půl hodiny jízdy autem od Sítě. Francouz viděl pochybnosti na tvářích lékařů v Síti, když se zeptal, jestli můžou udržet doktorku Liptonovou při životě na tak dlouho. Jejich největší nadějí, proto bylo, aby se Roland setkal s Richartem na půli cesty někde, kde to Richart znal.
Richart netrpělivě přecházel po parkovišti, na kterém se dohodli.
Pneumatiky Rolandova černého auta značky Fisker Karma zakvílely, když zatočil na parkoviště, aniž by zpomalil a dupl na brzdy.
Přední dveře na obou stranách se rozletěly. Roland a Sára vyskočili ven.
„Musíme si pospíšit,“ naléhal Richart, zmenšil vzdálenost mezi nimi a sevřel Rolandovo rameno. „Nemůžu vás vzít oba.“
Sára přikývla. „To vím. Běžte. Sejdeme se v Síti. Dávej na sebe pozor, zlato.“
„Vždycky,“ řekl Roland.
Pak ho Richart teleportoval přímo do Sítě na operační sál.
Soudě podle zběsilé aktivity, která tam probíhala, doktorka Liptonová ještě nezemřela. Richart vezme tu novinku sebou na kampus a bude doufat, že to zklidní Bastienův hněv.
Ale nejdřív musel ještě udělat jednu zastávku.
***
Étienne d’Alençon znal svého bratr stejně dobře jako sám sebe.
Byli jako ta dvojčata, o kterých se někdy zmiňují ve zprávách s podivnou kombinací úžasu a skepticismu. Pokud byla Richartova paže zlomená, Étienne cítil bolest ve své vlastní. Pokud byla Étiennova noha roztříštěna, Richart cítil mučivou bolest ve své vlastní.
Nebylo to zrovna praktické spojení, s ohledem na to, že se oba bratři každou noc živili lovením a bojováním s upíry a byli skoro každou zatracenou noc zraněni. Ale byli na to zvyklí.
I když Richart neovládal telepatii jako Étienne a jejich sestra Lisette, mohl Étienne často vycítit kvůli tomu blízkému spojení, které sdíleli, když se jeho bratr trápil, aniž by četl jeho myšlenky.
Což se stalo před několika minutami, když se Richart teleportoval do Davidova domova.
Étienne měl ruce opřené o stěnu sprchy a teplá voda stékala dolů přes jeho vlasy a smývala krev z jeho potlučeného těla, když ucítil přítomnost svého bratra. Zvedl hlavu.
Díky jeho sluchu se k němu hlasy Richarta, Ami a Darnella snadno dostaly. Podle toho, co slyšel, byla doktorka Liptonová smrtelně zraněná.
Proč s nimi sakra lovila upíry?
Na tom nezáleží.
Jeho bratra rozrušilo něco jiného.
Co se děje?, zeptal se francouzsky svého bratra ve své mysli.
Za jak dlouho můžeš být připraven vyrazit?, zněla jeho odpověď, i když pokračoval v rozhovoru s ostatními.
Minutu. Možná dvě. Za jak dlouho mě budeš potřebovat? Nezeptal se proč. Na tom nezáleželo.
Oblékni se. Nechci znepokojit ostatní, ale… Možná budu potřebovat pomoc s dostáním Bastiena pod kontrolu, až se vrátím na kampus.
Étienne se zamračil. Co tím myslíš dostat ho pod kontrolu?
To uvidíš, až tam budeme. Musím jít.
Étienne ztratil spojení, když se jeho bratr teleportoval pryč.
Étienne zaklel, napěnil a opláchnul své tělo nadpřirozenou rychlostí, a pak vypnul sprchu.
David měl připravenou zásobu nového oblečení pro nesmrtelné a jejich Druhé, které se vyrovnalo oblečení, které lze nalézt v obchodních domech. Do domova staršího nesmrtelného chodilo tolik mužů a žen (který pro mnohé z nich opravdu byl jako domov). Často přicházeli přímo z boje a jejich oblečení bylo roztrhané nebo zakrvavené. David byl rád připraven a těšilo ho poskytovat své rodině cokoli, co mohli potřebovat nebo co by jim mohlo poskytnout větší pohodlí, včetně náhradních ložnic a již zmíněného oblečení.
Étienne vydrancoval šatník v pokoji pro hosty, který v poslední době využíval stále častěji. Vytáhnul kapsáče, tričko s dlouhým rukávem, boxerky a ponožky. Všechno černé.
Nevěděl, jestli si toho už David a Darnell všimli, ale od té doby, co se nesmrtelní v této oblasti dozvěděli, že se ten debil Emrys nemohl dočkat, až dostane Ami do rukou, začali trávit více svého volného času tady, s cílem zajistit její bezpečnost.
Ne, že by ji David nemohl ochránit sám. Prostě se zdála být tak drobná a křehká, a to navzdory její ohromující schopnosti nakopávat upíří zadky.
A ona uměla doopravdy nakopat upíří zadek. Étienne jí viděl v akci jen jednou, ale nikdy na to nezapomene.
Kromě toho to tady měl rád. Jeho Druhý, Cameron, se nedávno prudce zamiloval do jedné ženy a trávil s ní každou minutu, kterou mohl. Dům, který on a Cam obývali, se nyní zdál být tak zatraceně prázdný. Od té doby, co se sem přestěhovali Ami a Marcus, byl Davidův dům stále plný aktivity, vždy zábavný, nikdy zde nebyla nuda.
Nikdy se zde necítil osamělý.
Étienne se rychle oblékl, přidal své pohodlné, ale odřené boty, a pak napakoval zbraně.
Možná budu potřebovat pomoc s dostáním Bastiena pod kontrolu, až se vrátím na kampus.
Co to sakra mělo znamenat?
Připraven na cokoliv, k čemu ho bude jeho bratr potřebovat, Étienne vyšplhal po schodech nahoru do přízemí.
Ami a Darnell mluvili v napjatých větách v Davidově pracovně.

16 komentářů:

 1. dakujem za preklad, len by som sa chcela opýtať či nám náhodou nechýba druhá časť 6tej kapitolky, alebo som ju len prehliadla? Evka

  OdpovědětVymazat
 2. Taky děkuji za překlad, ale myslím, že část předchozí kapitoly chybí.
  Jsem teď napjatá, co se vlastně stalo? :)

  OdpovědětVymazat
 3. Dakujem za preklad a korekciu :-) Som zvedavá ako a či Mel zachránia??
  aj ja mám pocit, že nám chýba druhá polovica 6.kapitoly :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Moc děkuji za kapitolu a těším na chybějící předešlou kapitolu :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Aj ja som zvedava, ze co sa stalo v tej chybajucej kapitolke....
  Dakujem 😊

  OdpovědětVymazat
 6. Děkuji moc za pokračování.Katka

  OdpovědětVymazat
 7. děkuji za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 8. Moc děkuji za další skvělou kapitolu!!!❤❤❤

  OdpovědětVymazat
 9. Moc děkuji za další skvělou kapitolu a překlad 💚

  OdpovědětVymazat
 10. Děkuji za překlad. Bobo.

  OdpovědětVymazat
 11. Diky za preklad ☺️

  OdpovědětVymazat
 12. Moc děkuji za překlad a korekci.
  Vina

  OdpovědětVymazat