sobota 20. ledna 2018

Vládce bouří - Epilog

Milí čtenáři,
doufám, že si pořádně užijete poslední kousek příběhu.
Dejte nám vědět, jak se vám kniha líbila.
Paty


EPILOG

O týden později seděla Niniane brzy ráno u stolu na terase a hleděla na svou soukromou, zdí obehnanou zahradu. Den začal křišťálově čistým chladným ránem. Na sobě měla kožíškem podšitou vestu a okolo stálo několik zapálených ohňů. Zahrada byla drahocennost, asi tisíc kilometrů čtverečních velká a porostlá hustým kobercem z trávy, květin a ovocných stromů. Pozorovala muže na zahradě. Svlékl si košili a po jeho dlouhém, svalnatém trupu stékal pot.
Korunovace byla včera. Urien měl na sobě při své korunovaci oděv posetý zlatem a drahokamy. Ona se pro tuto ceremonii rozhodla pro jednoduše střižené šaty z tmavě modrého hedvábí, musela odříkat ta správná slova a ve správný čas dát správné odpovědi. Na nic z toho si nevzpomínala. Během ceremonie měla myšlenky zamlžené zděšením, a když jí na hlavu vkládali otcovu korunu, třásla se jako osika.
Poté poprvé udílela audience. Trůn byl neuvěřitelný nepohodlný kus nábytku. V duchu si poznamenala, aby si opatřila polštářek. Tiago, oblečený do černa, na zádech zkřížené oba meče, poprvé zaujal své nové postavení a stál za ní. Zástupci americké a kanadské vlády a ostatních Starých Říší jí předávali dárky, pozdravení, přání štěstí a ujištění o přátelství. No. Čas ukáže, co vydrží.
Pak došlo na šlechtice Temných fae, aby jí vyjádřili svou úctu. Rozeznávala mezi nimi jisté i potencionální spojence a starým nepřátelům, kteří se před ní zhluboka ukláněli, věnovala chladný úsměv. Tiago už měl za sebou týden plný pilné práce. Našel pět šlechticů, kteří byli zatčeni a předvedeni před soud, protože se podíleli na převratu, při kterém byla zabita Ninianina rodina. Ona sama povrdila Kellena ve funkci nejvyššího soudce a Aubreyho jako kancléře. Na jejich doporučení jmenovala na místo velitele Temných fae chytrého, schopného a přátelského muže jménem Fafnir Orin, který se zamlouval i Tiagovi.
Následovala korunovační hostina, na které tančila nejdřív s Aubreym, poté s Kellenem a Fafnirem a poté se propracovala dopředu schváleným seznamem bezpečných tanečníků. Naposledy tančila s mužem, kterého milovala nejvíc. Po hostině si do její soukromé zahrady odnesli hromadu dek a milovali se pod širým nebem plným hvězd a bylo to nádherné.
Za jejími zády se ozval Aubreyho hlas: „Dobré ráno, Veličenstvo! Děkuji za pozvání ke snídani!“
Otočila se k němu a zářivě se na něj usmála. „Dobré ráno, Aubrey! Doufám, že nemáte námitky proti pracovní snídani?“
„Vůbec ne,“ řekl. „Rád začínám svůj den brzy a my máme plno práce.“
Kancléř se posadil k jejímu stolu. Nalila mu šálek kávy. Společně pozorovali svalnaté tělo muže při komplikovaných pohybech bojového umění, jak se jeho svaly, které se ještě zotavovaly z těžkého zranění, napínají a formují.
„Pro něho tu bude válka neustále,“ řekl Aubrey se starostlivě nakrčeným obočím.
Uprostřed pohybu na ni muž pohlédl. Věděl, o čem mluví. Věděl všechno, co se jí týkalo. S teplou, neviditelnou něžností ji objala jeho magická energie.
Královna Temných fae odvětila: „To ho dělá šťastným.“


23 komentářů:

 1. Dakujem, milujem tuto seriu 😉😊
  Kolko ma dielov, a budete pokracovat v prekladoch? 😁

  OdpovědětVymazat
 2. Diky moc za celou knizku! Prosim planuje se pokracovat v prekladu teto serie? G.

  OdpovědětVymazat
 3. Moc děkuji za krásný překlad,jste skvělí♥♥♥

  OdpovědětVymazat
 4. Díky za překlad další úžasné knihy 😘🌺
  a doufám v pokračování serie 😍

  OdpovědětVymazat
 5. Dakujem za preklad a korekciu knihy, ktorá bola skvelá, tak ako prvý diel :-) A bola by som rada, ak by ste pokračovali v prekladoch téjto série. Dost ma zaujalo, čo bude musieť spraviť Rune pre Carling na revanš :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, hrdinové příštího dílu jsou Rune a Carling:-) Jeden z mých nejoblíbenějších dílů:-)

   Vymazat
 6. Ahoj, děkuji moc za překlad a korekci knížky. Nečetla jsem, vždycky čekám, až bude knížka celá, bo by mě po každé kapitole mrsklo. Ale těším se. První díl byl boží, skvěle jsem se u něj bavila. Díky, díky....

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuju moc za překlad celé knížky.

  OdpovědětVymazat
 8. Moc děkuji a těším se na další.

  OdpovědětVymazat
 9. Oba díly byly super čtení, moc děkuji za dnešní překlad a přimlouvám se, za pokračování. Katka

  OdpovědětVymazat
 10. Potěším vás, další díl začne přibývat co nevidět. ;)

  OdpovědětVymazat
 11. Ďakujem a teším sa na pokračovanie:)

  OdpovědětVymazat
 12. Moc děkuji a už se těším na další díl.

  OdpovědětVymazat
 13. Dakujem za preklad a korekciu celeho pribehu. GabiM

  OdpovědětVymazat
 14. Děkuji moc za překlad i korekturu úžasné knížky, i když na první díl nemá ;-) Těším se na Runa :-) Ještě jednou děkuji za váš čas, jste úžasné :-)

  OdpovědětVymazat
 15. Ahoj holky,moc díky za celý překlad bezva čtení Mirka

  OdpovědětVymazat
 16. Moc děkuji. I mě se tato série strašně líbí a jsem hrozně ráda, že ji překládáte. ❤❤❤

  OdpovědětVymazat
 17. Moc děkuji za skvělou kapitolu a překlad celé knížky ..Je to skvělá série
  ❤❤❤

  OdpovědětVymazat
 18. Krásný příběh, stejně jako první díl, moc a moc děkuji za překlad a korekci.

  OdpovědětVymazat