čtvrtek 21. prosince 2017

Santův zlobivý seznam - 1. kapitola


Tákže, překvápko, překvápko, přeskočila jsem slíbené draky, a aby to bylo tématické máme tu Clause.
Je to takový rychlý dáreček pro vás, tak si ho užijte 💗
Tereza


Cole byl elf Clause. A upřímně dobrotivý Clause.
Což znamenalo, že jednu noc v roce – na Štědrý den – poslechl volání, připojil se k bratrům, převzal plášť Santy a doručoval dárky dětem po světě. Bylo to až příliš mnoho práce pro jednoho muže, dokonce i s magií, takže mnoho generací zpět (elfové žili dlouho) byla práce rozdělena mezi Clausovu pokrevní linii.
Stovky Santů jen na jednu noc.
Včetně Colea.
Mia, skrytá za velkým vánočním stromem uprostřed kanceláře Agentury pro paranormální ochranu, si povzdechla a upila pití.
Levné šampaňské v plastovém pohárku, fakt to dneska rozjížděli. Ukradla si další pohled na objekt své touhy přes okraj.
Ne, že by si vůbec všiml nízko postaveného elfa jako jí. Ale, a jí se nafoukla hruď pýchou, nebyla žádným obyčejným lesním elfem. Ne, byla Vánočním elfem.
Jasně, byl to krok nebo taky stovka od Clausových elfů, ale ona a ostatní byli stejnou součástí magie Vánoc jako jeho rodina. Bez Vánočních elfů by nikdo nevyráběl hračky, které Santové doručovali.
Milovala, když jí dědeček vyprávěl o výrobnách, kde dělávali hračky, když byl mladý. Jeho oči, teď potemnělé věkem, vždycky jiskřily životem, když o tom mluvil.
Vojáčci, točící kačeny, medvídci a další… Všechno to vyráběli. Ale to byly zlaté časy, než všechno přemohla elektronika. Teď to byly jen smartphony a tablety a staří elfové jako dědeček s tím nedokázali držet krok.
Pohlédla na malý balíček v rukou a usmála se. Její nadílka pro kancelářského tajného Santu, no, prostě jednou Vánoční elf, vždycky Vánoční elf. Krev vždycky vítězila.
Uvnitř balicího papíru s velkým rudým lukem byl malý pletený medvídek. Sama ho vyrobila. Nikdo nemohl říct, že Vánoční elf dárky kupuje.
Hodila prázdný kelímek do koše a šla do rohu místnosti. Kancelář byla Vánočně vyzdobená.
Stoly byly pryč, neměla ponětí, kdo sem dostal ten stromek. Třpytil se stovkami světýlek, které nebyly napojeny na elektřinu, koule zářily, a dokonce v nich byla vlastní vánoční vichřice. Vločky byly usazeny na větvích, vrchol byl zahalený v mlze. Zřejmě magie. Ale APPO byla vyhlášena pro své magii používající paranormály. Sakra, dokonce slyšela, že minulý týden najali vílu.
Zvuky veselí plnily vzduch, zesilovaly, jak večer postupoval. Byla tu většina zaměstnanců agentury před Štědrým dnem, aby oslavila další úspěšný rok.
Byla u agentury šest měsíců, ale přišlo jí, že konečně našla místo, kam patří. Kde se necítila mimo mísu.
I když byla jen v administrativě spíš než v poli, líbilo se jí, že dělala něco jiného, čím pomáhala lidem. Bylo to skoro stejně dobré jako vyrábění hraček.
Zamířila do rohu místnosti ke stolu s dárky, najednou se zastavila. Vysoká postava stála u stolu, projelo v ní mrazení. Cole. Ale pak se pak otočil bokem a ona si uvědomila, že to nebyl Cole, ale Rhod, jeho bratr.
Měla Rhoda ráda. Stejně jako Cole byl Clausem a potenciál Vánoc se kolem něj obtáčel jako kápě, což v ní něco uvolňovalo.
I když nebyla nikdy na Pólu, když se její rodina odstěhovala, když byl otec dítětem, pořád cítila to tahání. Být kolem Clausů pomáhalo elfům s hlubokým voláním. Trošku.
Rhod něco položil na stolek. Malou, jasně zabalenou krabičku s cedulkou. Otočil se a přichytil ji, jak zírá, mrkl na ni, než odešel.
Zrudla až po kořínky vlasů, tváře ji hořely, ale odolala nutkání utéct a schovat se. Claus si jí všimnul. Aspoň, že to nebyl Cole, říkal ji malý hlásek v hlavě. Pokud by na ni mrkl takhle on, na místě by se rozpustila.
Teď měla cestu volnou, doběhla ke stolu a skryla svůj dárek pod ostatními.
Stejně jako u zbytku byla kartička bez jména. Tajný Santa v agentuře pracoval trochu jinak, než kdekoli jinde.
Všichni dali své dárky na stolek a o půl noci je kouzlo roztřídilo a dalo na ně jména.
Skousla si ret, když přemýšlela svým dárkem. Kdo by jí dal méďu vyrobeného s láskou a magií samotného Vánočního elfa?
Hluboký smích přitáhl její pozornost a ona se ohlédla přes rameno na pochechtávajícího se Colea kvůli něčemu, co řekl jeho bratr.
Když svého medvídka tvořila, představovala si, že na něm bylo Coleovo jméno… jako u tajných Santů, kteří pracovali jinde. Těch normálních, smrtelných… ne těch kouzelných.
Znovu zkontrolovala svůj dárek, natáhla se, aby narovnala luk, a pak se otočila k hledání dalšího pití a možná něčeho k zakousnutí.
***
„Víš, že je Vánočním elfem, že jo?“
Cole se otočil při zvuku bratrova hlasu, Rhodova hlasu, a následoval jeho pohled na drobnou ženu, která stála u švédských stolů. Okamžitě mu ožila každá buňka k životu.
Mia.
„Je?“ zeptal se zmateně, aniž by z té drobné ženy sundal oči.
V létě se připojila k agentuře a on ji nebyl schopný dostat z hlavy. Drobná s křivkami, masou tmavých vlasů, které mu připomínaly pečené kaštany, a karamelové oči, které zářily tajemstvím, byla pokušením. Pokušením, po kterém by rychle skočil, kdyby pokaždé jasně nezrudla a neutekla, kdykoli se s ní snažil promluvit.
Nemluvila s ním.
„No,“ řekl s pokrčením ramen. „To pár věcí vysvětluje.“
Stejně jako to tahání pod žebry, které cítil, pokaždé, co ji spatřil, a měl potřebu, přinutit ji usmát se… vidět ty smutné oči jiskřit smíchem. Vánoční elf bez Vánoc, bez Pólu, byl smutnou bytostí.
Na rozdíl od Clausových elfů, kteří v sobě nosili Vánoce, je Vánoční elfové nenosili. Potřebovali pravidelné přilívání Vánočního ducha, aby byli šťastní. Vánoce v něm cítily její smutek, cítily prázdnotu uvnitř ní a potřebovaly ji zaplnit.
Ale nevysvětlovalo to další věci. Jako třeba kolem ní obtočit paže, nebo potřebu zjistit, jestli ty buclaté rty chutnaly tak dobře jak vypadaly. A rozhodně to nevysvětlovalo tu rudou mlhu, která na něj sestoupila pokaždé, co se usmála na nějakého muže.
To bylo způsobeno starým primitivním instinktem a skutečností, že byla zatraceně sexy.
Následoval ji očima, jak se pohybovala po místnosti. Malé skupinky lidí se rozestupovaly, aby ji přivítaly, a Cole musel sevřít zuby, když ji Darrick, jeden z pracujících skřítků, vzal kolem ramen.
Ze ztuhnutí jejího těla mu bylo jasné, že se jí ten náhodný dotyk moc nelíbil.
„Pokud ji chceš,“ bouchl Rhod Colea do paže. „Radši by sis měl pohnout, než to udělá Darrick.“
Cole na něj zavrčel, ale Rhod se jen zasmál a odešel najít svou ženu Candy. Pořád to byl přetrvávající vtípek, že jen elf Claus Rhod si mohl najít a vzít ženu se jménem Candy Kane.
Teď byla Candy Clausová, což tak dobře už neznělo, ale nedělalo to rozdíl, přes polovina jeho bratří se ještě nevzpamatovala z lásky k ní.
Cole se do pití ušklíbl, zaklonil hlavu a dopil jedním hltem.
I když na jednu věc bratři zapomínali. Rhod a Cole možná na jednu noc byli Santy, a to zatraceně dobrými, ale po zbytek roku byli ochrankou. Zkurveně dobrou se všemi zkušenostmi a schopnostmi strážit VIP, celebrity a někdy i královské.
Nejenom to, někdy vzala agentura práci i v jiných lokacích a při záchranách. Nebylo pro ně neobvyklé, aby spadli do bojové zóny, jen aby zachránili vílí princeznu, nebo vystopovali wyverna na Antarktidě.
Zahlédl Miu v davu, jak prochází dveřmi naproti na terasu a usmál se. A ty schopnosti mu teď přijdou vhod při stopování a polapení báječného Vánočního elfa.

Protože byl tuhle noc rozhodnutý, že od něj přestane utíkat.

35 komentářů:

 1. Moc děkuji za skvělou kapitolu a překlad. 💚

  OdpovědětVymazat
 2. Moc děkuji za skvělý překlad!!👏👏👏

  OdpovědětVymazat
 3. Dakujem veľmi pekne za skvelú kapitolu a teším sa na pokračovanie :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Moc a moc ďakujem za pekné a milé prekvapko ♥

  OdpovědětVymazat
 5. Díky za krásný Vánoční dárek 🎄🎁

  OdpovědětVymazat
 6. Děkuji za krásnou kapitolu :-) a těším se na další

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji. Moc se těším.

  OdpovědětVymazat
 8. Moc děkuji. Těším se na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 9. Jé díky, Ježíšek letos přišel dřív, diky moc

  OdpovědětVymazat
 10. Moc bych chtěla vidět tu agenturu :)
  Díky za překlad a korekci.
  Vina

  OdpovědětVymazat
 11. Ďakujem, ďakujem za preklad a už sa neviem dočkať pokračovania 💜💜💜

  OdpovědětVymazat
 12. Moc děkuji za skvělý překlad. Katka

  OdpovědětVymazat
 13. Děkuji, už se těším co vyrobí vánoční elfík mě😊

  OdpovědětVymazat
 14. Dakujem za prvu kapitolku. GabiM

  OdpovědětVymazat
 15. Mooc pěkný začátek ;-). Děkuji. HankaP

  OdpovědětVymazat
 16. Díky za skvělý překlad a korekturu

  OdpovědětVymazat