pátek 2. června 2017

Koncil smečky - 10. kapitolaKurt a Clint se setkali s Tonym, Cainem, Austinem a dalším měničem, Grayem Masonem, na letišti. Byla výhoda, že měl Koncil své vlastní letadlo, které mohli muži použít.
Jich pět nastoupilo na letadlo a zabralo si sedadla. Clint mluvil s Grayem a Cain s Tonym byli v ústranní. Kurt využil tu situaci, aby muže pozoroval.

Gray s Clintem mluvil o svém posledním přesunu do města v Novém Mexiku, kde byla komunita zaplněná různými druhy měničů. Kurt byl v šoku, když zjistil, že byl Gray spářen s rysem. Nemyslel si, že někdy potká vlčího měniče svázaného s naprosto jiným druhem. Ale ten úsměv a láska v Grayových očích, když mluvil o své družce, ukazovaly, že ten muž byl se svou volbou naprosto spokojený. Kurt byl v úžasu.
Tony a Cain vytáhli mapu a roztáhli ji po stole před nimi. Kurt se přesunul, aby viděl, na co se dívají. Byla to satelitní mapa sousedství.
„Tohle je ten dům?“ zeptal se Kurt a ukázal na kruh budov na mapě.
„Je registrovaný na kamaráda Dana Cartera z dětství. Bylo to jediné spojení, které jsme v Rolling Hills našli,“ řekl Cain.
„Přeju si, abychom tam měli někoho na blízku na sledovačce,“ okomentoval to Tony. „Ale bylo rychlejší přijet sami než někoho lokalizovat. Nejbližší smečka je z Vegas a my bychom museli požádat o pomoc a počkat, jestli ji jejich Alfa schválí.“
„Myslel by sis, že tu bude jednodušší cesta,“ zmínil Kurt.
„Jo,“ souhlasil Cain. „I se zmínkou o Koncilu by to pořád bylo na Alfovi. A nejspíš by to zabralo pár dní.“ Odfrkl si Kurt.
Tony se zasmál jejich reakcím. „Politika je něco na tebe.“
Možná, ale Kurt nad tím musel přemýšlet. Pokud by tu byl způsob, jak všechno lépe zkoordinovat, bylo by to něco, na co by se měl rozhodně podívat. Jeho pozice u Koncilu by mu měla pomoct dosáhnout na Alfy z ostatních Smeček. Měl přístup k informacím o všech Smečkách pod Koncilem ve Spojených Státech. Tony mohl pomoct s kontakty z jiných zemí. Ale na to bude myslet, až se vrátí domů.
Oznámení přišlo skrz reproduktor, že byli připraveni k odletu, a Kurt se obrnil. Nesnášel létání. Rozrušovalo jeho vlka. Sevřel pevně područku křesla a zavřel oči.
Když se letadlo vznesla, Kurt otevřel oči a rozhlédl se. Zdálo se, že všem to bylo stejně tak nepříjemné.
Gray se na něj zazubil. „Nesnáším to.“
Kurt kývl. „Jo.“
Gray se Clintem přisunuli blíž a procházeli si plán. „Říkám, ať zamíříme přímo k domu. Bude světlo, ale pořád bychom se měli k domu dostat,“ navrhl Cain.
„Pokud drží Colta,“ dodal Gray, „mají nejspíš nějakou ochranku.“
„Souhlasím,“ řekl Cain. „Není tam nikde dobré místo na změnění. Myslím, že bychom měli zůstat v lidské podobě.“
„Máme dva dobré východy.“ Ukázal Kurt na mapu.
Zabralo jim celou cestu, aby přišli s dobrým plánem. Jakmile přijeli do Nevady, nasedli do čekajícího SUV. Cain zabral sedadlo řidiče, zatímco se Tony posadil vedle něj a Kurt, Clint a Gray si vlezli dozadu. Naštěstí bylo auto dost prostorné pro pět velkých mužů.
Cain naťukal adresu domu do navigace, než se rozjel. Kurt se díval na letiště napůl přeměněné na poušť. Vypadalo, že moc práce tady nemá.
„Zabere nám hodinu a půl dostat se do Rolling Hills,“ řekl jim Tony. „Je tam malá přistávací plocha, ale nechceme dát šanci Danu Carterovi, kdyby ho někdo hlídal.“
„To je dobře,“ souhlasil Kurt. Rád pracoval s Cainem. Zdálo se, že má Cain všechno pod kontrolou. Kurt šel na mise s mnohem míň informací a byl rád, že znovu nemusí.
Když míjeli scenérii, Kurt nechápal, co tu kdokoli na téhle části vidí. Byla to poušť. Dokonce i na konci listopadu bylo v brzkém ránu nepříjemné horko.
Kurt mnohem víc preferoval svůj nový domov v horách v Severní Kalifornii, kde měli všechna čtyři roční období. I když tam teď byla pěkně chladno, zimy k něčemu byly dobré.
Nemohl se dočkat pauzy, takže bude moct strávit trochu času se Savannah. Brzo bude čas vyzdobit dům na Vánoce. Neměl domov tak dlouhou dobu – bylo by milé, rozsvítit světýlka a stromek. Clint mu bude muset pomoct se světly venku a byl si jistý, že Savannah by nevadilo pomoct mu se stromkem.
Ve skutečnosti to mohl začít plánovat už teď. Mohli spolu začít novou tradici. Večeře, zdobení a milování se před krbem.
Jo, to by šlo.
„Zaparkuju od tamtud pár bloků,“ řekl Cain a přerušil mu myšlenky.
Kurt se vrátil do přítomnosti. Potřebovali nejdřív dostat Colta zpět a postarat se o nynější problémy.
Cain vjel na velké parkoviště obchodu a zaparkoval na kraji.
„Jen pro případ, že by je někdo hlídal, si myslím, že bychom měli jít s Grayem první,“ řekl jim Cain.
„Clint a já jsme docela rozpoznatelní. Tony taky,“ souhlasil Kurt. „To zní dobře.“
„Projdeme se a rozhlédneme po sousedství,“ řekl Cain, když otvíral dveře. „Taky se pokusím něco na mobil vyfotit.“ Cain s Grayem vyklouzli z auta.
Kurtovi zazvonil mobil, vytáhl ho a podíval se kdo volá. „Ahoj,“ pozdravil Savannah.
„Jen jsem vás chtěla povzbudit. Máme soudní příkaz. Vezmeme do vazby Bruce Cartera a několik dalších mužů,“ řekla mu.
„Kdy?“ zeptal se. To by mohlo jejich misi přidat na komplikacích.
„Za pár hodin. Čekáme na zálohy od státní policie. Šerif chce znovu nabídnout přivolání místních autorit od vás.“
„Ne,“ řekl Kurt. „Koncil nechce, aby to ještě lidé věděli. Chtějí to pro teď udržet pod pokličkou. Řekni mu, že mu dám vědět, pokud se něco změní.“
„Chápu.“ Ztišila hlas. „Pokusíme se je udržet co nejdýl bez právníků. Víš, jak je strašná práce s papírováním.“
Zasmál se. „Jo, ty zatracené papíry jsou časově náročné.“
Kurt věděl, že Tony s Clintem můžou slyšet jejich konverzaci. Tony vypadal, že má ještě větší obavy.
„I když nemůžeme nikomu ve vazbě zakázat, aby si zavolal. Mohou varovat Dana Cartera,“ varovala ho.
„Vím“ odvětil. „Nějak to vymyslíme. Díky za zavolání.“
„Bez problému,“ řekla mu. „Kurte, prosím, buď opatrný.“
„Budu,“ slíbil. „Brzo se uvidíme.“ Stiskl konec hovoru a povzdechl si. „Nemáme moc času,“ řekl Clintovi a Tonymu.
Tony už měl vytáhnutý mobil a psal. „Napíšu Cainovi, že si potřebujeme pohnout.“
„Takže hádám, že teď můžeme jenom čekat.“
„Jo,“ zabručel Clint a opřel se. Nebyli v čekání dobří. Oba muži byli zvyklí být v zápřahu. Ale budou muset Cainovi a Grayovi věřit. Musí se dostat dovnitř a ven bez povšimnutí lidských autorit.
***
Savannah se odhodlaně vydala po schodech Kostela za šerifem Webbem. Bylo to tři hodiny poté, co varovala Kurta, že mají zatykače a konečně už mohli vyrazit.
Doufejme, že se Kurt už postaral o všechno, co potřeboval. Teď na to ale nemohla myslet. S pomocí Rudyho věděli, kde se podívat po ilegálních zbraních a zásobách hotovosti, a měla práci.
Zatraceně se ujistili, že tato větev Kostele nikomu neublíží.
Šerif Webb zabušil na dveře. Savannah se zhoupla na nohou, byla připravená na problémy. Mladý blonďák jim otevřel. Jednou se podíval na šerifa a jeho zástupce spolu s několika muži od státní policie a oči se mu roztáhly.
„Otevři ty dveře, synu,“ řekl mu šerif Webb pevným hlasem. „Máme soudní příkaz.“
Mladík ustupoval, dokud nebyl zády u stěny.
„Savannah,“ vyštěkl šerif. „Vem si dva důstojníky a běžte do kanceláře. Chci to tam mít zajištěno. Pokud narazíš na Bruce Cartera, přečti mu jeho práva.“
„Jdu na to.“ Pokynula dvěma důstojníkům, aby šli s ní, a vyrazili chodbou.
Několik lidí vystrčilo hlavy z pokojů, ale Savannah je ignorovala. Šerif Webb někoho pověří, aby je odstranil z cesty. Měli příkaz na všechnu elektroniku na pozemku, takže se museli hýbat rychle. Nedovolí Bruci smazat jakákoli data a oni věděli, že peníze a zbraně jsou uzamčeny v suterénu.
Zabočila chodbou, která vedla ke kanceláři Bruce Cartera, a viděla ho vyjít.
Zvedla odznak. „Bruci Cartere, jste zatčen za nákup a prodej ilegálních střelných zbraní.“
Bruce zalapal po dechu a tvář mu hněvem zrudla. „Co to má znamenat?“ dožadoval se. „Víte, kdo já jsem? Kdo je můj otec?“
„Ano, pane,“ odpověděla, když k němu přišla. „Prosím otočte se.“ Chtěla, aby bojoval, nebo se aspoň pokusil o útěk. Ale dokázal, že je tím volem, jakým byl, když tam jen stál.
„Tohle je nehoráznost!“ zaječel. „Zažaluju vás! Všechny! Tohle město bude moje, až s ním skončím.“
Savannah ho popadla za rameno a otočila. „Můžete se o to pokusit.“ Přečetla mu jeho práva, zatímco mu nasazovala pouta. Odolala nutkání těsně je stáhnout. Podle předpisů, říkala si. Všechno muselo být podle předpisů.
Bruce stále ječel, ale taky začal vzlykat. Se znechucením ho vedla k jednomu státnímu.
„Prosím, zajistěte pana Cartera,“ požádala je formálně.
Kývl a vzal Bruce za paži.
Savannah se na druhého důstojníka zazubila. „Tak pojďme na to.“
21 komentářů:

 1. Dakujem za skvelú kapitolu a som zvedavá na pokračovanie :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji za další kapitolu. HankaP

  OdpovědětVymazat
 4. Dakujem za pokracovanie. GabiM

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji za kapitolu. Katka

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj holky,moc,moc díky za další skvělou kapitolu a už se těším na novou Mirka

  OdpovědětVymazat
 7. Tak to som zvedavá či niečo nájdu v tom kostole alebo v tom dome, teda snáď sa im tam podarí nájsť Colta 🙁 Dík za super preklad a už sa neviem dočkať pokračovania 😉😉😉

  OdpovědětVymazat
 8. Srdečná vďaka za preklad i korektúru...:-);-)

  OdpovědětVymazat
 9. Knihomolka.3653. června 2017 12:44

  Díky za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 10. Ďakujem za túto aj za predošlé kapitoly :)

  OdpovědětVymazat
 11. Díky za skvělý překlad a korekturu

  OdpovědětVymazat