středa 17. května 2017

Všetko o medveďovi - 10. kapitola


Nasledujúce ráno Brody sa porozprával s Johnom, a ako si myslel, John mal iba trochu malé výhrady o tom , aby prezradil ostatným sestrám Bakerovým ich tajomstvo. Alfa bol viac ako potešený pri správe, že Brody si vybral družku. Veľká oslava bola naplánovaná na oslavu ich spojenie, o ktorom John povedal, že dúfa, že bude prvé z mnohých v ich novej komunite.

Ale najprv Brody súhlasil, že pozve Nelline sestry na večeru do jeho domu, aby im oznámil novinku o ich zasnúbení a súkromne sa porozprával sa s nimi o jeho schopnosť meniča. Brody pochopil, že ukážka bude nevyhnutná, ale nevadila mu malá ukážka pre jeho švagriné, ak to pomôže im, aby prijali pravdu. Bol trochu nervózny o tom, ako budú reagovať, úprimne, a vedel, že Nell sa ešte viac obáva.
Dal jej kľúč od svojho domu a vedel, že strávil odpoludnie v ich dome, potom čo sa skončí jej zmena v pekárni.  Mala pripravené veci pre ich rodinnú večeru toho večera a Brody miloval spôsob, akým urobila domov v brlohu, ktorý vybudoval vo svojej mysli pre jeho budúcu družku. To, že jej páčilo to miesto, spôsobili niečo vnútri neho sa roztiahlo od pýchy. Vybudoval dom a teraz, bohyňa mu požehnala družku, aby vytvorila z toho domov.
Všetko sa skvele, až kým sa tá hlúpa koala nenapila a nezačala mávať zbraňou v miestnej krčme. Brody sa musel do toho vrhnúť a rozohnať dav, dostal pritom ránu do svojho ramena, predtým než mohol odstrániť búchačku tomu opilcovi. Nebola to vážna rana, ale odvliecť zadok opilej koaly dole na stanicu a zamknúť ho tam, mu zabralo určitý čas.
Brody šiel neskoro na veľmi dôležitú večeru, ktorú mal hostiť vo svojom brlohu. Nell nebude šťastná a byť neskoro nie je dobrý spôsob, akým nejako zapôsobiť na švagriné.
Bol tu len jediná cesta, aby sa tam dostal na čas. Priamo skrze les.
Brody sa vyzliekol z krvavej uniformy a nechaj ju na kresle v zadnej časti väznice. Zmenil sa do medvedej formy, použil jednu tlapu, aby si otvoril zadné dvere väznice a šiel najkratšou cestou cez les od zadnej časti budovy, bežal na všetkých štyroch smerom k svojmu brlohu. Mohol prejsť oveľa väčšie územie vo svojej srsti, než kedy musel ísť po dlhej ceste na kľukatej ceste.
A v podobe meniča sa vyliečila väčšina z odreniny po guľke na jeho ramene. Nemohol toho urobiť veľa s krvou, až kým nedostane šancu, aby ju očistil, ale aspoň sa krvácanie zastavilo s jeho premenou. Jediná krv, ktorá ostala, bola na jeho srsti, ktorá bola na jeho tele, predtým než sa zmenil do grizly formy.
Nechal svoje hodiny a telefón na stanici, ale pomyslel si, že možno to mal urobiť, predtým než sestry prišli. Videl svoj dom a šiel na stranu, dúfal, že prekĺzne do domu zo strany, premení sa a očistí sa trochu predtým, než dievčatá dorazia.
„Brody!“ Nell sa stretla s ním v lese pár metrov pred domom, bežala k nemu a klesla na svoje kolená, aby sa pozrela na jeho rameno. „John mi zavolal a povedal, že bol zasiahnutý do ramena. Si v poriadku?“
Dotkla sa jeho chlpatej prednej ruky, ruky jej ostali krvavé. Mala slzy vo svojich očiach a vedel, že ju vystrašil. Dočerta. Nechcel ju vystrašiť.
Brody sa zmenil priamo tam na mieste.
„Som v poriadku, Nell. Bolo to iba škrabnutie a vyliečilo sa to, keď som premenil.“
„Ale tá krv...“ ukazovala na svoje slabo červené ruky.
„Zastavilo sa to. Pozri sa.“ Otočil sa, aby jej ukázal svoje rameno a čakal, kým sa ho jemne dotkne, preskúmala tú oblasť okolo rany, otrela zvyšnú krv so svojimi prstami.
Obidvaja stále kľačali na zemi a vytiahol ju na nohy, vzal ju do svojho náručia.
„Prepáč, že som ťa vystrašil. John ťa nemal takto vystrašiť.“ Zamračil sa. Alfa si vypočuje o tom, že rozplakal Brodyho družku. Tie slzy v Nellinich očiach vadili Brodymu. Veľmi.
Jemne ju kolísal vo svojom náručí. Bol úplne nahý, ale ako medvedí menič bol zvyknutý na to po premene. 
„Povedal, že budeš na ceste, ale že si bol postrelený,“ povedala, skryla si svoju tvár na jeho hruď. Triasla sa, tak ju držal bližšie. „Nepočúvala som ho potom. Všetko, na čo som mohla myslieť bolo, že si bol zranený. Vďaka Bohu, že si v poriadku.“ Pevne ho zovrela, spôsobiac, že jeho srdce urobilo malé salto pri nepopierateľnom dôkaze, ako veľmi sa starala. Uvoľnila svoje zovretie a trochu sa odtiahla, stretla s jeho pohľadom so uslzenými očami. „Si v poriadku, však? Nestratil si mnoho krvi, však? A tá guľka nevošla dovnútra, iba ti odrela rameno?“ Znovu sa pozrela na jeho ranu, aby sa uistila.
„Áno, som v poriadku,“ uisťoval ju, usmial sa. „Nestratil som mnoho krvi. Bolo to iba škrabnutie a všetky dôkazy o tom budú do rána preč. Sľubujem.“ Pohol svojimi rukami po jej ramenách. „Prepáč, že si sa bála. A ospravedlňujem sa, že som skoro zmeškal tú veľkú večeru.“ Zdvihol ju na nohy a zamierili do domu, tesne ju nasledoval. „Potrebujem sa očistiť, predtým než tvoje sestry dorazia.“
„Príliš neskoro.“ Bol to Ashleyin hlas, prichádzajúci zo ďalekého konca terasy.
Rýchlo sa pozrel a uvidel Ashley a Tina sedieť pri stole s poloprázdnymi pohármi vína pred nimi. Boli tu už nejaký čas.
Dočerta. Skutočne nakoniec prišiel neskoro.
A bol nahý.
Napriek tomu, že mu to tak veľmi nevadilo, vyzeralo, že to vadí Nell. Strategicky sa postavila pred neho, z väčšej časti zablokovala sestrám pohľad na jeho genitálie.
Prekvapujúco sestry nevyzerali vôbec znepokojene. Museli ho vidieť zmeniť sa. Nebol tak ďaleko od terasy, keď sa zmenil.
Znížil sa dole za Nellino ucho, keď stála so svojím zadkom pred jeho predkom, Brody sa jej spýtal. „Už to vedia?“
„Ó, bude to milovať,“ povedala Nell, otočila sa k nemu. Výraz na jej tvári bol divný. Vyzerala tak nejako naštvane, ale nie na neho, vďaka bohyni. „Očividne som posledná v tejto rodine, ktorá zistila najväčšie tajomstvo Grizzly Cove. Vedeli to už týždne!“ povedala to obviňujúcim tónom.
„Ako?“ zamračil sa Brody. Každý v zátoke vedel, aby udržal veci potichu. Ak niekto táral, musí s ním hodiť slovo.
„Ale no tak,“ povedala Tina, zdvihla svoj pohár a dala si hlt vina. „Vy chlapi ste hrozní na udržovanie tajomstiev. Videla som tvojho brata vyzliecť sa a zmeniť sa v druhý deň, čo som bola v meste.“
„Zmenil sa priamo pred tebou?“ Brody bol šokovaný.
„Haló? Strešná záhrada,“ vyspievala, prekrútila očami. „Máme pekelne výhodný uhol pohľadu odtiaľ. Bola tam hore, aby som dala dokopy kvetináče, keď som uvidela jeho, aby sa ide nahý do lesa za našu budovu. Je celkom horúci, tak samozrejme som ho pozorovala. A potom zmenil sa v podivného medveďa.“ Tina položila zvyšok vína a siahla po fľaši, aby si naplnila svoj pohár.
„A nie je jediný, koho sme odtiaľ uvideli“, prízvukovala Ashley. „Nell vedela si, že doktor Olafsson sa stane polárnym medveďom? Má priliehavý zadok, potom sa objavil ako medveď. A huba – buba. Doktor je dobre stavaný.“
„Nemal som predstavu, že ty dve ste takí čumilovia,“ Nell povedala cez svoje rameno. Vyzerala viac zranene ako bláznivo. Brody položil svoje ruky na jej ramená, jemne ju pohladil, dúfal, že uteší svoju družku. Nepáčilo sa mu, keď ju videl rozrušenú.
„Vidíš?“ povedal Tina vyčítavým tónom. „To je presne to, prečo sme ti to nepovedali.“ Tina vypila viac vína. „Úplne by si pokazila našu zábavu.“
„Môžeš tomu uveriť?“ Nell povedala, pohla sa viac do Brodyho náručia. „A ja som bola plná obáv, ako im to povieš. Trápila som nad veľkým odhalením a zmenilo sa na to, že som ja jediná, kto bol v temnote.“
Brody sa snažil premyslieť najlepšiu odpoveď. „No, aspoň teraz vieš, že nebudú utekať s krikom do noci pri predstave, že sú tu meniči na svete.“
Snažil sa jej dať nesúmerný úsmev a odpovedala mu s vlastným chabým úsmevom. Cítil, ako úľava tečie skrze neho. Zotavila sa zo šoku, keď počula, že bol postrelený a z poznania toho, že jej sestry už dlho vedeli o mestskom tajomstve a zabudli to jej povedať.
„Ashley, Tina, chceli sme vám povedať, že sa budeme brať.“ Nechal toto oznámenie padnúť bez toho, aby počkať na reakcie. Bude tu neskôr čas na gratulácie. Najprv musí obliecť nejaké nohavice a utešiť svoju družku – nie nutne v tomto poradí. „Teraz, ak nám prosím ospravedlníte na niekoľko minút, bude hneď späť,“ pevne povedal, keď pomaly kráčať  späť do domu, Nell bola stále v jeho náručí. Sestry ich pozorovali, ale nepohli sa z ich miesta na terase.
Akonáhle som vo vnútri nemohol počkať. Musel ju vziať do svojho náručia. Musel ju utešiť a podržať ju. Medveď vnútri neho požadoval, aby ju opäť urobil šťastnou a Brody nemohol urobiť nič menej ako súhlasiť.
Sklonil svoju hlavu a nárokoval si jej pery v jemnom bozku, ktorý sa rýchlo zmenil v niečo viac horúcejšieho.
„Len tak ďalej, sestrička,“ Ashley zavolala z druhej strany sklenených dverí, zatiaľ čo Tína vypustila vlčie zapísknutie. Brody tomu nevenoval pozornosť. Bol príliš zamestnaným bozkávaním svoje družky.

Koniec.


28 komentářů:

 1. Moc děkuji za další kapitolku �� škoda že poslední ��

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji za překlad a korekci celé knihy. Moc pěkný příběh. Krásný relax, žádné věznění, mučení,zabíjení. Klidně více takových pohodových příběhů. HankaP

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuju moc za překlad celé knížky a korekci. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Moc děkuji za překlad i korekci! A musím souhlasit tohle byla krásná odpočinková kniha. 😃

  OdpovědětVymazat
 5. Moc děkuji za skvělý překlad!!!💜💜💜

  OdpovědětVymazat
 6. Děkuji moc.. ti dva jsou tak miloučcí

  OdpovědětVymazat
 7. Srdečná vďaka za preklad... :-);-) a dokončenie prvej časti série... :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Ďakujem za super preklad a korekciu . Kniha bola výborná , taká oddychovka. Teším sa na ďalšie príbehy 👍

  OdpovědětVymazat
 9. Ďakujem krásne za príbeh, nádherne sa čítal, skvelý preklad a korektúra. Ďakujem. ♥

  OdpovědětVymazat
 10. Veľké dakujem za preklad a korektúru a za úžasný výber knihy :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Děkuji moc za překlad celé knihy🙂

  OdpovědětVymazat
 12. Dekuji za preklad a korekci cele knihy 🌻💐🌼💮🌷🌹🌸🌺 a tesim se na dalsi dil 😁

  OdpovědětVymazat
 13. Moc děkuji za překlad této knihy, skvělá oddychová četba. Katka

  OdpovědětVymazat
 14. Dakujem za preklad pribehu. GabiM

  OdpovědětVymazat
 15. Moc děkuji za překlad celé knihy :)

  OdpovědětVymazat
 16. Moc děkuji za překlad a korekturu

  OdpovědětVymazat