úterý 16. května 2017

Měničem šťastně až do smrti - 23. kapitola


Fenriská smečka i Brandonovi muži běželi k východnímu teritoriu v hromadných řadách chlupů, drápů a vzteku. Připojili se k nim Anthea a Bryant a několik dalších medvědů z klanu Stoney Creek. Brandon, který běžel v lidské podobě, pokukoval po Anthei.

„Jsi si jistá, že udržíš krok?“ zavolal přes vytí smečky.
Anthea si odfrkla. „Medvěd dokáže běžet šedesát kilometrů za hodinu. Žer můj prach, starouši.“
Chlupy jí explodovaly po těle a změnila se v horu bestie, padla na všechny čtyři a vyrazila vpřed, nezastavitelný kolos. Brandon se začal smát, pak se změnil ve vlka a sprintoval za ní.
Na hranici s východním teritoriem zpomalili vlci a medvědi svůj postup. Miles začichal ve vzduchu a zavrčel, když zacítil Dakotu. Byla blízko. Brandon udělal krok k němu a Anders ho doprovázel na druhé straně. Záda jim kryla armáda měničů, aby si nárokovali zpět, co jim vzali.
Velký flekatý vlk se vyplížil z lesa. Ludwik. Miles cítil vlny Alfy. Dalo mu to ochutnávku mužovy síly… a jeho slabosti. Byl arogantní. Egoistický.
Byl s ním vlk, kterého Miles poznával jako Farga, a pak pár vlčic. Ta menší kňučela vzrušením, a když Brandon nízce zavrčel, Miles si uvědomil, že musela být zrádkyní smečky.
Víc vlků se připojilo k Ludwikovi a Fargovi. Desítky. Půltuctu medvědů se vyvalilo z podrostu. Jeden z nich zařval na zadních nohou a vyřval výzvu, až se mu kosti roztřásly.
Miles s muži stáli proti těžké přesile.
Skočili do boje.
Mýtina se změnila ve vrčící spleť bojujících měničů.
Anders s Baldwinem se vrhli na medvěda, drápali ho po bocích. Bestie zařvala a hodila Baldwina přes mýtinu, kde se překulil a zůstal ležet. Kojot vztekle zavrčel a Naomi se vrhla do boje.
Nebyla silná, ale vytrvalá… a zuřila. Baldwin vyskočil přes mýtinu, divoce štěkal na těžkopádného medvěda. Potácel se na tlapách, začínal se unavovat.
Miles vyštěkl a zavrčel, přetočil se a znovu, pokoušel se získat výhodu nad vlkem, se kterým bojoval. Krvavě drápl protivníka zuby přes čenich, a když kňučivě couvl, šel po krku.
Anthea odhazovala vlky jako panenky. Brandon v lidské podobě krvavý až po lokty s obdivem sledoval, jak odtrhává vlčí hlavu čistě od těla s brutálním máchnutím tlapy velikosti poklice.
„Ta žena je nebezpečný maniak,“ řekl nikomu zvlášť.
„Totální berserker. Líbí se mi.“
Ale navzdory brutální síle medvědů ze Stoney Creek a divoké odhodlanosti Dakotiných přátel, Miles a Brandonovi muži byli poráženi velkým počtem.
Víc, než jeden měnič byl v lidské podobě, s ochablým krvácejícím přítelem přehozeným přes rameno, pokoušející se ho dostat zpět na neutrální půdu, kde se mohl vyléčit. Krvavá stopa černila mýtinu, kde se umírající vlk pokoušel odtáhnout z boje.
Brandon byl nezraněný a Miles se už vyléčil z ošklivého zranění, kde ho medvěd sekl masivními drápy přes hrudník, ale i se silou Alfa Prime, nemohl vydržet nápor.
Ale pak vyběhl z lesa zlato hnědý vlk a vrčel. Creel. Byl obrovský, stál s hlavou a rameny nad vlky, kteří ho následovali. Síla, se kterou se muselo počítat. Setkal se s Milesovým pohledem a pokýval střapatou hlavou, Miles si uvědomil, že Creel byl tady, aby bojoval po jeho boku. Bylo to díky Dakotě, uvědomil si – pokud by jí nebylo, Creel by seděl a sledoval, jak se obě strany trhají na cucky.
 I když jeho muži byli divocí a nedisciplinovaní. Byli zvyklí bojovat o přežití. Creel zavyl vzdorem a spolu s jeho muži obnovila Fenriská smečka svůj útok.
Pomalu ale jistě se všechno začalo otáčet. Miles roztrhl protivníkovi hrdlo, pak se otočil na vrčící vlčici, čenich mu krvácel a měl divoký vztek v očích. S jekotem utekla do lesa, ocas mezi nohama a uši u hlavy.
Ale pak podrost zašustil a zhoupl se a Ludwik táhl Dakotu na mýtinu. Po stranách měl hubenou, pěknou blondýnu a starší ženu s rysy jí tak podobnými, že to musela být její matka. Půltuctu obrovských vlčích měničů bylo seřazeno za nimi. Neustále vrčeli, což se valilo mýtinou jako jedovatý kouř.
Krev tekla z koutku Dakotiny pusy a rozšklebená rudo fialová modřina jí kvetla na lícní kosti. Paže měla divně zkroucené za zády – musela být spoutaná stříbrným provazem, takže se nemohla změnit. Ale byla naživu. Naživu a jen devadesát metrů daleko.
„Sledujte ji umřít!“ vykřikla starší žena. Zvedla stříbrný nůž a vrhla se s ním k Dakotině hrudi.
Devadesát metrů mohlo být devadesát mil. V žádném případě to nemohl Miles stihnout, než se stříbrný nůž zabodne do srdce a ona vykrvácí na zem lesa.
Ale Ludwik chytil tu ženu za zápěstí a s masitým lup, ho bolestivě zkřivil. Zafňukala, ale nebránila se.
„Vyžaduju okamžitou kapitulaci,“ zařval Ludwik. „Nebo ta děvka umře.“
Miles věděl bez stínu pochybnosti, že Ludwik Dakotu i tak zabije. Podíval se zoufale na Brandona a spatřil to stejné vědomí v jeho očích. Byla z toho jen jedna cesta ven.
„Spolu?“ zeptal se staršího muže.
Brandon vážně sklonil hlavu. „Spolu.“
Bok po boku se soustředili a vyslali vlny vzteku a dominance. Vystřelily přes mýtinu jako šoková vlna. Většina vlků vyjekla a utekla. Jeden padl na zem, dostal křeč ze síly Alfa Primů. Ty dvě ženy padly na zem, zakrývaly si uši. Ludwik zavrávoral… ale nepadl. Byl silný.
Zafunguje to. Musí to fungovat.
Miles s Brandonem zdvojnásobili úsilí, ale navzdory krvi tekoucí mu z očí se Ludwik divoce šklebil a zůstal na nohou. Začal se smát.
Nesmál se ale dlouho. Creel k nim přikročil a přidal svou vlastní sílu Alfy k vlnám směřujícím k Ludwikovi a jeho smích ustal.
Arogantní úšklebek se změnil v hrůzu. Chytil se za hlavu a křičel agónií, pak padl na zem, zvracel černou krev.
Tři Alfové se změnili v lidskou podobu a leželi na zemi, lapali po dechu a bzučeli adrenalinem.
Když byl schopný se postavit, pohlédl na místo, kde byla Dakota… a viděl, že je pryč. Panika mu sevřela srdce.
„Dakoto?“ zakřičel. Sprintoval přes mýtinu, ale klopýtavě se zastavil, když viděl elegantní šedý tvar vyjít z lesa. Byla to Dakota. Musela se prokousat pouty.
Ta starší ženská se roztřeseně stavěla na nohy, ale Dakota se vrhla směrem k ní, převalila ji a zabořila zuby do hrdla. Stěží bojovala.
Miles odtrhl oči od své planoucí, nádherné družky a rozhlédl se. Vyhráli. Všichni Ludwikovi muži byli buď mrtví, nebo umírali. Fargo byla ztuhlá, chladná hrouda krvavých chlupů. Ludwik byl roztažený na listech, oči skleněné smrtí s obroučkami sražené krve.
Rozešel se k Dakotě, která se nejistě přesouvala přes mýtinu. Když klopýtla a padla, rozběhl se.


38 komentářů:

 1. Moc děkuji za další skvělou kapitolu!!!💜💜💜

  OdpovědětVymazat
 2. Dakujem za pokracovanie. GabiM

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji mnohokrát za překlad a korekci další kapitolky !!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Srdečná vďaka za preklad i korektúru...:-);-)

  OdpovědětVymazat
 5. Díky moc za další kapitolu 😊

  OdpovědětVymazat
 6. Díky moc za další kapitolu 😊

  OdpovědětVymazat
 7. Jeeeeej, ďakujem za ďalšiu kapitolu....

  OdpovědětVymazat
 8. Ďakujem veľmi pekne za preklad a korektúru

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji za další kapitolku.HankaP

  OdpovědětVymazat
 10. Ďakujem pekne za skvelú kapitolu super preklad a korektúra čakám na pokračovanie

  OdpovědětVymazat
 11. Nečekala jsem,že bude mít Ludwik až tolik síly...Děkuji moc za kapitolu

  OdpovědětVymazat
 12. Dekuji 🌸🌻💐 a tatka se nam zakoual do medvedice 😁😁😁😁

  OdpovědětVymazat
 13. Moc děkuji. Těším se na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 14. Děkuji jste skvělé��

  OdpovědětVymazat
 15. Děkuji moc za překlad.Petra

  OdpovědětVymazat
 16. Vdaka za dalsiu skvelu kapitolu ☺

  OdpovědětVymazat
 17. Děkuji za další kapitolu. Jsem zvědavá jestli mu jí tatínek nechá a jestli jí Miles odpustí.

  OdpovědětVymazat
 18. Ďakujem za ďalšiu kapitolu:)

  OdpovědětVymazat
 19. Moc děkuji za pokračování 😃

  OdpovědětVymazat
 20. Ďakujem za super preklad a už sa neviem dočkať pokračovania 😉😉😉

  OdpovědětVymazat
 21. Moc děkuji za skvělou kapitolu. Katka

  OdpovědětVymazat
 22. Ahoj holky,moc díky za další skvělou kapitolu už se těším na další kapitolu a jak vše dopadne Mirka

  OdpovědětVymazat
 23. Děkuji za překlad. Bobo.

  OdpovědětVymazat
 24. Díky za skvělý překlad a korekturu

  OdpovědětVymazat
 25. moc děkuji za překlad :)

  OdpovědětVymazat