středa 5. dubna 2017

Všetko o medveďovi - 4. kapitola


Tina sa ukázala a Brody odstúpil, ale nie skôr, než sa jej malá sestra dostatočne nevynadívala na Brodyho Chambersa, ktorý stál priamo v Nellinom osobnom priestore. Veľké žmurknutie, ktoré jej Tina poslala, bolo skoro komické. Nell by sa zasmiala, ak by situácia nebola tak vážna.

Keď sa to stalo, dovolila Brodymu, aby ju postrčil z pekárne v rekordnom čase, Tina prevzala vedenie  v  pomalom popoludňajšom čase. Nell zvyčajne využívala tento čas, aby urobila kancelárske práce, ale nie dnes. Ani náhodou. Dnes sa očividne išla učiť všetko o meničoch medveďov.
Nebola si istá, čo chce vedieť, ale na druhej strane, stráviť čas so svalnatým Brodym Chambersom bolo niečo, o čom  uvažovala znovu a znovu, odkedy sa prisťahovala do Grizzly Cove. Nemyslela si, že niečo niekedy z toho vzíde, ale nechala samú seba snívať... príležitostne.
Práve sa jej splnilo prianie, ale úprimne nevedela, či sa môže vyrovnať s tým, prečo sa to stalo. Zrazu ju Brody pozval na večeru, ale nebolo to  z nejakého obvyklého dôvodu, ktorý si predstavovala. Nie, bolo to preto, aby jej vysvetlil bizarnú povahu mesta a až potom, čo by vedela všetko o tomto meste, učiní rozhodnutie – alfa, čokoľvek to znamená – či bude alebo nebude zabitá.
Hystéria sa snažila vyvrieť z nej, ale Brody ju vzal za ruku a viedol cez ulicu smerom k časti, kde boli verejné pláže. Nebola veľká, ale mesto – ktoré bolo vlastnené a riadené Johnom Marsahallom, čo sa práve naučila – dala niekoľko drevených piknikových stolov pozdĺž cesty pre verejné použitie. Za piesčitými plochami, dole po zvažujúcom sa svahu, vlny zo zátoky špliechali na breh v hypnotickom rytme.
Nell rada chodila dole k vode niekoľkokrát za týždeň, aby iba počúvala a komunikovala s prírodou. Mesto bolo mimo cesty a nevidela mnoho cestujúcich prechádzať okolo,  ale bolo to v poriadku pre ňu. Usadlíci kupovali dostatočne jej chlieb a pečivo, aby udržali pekáreň nad vodou a to bolo všetko, na čom skutočne záležalo. Nell nebola tu, aby zabíjala. Prišla sem, aby začala znovu so svojimi sestrami a to bolo presne, čo urobili.
Teraz jedinou otázkou bolo, či im bude dovolené, aby pokračovali?
Brody nechal Nell sadnúť si predtým než umiestnil škatuľu s medovými buchtami na stôl a sadol si naproti nej. Nemal rád strach a neistotu v jej pekných očiach, ale rozumel, prečo sa bála. Neznáme býva zvyčajne desivé. 
Dúfal, že by mohol upokojiť jej myseľ, ale nikdy predtým to nerobil. Tak dlho ako žil, nikdy nemusel vysvetľovať, kto je, komukoľvek. Buď nemali ani páru, alebo všetci vedeli o meničoch, pretože boli tiež meniči. Brody zvyčajne nejednal s ľuďmi.
Ale zistil, že robí rôzne druhy nových vecí, keď prišlo na Nell. Od začiatku rozvírila niečo v jeho krvi. Oslovila ho na nejakej primitívnej úrovni, ktorej celkom nerozumel. Nasledoval svoje inštinkty, strávil čas blízko nej, mal obed v pekárni tak často ako bolo možné, snažil sa pochopiť jej kúzlo.
Zatiaľ jediná vec, ktorú dokázal, bolo, že ju to robilo ešte viac zaujímavejšou.  Po dnešnej katastrofe aspoň, mohol byť nakoniec úplne úprimný s ňou. Iba čas povie, či to bude dobré alebo zlé.
Otvoril škatuľu, ktorú zabalil a zahryzol sa do medovej buchty predtým, než začne rozhovor, o  ktorom vedel, že musí mať s ňou. Úprimne nebol si skutočne istý, ako to urobiť, ale musí sa o to pokúsiť.
„Sú skutočne lahodné,“ povedal nad kúskom medovej buchty.
„Ďakujem. Ash ich robila. Ja som urobila len polevu,“ priznala.
„To je tá najlepšia časť,“ povedal s úsmevom, neprítomne si oblizol prsty.
„Pozri, skutočne nie som dobrý v tomto. Nikdy som to predtým nerobil. Nikdy som nikomu nemusel povedať o meničoch v celom mojom živote, tak by som to mohol pokaziť.  Zastav ma kedykoľvek, pýtaj sa otázky, dobre? Nič nie je mimo hranice teraz, keď si videla môjho medveďa.“ Pomyslel na svoje slová. „No... skoro nič nie je mimo hranice. Dám ti vedieť, ak narazíme na citlivé témy, dobre?“
Slabo sa usmiala a prikývla. Aspoň to vyzeralo, že je to ochotná vyskúšať.
„Dobre. Teraz prvá vec , ktorú by mala vedieť, že sú tu rôzne druhy meničov vo svete, nie iba medvede. Aj keď sme skoro najmocnejší, je nás oveľa menší počet ako niektorých iných. Napríklad sú tisíce vlkov. Veľké množstvo veľkých mačiek. Pomerne málo dravcov. Získavaš obraz?“
„To znamená, že sú ľudia, ktorí sa môžu zmeniť do vlkov a tigrov a orlov?“
„Hej. Ale v Grizzly Cove doteraz sú len medvede. To je spôsob, akým Veľký John navrhol toto miesto. Malo to byť špeciálne nebo pre medvede.“
„Prečo?“ spýtala v tichom, ale jasne zainteresovaným tónom. „Prečo iba medvede?“
„Z mnoho dôvodov. Každý z pôvodných obyvateľov pracoval priamo s Johnom v priebehu uplynulých rokov. Všetci sme medvede, tak sme si rozumeli navzájom takým spôsobom, ktorému skutočne nerozumejú ostatní meniči. Vlci majú svoje svorky. Mačky majú svoje klany. Medvede... dobre... väčšina z nás sú samotári. Máme sklon obývať veľké územia a nie často komunikujeme s ostatnými zo svojho vlastného druhu.“ Pokrčil ramenami a dojedol medovú buchtu. Stále ostali dve v škatuli.
„To znie trochu osamelo,“ poznamenala.
„To môže byť. Ale žitie príliš blízko s inými medveďmi môže byť tiež problém. To je dôvod, prečo väčšina z nás má vlastný majetok po každej strany zátoky. Potrebujeme svoj priestor. Mesto je ideálne pre doby, kedy chceme byť s ostatnými ľuďmi, ale les je domov pre druhú časť našich duší.“
„To je niečo nádherné,“ ticho povedala Nell. Mal rád jej jemný, otvorený, prijímajúci pohľad na jej tvári. Možno, že to dopadne dobre  po tom všetkom.
***
Kráčali dole po k pobrežnej čiare a začali pomalú prechádzku okolo krivky zátoky, kým sa Nell pýtala otázky a Brody sa jej snažil čo najlepšie vysvetliť meničov. Snažil sa odhadnúť svoj pokrok na jej nálade. Bola teraz pokojnejšia, čo považoval za dobré znamenie. A keď sa jej noha pošmykla na vlhkom kameni, bola to dobrá výhovorka, ktorú potreboval, aby položil ruku okolo jej ramien.
Tam. To bolo lepšie. Mal rád pocit jej drobnej postavy pod svojou rukou. Mala dokonalú výšku pre neho. Hodili sa k sebe, pre nedostatok lepšieho slova. Rovnako ako mal vždycky podozrenie,  ale predtým nebol schopný to vyskúšať.
Bolo peklo zdržať sa preč od nej. Nie, že by bol skutočne schopný, držať sa ďalej. Obedoval na jej mieste viac dní v týždni, iba aby bol okolo.  Ale nebol schopný sa jej dotknúť alebo pozvať ju na večeru. Alebo dokonca kráčať s ňou po pláži.
To sa teraz všetko zmenilo a medvedia časť Brodyho bola potešená. Tak ako jeho ľudská. Obidva chceli poznať veľmi túto dámu, oveľa lepšie a konečne dostali šancu.
„Vieš som rád, že si to zistila,“ priznal sa Brody po tom, čo vysvetlil všetko ako najlepšie mohol a obrátili svoje kroky späť k piknikovej oblasti. Kráčali celkom dole k zátoke, preč od hlavnej ulice a smerom k drsnejším oblastiam ohraničenými hustými lesmi. „Znamená to, že spôsob, akým si to zistila, bol zlý, ale dôsledkom je niečo, s čím môžem súhlasiť, ak to znamená, že si tu so mnou, kráčajúc po pláži. Chcel som ťa pozvať von už dlhší čas, Nell.“
„Tak, prečo si to neurobil?“ Zastavila sa a zľahka sa obrátila, aby sa pozrela na neho. Bola tak blízko, že sa chcel zohnúť a pobozkať ju.
„Nemohol som. Nechcel som, aby som musel žiť v klamstve. Nemôžem byť len polovicou, čo som. Som muž, ale som tiež medveď. Obidve časti mňa chcú byť blízko teba.“ Jeho slová boli vášnivé a cítil jej odpoveď, jej malé ruky prišli medzi nich, aby sa mu opierali o hruď, keď sa pohla ešte bližšie.
Keď sa jej telo naklonilo, položil ruku okolo jej pása, druhú držal stále na jej ramene. Pritiahol si ku sebe a ona sa nebránila. V skutočnosti siahla hore, stojac na špičkách. Pozvánka nemohla byť jasnejšia a bol šťastný, že si ju môže vziať.
Brody sklonil hlavu a jeho pery sa stretli s jej.
Záblesky ho pichali v tele pri prvom dotyku jej pier. Nejaký druh mágie sa trblietal okolo neho a skrz jeho krvný obeh.

Nell celkom nevedela, ako skončila tak, že bozkávala Brodyho Chambersa na opustenom úseku pláže, ale vôbec jej to nevadilo. Ani malý kúsok.
Bolo niečo skoro magické na jeho bozku. Niečo čo nikdy predtým nezažila v objatí muža.
A cítila sa... v bezpečí. Ochraňovaná. Bolo postarané o ňu.
A bolo tu viacej toho, čo bolo pripojené k prvému bozku, nie je tak? Ale aj keď bol  nepopierateľný fakt, že ho videla zmeniť sa na gigantického medveďa grizly a určite ju vystrašil, pocit jeho rúk okolo nej bolo niečo príjemné a teplé. Ako návrat domov.
Nell bola vždycky praktickým typom ženy. Vedela, že nie je najkrajšia zo sestier. Tú česť mala prostredná sestra Ashley. Nebola ani najmúdrejšia.  Tina bola bystrá v jej rodine. Ale Nell mala charakter. Odhodlanie vidieť, že jej sestry majú dobrý život, aký môže zabezpečiť pre každú z nich.
Vždy si myslela, že má dobrý úsudok. Ale jeden bozk od Brodyho a všetky jej dobre mienené plány na dlhodobé staropanenstvo a absenciu od mužov tohto druhu vyleteli von oknom. V jeho náručí sa našla, že to chce  – pre seba.
Obetovala toho veľa, aby udržala sestry s ňou potom, čo ich rodičia zomreli a vždy ich kládla na prvé miesto. Dala svoje vlastné túžby na zadné sedadlo, aby sa uistila, že bude vždy jedlo na stole a bezpečný domov pre jej malý klan. Ale Brody spôsobil, že chcela niečo pre seba... Jeho.
Chcela ho a nemohla poprieť bezprostrednú príťažlivosť, ktorú pocítila k nemu od jej samého začiatku. Teraz, keď konečne zažila jeho bozk, nemohla byť dlhšie sama slepá k faktu, že  bol takmer dokonalý  v každom smere, na ktorom záleží.

Ó, bola tu tá medvedia vec. To bolo skutočne neočakávané. Bude musieť nájsť spôsob, ako uzavrieť mier s tým vo svojej mysli... keď ju Brody nezaplavoval svojimi lahodnými bozkami, ktoré chutili ako med.

29 komentářů:

 1. Dekuji za dalsi kapitolu 🌷🌷🌷

  OdpovědětVymazat
 2. Moc pěkné. Děkuji za další kapitolu. HankaP

  OdpovědětVymazat
 3. Vdaka za preklad a korekturu a som zvedava na pokracovanie ☺

  OdpovědětVymazat
 4. Ďakujem pekne za super preklad krásny začiatok, dúfam že sa im podarí ostať spolu...

  OdpovědětVymazat
 5. Moc děkuji za další skvělou kapitolu!!!💜💜💜

  OdpovědětVymazat
 6. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 7. Srdečná vďaka za preklad i korektúru... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 8. Ďakujem za skvelý preklad a korekciu. ♥

  OdpovědětVymazat
 9. Moc děkuji za novou kapitolu. Katka

  OdpovědětVymazat
 10. Vdaka za pokracovanie. GabiM

  OdpovědětVymazat
 11. Moc děkuji. Těším se na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 12. Dakujem za dalsiu kapitolu:)

  OdpovědětVymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 14. děkuji za překlad :)

  OdpovědětVymazat