neděle 30. dubna 2017

Vlčie znamenia - 2. kapitola


Keď sa obzrel okolo seba TJ uvidel nahú ženu, ktorej kovové vedrá vyleteli z rúk, keď sa odrazila od neho a padla dozadu. Siahol po nej, aby ju zachytil predtým, než padne na sneh a ticho pohovoril, keď bojovala v jeho náručí.

„Pŕr, upokojte sa teraz. Ospravedlňujem sa, že som vás prekvapil.“
Pokračovala v krútení a škriabaní, jednou rukou siahla dole smerom k svojim topánkam. Chcel ju uvoľniť jej zadok, ale obával sa, že keď sa tak veľmi krúti, že by si mohla ublížiť. Ostré bodnutie do rebier spôsobilo, že zalapal po dychu a uvoľnil zovretie. Ďalšia rána pristála bližšie k jeho rozkroku a jeho ruky sa ešte viac uvoľnili.     
„TJ, nechaj ju ísť, je rozrušená,“ Keil zavolal z krátkej vzdialenosti a nepozorný TJ ju pustil. Náhle zahrešil.
„Čo to... Sakra s tým, daj to preč, ty malý uličník. Povedal som ti, že ti neublížim.“ Odstúpil od mieste, kde sa tá žena krčila, lovecký nôž s pevnou čepeľou roztiahla medzi nich, keď sa ponáhľala do bezpečiu v domu so saunou. Zabuchla dvere a potom ju počuli, ako tiahla niečo ťažkého pred nich.
„Čo sa to deje? Hej, dáma, nejde ti ublížiť. Iba sme – “
„Prestaň,“ Keil sa k nemu pripojil pri dverách. „Stalo sa tu niečo, čo nie je normálne. Prekvapili sme ju, ale niečo iné je tu zlé.“ Zdvihol svoju ruku, aby sa dotkol dverí, naklonil sa a čuchol niekoľko krát, sústredenie siahlo jeho tvár.
TJ sa zastavil tiež a čuchal vzduch. „Ó, doriti, je to vlk. Snaž sa a odíď od svorky na niekoľko dní a pozri, čo sa stane. Je to ako sprisahanie. Myslíš si, že niekto dal špionážne kamery, aby sledoval naše stopy, odkedy sme opustili Haines? To bude celkom dobré, ak to bolo horúca skupina, vieš, ako KGB, FBI, CSI, SEALs alebo všetci títo chlapíci na písmena. Ale nie SPCA[1] alebo PETA[2]. Bude desivé mať ich na svojom zadku.“
TJ sa krútil, keď jeho brat sa sústredil na preskúmanie vzduchu. Pozoroval Keila, ako si položil čelo na dvere a zatvoril svoje oči, kým pokračoval v nadychovaní sa dlhých, pomalých nádychov. Priblížil sa bližšie, TJ znovu tvrdo čuchal vzduch. Čo spôsobilo, že Keil sa choval tak divne? Bol ako dieťa v obchode so sladkosťami. Pán vždy vo vedení, super muž divočiny, vždycky totálne s a nad kontrolou, čuchal ako pes po dlho pochovanej kosti.
Niečo sa tu dialo, ale za život TJ nemohol zistiť, čo . Pokrčil ramenami a obrátil sa, udrel rameno svojmu bratovi, keď sa pohol, dal mu divoké uchechtanie pri odchode. „Samozrejme, je trochu sladká. Myslíš, že sa zaujíma o – “
Násilný náraz poslal TJ, aby odletel do snehu.
„Hej, pozri sa!“ TJ si sadol do pásu vysokého snehu a utrel si svoje ruky. Nízke hrozivé zavrčanie spôsobilo, že sa zastavil od sťažovania sa. Vzhliadol hore, keď Keil začal kráčať k nemu, jeho oči boli čierne, zuby sa ukázali. Vlasy v zadnej časti TJovho krku vstali a liezol v silnom snehu, snažiac sa udržať bezpečnú vzdialenosť od neho.
„Dočerta, čo je s tebou? Iba som žartoval.“
Keil sa zastavil. Sklonil svoju hlavu a TJ pozoroval, ako telo jeho brata trasie, keď vzal urobil pár upokojujúcich nádychov. O pár dlhých pulzov sa Keilova ruka siahla, aby pomohol TJ dostať sa na nohy. Civeli na seba navzájom, predtým než sa Keil sa obrátil späť k saune.
„Hmm, Keil, čo sa deje? Vyzeráš trochu šedivo na okraji a to sa mi nepáči. Myslím, je to kočka. Nebude to tichý únik, ktorí sme plánovali, ale nie je to, ako kedy sme bežali na stretnutie imitátorov Elvisa.  Nebude robiť žiadne problémy.“
Keil sa dusil smiechom, krehký, pevný zvuk, ktorý spôsobil, že TJ urobil varovný krok ďalej od jeho dosahu.
Iba pre prípad.
Konečne odtiahol svoj pohľad od dverí do sauny, Keil dal TJ jemný štuchanec do ramena smerom k chate. „Musíme jej napísať lístok alebo niečo, aby sme ju presvedčili, že je v bezpečí, aby vyšla von.“
„Prečo ju nenecháme, aby tam ostala až do rána? Možno sa cítiť bezpečnejšie, aby sa odvážila pri dennom svetle,“ navrhol TJ, keď začal vykračovať.
„Nenechám ju tam zamknutú!“
„Hej, neodhryzni mi moju hlavu, bratček. Nie som ten, kto lieta v mesačnom svetle. Tento krát. A jediný krát, kedy som sa o to snažil boli tie skazené dvojčatá Rachel a Beth, ktoré mi ukradli moje oblečenie a musel som vyšplhať na zadné okno v dome svorky...“
TJov hlas pokračoval, kým si neuvedomil, že Keil stojí stále u dverí. Zatriasol svojou hlavou, zavolal na neho monotónnym hlasom. „Halooo. Zem volá Keila. Hej, myslím, že ideme napísať ten lístok. Čo sa s tebou deje, chlape? Konáš ako, kedy si nikdy predtým nevidel ženu a to nie je pravda. Máš kočky okolo seba celý čas. Vo svorke a mimo nej. Nie, že som získal nejaké výhody z tvojich možností, ale že by som mal. Nechaj ju osamote. Bude v poriadku. Nie je že zamrzla alebo niečo také.“
Hlasité zavrčanie ho nasledovalo. „Pozri sa,“ povedal Keil. „Neopustím svoju družku zamknutú v saune celú noc, pretože som bol príliš hlúpy, aby som zistil, ako napraviť toto nedorozumenie.“
TJ sa zastavil v medzikroku. „Tvoja družka?“
Keil si pozdvihol, jeho hlava sa obrátila na saunu, aby sa nadýchol. „Áno, Myslím si to.“
„O sakra.“
*********
Robyn pozorovala, ako títo dvaja muži zmizli z jej pohľadu a svetlo sviečky sa objavilo v oknách chaty.
No, toto bude ohromné. Dobre to ide, Robyn. Použi svoj rozum. To bola ale hlúpu, idiotskú vec, ktorú si urobila, vyšla si vonku bez toho, aby si to najprv skontrolovala. Lepšie vedieť, ako predpokladať, že sa tu ľudia neobjavia. Vôbec nepomyslela na zvieratá, hoci práve teraz si priala, aby sa tu potuloval  medveď.
To bol ten druh nešťastia, pred ktorým ju Tad varoval. Prečo nemal rád to, keď robila výlety bez neho alebo bez ich hlavnej skupiny priateľov. Bola schopná sa postarať o seba v život ohrozujúcich situáciách, ale pridaj ľudí do zmesi to robilo ťažkým. Skutočnosť, že bola hluchá, zaručoval, že pri stretnutí s novými ľuďmi v divočine sa niečo zblázni.
Padla na lavičku v saune a snažila sa uvoľniť. Stále držala nôž a otáčala rukoväťou vo svojej dlani, škriabala si odreniny so svojimi nechtami ako s kameňom na upokojenie. Známy pocit ju upokojil k bodu, kedy mohla začať vidieť ten humor v tejto situácií.
Stavím sa, že nečakali, že sa zablyskne, pomyslela si, keď naliala na seba trochu teraz horúcej vody, očistila sa od potu a opláchla si vlasy. Bola zvedavá, či tí muži budú chcieť túto saunu akonáhle v nej skončí. Nemala zásoby v sporáku, ale zanechala uhlíky na rozloženie.
Vzhľadom na to, že musí vrátiť dovnútra. Bude to ohromne bláznivé, aby strávila túto noc tu iba pretože sa trochu zľakla.
Okrem toho teraz vedeli, že má veľký nôž.
Osušila sa v saune, potom sa obliekla v prístavbe. Kúsok bieleho papiera na okna zachytili jej oči a zdvihla sviečku, aby to preskúmala.

Ospravedlňujeme za to, že sme ťa vydesili. Sme Keil a TJ z Haines z Aljašky a prevádzkujeme spoločnosť pre výlety do divočiny  Maximum Exposure. Sme členovia svokry Granite Lake. Ak sa obávaš prísť do chaty, prosím daj dve sviečky do okna a prinesieme ti tvoje spacák a jedlo/vodu k dverám a môžeš to získať, keď sa budeš cítiť v bezpečí. Ale sľubujeme ti, že je tu bezpečné, aby si vrátila. Ak chceš, príď ako vlk.

Robyn prečítala ten lístok s údivom. No, prvá čas bola milá, ale o čo tom hovorili „príď ako vlk.“ Musí to byť nejaký druh kódu v divočine, ktorý ešte nepochytila. Boli z Haines, možno to bol americký slang. Niekedy malé rozdiely medzi americkým a kanadským slovníkom spôsobili, že sa divné veci stali.
Držala svoj vlhký uterák v saune, Robyn zabalila svoje vlasy do suchého a otočila sa k dverám. Vzpriamila svoje ramená, zhlboka sa nadýchla. Môže toto urobiť.
Kráčala priamo k chate, civela do okna, skontrolovala to skôr, než sa priblížila k dverám. Jeden z mužov sedel na okraji spacej plošiny, jeho tvár bola mimo dohľad, keď hovoril, jeho ruky boli divoké, keď otáčali v obrovských kruhoch.
Výborne, mávač. Všetka tá energia hovorila nič.
Druhý sa opieral o stôl, jeho ramená ho podporovali, jeho pohľad blúdil po miestnosti. Náhle sa jeho oči zastavili a pozrel sa priamo na ňu cez okno. Hoci si myslela, že je neviditeľná pre neho, osoba v temnote, pretože bol na svetle, ju uvidela. Trochu sa vyrovnal a zdvihol svoje ruky, prekrížil si ich cez svoje srdce a sklonil svoju hlavu.
Robyn sa zastala v šoku.
To bolo v americkom znakom jazyku znak pre „lásku“.
V Robyn sa posledné steblo zlomilo a dupala zvyšok cesty hore do chaty a prudko otvorila dvere. Odhodila svoje veci na lavičku, odkopla svoje topánky a napochodovala k nemu a začala ekvivalent pre hluchých so svojimi rukami a svojím telom v jeho osobnom priestore.
„Ty si ma takto neurazil. Osol. Prijímam tvoje ospravedlnenie za predchádzajúcu chybu, ale toto je príliš veľa. Si drzý. Čo...?“ Ukázala na ten papier, ktorý získala z okna a ukázala na riadok „príď ako vlk“. „Čo to znamená?“ Odstúpila a prekrížili si svoje ruky, kým čakala na jeho odpoveď.
Pohľad na jeho tvár bol k nezaplateniu.
Zmätok, úplný a dokonalý zmätok.
Robyn sa otočila k tomu, ktorý pohyboval rukami, ktorý vstal a zachytila poslednú vec, ktorú povedal. „... používa znakovú reč?“ Prikývla, bicyklovala svojimi rukami pred sebou, kým hovorila ústami „znaková reč.“
Väčší z dvoch mužov sa uistil, že sa pozerá na neho, predtým než povedal. „Prepáč, nerozumiem znakovej reči. Myslím si, že si rozrušená  a to som nechcel. Je tu nejaký spôsob, ako si môžeme prehovoriť?“
Všetka zúrivosť vyšla z Robyn ako piesok skrze sito. Typické. Utiekla pred bremenom komunikácie s ľuďmi a namiesto toho musí použiť extra energiu.
Ó, no, možno zjedli niekoľko kúskov jej čokoládového koláča a uchránili ju pred kalóriami.
Zdvihla ruku s zdvihnutým prstom, signál, ktorý videla používať mnoho počúvajúcich ľudí, aby požiadala o minútu. Vrátila sa k dverám, upratala svoje topánky a šla k svoju batohu, schovala svoju výzbroj a upravila si svoje vlasy. Obrátil sa, aby sa napila a našla toho muža, na ktorého kričala stáť, ako stojí s pohárom v ruke.
„Chcela si vodu?“ ponúkol jej to a dotkla sa svojimi prstami úst, potom ich otvorila ruku k nemu, predtým než prijala ten pohár. Vypila ho na jeden hlt. Roby sa uškrnula pri zábavnom výraze na jeho tvári, keď mu vrátila pohár. Bolo horúco v saune a nebude sa chovať ako dáma a usrkávať, keď je smädná.
Opätoval jej úsmev. Tmavo hnedé oči, tak tmavé, že boli skoro čierne, žiarili na ňu.
„Budeš chcieť niečo iného?“
Prikývla a urobili kruhový pohyb po jej hrudi so svojou rukou.
„Bolo to „prosím“? spýtal sa.
Roby mu zdráhavý úsmev. Prikývla a sadla sa k stolu. Bolo niečo fascinujúce na tomto mužovi a pozorovala, keď šiel, aby jej priniesol viac vody. Umiestnila snehom naplnené vedrá do hlavnej  chaty pred jej saunu a títo muži spoznali rutinu. Mali jedno z vedier na jeden strane kredenca na studenú vodu a na druhej strane sa varil na sporáku, aby sa roztavil sneh a udržal vzduch vlhký.
Nechala svoje oči blúdiť po ňom, keď pridal viac snehu do horúceho vedra. Bol veľký. Jeden z najväčších mužov, ktorých kedy videla a pravdepodobne, že sa hnala do chaty a kričala na neho nebola tá najchytrejšia vec, ktorú urobila.
Jeho tmavo hnedé vlasy viseli vo vrkoči skoro k jeho bokom. Široké ramená boli zakryté tmavým tričkom, mal kmeňové tetovanie, ktoré bolo omotané okolo jeho ľavej ruky k jeho bicepsom. Bola v pokušení, aby sa priblížila bližšie a preskúmala to, ale vrátil k nej s plným pohárom a snažia sa zakryť skutočnosť, že civela na neho s rýchlym presunom, aby sa pozerala na stôl. Všimla si poznámkového bloku a ceruzky, ktorú tu skôr nechala. Poklepala ním a ukázala na neho, aby si sadol vedľa nej.
Ty budeš hovoriť a ja budem písať. Potrebujem sa uistiť, že vidím tvoju tvár.
„Som Keil a toto je môj brat TJ.“
Robyn Maxwellová z Whitehorse.
„Prepáč, že sme ťa vystrašili – “
Robyn ho prerušila kývnutím svojej ruky do vzduchu a začala písať.
Bola to nehoda. Nemôžem počuť a nedávala som pozor. Povedz TJ, že je mi ľúto, že som vytiahla nôž na neho.
Keil sa obrátil, aby sa pozrel na svojho brata. Robyn pozorovala ako TJ napriamil v kresle oproti nej a natiahol svoju ruku. „Teší, že som ťa stretol, Robyn,“ povedal preťahujúc slová prehnaným spôsobom.
Ó  skvelé. TJ bol idiot. Roby civela na neho a zatriasla jeho rukou dostatočne tvrdo na to, aby ju odtiahol späť v prekvapení. Uchopila poznámkový blok.
Som hluchá, nie blbá. Nehovor divne pre moje dobro.
Prevrátila blok, aby ho nechala prečítať, kým si dala ďalší hlt.
Bol to tvrdý spôsob, aký poznať ľudí. Bolo oveľa jednoduchšie, keď Tad bol nablízku, pretože mohla s ním hovoriť a on odovzdával správy a skončilo to, že sa cítila prirodzene a nie týmto smiešne pomalým postupom. Vzdychla si a opäť uchopila blok. Keil položil ľahkú ruku na jej rameno, aby získal jej pozornosť a zvláštny pocit sa hnal skrze jej telo.
Horúčava skĺzla z jeho ruky na jej rameno, zvedenie, vzrušenie. O čom to bolo? Pozrela dole na jeho ruku a cítila, ako to teplo stále vyžaruje, malé výbuchy elektriky bežali po jej ramene a spôsobili, že vlasy v zadnej časti jej krku povstali. Dal jej ľahký stisk, aby si získal jej pozornosť a pozrela sa na jeho tvár.
„Aká svorka?“ Pozrela späť na neho v zmätku a pokrčila ramenami.
„Robyn, povedala si, že žiješ v Whitehorse. Si v svorke Takini alebo Miles Canyon?“
Opäť tu to bolo. O čom to hovoril? Bolo príliš zlé, že vyzeral byť trochu šialene, pretože bol tá najhorúcejšia vec na dvoch nohách, ktorú kedy videla.
Dúfala, že je zábavne bláznivý a nie zabíjam-ľudí-uprosted-noci bláznivý. Napísala krátku poznámku, hodil blok smerom k nemu, keď vstala od stola. Obliekla si kabát, urobila posledný rýchly pohľad jeho smerom predtým než vyšla von, aby sa nadýchla čerstvého vzduchu.
Áno, bol horúci. Mimo zmysly, ale veľmi ľahko na očiach. Voňal tiež veľmi dobre. Ignorovala pocit podivného pulzovania v jej končatinách a nútili sa, aby odkráčala von.
**********
Keď sa dvere zatvorili za ňou, Keil položil blok bližšie a prečítal ho nahlas TJovi.
„Takini je horúci prameň. Miles Canyon je tam, kde je kanoe. Svorka je to, v čom nosím svoje veci. Neviem, o čom hovoríš. Som pripravená do postele. V saune sú uhlíky, ak to chceš. Zajtra sa s tebou porozprávam. Dobrú noc.“
„Myslíš si, že skutočne nevie, že je vlkodlak?“ spýtal sa TJ.
„Prečo by nejaký dôvod, aby to predstierala? Nerozumiem. Je plnokrvný vlk z toho, čo cítim.“
„Ja tiež.“
Keil bubnoval svojimi prstami na stole. Nevoňala iba ako vlk, ale ďalšia vôňa plynula z nej, ktorá šteklila zadnú časť jeho mozgu a šla priamo do jeho penisu.
Pach jeho družky. Chemická stopa, ktorá volala jeho vlka k nej a mala ich urobiť druhmi na život. Bol si celkom istý, že je to ona, ale až kým neochutná chuť jej pokožky, keď sa zobudí, nebude si istý.
Samozrejme pri rýchlosti, akým šli, bude skôr leto, než sa dostane dostatočne blízko, aby to skutočne zistil.
Uchopili svoje čisté oblečenie, bratia sa vydali na cestu do sauny. Tridsať sekúnd po tom, čo zatvorili dvere si Keil uvedomil, že sauna bola zlá myšlienka. Robyn pach visel ťažko v zatvorenom priestore, sladký a pikantný, naplnil jeho hlavu s myšlienkami, ktoré bolo lepšie si nepredstavovať, kým sedel nahý v malom priestore so svojím bratom.
„Vieš, vonia dobre.“
Keil zavrčal na TJ. „Zavri hubu, šteňa.“
„No, ona vonia. Ale Keil vonia dobre ako „Hej, Robyn môžem ti pomôcť s týmto?“ a nie „Hej, baby, môžem ti pomôcť? Žmurk, žmurk, drgnúť, drgnúť. Vieš, čo na čo myslím?“
„Prosím, ušetri ma imitácie od Monty Python.“
TJ hodil trochu snehu na svojho brata. „Snažím sa ti povedať niečo vážneho a ty ma obviňuješ z imitácie MP? Režem do živého. Na vážnu diskusiu imitujem politické osobnosti. Vieš to.“
Keil si ľahol chrbtom na lavičku a snažil sa ignorovať svojho mladšieho brata. TJ bol najviac rozčuľujúca, najviac otravná... a najviac pozorná osoba, ktorú kedy poznal. Oprel sa o svoje lakte, otvoril svoje oči a zahrešil.
„Dobre. Vysvetli to. Čo sa snažíš mi povedať a použi krátke slová. Je neskoro a bol to pekelný deň.“
TJ klesol na nižšiu lavičku a uchopil cédrovú hranu pred ním. „Vonia dobre, ako chcem ti veriť a starať o tebe a viem, že sa postará o mňa. Očividne ťa ovplyvňuje odlišne.“
„Ó. Ako je to?“
TJ si odfrkol a ukázal. „Si tvrdý ako drevo z pachu, ktorá nechala v saune, bratček.  Musí to byť zlé a stavím sa, že je to tvoja družka, pretože si jej nedal ešte správne oňuchanie. Vedel som, že si pripravený byť alfou!“
Keil nechal svoju hlavu, aby padla na tvrdú lavičku. TJove skoky v logike boli prehnané. Ako sa mohol dostať od skutočnosti, že Keil je tvrdý – že by mohol drviť nechty k tomu, aby ho urobil alfou bolo neuveriteľné.
„TJ, stačí. Môžeš to nechať padnúť pre dnešok? Tento problém tu bude stále i ráno.“
TJov smiech bol dlhý a hlasitý a nakoniec sa Keil pripojil.
„Dobre, zlá voľba slov. Nechcem som na to poukázať.“  Ďalšie zavytie vyšlo z TJa a Keil to vzdal. Zdvihol vedro so studenou vodou a vylial ho na seba. Zdvihol ďalšie vedro.
„Chceš spláchnuť?“
Keď TJ prikývol, Keil mu dal diabolský úškrn a vylial obsah z vedra, ktorý bol naplnený z polovičky snehu na bratovu hlavu. Ľadovo chladná voda stekala dole a TJov výkrik sa ozýval v malom priestore.
Teraz bol Keil pripravený do postele.
[1] Spoločnosť pre zabránenie krutosti na zvieratá (SPCA).
[2] Ľudia pre etické zaobchádzanie so zvieratmi (PETA). https://cs.wikipedia.org/wiki/PETA

25 komentářů:

 1. Děkuji za překlad a korekci další kapitoly. Vypadá to opravdu pěkně. HankaP

  OdpovědětVymazat
 2. Dakujem za pokracovanie. GabiM

  OdpovědětVymazat
 3. Dnes to bolo vtipné😂, ďakujem za super čítanie

  OdpovědětVymazat
 4. Moc děkuji za další super kapitolu!!!💜💜💜

  OdpovědětVymazat
 5. Dakujem za skvelú kapitolu♡♡ Dakujem za preklad a korekciu a teším sa na dalšie pokračovanie ☺

  OdpovědětVymazat
 6. Děkuji moc za kapitolu. Katka

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji za překlad. Bobo.

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj děvčata,moc díky za další perfektní počtení a príma kapitolu Mirka

  OdpovědětVymazat
 9. Ďakujem za skvelú kapitolu:)

  OdpovědětVymazat
 10. Srdečná vďaka za preklad... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 11. Moc děkuji za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 12. Díky za skvělý překlad a korekturu

  OdpovědětVymazat