středa 8. března 2017

Všetko o medveďovi - Prolog

Milí čtenáři,
máme zde další sérii z pera autorky, kterou jistě dobře znáte. Tato série zapadá do stejného světa, jako Bratrstvo krve. Doufám, že si příběh užijete, tak vám přeji pěkné čtení.
Paty

„Chceš po nás čo?“
Táto otázka prišla od Brodyho, jedného z najvyššie postavených Johnových poručíkov. Ak by nepresvedčil Brodyho o genialite svojej myšlienky, nikdy by nemal šancu presvedčiť zvyšok.
„Budeme predstierať, že sme kolónia umelcov. To je najrozumnejší spôsob ako tu môžeme byť pod radarom.“ Preskúmal to a bol to jediný plán, ktorý dával zmysel v tejto časti krajiny.
„Ale nikto z nás nie je umelec,“ trval na svojom Brody.
„Vieš používať reťazovú pílu, nie?“ Ukázal na Brodyho, potom sa otočil ku kruhu svojich najlepších mužov, ktorí sa všetci zhromaždili, aby si vypočuli posledný plán misie. „Všetci vieme, že Drew vyrezáva vo svojom voľnom čase. A Sven môže vyrezávať z ľadu. Pamätáte si na labuť, ktorú vyrobil, keď v tej dobe pracoval v utajení ako dodávateľ?“
„Povedz mi, že to bol prekliaty polárny medveď, kto prišiel s týmto nápadom.“ Peter Rus hodil znechutený pohľad na Svena, ktorému náhodne vyletel vták z vrecka, keď sa oprel, aby počúval. Sven mohol vždycky počítať s tým, že bude vypočutý skôr ako preskočia k záverom.
Ako alfa tímu stratených existencií mal John svoju prácu pridelenú, ale nemal ju žiadnym iným  spôsobom. Všetci medvedí meniči sa spojili dokopy rokmi tajnými misiami a supertajnými úlohami. A teraz, keď svet šiel do pekla a bol čas na preskupenie, John  konečne spustil svoj dlhotrvajúci plán do pohybu.
V tichosti skúpil veľký úsek krajiny v blízkosti samého cípu v štáte Washington počas posledných niekoľkých dekád. Každý ušetrený dolár, ktorý zarobil, šiel do tohto projektu. Považoval to za investíciu a teraz konečne odhalil svoj majstrovský plán svojim mužom, dúfal, že mohli vykonávať viac aktívity v skupovaní zvyšku krajiny, ktorú potrebovali.
Bola to divoká krajina s málo obyvateľmi, napriek tomu mesto nebolo príliš vzdialené vzdušnou čiarou.  A boli tu ľudia v okolí. Indiánska rezervácia a ostatné pobrežné komunity. Ak John a jeho tím chcel zriadiť svoj domov tu, museli prísť so vierohodnou  krycou historkou o tom, prečo tu náhle bola nová osada tvorená prevažne z mužov v tejto odľahlej oblasti.
John mal dokonca plán na vyrovnanie počtov, ale najprv museli mať bydlisko, predtým než mohol rozšíriť volanie skrze komunitu meničov, aby pozvali medvedice, ktoré hľadali šancu – a možno druha – , aby sa pripojili k nim. Cez mesto mohli príležitostne prechádzať ľudia, tak skutočne potrebovali dobrú kryciu historku pre ich malú komunitu.
John vyložil dlhotrvajúci plán pre všetkých z nich po prvýkrát a našťastie počúvali. Medvede boli zradné. Väčšina z nich sa rada túla sama, len aby sa usadili s družkou a oveľa neskôr v živote si založili svoje rodiny – ak vôbec. A zvyčajne nežili v tak tesnej blízkosti k ich alfovi, čo bola viac ceremoniálna funkcia ako skutočne úradná.
Ale John bol veliaci dôstojník pre každého z týchto mužov, ktorí sa zhromaždili okolo neho v tej či nej dobe a úloha vedenia prirodzene padla na neho. Možno nebol najväčší medveď v skupine, ale všeobecne veril, že je  najchytrejší, keď šlo o stratégiu. Mal nádej pre svojich ľudí, ktorí vyzerali, že pochopili. Chcel vidieť týchto mužov, ktorí dali tak mnoho zo seba,  aby pomáhali ochraňovať nevinných, aby teraz naplnili svoje vlastné životy, keď odišli na odpočinok z ľudského sveta a ich problémov.
Situácia sa radikálne zmenila v komunite meničov. Temné časy urýchlili Johnove plány s týmito mužmi, ale hoci sa chystali pomôcť, najväčšia vojna vyzerala, že má v tomto okamihu prestávku. Čo zanechalo medveďov v koncoch.  To bol dôvod, prečo John ich všetkých priviedol sem do štátu Washington, aby položil základ pre to, čo dúfal, že bude komunita, ktorá vytrvá generácie.
Bol to sociálny experiment, o ktorý sa nikto skutočne nepokúsil v modernej dobe. Aspoň nie v takomto meradle. Ale ak to niekto mohol urobiť, John vedel, že jeho muži by mohli. Medvede boli vždy silní a trpezliví.

Muselo sa niečo urobiť, ale nakoniec si ich všetkých získal a začali vážne plánovať osadu, ktorú šli vybudovať. Komunita Grizzly Cove sa čoskoro stala realitou.

20 komentářů:

 1. vdaka za úvod a budem sa tešiť na dalšie kapitoly :-) vdaka :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Díky moc, těším na další kapitolu. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji za začátek a moc se těším na pokračování 😃

  OdpovědětVymazat
 4. Ďakujem za kapitolku a už sa neviem dočkať pokračovania 😉😉😉

  OdpovědětVymazat
 5. Obrovské ďakujem za nový príbeh od tejto autorky. ♥

  OdpovědětVymazat
 6. Moc děkuji za úvod a těším se na pokračování. Katka

  OdpovědětVymazat
 7. teším sa a ďakujem za preklad ♥

  OdpovědětVymazat
 8. Srdečná vďaka za preklad i korektúru... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 9. děkuji za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 10. Děkuji za překlad a korekci, už se těším na první kapitolku. Mimochodem ta obálka knihy nemá chybu ;-). HankaP

  OdpovědětVymazat
 11. Děkuji za překlad další knihy 😃

  OdpovědětVymazat
 12. Děkuji za překlad další knihy 😃

  OdpovědětVymazat