sobota 19. listopadu 2016

Spojení krvou - 1. kapitola


Milí čtenáři,
pokud jste zabrousili k tomuto příspěvku, jistě netrpělivě očekáváte, co bude následovat, proto to zkrátím. Do překladu se pustila nová překladatelka, Gret, a korektorka Veve, takže veškeré otázky, připomínky, návrhy ke konverzaci či díky směřujte jejich směrem - určitě to ocení. :)
Holky jsou šikulky a práce na překladu jim pěkně odsýpá, proto doufám, že si knihu užijete.
Mějte se pěkně a přeji příjemné čtení
Paty

PS: Dámy, taky jste si zaslintaly nad obálkou? :D


Sexy malá upírka vkráčala do baru, ako keby toto miesto vlastnila. Odkedy bol Howling Moon nízkorozpočtová krčma zastrčená na temnej strane Miami, sa bar staral  hlavne o vlkodlakov, dobre,  táto dáma bola oveľa viac ako z tohto posratého miesta. A pokiaľ by nebola opatrná, mohla by sa stať nočnou zábavou. Jace Vaughn sa napol, keď ju zbadal. Nebol tak opitý ako ostatní vlci, ešte nie tak, takže hneď spoznal navonok krehkú ženu. Mohol vidieť náznak malých tesákov vykukujúcich spoza jej plnoštíhlych príliš červených pier. Upírie tesáky sa vždy objavili, keď bojovali alebo s niekým spali. Takže čo sa chystal upír urobiť? Nehybne stála vo vchodových dverách baru. Jej dlhé blonďavé vlasy viali za ňou, keď sa jej pohľad  obrátil naľavo. Na pravo. Hmm. Vyzerala, akoby niekoho lovila  – alebo niečo. Jedinú vec, ktorú mohla nájsť na tomto mieste bola svorka pripravená roztrhnúť ju na kúsky. Upíri a vlkodlaci si v tieto dni nehrali zrovna nežne. Alebo v iné dni. Mala by to vedieť.    Ale potom jej pohľad prebehol popri ňom. Prehľadávala, potom sa obrátila späť. Jej modré oči – jasné s upírou silou – ho zachytili. Zízala na neho a Jace zistil, že nemôže odtrhnúť pohľad. Upíri trik? Nah... pravdepodobne len jeho vlastná túžba. Pretože dáma bola sexy. Väčšina upíriek bola, tie čistokrvné každopádne. A Jace vedel, že sa pozerá na jednu z elitných čistokrvných floridských upíriek. Čistokrvná vo vlkodlačom pekle.  Usmial sa. Osud sa musel niekde rehotať. Potom sa tiež usmiala. Úder tepla prešlo cez jeho telo, a šelmu, ktorú držal vnútri v reťazoch sa roztiahla a zavrčala.
Chcem.
 Začala k nemu prichádzať vo svojich vysokých, pretiahni-ma alebo ztiahni-ich-zo-mňa čiernych topánkach. Jace sa odstrčil od baru.
Ale teraz ju ostatní zaznamenali a obkľúčili ju. Traja muži. Veľkí a mohutní, pretože to bol spôsob šelmy.
„Upír...“ Vrčanie sa ozývalo vo vzduchu a muži sa po nej natiahli.
„Nie!“ Jeho rev ich prerušil neskoro.
Dvaja muži narazili do najbližšieho stola. Urobili chybu, keď sa jej dotkli. Nikto sa nedotkol upíra, pokiaľ nechcel byť dotknutý. Hlupáci  by mali poznať pravidlá.
Čistokrvní boli špeciálne silní. Podráždená šelma v jeho vnútri sa ledva držala na uzde.
Každá osoba v bare na okamih zamrzla, potom inštinktívne obrátili svoju pozornosť na ňu. Upír mal tretieho vlka na podlahe pred sebou. Nepresunul sa, ešte nie, ale jeho tesáky sa už predlžovali. Mala jednu malá ruku na jeho hrdle, pretože druhú držala pevne na vlasoch, trhajúc jeho hlavu dozadu, aby lepšie odhalila krk. Upíri vždycky šli po krku. Tak predvídateľne. Ich hlad ich robil  zakaždým tak slabými.
„Zabi tú mrchu...“  prichádzalo mrmlanie od jedného z chlapov, ktorých odhodila na dobré tri metre. Už vytiahol svoje tesáky a krv kvapkala z jeho zovretej tváre. Jace zdvihol svoju ruku, zastavujúc mužov, ktorí vstávali. „Ešte... nie.“
Vedel, že sa nikto nevzoprie. Nemohli. Bol alfa, a pokiaľ by skúsili, bol by ten, kto by ich nakopal do zadku. Dokonca i mizerná skupina prestala hrať, keď prešiel po miestnosti. Niekoľko ľudských žien v bare pokukovalo okolo seba diviac sa a potom uvidel skupinu meničov, ktorá sa tlačila smerom dozadu. Ženy sa prišli hrať do Howling Moon. Alebo skôr, vlci sa hrali s nimi. Tieto ženy vedeli o stave v paranormálnom svete a vedeli udržať tajomstvo o paranormálnej spoločnosti. Upírka neuvoľnila svoje zovretie okolo svojej obeti. Jace si vzal čas a smeroval pomaly priamo k nej. Ako väčšina upírov, mala svetlú, slonovinovú pokožku. Jej rysy boli... dopekla, úplne dokonalé. Široké oči, vysoké lícne kosti, malý nos.
 Jej brada bola zalomená len trochu, dávajúc jej trošku tvrdohlavú hranu, ale potom, pijavice neboli práve známe tým, že by ľahko odišli. Ani vlci. Bola oblečená celá v čiernom. Priliehavé čierne tričko, veľmi krátka čierna sukňa a potom topánky, ktoré presakovali sexom.
Sex a násilie. Áno, to bolo do značnej miery ako upíri a vlci fungovali.  Keď sa k nej priblížil, Jace zachytil jej vôňu, oddeliac ľahkú vôňu jej pokožky od chľastu, potu a cigariet vo vzduchu. Upíri voňali sladko, zvodne. Jej druh vždycky dobre voňal. Lepšie privábiť svoju korisť na to, ako na smrtiace uhryznutie. Ale ona...
 Voňala viac.
Naklonil svoju hlavu smerom k nej. „Nasleduj ma.“
„Samozrejme.“ Jej hlas sa valil ľahko, jemne, zmyselne, ale bez prízvuku. Ihneď uvoľnila svoje zovretie na vlkovi.
Potom Mike urobil chybu, keď sa prirútil zozadu a udrel do nej so svojimi drápmi.
Hnev explodoval vnútri Jaca a vykročil vpred, dokonca sa aj jeho drápy vytiahli končekov prstov.
Neublíž...
Ustúpila späť, uhla sa, potom udrela svojou päsťou priamo na vlčie srdce. Jej úder odhodil Mika späť k Jaceovi.
Jace sa chopil vlka a zakrútil ním dookola. Vytiahol ďalšieho chlapa z podlahy a zízal na nich. „Nepamätám si, že by som ti dal povolenie na útok, Mike.“
Počul upírku, ako zľahka fučala a vedel, že nebola tak pod kontrolou ako vyzerala. Žiadna vôňa strachu, ešte nie.
„Pijavica... prišla sem...“ zavrčal Mike. „Nemôže si iba... tak vkráčať...“
„Bola som pozvaná,“ pokojne odpovedala.
Stále uchopený v Jaceovom zovretí, zakrútil sa a zízal ponad svoje ramenom. „Kto do pek... mohol byť dostatočne hlúpy nato, aby sem pozval upíra?“
„Tvoj alfa.“ Jej odpoveď prišla s pokrčením ramien, keď jej pohľad skĺzol späť na Jaceho. Potom naklonila hlavu v malom podriadenom geste. Podriadenie. „Bolo mi povedané o tvojej ponuke a som tu, aby som ju prijala.“
Mikeova hlava sa otočila späť na neho. „Jace?“ Jeho hlas bol teraz silnejší. Vlci sa vždycky liečili rýchlo. „O akej ponuke to hovorí?      
Jace udrel svojím čelom do Mikeovho nosa. Kosti do seba narazili a krv vytryskla dokonca na menšieho vlka, ktorý zavyl. Potom Jace hodil chlapa o najbližšiu stenu, ktorá bola asi štyri a pol metra. Keď  Mike narazil, nevstal. Ticho. Tak silné, že naplnilo celý bar. Jace uprene hľadel na upírku, snažiac sa nedať najavo emócii na tvári. Potom pomaly uzavrel zostávajúci priestor medzi ním a ženou, ktorá pre neho všetko zmení.
Chytil jej ruku a obrátil ju dlaňou nahor. Dopekla, áno, značka bola tam, od narodenia vnútri jej ľavej ruky. Ako kedy nevedel, že by tam mohla byť. Krvavo červená ruža. Stál dostatočne blízko, aby videl kruh zlata v jej očiach. Slabé zlato ju označovalo práve tak ako jej dlaň. Bola viac ako iba obyčajná pijavica. Bola upíria princezná. Jeho kľúč k moci, nesmrteľnosti a bola dokonalou zbraňou, keď potrebuje vykopnúť démonov, ktorí prišli do mesta, aby zničili jeho ľudí. Jej pery sa oddelili, keď na neho zízala. Letmo zahliadol klamne delikátne tesáky. A potom zachytil zápach strachu, ktorý sa cez ňu prehnal.
Mala právo byť vystrašená. Teraz bola tu, v jeho zovretí a nikdy ju nenechá odísť. Nikdy.
„Som Jace.“ Nechal ju vidieť svoje vlastné tesáky. „A ty si moja.“ Nárokovanie, ktoré urobil pred každým vlkom v miestnosti. Odteraz, každý vlk, ktorý by sa jej dotkol,by čelil jemu – a smrti.  Prehltla a naklonila svoju hlavu späť, aby lepšie zachytila jeho výraz. „Ahoj, manžel.“
Vlk vnútri neho zavrčal... Moja.
***
Keď ste uviazli medzi smrťou a peklom, niekedy sa musíš obrátiť na veľkého, zlého vlka o pomoc. Dvere malého skladu sa zatvorili s jemným cvaknutím za Morgan LaBeuax a snažila sa tvrdo, aby nenapla svoje ramená.
Sama. S ním. Vlkodlačie stopy vyplňovali miestnosť. Držala svoju bradu a vedela, že cítil jej strach. Dofrasa, neznášala byť vystrašená. Ale myšlienka spojenia s týmto mužom a ostať s ním po zvyšok jej dlhého života – ahoj, strach. Morgan sa nebála väčšiny vecí, ale každý upír v dolnej Floride vedel, že je rozumnejšie opatrne našľapovať okolo Jaceho Vaughna. Nezaslúžil si svoju titul alfy tým, že by hral pekne. Nie, zaslúžil si ho rezaním krvavej cesty cez jeho rivalov a nechával ich surové telá v jeho stopách. A vydať sa za neho? Niekedy proste nevesta mala šťastie.
„Nemyslím si, že upíri akceptujú túto dohodu.“
Jeho hlas znel viac ako šelma než ako muža. Hlboký. Hrmiaci. Podoprel si svoje ruky na stene priamo pred ňou a prekrížil svoje mocné ramená cez hruď. Jeho oči, tak tmavé, že vyzerali skoro ako čierne, prechádzali po nej ešte raz. „Dopekla skutočná princezná,“ zamrmral si, keď zatriasol svoju hlavou. „Budem prekliaty.“
Snáď.  Všetci by mohli byť. To preto boli všetci príšery.  I keď skutočne jej nebolo dané veľa možností, odkedy sa narodila ako jedna z mála upírov, ktorí sa narodili s volaním krvi.
Prečistila si  hrdlo. „Po prvé, rada nemala v pláne akceptovať tvoju... um... ponuku.“
Upírska rada – najsilnejší upíri v okolí – neboli celkom nadšený Jaceho plánom. Ale hra sa zmenila, keď stráže začali vyzerať mŕtvo – láskavosť od démonských bastardov, ktorí prišli do mesta. Kedysi dávno sa všetci nadprirodzení museli ukrývať v tieňoch, uspokojujúc svoju existenciu len v nočných morách ľudí. Prečo byť očiach? Mohla nasledovať iba smrť a prenasledovanie. Čarodejnícke súdy ich všetkých naučili túto lekciu. Upíri nikdy nevyhľadávali pozornosť, ešte nie. Vlci však boli trochu divokí a niektoré povesti o nich boli známe, ale tiež sa držali poctivo v úzadí počas storočí. Ale démoni – títo blbci, ktorí ušli z pekla v narastajúcom počte – neboli v nálade, aby boli ticho. Nazhromaždili sa v Miami a plánovali jednu prichádzajúcu smrtiacu párty. Ale najprv, chceli ukázať, že sú najvyššie v potravinovom reťazci. A vojna sa blížila. Nie, ona už vlastne začala. Upíri verzus démoni. Démoni verzus vlkodlaci. Nepriateľ môjho nepriateľa... Je môj manžel.
„Démoni nás chcú vyhladiť,“ povedala. „Chceš ich zastaviť, tak veľmi, ako my.“
Stále sa nepohol. Iba stál s prekríženými ramenami. Ale aspoň neboli vidieť jeho tesáky. „Mal si pravdu. Najlepšia možnosť pre nás, aby sme ukončili túto bitku je spojiť sa.“
Usmial sa, polovičný úsmev, ktorý nerozjasnil jeho tvár. Iba urobil to, že vyzeral ešte viac nebezpečnejšie.  Tento chlap vyžaroval nebezpečenstvo ako nikto koho kedy videla. Tmavo opálená, zlatá pokožka pokrývala telo tvrdé   pokryté svalmi. Jace Vaughn sa týčil nad ňou, ľahko prevyšujúc jej stodeväťdesiattri centimetrov. Nebol pekný, nie, jeho tvár bola príliš drsná.  Jeho dlhá, temná hriva vlasov otierala jeho ramená. Mal tvrdé, napnuté rysy.
Nie pekný. Ale... sexy. Dopekla, sexy. Vlci a ich živočíšna výzva. Nemyslela si, že by príťažlivosť mohla fungovať na ňu. Mýlila sa.
„Vlci držia svoje vlastné...“ Teraz sa jeho ramená spustili, keď kráčal smerom k nej.
„Tak vzdialene.“ Zašepkala. Toto sa mohlo rýchlo zmeniť. Ako náhle démoni začali koncentrovať svoju plnú silu na nich. „Vieš, že musíme nájsť vstupnú bránu, ktorá umožnila týmto démonom, aby vyšli z pekla a uzatvorili ju. Pokiaľ to neurobíme, prevezmú to tu.“
A prichádzajúca párty pre ľudí by mohla byť nočnou morou. Jeho oči držali jej.
Keď sa posunul o ďalší krok smerom k nej, Morgan sa držala na svojom mieste. Mala predstavu o udržaní sa. Upíri sa nemohli chvieť pred vlkodlakom. Ale jemné sčervenanie jeho nozdier jej povedalo, že vlk nasal jej vôňu, a nebolo pochýb, že zachytil jej strach. Výborne.
Potom sa jeho ruka zdvihla smerom k nej, napla sa.
„Pokojne, princezná,“ zamrmlal, „je to iba dotyk.“
Správne.  A pokiaľ pôjdu cez jeho dohodu, tak urobí viac, oveľa viac ako to, že sa jej len dotkne. Čo je jeden život oproti osudu jej ľudu? To bola veľká predávajúca reč rady. Obetuj seba. Zachráň každého ďalšieho. Buď jedlo pre veľkého, zlého vlka... pretože, môže zachrániť naše zadky.
„Moje meno je Morgan,“  jej hlas vyšiel chrapľavejší než zamýšľala, ale jeho ruka bola na jej tvári, hladiac ju a chcela sa zachvieť. Nie. Nemohla ukázať slabosť. Jeho ruky boli tvrdé, ale jeho dotyk bol prekvapujúco jemný.
„Morgan LaBeaux.“
Bola pýcha v tomto slove, pretože bola pomenovaná po prvej čistokrvnej upírke, ktorá kedy bola narodená, Morganna La Fey. Prvá, ale nie posledná.
Jeho pohľad preskúmal jej tvár. „Nemôžem uveriť... skutočne ťa... predali?“
Prehltla. Nakoniec, to nebolo o rade. Neboli to ich životy, ktoré boli ponúknuté. „Je to moje rozhodnutie.“ Jeho dlaň skĺzla dole po jej hrdle a jeho prsty  jemne stlačili jej pulz, ktorý búšil pod  jeho dotykom. Áno, jej srdce stále bilo. Dýchala. Nebola mŕtva, napriek tomu, čo si ľudia mysleli. Čistokrvní sa narodili ako upíri. Jednoducho prestali starnúť okolo ich dvadsiatich piatich narodenín. Prestali starnúť a rozvinula sa u nich túžba po krvi.     
Tí ostatní... stali sa nimi skrze uhryznutie, dobre, zomreli, ale na niekoľko okamihov. Potom sa vrátili späť, silnejší než predtým, a ich srdcia znovu bili, keď sa nadýchli vzduchu ako upíri.
„Takže ochotne ponúkaš seba mne?“ Vlk sa spýtal, hlas tmavší ako predtým. Váhu jeho ruky cítila príliš ťažko u svojho hrdla. Vlci boli vždy tak veľkí, príliš veľkí. V inom čase sa ich pazúry mohli objaviť a potom mohli roztrhnúť svojich nepriateľov. A keď prišli v plnej sile...
Potrebujeme ich silu. „Ako náhle nám pomôžeš poraziť démonov, vydám sa za teba.“
Vlci a upíri mohli byť nezrušiteľne spojení. Každý nadprirodzený chcel kúsok z toho, aby našiel zväzok, ktorý by bol nezlomný.
Neporaziteľný.
Jace sa zasmial. Zvuk bol zlovestný a divne sexy. Tentokrát, Morgan nemohla zastaviť svoje trasenie a vedela, že to cítil.
„Nepracujeme týmto spôsobom.“ Jeho hlava sa naklonila smerom k nej a jeho pery sa vznášali nad jej.
„Chceš odstrániť démonov, potom mi dáš, čo chcem prvé.“
Čo chce...
„Ožeň sa so mnou, spoj sa so mnou a dám ti svoju osobnú stráž, aby roztrhol každého, kto sa k tebe priblíži.“
Oblizla si svoje pery. „No... nie je to iba o mne.“ Nerobila toto, aby zachránila svoju vlastnú kožu. „Je to o všetkých upíroch v mojom hniezde. Všetci potrebujú ochranu. Tvoja svorka musí dať všetkým –“
„Ty si moja starosť.“ Pokrčil ramenami. „Ale pokiaľ ti záleží na nich, potom môžu mať ochranu svorky. Odstránime démonov a necháme krvavú stopu, aby sme varovali každého iného, aby sa nikdy  nezahrávali s nami.“
Áno, bol veľmi dobrý v tomto druhu stopy.
Pred rokmi upíri sa stali, dobre, môže to povedať príliš civilizovaní. Vzali si krv na pitie z praktických malých plastových sáčkov. Ženili sa s ľuďmi. Zmiešali sa skoro dokonale so spoločnosťou. Pretože tak mnoho z nich chcelo byť človekom.
Morgan to chcela tiež. Potom videla, ako ľahko môžu ľudia zomrieť. Teraz chcela byť silnou. Bojovníkom.  Upíri padali príliš rýchlo démonskej horde. Vlci – vytrvali dlhšie. Pretože boli teraz silnejšími. Pokiaľ chceli zastaviť peklo, potom upíri potrebovali vlkov na svojej strane.
„Vydaj sa...“ Jace zašepkal.
Vedela, že nemôže urobiť nič, pretože predtým než mohla hovoriť, tvrdý úder zatriasol stenou.
Morgan sebou trhla. „Čo je...“
Zabalil svojej ruky okolo jej ramien a vytiahol ju hore, takže musela uprene hľadieť priamo do jeho očí. „Démoni ťa sem dnes nasledovali.“
„Nie, to nie je možné, bola som opatrná. Ja–“
„Teraz ich moja svorka roztrháva na kusy.“
Kiežby. Ale smutne zistila, že nebolo zjednoduché zabiť démona. Museli ste oddeliť ich hlavu a rozseknutie démona nebolo ľahké.  Zatiaľ čo démonovo telo vyzeralo ako ľudské, bolo to ťažšie ako preniknúť cez iné brnenie, ktoré kedy videla.
„Mám moju dohodu? Vydáš sa za mňa práve teraz?“
Prečo tak veľmi milovala dunenie jeho hlasu? Morgan prikývla. Iný úder zatriasol stenou a bola si celkom istá, že počula výkrik. Alebo dva.
„Dobre.“ Zavrčanie. Potom vlk urobil niečo, čo neočakávala. Jeho ústa si vzali jej. Jej pery sa oddelili v prekvapení a jeho jazyk vrazil do jej úst. Nechutnal ako upír alebo ako človek. Mala skúsenosti s týmto typom mužov.
Ale Jace...
Chutnal divoko. Horúco.
Jej ramená sa obkrútili okolo jeho hrdla, keď sa priblížila bližšie. Vrčanie pracovalo v jeho hrdle, keď sala jeho jazyk. Ó, áno, páčilo sa jej to. Upíri mali zlý obraz. Tvrdý, tuhý. Bezcitný. Nikdy nebola takouto. Vždy chcela. Potrebovala. Možno jej mohol dať, čo chcela. Jej bradavky boli tvrdé, bodajúc proti jeho hrudi a jej pohlavie zvlhlo.  Vlci neboli jednoduchými milencami, alebo tak to príbehy hovorili. Nie rýchle prevaľovanie sa v temnote pre nich. Namiesto toho, sex trval hodiny.
Hodiny.
Tvár staršieho rady bola smutná, keď hovoril. „Nenávidíme nás, že musíš urobiť toto obetovanie...“
Nebolo to tak veľmi obetovanie pre ňu. Iba cítila túžbu na bielo-horúcu. Jej tesáky sa začali predlžovať. Ako bude chutiť jeho krv? Nemohla sa dočkať, keď to zistí. Jeho ruky boli teraz na jej zadku, držiac ju hore a proti tvrdej vypukline jeho vzrušenia. Nechýbala intenzívna dĺžka tela. Vlk bol všade veľkým. Áno. Veľmi pomaly a iba potom, čo ju ochutnal ešte raz, Jace zdvihol svoju hlavu a položil ju na zem. „Neočakával som, že.“
Mohla ho stále ochutnať.
„Predpokladám, že upíri môžu cítiť viac ako len nenávisť k vlkom.“
Morgan na nadýchla hlbokým nádychom. „A ja predpokladám, že vlci môžu túžiť po pijaviciach, o ktorých  prehlásil, že nimi opovrhujú.“
Zízal dole na ňu a potom si uvedomila, že nepočula viac žiadne tlmené zvuky z baru. Žiadne ďalšie údery. Žiadne výkriky. Jeho ruka vzala jej a cítila rozžeravenú značke na jej tele. Vlci boli tak horúci, pretože poznala iba chlad tak dlho.
„Poď.“
Urob to. Choď. Teraz neustúpiš. Iba pretože si ochutnala vlka a uvedomila si, že kontrolovať ho by nemuselo byť tak jednoduché, ako si plánovala, neznamenalo to, že by mohla utiecť preč. Otvoril dvere. Pach krvi ju zasiahol. Ale nebola to normálna sladká vôňa, ktorú volal jej druh.  Skazená. Síra. Peklo. Démoni.
Ich telá ležali na podlahe. Ich hlavy boli oddelené a ich oči – tak červené ako peklo, z ktorého utiekli – uprene hľadeli priamo na ňu. Dvaja démoni dole...
„Ako?“ Vydýchla  slovo v prekvapení. Upírom dalo hodiny, aby zabili démonov, pretože vlci uťali hlavu týmto dvom v niekoľkých minútach.

Menič vlk, ktorého Jace nazval Mike zdvihol svoju ruku. Jeho tesáky sa leskli. „Môžeme rozrezať čokoľvek.“ Jeho pohľad vyzeral, že sa ponoril do nej. „Kohokoľvek.“ Zrejmá hrozba bola v jeho očiach. Tento vlk  by mohol byť problémom. Možno ho čoskoro bude musieť zabiť. Jace chytil jej ruku a preplietol si svoje prsty medzi jej. Ale zabitie muselo počkať. Pretože, ah, najprv, sa musí vydať za alfu vlkov.

24 komentářů:

 1. Moc děkuji. Těším se na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 2. Moc děkuji za skvělý překlad!!!♥♥♥

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Dakujem za preklad a teším sa na pokračovanie - príbeh vyzerá fakt zaujímavo:-)

  OdpovědětVymazat
 6. Ďakujem za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Díky za překad a korekci.

  OdpovědětVymazat
 8. Moc děkuju za skvělou kapitolu. Už se těším na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 9. Díky za napínavou první kapitolu.

  OdpovědětVymazat
 10. Ďakujem, vyzerá to super, teším sa na pokračovanie :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Skvělá kapitola, moc děkuji za překlad. Katka

  OdpovědětVymazat
 12. Ti vypadá na zajímavou knihu moc děkuji za překlad

  OdpovědětVymazat
 13. Srdečná vďaka za preklad i korektúru... :-';-'

  OdpovědětVymazat
 14. Stobodový začiatok, že waaau ďakujem a obálka je mrazivo sexy

  OdpovědětVymazat
 15. Moc děkuji,tato knížka se mi bude moc líbit.😎

  OdpovědětVymazat