úterý 22. listopadu 2016

Odolávať jej - 21. kapitola


Savannah vykĺzla z postele, nechávajúc Colea spať o niečo dlhšie. Vyzeral tak v pohode, keď spal, tak bezstarostne, nemohla sa prinútiť, aby ho prebudila, aj keby mal kvôli tomu prísť neskoro do práce.

Urobila kávu a praženicu, pridala hrsť strúhaného syra, ako to mal rád. V rovnakom čase ako hrianka vyskočila z hriankovača, sa Cole vynoril zo spálne, vlasy strapaté ako malý chlapec. Tieto drobnosti zasiahli žalúdok Savannah. Chcela prehrabnúť rukami cez vlasy a pobozkať ho na ústa. Namiesto toho tam stála a dívala sa na neho.
"Prečo si ma nezobudila?" spýtal sa a prešiel si rukou cez vlasy, aj keď jeho pokus o vyhladenie bol zbytočný. Osem hodín spánku im dodalo osobitný štýl. Žiadny z jeho pokusov to nezmení.
"Chystala som sa. Raňajky sú hotové."
Usadil sa na barovú stoličku, zatiaľ čo mu Savannah naliala šálku kávy a umiestnila dymiacu šálku pred neho.
"Vďaka," zamrmlal.
Zo skúsenosti vedela, že bol mimo, kým nevypil najmenej pol šálky. Dala si načas s dokončením jeho raňajok, čo mu umožnilo vychutnať si kávu v tichu. Položil si obrúsok na kolená a stretol sa s jej očami, keď položila dosku pred neho.
"Nie je zač." Zaoberala sa svojimi raňajkami, pridala vajíčka na tanier pred tým, než sa k nemu pripojila na ostrovčeku. Cítila jeho mužnú vôňu - zmes jeho pikantnej vody po holení, náznaku mydla a niečoho iného, čo bol jednoznačne Cole.
Neznášala trepotanie v bruchu, ktoré jej spôsoboval a jej prsty zaváhali. Ale podarilo sa jej položiť svoj tanier úspešne pult a usadila sa na stoličku vedľa neho.
Jedli v tichosti a Savannah bola za to vďačná. Cole bol introspektívny a tichý a v takých chvíľach sa pristihla, čo všetko ešte nevedela o tomto mužovi. Jej myseľ sa vrátila ku Coleovmu zmiznutiu v nedeľu popoludní. Bola zvedavá, ale nešla za ním a nespýtala sa ho. Bola vďačná za Colea a všetko, čo pre ňu urobil. Nejako vedela, že jej to nakoniec povie, keď bude pripravený. Do tej doby nájde silu, myseľ posunie vpred a pokročí so svojím životom. Nechcela bombardovať Colea otázkami, nie keď bol tak jemný a opatrný s jej minulosťou. A ona nechcela sabotovať šancu na ich šťastnú budúcnosť.
Po raňajkách Savannah bez slova zobrala Cuddles do náručia a ticho kolísala šteňa na hrudi. V tejto chvíli by bola ochotná sa pohodlne schúliť Coleovi do náručia, no namiesto toho sa uspokojila s náklonnosťou sladkého šteňaťa. Chcela, aby ju Cole zabalil do náručia a odbozkával jej bolesť. Ale on zostal sedieť pri ostrovčeku, bodal v raňajkách, ako by premýšľal nad rovnakou vecou.
Tak ako chcela Savannah veriť, že bola uzdravená, znova celá, vedela, že to nie je pravda. Stále mala občas nočné mory o bývaní v komplexe, o Dillonovi, ktorý ide po ňu, tak ako sľúbil. A stále snívala o smrtiacej aneuryzme jej matky, prebúdzajúc sa so slzami a triaškou. Mala by odsunúť tieto myšlienky preč, pochovať bolesť a uvelebiť sa bližšie do Coleovej náruče. Bola to minulosť a ona ju nemala nechať uškodiť jej. V bdelom stave bol jej strach iný. Chcela natiahnuť ruku a dotknúť sa ho. Bála sa samoty. Chcela, aby si ju Cole všimol, ako muž, ktorý by ju mal vziať do náručia, aby sa cítila žiaduca, znova celá. Ale zakaždým, keď sa mu snažila ukázať, čo potrebovala, lákajúc ho, vlniac svojím telom, poskytujúc mu náznaky toho, čo by potrebovala, stuhol ako keby bol v bolestiach a hľadal zámienku, aby odstránil jej ruky. Jeho odmietnutie ju pomaly ničilo, nútilo ju, aby premýšľala, prečo nemohla kdekoľvek zapadnúť - prečo ju nechcel.

Možno, že keby mohla prelomiť jeho bariéru, mohla by mu ukázať, ako dobre by im spolu mohlo byť. Možno by sa nič nezmenilo alebo možno áno. Možno, že keby konečne videl, ako veľmi sa o neho stará, priznal by, že aj on k nej tiež niečo cíti.

12 komentářů:

 1. Srdečná vďaka za preklad... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 2. Moc děkuju za skvělou kapitolu. Už se těším na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 3. Ďakujem pekne som zvedavá, či sa jej podarí prelomiť...

  OdpovědětVymazat
 4. Moc děkuji za překlad. Katka

  OdpovědětVymazat
 5. Aj já su zvědavá, díky moc. :)

  OdpovědětVymazat
 6. Chudák holka,Cole už by měl něco podniknout...děkuji moc za kapitolu 😊

  OdpovědětVymazat