úterý 15. listopadu 2016

Odolávať jej - 20. kapitola


Niekoľko ďalších týždňov uplynulo v rovnakom druhu starostlivých únikov. Pokračovali v spaní spolu v Coleovej posteli každú noc, ale okrem maznania, sa nič fyzického nestalo. Cole si bol istý, že Savannah nemala potuchy, ako veľmi ju chcel; zvlášť, keď chodila v tých jemných malých nohavičkách okolo neho alebo sa vynorila z jeho kúpeľne len v uteráku, ešte mokrá a ružová zo sprchy. Zabralo to každý kúsok sebaovládania, ktoré mal, aby ju nezdvihol, nezbavil uteráku, a nebúšil do nej znova a znova, až kým by vyvrcholili.

Aj tie najmenšie veci ho začínajú vytáčať a obšťastňoval sa viac, ako keď bol teenager. Napriek tomu to prinieslo malú úľavu od zadržiavanej túžby, ktorú choval pre ňu. Ale nechcel ju pretiahnuť. Zaslúžila si oveľa viac, ako bol ochotný ponúknuť.
Dokonca aj s denným pokušením týždne plynuli rýchlo. Savannah absolvovala svoj vodičský kurz minulú sobotu, keď ju vzal získať jej vodičák.
Po výbere auta pre Savannah - ročného strieborného sedanu, pre ktorý bol schopný vyjednať nižšiu cenu - Cole podpísal papiere a vypísal šek na akontáciu. Vozidlo nebolo ničím zvláštne, ale nebudete si to myslieť pri pohľade na Savannah. Po skončení papierovania ju našiel stále sediac na sedadle vodiča, kontrolujúc každú piaď voza - prepínanie svetlometov, otváranie a zatváranie rôznych priehradiek, ako keby to bola najveľkolepejšia vec, akú kedy videla.
Zadívala sa na Colea, keď sa blížil k otvoreným dverám na strane vodiča.
„Páči sa ti to?“ spýtal sa, hoci bolo zrejmé, že áno.
„Nemôže sa mi to nepáčiť. To je láska.“ Jemne prešla rukou po palubnej doske.
„Dobre. Vzhľadom na to, ho odvezieš domov.“
Jej oči boli naplnené vďačnosťou a prikývla. „Môžeme sa po ceste domov zastaviť na obed? Na spôsob mini oslavy?“
Cole sa pozrel na hodinky. „Vlastne... Niekam musím ísť.“
Zamračila sa a pohrávala sa s kľúčmi. „Ách správne... Je nedeľa.“
Bez slova prikývol, v ústach mal sucho. Čakal, že sa ho opýta, kam chodil každú nedeľu, ale doteraz to neurobila. A neexistuje žiaden spôsob, aby ponúkal túto informáciu dobrovoľne. Savannah nepovedala nič iné; jednoducho pritiahla a zatvorila dvere svojho malého strieborného sedanu a naštartovala motor.

Cole sa vyšplhal do svojho SUV a upravil si spätné zrkadlo, aby sa mohol pozrieť späť na Savannah. Vyzerala tak malo sediac v aute, hlavu držala nad volantom. Bodnutie paniky ho zasiahlo ako vlna. Mal by z toho všetkého vycúvať. Musel. Ale najprv potreboval vidieť svoju ex. Zovrel volant a opustil parkovisko.

10 komentářů:

 1. Srdečná vďaka za preklad... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 2. Moc děkuju za skvělou kapitolu. Už se nemůžu dočkat na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji moc za překlad. Katka

  OdpovědětVymazat
 4. Tak to jsem zvědavá,jak dopadne jeho návštěva..děkuji moc za kapitolu 😊

  OdpovědětVymazat
 5. ďakujem tie kapitoly su tak kratucké. :D

  OdpovědětVymazat