úterý 1. listopadu 2016

Odolávať jej - 18. kapitola 2/2


„Čo si myslíš o tom, že by som dostala vodičák?“ spýtala sa Savannah pri raňajkách nasledujúce ráno. Horúca káva bolestivo skĺzla dole zlým otvorom. Cole sa snažil prečistiť dýchacie cesty, neschopný hovoriť skoro minútu.

Savannah položila dosku vedľa panvice s vajíčkami, založila ruku na bok a pustila sa do reči. „Šoférovala som aj predtým. Mnohokrát. Naučila som sa to na starom pickupe, ktorý sme mali v objekte.“
Položil svoj hrnček na stôl a odklašľajúc si, Cole prikývol. „To je v poriadku, Savannah. Vybavím ti schôdzku na vodičský kurz.“
Marissine slová z predchádzajúcej noci ho nútili k téme o jej budúcnosti už po prvom otvorení. Cole uvažoval, ako podsunúť myšlienku zamestnania Savannah. Nevedel či je to správna vec, do pekla, mohol by jej platiť za varenie a upratovanie jeho bytu, ale vedel, že to nie je dôvod, prečo to robila, a nechcel ju uraziť. Vedel, že je dobrá so zvieratami, v pečení a varení. Určite boli veci, čo mohla urobiť a možno dokonca ísť do školy, keby mala záujem. „Akonáhle dostaneš vodičský preukaz, budeš mať možnosť sa dostať von, kým som v práci.“ Zobral druhý krajec banánového chleba, ktorý Savannah postavila pred neho. „Premýšľala si o tom, čo by si chcela robiť?“ Odvážil sa na ňu pozrieť.
„Chcela by som pracovať s deťmi. Možno stráženie detí alebo možno v škôlke.“
„To je skvelý nápad.“ Cole bol prekvapený, ako ľahko skončila konverzácia. Možno bola Savannah pripravená napredovať viac, ako on predpokladal. Zamieril do spálne, aby sa pripravil do práce, cítil sa trocha znepokojene po rozhovore, ktorý práve mali.
***
Hoci to Savannah nechcela priznať, bola rovnako ovplyvnená Coleom. Najmä preto, že ho videla s inou ženou, ktorá rozbila jej srdce na milión drobných kúskov. Hlúpo mu začala prepadať, pre jeho jemné city, jeho starostlivú náturu, jeho silnú pracovnú morálku, všetko na ňom a od tej doby ako ho videla milovať sa s iným dievčaťom, jej telo sa spojilo so srdcom, obklopila ju bolesť.
Chýbal jej, keď bol v práci. Chýbala jej jeho vôňa, jeho teplo a  niekto iný, kto by s ňou zdieľal maličkosti. Ako keď Cuddles prvýkrát vyskočila na pohovku - zmätená, ako sa tam dostala - alebo keď konečne zvládla recept na jej obľúbené koláče, ktoré jej priateľka Melody vyrábala pre ňu.
Ona ho prakticky ubíjala, keď sa dostal z práce domov, túžiac po kontakte a pozornosti. A vždy ju nechal, ale nikdy ju nepovzbudil k niečomu ďalšiemu. Savannah vedela, že je čas, aby si našla prácu - mať niečo, čomu venuje svoj čas a pozornosť, ktorá by bolo užitočná viac ako rozmaznávať Colea na smrť. Hoci sa nikdy nesťažoval.
Ale aj keď plánovala budúcnosť, nedokázala udržať svoje myšlienky od snívania o Coleovi. Spôsob, akým jeho tmavé intenzívne oči cítila na koži, jeho neformálny jemný kontakt... Pochybovala, že ho napadlo ako duševne chorou ju robí. Spôsob, akým sa usmial, keď si vzal prvé sústo jedla, ktoré uvarila, ako vyzeral v tričku s vyhrnutými rukávmi keď prišiel domov z práce. Zistila, že takmer vo všetkom je sexy. A nevyštartovať na jeho vôňu, lesknúcu sa kožu, keď prišiel domov z telocvične v šortkách visiacich voľne na bokoch. Vyžadovalo každú uncu sily, ktorú v sebe mala, aby na neho neskočila.
Nikdy predtým nemala takéto pocity - nie pri každom - a nakoniec zobrala odvahu pohovoriť si o tom so svojím terapeutom minulý týždeň. Uistil ju, že jej city k opačnému pohlaviu sú úplne normálne a možno očakávané, žijúc v tesnej blízkosti s niekým, kto ju priťahuje. Ale on ju už varoval pred zapletením sa s Coleom, tvrdiac, že keby Cole neopätoval jej pocity, Savannah by to ublížilo.
Savannah sa obnažila pred Coleom a bolo to dobré. Iste, že bol v pokušení natoľko, aby ju pobozkal na všetkých správnych miestach, až sa rozpustila v radosti, ale potom vytiahol nohavičky na miesto a odišiel ako by sa medzi nimi nič nestalo. Zdalo sa, ako by sa s ním nič nedialo, nevidel ju ako ženu. Stále videl len vystrašené, životom vyčerpané dievča, ktoré zachránil. Keď ju nakoniec pobozkal - plný, zmyselný bozk s otvorenými ústami - mohla povedať, že ho ovplyvnila, ale nechcel tam s ňou ostať sám. Krátko ju napadlo či snáď nie je gay, ale vedela, že mal potešenie z ich kontaktu, aj keď to bolo len teplo iného tela. Takže šla na rande s Levim a potom dnes ráno hovorila s Coleom o získaní vodičského oprávnenia a vlastnej práci. Bolo na čase premýšľať o svojej budúcnosti, akokoľvek hrozné to bolo. A to nielen preto, že to znamenalo, že sa bude spoliehať len na seba, ale preto, že myšlienka vzdialenia sa od Colea a pocit straty nedokázala zvládnuť. Spadla do toho hneď od tej prvej chvíle, čo ho videla – vytiahol zbraň a jeho temné, inteligentné oči preskúmali miestnosť, kde sa schovávala.
Keď Cole ráno odišiel do práce, vyčistila kuchyňu, naleštila čierne žulové dosky a potom sa posadila za jedálenský stôl s jeho notebookom. Začala si hľadať prácu a skúmať náklady na byty. Nastal čas vytvoriť si svoj plán. Nemohla sa spoliehať na Coleovu štedrosť navždy.

10 komentářů:

 1. Moc moc díky za další čast.:)

  OdpovědětVymazat
 2. Srdečná vďaka za preklad i korektúru... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc díky za nový překlad. Katka

  OdpovědětVymazat
 4. jsem zvědavá, jak dlouho jim bude trvat přiznat si to navzájem... děkuji moc za kapitolu ;)

  OdpovědětVymazat