středa 21. září 2016

Vládci noci - 11. kapitola 2/2


Marcus kráčel chodbou a sestoupil po schodech do rozsáhlého suterénu. U paty schodiště se táhla další dlouhá chodba. Napravo bylo asi tak tucet ložnicí pro ubytování mnoha návštěvníků, které David přijímal. Na levé straně byla tréninková místnost o velikosti tělocvičny střední školy s polstrovanými podlahami, cvičícím náčiním a stěnou plnou zrcadel.

Právě naproti tělocvičně byla nedávno přidána nová místnost. I když sloužila jako další ložnice, byla známá jako Tichá Místnost. Na její výrobu se použilo takové množství odhlučňovacího materiálu, že ani nesmrtelní nemohli slyšet jediné slovo z toho, co bylo vevnitř řečeno, jakmile byly dveře zavřené.
David neřekl, proč ji přidal, ale Marcus a ostatní se domnívali, že to udělal pro Sáru a Rolanda, aby měl pár soukromí v případě, že zde na den zůstanou. Velmi vzácný případ, když zvážíte Rolandovu samotářskou povahu. Ale Roland Sáru zbožňoval a udělal by v podstatě cokoliv, aby byla šťastná, včetně toho, že stráví více času s muži a ženami, kterým by se raději vyvaroval jako sexuálně přenosné nemoci.
Kov narážející do kovu zněl z tréninkové místnosti. Steny bolesti, svištění čepelí vzduchem a vyděšené výkřiky zaútočily na Marcusovy uši, jak kráčel ke vchodu do místnosti.
Uvnitř ležel jeden muž na vypolstrované podlaze tam, kde ho Seth zanechal, zatímco druhý těžce oddechoval ústy a ohnal se dvěma krátkými meči po vůdci Nesmrtelných Strážců.
Seth odrazil útok s trapnou lehkostí. A to ten útok nebyl vůbec amatérský.
Marcus poznal muže, se kterými Seth bojoval. Edward, ten, který se zvedal z podlahy, byl Brit jako on sám a byl přeměněn před 123 lety, pokud si to Marcus pamatoval správně. V jakém věku byl přeměně, to Marcus nevěděl a nemohl říct. To bylo u nesmrtelných obvyklé, protože virus zvrátil škodu, kterou věk napáchal tělu.
Edwarda trénoval Étienne. Jeho sestra Lisette trénovala druhého mladíka, který si vedl docela dobře, i když svému mocnějšímu protivníkovi nezpůsobil žádnou újmu. Ethan byl Američan, který byl nesmrtelný přesně jedno století a údajně se trošku zamiloval do svého mentora. Drb, který Lisette vytrvale popírala.
Edward znovu získal svoje meče a obkroužil Setha. Máchnul meči a vyrazil vřed pokaždé, když viděl příležitost.
Seth zůstával v neustálém pohybu. Jeho ruce byly rozostřené, jeho nohy a trup většinou viditelné, i když se neustále otáčel, aby měl každého muže na dohled. Oba Edwardovy meče Seth odrazil jedinou katanou. Ethanovy taky.
Mladší válečníci projevovali vtipnou kombinaci bázně a frustrace. Porážení samostatných upírů noc co noc obvykle podnítilo zvětšení pocitu síly a moci. Zápasení se Sethem to naprosto vymýtilo a obvykle zanechalo člověka cítit se jako pětiletý, který divoce máchá, a je držen v šachu rukou na čele svým desetiletým bratrem.
Stát,“ zavolal Seth náhle.
Ethan a Edward se současně zastavili uprostřed rozmáchnutí, sklonili zbraně a ustoupili.
Všichni tři muži, stojící na druhé straně velké místnosti u zdi plné zrcadel, zasunuli své zbraně a otočili se k Marcusovi. Vzhledem k tomu, že začnou s nočním lovem, jakmile schůze skončí, byli oblečeni stejně jako ostatní nesmrtelní: v černých kalhotách, černých trikách, černých kanadách. Krev byla příliš patrná na každé jiné barvě a bylo svinsky těžké ji z jiné sundat.
Když Marcus vyrazil směrem k nim, Edward mu nabídl přívětivý úsměv.Ahoj, Marcusi. Promiň, že jsi to musel vidět. Je trochu trapné být převálcován tak snadno.“
Ethan přikývl. „Ahoj, Marcusi. Dlouho jsme se neviděli.“ Odmlčel se.Jsem rád, že vypadáš tak dobře.“ Spíše: Jsem rád, že stále žiješ a dýcháš, ty bláznivý bastarde. Ethan nikdy nerozuměl Marcusovu specifickému pocitu úzkosti.
Seth neřekl nic, jen sledoval Marcusův příchod bystrýma očima.
Cítil ten chaos, který hučel v Marcusovi? Cítil ten vztek, který hořel pod povrchem jeho kůže jako oheň a který ho pálil, dokud nechtěl křičet?
Marcus zahlédl svůj vlastní odraz v zrcadle za muži. Viděl slábnoucí modřiny a řezné ranky z rvačky, která se odehrála nahoře. Ačkoli byla jen částečně zodpovědná za jeho aktuální emoční stav, jen ho víc rozzuřila.
Jeho hnědé oči žhnuly jantarovým ohněm. Jeho tempo se zrychlilo. Boty bušily do žíněnky.
Seth přimhouřil oči.
Předtím, než se kdokoli mohl znovu nadechnout, Marcus se ve šmouze vrhl vpřed a rozmáchl se. Sethova hlava sebou prudce trhla dozadu, jak Marcusova pěst udeřila do jeho čelisti. Roztříštila se kost, jak se čelisti oddělila. Vystříkla krev. Uvolnily se zuby.
Mladší nesmrtelný by byl mrštěn napříč místností, kvůli síle, kterou Marcus vložil do tohoto úderu. Seth zavrávoral o jediný krok, obrátil se na stranu a předklonil se.
Edward zíral.
Ethan zamumlal: „Do prdele.“
Seth sevřel do dlaní svou tvář a bradu. Krev vytekla z jeho rtů a postříkala polstrovanou podlahu. Zavrčel. Křupavý zvuk, jako když se o sebe třou oblázky, zaplnil vzduch, jak kost vklouzla zpět na své místo a srostla tak rychle, že Sethova čelist nestihla ani napuchnout.
Seth se napřímil.
Marcus ztuhl, mírně se otočil na stranu a zaťal pěsti, připraven se bránit.
Oči, které na něj Seth obrátil, obsahovaly slabou zlatou záři. Jemnou připomínku toho, co se stalo naposledy, kdy Marcus vyvolal hněv prastarého nesmrtelného.
Jestli to bylo za Ewena,“ zavrčel Seth, „tvoje prdel je–“
„Nebylo. Bylo to za Ami.“
Vůdce Nesmrtelných Strážců se odmlčel. Uvažoval. Záře vybledla.Dobře. Tuhle ti věnuju.“ Podíval se na ohromené mladíky.Nechte nás o samotě.“
Edward a Ethan přikývli, uklonili se vůdci, a pak prošli kolem Marcuse. Jejich přesvědčení, že skutečně ztratil rozum, měli vepsané ve svých bledých tvářích.
Když odešli, Seth zamířil ke dveřím.Pojď se mnou.“
***
Bastien se zvedal, zatímco nesmrtelní – s velkou spoustou lepicí pásky, bušením a konverzací, – se snažili dát místnost do pořádku. Ami by k němu šla a pomohla mu trochu vyčistit jeho rány, aby se vyhojily rychleji, ale když udělala krok směrem k němu, zachytil její pohled a zavrtěl hlavou.
Ami zaváhala. Byl příliš hrdý na to, aby přijal její pomoc? Nebo se jí snažil chránit?
Každý nesmrtelný v místnosti náhle ztuhl. Jediné mluvení, které stále proudilo, – to způsobené lidmi – se brzy vytratilo do ticha, jak si Druzí uvědomili, že něco není v pořádku.
Zpočátku si Ami myslela, že si nesmrtelní všimli Bastienova vzkříšení a zvažovali odvetu.
Pak se Stanislav podíval na Jurije. „Opravdu ... opravdu Marcus právě...?“
Jurij s vážnou tváří přikývl.
Všechny hlavy nesmrtelných se prudce otočily. Jejich oči byly zaměřeny na Ami.
Ami se ohlédla přes rameno na dveře, myslíc, že někdo za ní musel tiše vstoupit, ale nikoho neviděla. Otočila se zpátky.
Druzí následovali pohledy nesmrtelných, kterým sloužili. Zírali na Ami a nervovali ji.
Darnell se se zamračením rozhlédl a postavil se vedle ní.Co se děje?“
Dva Nesmrtelní vstoupili do místnosti z chodby. Byli to ti mladíci, se kterými Seth trénoval?
Zastavili se a taky se podívali na Ami.Je tohle Ami?“ zeptal se jeden.
Étienne krátce přikývl.
Strach, se kterým Ami bojovala tak tvrdě, aby ho rozptýlila, se zvedl v plné síle.
Co se to děje? Proč se na ni takto dívají? Co vědí a ona ne?
Darnellova paže se obtočila kolem jejích ramen a ochranářsky si ji přitáhla k jeho boku.
Ami se o něho opřela a celou svou bytostí si přála, aby se Marcus vrátil.
***
Marcus následoval Setha do Tiché Místnosti, přičemž jsi jen málo všímal vybavení ložnice.
Seth zavřel dveře, vytáhl si kapesník z kapsy u kalhot a otřel si krev ze svých úst a brady.
Marcus netrpělivě promluvil.Je obdařená?“
Seth zastrčil ušpiněný kapesník zpátky a setkal se s Marcusovým pohledem.Ne,“ odpověděl vážně.
Prohnala se jím bolest. Marcus zavřel oči. To mu řekla, ale... „Má předtuchy. Nebo něco podobného.“
„Ona není obdařená, Marcusi. Omlouvám se.“
Sevřelo se mu hrdlo.Ty hajzle.“ Zašeptání plné obvinění a zármutku.Jak si mi to mohl udělat?“
„Nevěděl jsem, že se do ní zamiluješ.“
Opravdu?“ zeptal se Marcus hořce.Copak nevíš všechno? Není to všechno osud? Copak si nevěděl, že se Bethany zamiluje do Roberta?“
Seth si povzdechl.To byla výjimka, ne pravidlo. Kdybych byl vševědoucí Amor, jak podle tebe asi vypadám, už dávno bych každému z vás našel partnera, abych rozptýlil vaši osamělost.“
„Jsi si jistý? Nikdy jsem se nesetkal s nikým, kdo by měl mimosmyslové schopnosti, a nebyl by buď obdařený, anebo nesmrtelný.“
„Jsem si jistý.“
Marcus si promnul své pálící očí a zatlačil na kořen svého nosu.Historie je předurčena k tomu, aby se opakovala. Není to, co nám ty a David tak rádi připomínáte?“
„Tohle není opakující se historie.“
Opravdu?“ zeptal se Marcus se zoufalým smíchem. „Kolik času budu mít? Padesát, šedesát let s ní, než ji ztratím, jako jsem ztratil Bethany? Pokud ji nejdřív nezabije upír. Pak … co ... strávím příští tisíciletí jejím oplakáváním?“
„Tohle není opakující se historie,“ řekl Seth znovu.Nikdy jsi necítil k Bethany to, co cítíš k Ami.“
Marcus věděl, že je to pravda, ale nemohl zadržet agresivní otázku: „Proč jsi si tak jistý?“
„Co bys obětoval pro Ami?“
Protože ta otázka byla položena s takovou vážností, Marcus ji patřičně zvážil. Jeho odpověď, po celé minutě, byla stejná jako ta první, která ho napadla. „Cokoliv.“
„Co bys riskoval, abys ji udělal svou?“
„Všechno.“
„Přesto jsi toho pro Bethany riskoval málo a neobětoval nic kromě svého vlastního štěstí. Nikdy jsi neodhalil své pocity. Nikdy jsi ji nepustil dovnitř. Mohl ses vzdát svého přátelství s Robertem. Mohl jsi mít–“
Nikdy bych ho tak nepotupil!“ vyštěkl Marcus. „Byl pro mě rodina. Já–“
„Kdyby sis myslel, že bys mohl mít s Bethany to, co víš, že můžeš mít s Ami, riskoval bys všechno.“
Považovala mě za malého kluka! Mladšího bratra!
„Mohl ses dívat, jak Bethany a Robert prožijí své životy společně, počkat na ni osm set let, až se narodí a dosáhne dospělosti, a pak ji svést a zabránit jí, aby se vrátila zpět v čase. Ani ona, ani Robert by to nikdy nezjistili. Měl by jsi, jak své přátelství s Robertem v minulosti, tak svůj žili šťastně až na věky konec s Bethany v současnosti.“ Seth přešel k ušáku a složil do něj svoji vysokou postavu. „Byla dokonce i obdařená. Mohl si ji přeměnit a strávit s ní věčnost.“
„Neučinil bych ji tak šťastnou jako Robert,“ odříkal Marcus otupěle.
To, co sis až do teď neuvědomil, je to, že to ona by tě neučinila tak šťastným jako Ami.“
Marcus couvl a klesl na okraj postele.
Seth usadil jednu nohu obutou v kanadě na opačné koleno.Uvaž své city k Ami. Znáš ji ... dva týdny. Představte si, co k ní budeš cítit jí za rok.“
Nemohl. Ne, bez toho aniž by začal panikařit při pomyšlení, jak málo času společně stráví ve větší schématu všeho.Nechci ji ztratit.“
„Jedna věc, kterou bys měl mít na paměti, Marcusi, je to, že ani ty sám nejsi nezničitelný. Můžeš být zabit. A tomu ses přiblížil jednou nebo dvakrát v průběhu posledního roku a půl. Přestaň být posedlý budoucností, o kterou můžeš být připraven v každém okamžiku jednoduchým useknutím hlavy.“
Marcus si odfrkl.Tak to ani náhodou. Nesejmulo mě
čtyřiatřicet upírů.“
Seth zvedl obočí.Myslíš si, že nikdo jiný tě sejmout nemůže?“
Sakra ne. Ne s Ami bojující mi po boku.“
Seth zaklonil hlavu a rozesmál se. „Je úžasná, že?“
„Je. Žiju přes osm století, a nic nebo nikdo mě ještě víc nepřekvapil.“
„Žiju o něco déle a můžu říci to samé.“ Seth pohlédl ke dveřím. „Brzy bychom měli zahájit schůzi ... předtím než Sebastien otevře svá ústa a znovu dostane sám sebe do problémů.“
Marcus se zvedl a zamračil. „Opravdu zabil Ewena?“
„Ano. A ty a ostatní byste měli být rozumní a nezpochybňovat můj způsob, jak se s tím vypořádám.“

Marcus přikývl a zamířil ke dveřím.Jdeš?“ zeptal se, když je otevřel.

19 komentářů:

 1. Děkuji moc za pokračováí kapitoly tohoto skvělého překladu!

  OdpovědětVymazat
 2. Moc děkuji za skvělý překlad!!!❤❤❤

  OdpovědětVymazat
 3. Vdaka za preklad a teším sa na pokračovanie:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Srdečná vďaka za preklad... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji za překlad. Katka

  OdpovědětVymazat
 6. Dakujem za ďalšiu kapitolu:)

  OdpovědětVymazat
 7. Ďakujem za kapitolku a už sa neviem dočkať pokračovania 😉

  OdpovědětVymazat
 8. Díky moc za překlad a korekci další kapitoly !!!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Díky za překlad a korekci.

  OdpovědětVymazat
 10. Děkuji za překlad. Bobo.

  OdpovědětVymazat
 11. Děkuji za další kousek kapitoly. Příde mi že Seth je nejosamělejší ze všech.

  OdpovědětVymazat