středa 29. června 2016

Vládci noci - 6. kapitola 2/2


I když ho Ami ze své polohy za pohovkou nemohla vidět, věděla, že tam Marcus je. Cítila ho… jako sluneční žár prosakující do její kůže, který ohříval její krev a zrychloval její puls.
Vypnula iPod, stáhla si sluchátka z uší a nechala je viset kolem krku.Tohle si neviděl,“ zvolala ironicky.

Když to říkáte, Oh Nejladnější,“ odpověděl.
Ami se zasmála a použila zadní opěradlo pohovky, aby se váhavě vysoukala na nohy.
Jako vždy při pohledu na něj zůstala bez dechu. Marcus byl tak blízko k její představě dokonalosti, jak jen muž mohl být. Jeho černé, vlnité vlasy jako obvykle spadaly přes jeho vřelé, tmavě hnědé oči. Jeho široká ramena zaplnila dveře. Jeho břicho, stejně jako zbytek jeho těla, bylo zvlněné svaly, které si uvnitř ní vynutily zachvění pokaždé, když se o ně bezděčně otřela, zatímco mu každou noc pomáhala se přichystat na lov.
Bylo to zvláštní, ale jakmile se uvolnil a začal se k ní chovat jako přítel, stala se jím fascinována, usilovala o každé malé nahlédnutí do jeho osobnosti a pěstovala si stále silnější touhu se ho dotknout.
Existuje nějaký důvod, proč ses rozhodla zaútočit na moje krásné podlahy takovýmto bizarním způsobem?“ otázal se.
Ami se podíval dolů na své zářivě bílé brusle, a pak se setkala s Marcusovým pohledem.Prostě mě to tak napadlo.“
Tak. To znělo normálně. Znělo to vesele. Nech ho,slabost v tvých kolenou připisuje kolečkovým bruslím.
Zaškubaly mu rty. V jeho levé tváři se objevil ďolíček. Její kolena ještě více zeslábla.
Volal Darnell,“ zmínila se, jak se pomalu pohybovala kolem pohovky a – velmi plynule, jak si myslelazačala ujíždět po podlaze směrem k němu.
Jeho pohled se zostřil.Volal?“
Přikývla. V poslední době na zmínku o Darnellovi, Davidovi či Sethovi reagoval podivně. Nevěděla, proč.
„On…“
Kolečka jedné brusle se setkala s okrajem velkého ozdobného koberce ve středu místnosti. Brusle se zastavila. Ami pokračovala dál. Mávala pažemi, jak se snažila obnovit svou rovnováhu a prohrála. Zoufalý pokus o použití špuntu na přední části brusle vedl k pár nemotorným krokům na špičkách, než spadla… přímo do Marcusových pažích, když přiskočil, aby ji chytil.
Málem se jim podařilo zůstat ve vzpřímené poloze. Ale, jak se snažila získat zpět svou rovnováhu, Ami náhodou zamotala své nohy s jeho a smetla ho na podlahu, jak padala pozadu.
Marcus sevřel své ruce kolem jejího pasu a strhl ji na sebe rychlostí blesku. Jedna velká ruka vklouzla nahoru, aby vzala do dlaně zadní stranu její hlavy těsně před tím, než dopadli na zem.
Nebo spíš on dopadl na zem. Jeho kolena a lokty dopadly na tvrdý bambus. Ami se ho nikdy nedotkla. Přesto, měla pocit, jako by měla vyražený dech.
Její ňadra se tiskla k jeho hrudi; její břicho bylo přitisknuto k jeho svalnatým břišákům. Její boky byly zaklesnuty v jeho. Jedno z jeho tvrdých stehen bylo zaklíněno mezi jejími, podpírajíce jeho váhu a drže ji nad podlahou.
Tlukot jejího srdce divoce poletoval, jak ji opustila řeč.
Jsi v pořádku?“ zeptal se. Bez toho, aby uvolnil svoje sevření, Marcus zaklonil hlavu a podíval se na ni dolů.
Bez dechu přikývla.
Jeho obočí se svraštilo obavami.Jsi si jistá?“ znovu přikývla.
Byl tak silný. Tak pohledný.
Jeho zamračení se prohloubilo.Nemluvíš. To nemůže být dobré znamení. Proč nemluvíš?“
Zhluboka se nadechla a připravovala se vytlačit nějaké nepřesvědčivé vysvětlení skrz její rty, ale zarazila, jak jeho vůně více rozpálila její krev a zatočila se jí z ní hlava.
Nevoněl kolínskou. Nikdy se kolínskou nevoněl. Jak mohl jakýkoli muž, který se nenavoněl kolínskou, vonět tak – znovu se nadechla – tak naprosto žádoucně?
Pohnul se a bezděčně přitom otřel svůj hrudník o její prsa. Ztvrdly jí bradavky. Žár tančil skrz její žíly. Sklopila oči k jeho rtům a olízla si svoje vlastní, jak si představovala, jak ho ochutnává.
Jeho paže ji sevřeli pevněji.
Když vzhlédla, byla nadšená, že vidí plameny touhy – teď ji poznala – jiskřit v jeho očích. Ta dala jeho očím stejnou nadpozemskou záři jako boj.
Marcusova hlava se začala pomalu snižovat.
Amiino vzrušení se ztrojnásobilo.
Chystá se ji políbit? Zažije konečně znovu, jak hebká jsou jeho ústa? Dozví se, jak chutná? Zjistí, jestli její srdce pukne při prvním doteku? Neměla čas vychutnat si jeho první polibek. Oslavu jejich triumfu na bitevním poli.
Jeho rty byly pouhé milimetry od jejích. Zastavil se a zavřel oči. Ruka v jejích vlasech se zaťala v pěst. Mumlaje kletbu, náhle obrátil svou tvář na stranu a pohřbili ji v ohbí jejího krku.
Zpočátku měla Ami strach, že poruší Sethovo pravidlo vytesané do kamene a vezme si její krev. Jak se, ale chvíle prodlužovala, uvědomila si, že se jen pokouší znovu získat sebeovládání.
Přehnalo se přes ni zklamání.
Marcus se odtáhl a ladně se zvedl s ní stále v náručí. Ami studovala jeho výraz, jak změnil svoje sevření, vsunul jednu ruku pod její kolena a přenesl ji k pohovce. Kromě zaťaté čelisti byl jeho hezký obličej bez výrazu. Neposkytoval žádný náznak toho, co by si mohl myslet.
Jemně ji uložil na měkké polštáře a poklekl před ní.
Její tělo pulsovalo na skandálních místech. „Co to děláš?“ zeptala se zvědavě. Vsadila by se, že se určitě nechystá na ni skočit.
Sundávám tohle,“ odpověděl a začal rozvazovat tkaničky na jedné z jejích bruslí.Žiju osm století, Ami. Bylo by příliš ponižující, konečně se setkat se svým zánikem v něčem, co by se nepochybně stalo známé jako největší bruslící katastrofa dvacátého prvního století.“
Usmála se.Ale no tak. Nejsem tak špatná.“
Našpulil rty, podíval se na ni a zvedl jedno obočí.
Dobře, tak jsem. Ale to jen proto, že to byl můj první pokus. Tréninkem se zlepším.“
„Ne, pokud k tomu mám, co říct já.“
Sundal první brusli, postavil ji na stranu, a pak se pustil do druhé.
Ami potlačila povzdech. Nechal si své dlouhé vlasy rozpuštěné a ty spadly dopředu přes jeho oči, jak to měly zvykem. Naklonila se dopředu a poddala se nutkání sčísnout mu vlasy z čela a zastrčit je za jeho ucho.
Při jejím doteku ztuhl, ale nepodíval se na ni.Říkala jsi, že si dneska mluvila s Darnellem.“
„Ano.“ Rozzářily se jeho oči více při jejím lehkém pohlazení?Říkal, že Reordon všude rozhlašuje, že Marion je nevinný. A všem říká, ať se do prkýnka stáhnou. Marion se nijak nezpronevěřil.“
Rty mu zaškubaly. Vrátil se k rozvazování jejích bruslí. „Do prkýnka?“
„Možná, že použil jiné slovo.“
Zasmál se.Vsadím se, že ano. Ale pokud nás Marion nezradil tak, kdo? Chris mě nikdy nepřesvědčí, že to byla náhoda.“
„Nebyla. Seth přizval Aidena O'Kearneyho.“
„To jméno mi nic neříká.“
„Je to nesmrtelný, který může vidět minulé události v reálném čase, když se dotkne předmětů nebo navštíví místa. Aiden řekl, že upíři každý večer po celé týdny střídavě hlídkovali před Marionovým domem.“
Marcus se zastavil a zvedl hlavu.Řekl proč?“
„Podle toho, co sesbíral, se shromažďuje nová armáda tentokrát vedená upírem.“
Marcus sundal její brusli a odložil ji stranou.A tenhle upíří vůdce jim poručil, aby špehovali Mariona a co pak? Počkat až zavolá nesmrtelný? Jak jen mohl vědět, že je Marion součástí Sítě?“
„Nevěděl. Aiden řekl, na základě minulých rozhovorů, které zaslechl, nebo… jakkoli dělá to, co dělá… že ten upíří vůdce postavil upíry před každou garáž v Severní Karolíně, který je vybavená odtahovým vozem. Bastien zřejmě jednou viděl čistící skupinu Sítě, jak je používá. I když nevím, jak mohli vědět tohle.“
„Možná jim to řekl Bastien,“ navrhl Marcus, jeho tvář potemněla.
Ami věděla, že Marcus nedůvěřoval Bastienovi téměř stejně jako jeho přítel Roland… měli k tomu dobrý důvod. Bastien málem uspěl vtom, aby vsadil Rolanda do země a nechal ho zničit sluncem. Ale Ami znala Bastiena lépe než kdokoli jiný. Seth přivedl Bastiena do svého hradu, aby ho napravil, jen několik dní poté, co zachránil Ami, a ti dva si mezi sebou vytvořili pouto, jak se snažili přizpůsobit novým okolnostem.
„Bastien by to neudělal,“ řekla Marcusovi. Jeho dny navádění upírů proti nesmrtelným skončily.
Podle toho, co jsem slyšel, není právě dychtivý, aby nám pomohl vymýtit upíry.“
„Protože je chce zachránit,“ trvala na svém.
Marcus si povzdechl a stiskl jí nohu.Všichni je chceme zachránit, Ami. Snažíme se po celá staletí najít lék nebo alespoň nějaký způsob, jak udržet lidi, kteří jsou nakaženi virem, od ztráty jejich zdravého rozumu. Ale neuspěli jsme. Ano, doufáme, že ti tři upíři, kteří byli zachráněni z Bastienova povstání, pomůžou našim vědcům konečně uspět. Ale do té doby, nemůžeme jen tak sedět a nechat ostatní upíry živit se na lidech a masakrovat je.“
„Já vím,“ řekla posmutněle.On to ví taky. Je to pro něj jen těžké. Žil mezi nimi dvě století.“ Ami považovala Bastiena za něco jako spřízněnou duši. Přestože byl nesmrtelný, byl Bastien v zásadě na světě sám, na rozdíl od jiného obyvatele. Ami mu rozuměla.
„Jak jinak by ti noví upíři věděli o Síti, pokud jim o ní neřekl Bastien?“ zeptal se Marcus.
Kousla se do rtu.Ne každý upír, kterého se snažil nabrat do své armády, se k ní připojil. Darnell řekl, že tu není způsob, jak zjistit kolik Bastienových mužů mohlo mluvit s upíry mimo armádu. Očividně před ním měli tajnosti.“
Pluralitas non est ponenda sine necessitate.“
„Occamova břitva?“
Přikývl.Nejjednodušší vysvětlení je obvykle to lepší.“
„Darnell si myslí, že do toho může být zapojený Montrose Keegan.“
Lidský profesor a biochemik pomáhal Bastienovi při hledání jeho vlastní léku proti upířímu viru, ale zmizel před tím, než ho, po Bastienově pádu, mohla Síť sbalit.
„Bastienův mazlíček?“ zeptal se Marcus.To dává smysl… a nezvyšuje to moji důvěru v Bastienovu loajalitu k Nesmrtelným Strážcům. Nejspíš znovu pracují spolu.“
Názor, který, jak jí řekl Darnell, byl sdílen většinou nesmrtelné populace.
Ami se rozhodla otevřeně si promluvit o Marcusově názoru na Bastiena později. „Pokud je do toho Bastien zapletený, jsem si jistá, že to Seth utne v zárodku. Mezitím, byla Nesmrtelným Strážcům nabídnuta jedinečná příležitost.“
Na chvíli nad tím uvažoval a nepřítomně jí přitom mnul nohu.Pokud je jejich plán stále ve hře, víme, kde dnes večer bude většina upírů.“
Přikývla.Budou se potulovat kolem každého odtahového vozu ve státě v naději, že jeden z řidičů dostane telefon, aby jel uklízet, a přivede je k nesmrtelnému.“
Jeho ruka na její noze se pohnula. Sklouzla k jejímu kotníku a začala jezdit nahoru a dolů po holé kůži nad její ponožkou a pod jejími džíny. Jiskry vzrušení následovaly každý dotek.
Budeme muset udeřit rychle,“ poznamenal, „napadnout je zcela bez varování, než budou moci zatelefonovat svým kolegům a varovat je.“
„Nebo zavolat pro posily.“
„Předpokládám, že Reordon všechno koordinuje?“
„Ano. Síť zkoumá všechny možné cíle. Chris nám pošle e-mail  seznam lokalit, které máme prozkoumat do západu slunce. Každému nesmrtelnému v Severní Karolíně. Aiden se připojí k lovu s vlastním seznamem. Také Seth dnes večer teleportuje Davida z Afriky, takže taky přiloží ruku k dílu.“
„To zní jako plán.“ Pokračoval v hlazení jejího kotníku a lýtka.Tvoje kůže je tak hebká,“ zamumlal téměř nepřítomně, pak se zdálo, že se zarazil. Odkašlal si a vstal.Pojďme se podívat, jestli už Chris poslal ten seznam.“

Jeho svítící oči se vyhnuly jejím. Marcus se otočil a zamířil k počítači na svém stole.

19 komentářů:

 1. Děkuji moc za další pokračování!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Díky za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za překlad. :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Srdečná vďaka za preklad i korektúru... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 5. super, děkuji za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Díky moc za překlad a korekci další kapitoly !!!

  OdpovědětVymazat
 7. ďakujem za skvelé pokračovanie :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Jiskření, to je nádhera, doufám, že se posunou dál. Děkuji za překlad

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji za překlad.Katka

  OdpovědětVymazat
 10. Děkuji za překlad

  OdpovědětVymazat
 11. veľmi pekne ďakujem za super preklad a už sa neviem dočkať pokračovania :o))))

  OdpovědětVymazat
 12. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat