úterý 21. června 2016

Odolávať jej - 17. kapitola 2/2


Po jedle bol Cole pripravený odísť. Medzi držaním mimo Deb a strážením Savannah bol na hrane. Nikdy nebol viac naštvaný, ale nemohol vidieť, kde to, do riti, dáva Levi ruky. A začiatok bolesti hlavy bol piercing na jeho obočí.

Zaplatil účet za stôl a vstal. „Pripravení?“
Deb sa nahnevala a vypila zvyšok jej margarity. „Dobre.“
Potom, čo sa vrátili domov, keď prechádzal halou s Deb, pred Savannah a Levim, čo im poskytlo zdanie súkromia predtým, ako ju vzal domov. Čo by mal urobiť. On nebude len tak stáť a pozerať sa ako sa Levi snaží raziť svoju cestu. Len cez jeho mŕtvolu.
Potom, čo nakoniec osameli Cole zavrel dvere, zatiaľ čo Savannah zdvihla Cuddles a zaborila tvár do jej srsti, hovorila detským mrmlaním. Cole tam stál s úškrnom a pozoroval ju. Savannah stuhla, potom spustila Cuddles na zem. Jeho pohľad bol ťažký a vzduch praskal medzi nimi s rovnakou intenzitou ako minulú noc. Premýšľal či si spomenula, ako ju hltal, oháňal svojím jazykom cez jej opuchnuté ružové mäsko.
Zamrmlal čosi o tom, že zoberie Cuddles von namiesto nej a schmatol psa ponechajúc Savannah. Keď sa vrátil dovnútra, Savannah sa prezliekla do jeho teplákov a neforemného trička a ležala na gauči stočená do klbka, objímajúc vankúš medzi kolenami.
„Čo sa stalo?“
„Môj žalúdok...“ zastonala.
„Je to niečo, čo si jedla? Možno, že mexické jedlo ti nesadlo.“
„Nie. Nie je to tak. Myslím, že sú to kŕče.“
„Kŕče?“ Aha. Kŕče.
Díval sa na ňu po dobu niekoľkých minút a premýšľal, čo by mohol urobiť, aby zmiernil jej nepohodlie, ale tentoraz bol úplne mimo ligu. Vytiahol svoj telefón z vrecka a vytočil Marissu, zamieril do spálne. „Hej Rissa.“
„Hej ty tam. Ľudia nešli ste dnes večer na dvojité rande?“
„Áno. Ktoré vyšlo v poriadku; ale počúvaj potrebujem tvoju pomoc. Savannah leží na gauči a hovorí, že má kŕče. Myslel som, že to je z mexického jedla, ale ona hovorí, že nie.“
Marissa sa zasmiala. „Má kŕče - ako PMS. Najskôr jej začala perióda, Cole. Ako dlho už ostáva u teba?“
„Asi mesiac.“
„To som si myslela. Dobre, tu je, čo budeš robiť. Po prvé, dala som nejaké vložky a tampóny do jej kúpeľne, takže sa uisti, že vie, že sú tam.“
Cole počúval, prechádzal sa po svojej izbe, ako Marissa používa slová ako vyhrievacia podložka, ibuprofén, teplý kúpeľ, chick flick a zmrzlina.
„Máš všetko, že?“
„Ani nie,“ pripustil.
„Správaj sa k nej pekne Cole. Byť ženou je táto časť mesiaca.“
„Do pekla, Marissa. Nie. Hovor s ňou.“
Znovu sa zasmiala. „Nie. Môžeš to zvládnuť.“
„Marissa...“ jeho varovanie padlo na neúrodnú pôdu, ako telefónna linka onemela.
„Hrom do toho, všetko do pekla.“ Hodil telefón na posteľ.
Cole zhromaždil všetky veci a hodil to všetko na stolík pred ňou. „Tu. Liek proti bolesti, balená voda, vyhrievacia podložka, uh... tieto veci.“
Odsunul balíček tampónov a vložiek smerom k nej. „To by malo pokryť.“ Vstal a cúval od nej, akoby bola divoké a nepredvídateľné zviera.
Jej oči prezeral hromadu zásob na stole. „Čo to má znamenať?“
„Pre tvoju... situáciu,“ mrmlal, trel si zadnú stranu krku.
„Oh vďaka. Nemusel si to robiť, Cole.“
Jeho postoj zmäkol. „Je to fajn. A idem ti pripraviť teplú kúpeľ; Marissa povedal, že to pomôže.“
„Volal si Marisse?“
Prikývol.
„Aha.“ Jej vypúlené oči ho sledovali z miestnosti.
Naplnil jeho veľkú vaňu s vodou a nechal tiecť vodu na jeho ruku, aby vyrobil bubliny. Savannah sa k nemu pripojila v kúpeľni o pár minút neskôr, sledovala, ako testoval teplotu vody a položila nový uterák na pult.
„Ďakujem.“ Vtisla mu vlhkú pusu na jeho tvár.
Nehybne stál ako Savannah vykĺzla z teplákov a potom jej nohavičiek. Cole sa otočil, aby jej poskytol nejaké súkromie, jej ruky prešli po leme trička, ale aj opačným smerom, jej odraz bol v plnom zobrazení vo veľkom zrkadle. Nechala oči uprené na jeho, keď si vyzliekala tričko, potom podprsenku a nechala všetky šaty padnúť na zem.
Bol tajne rád, že mala kŕče; a to znamenalo, že by sa jej dnes nedotkol, aj keby ako chcel. Ale ona sa pred ním vyzliekla, akoby nemala žiadnu predstavu o tom, akú malú kontrolu mal, keď  išlo o ňu.

Savannah vstúpila opatrne do vane a ponorila sa do vody, kým nebola ponorená až k ramenám.
Coleove nohy odmietli ustúpiť, keď ju pozoroval pri vyzliekaní, ale teraz, keď sa usadila vo vode, so zavretými očami a výrazom blaha na tvári, cítil, že ruší. Zhlboka si povzdychol zadržiavanou frustráciou a nechal Savannah samu relaxovať.
Cole v tú noc ležal v posteli, objímal Savannahino teplé telo a hľadel do stropu. Nemohli by žiť týmto spôsobom. Vedel to, ale ešte nechcel meniť vôbec nič.
Mal Savannah tu, v bezpečí s ním, ale vedel, že ju držal späť. Potrebovala niekoho, kto by jej pomohol zažiť všetko, čo život ponúkal, pomohol jej rásť, nie niekoho, kto chcel, aby si ju nechal pre seba. Savannah zadržala dych a schúlila svoje telo tesnejšie okolo jeho. Napadlo ho, či má stále kŕče a neprítomne prešiel rukou dolnej časti jej chrbta, masírujúc stuhnuté svaly.
Cole sa rozhodol vtedy a tam. Keby bol dosť sebecký, nechal by si Savannah, pomohol by jej žiť život, dať jej všetky zážitky, ktoré nikdy nemala.
Vedel, že keby jej naozaj chcel pomôcť, znamenalo by to, že ju pripravuje na život na vlastnú päsť. A nakoniec sa postará sama o seba, aj keď nemal rád myšlienku jej odchodu. Chcel možnosť mať ju. Cole zavrel oči a zhlboka sa nadýchol, odpočíval v teplom objatí Savannah a presvedčený, že tak nejako by to všetko mohlo dopadnúť.
Cole sa prebudil v temnej miestnosti. Pozrel sa na hodiny.
Dve hodiny ráno. Pretrel si rukou tvár a pozrel sa na Savannah.
Spala pokojne vedľa neho. Bolo to viac ako osem mesiacov od chvíle, čo mal jednu z tých nočných môr. Ale tá dievčina, ktorú nebol schopný zachrániť prenikala späť do jeho podvedomia, pravdepodobne vyvolaná Savannahinou záchranou. Sny ho dostatočne nenútili brať lieky proti úzkosti na predpis vo svojej skrinke v kúpeľni, ale natoľko, aby ho udržali na hrane, vytvoriť si príliš pevné puto so Savannah. Musel sa sústrediť na svoju prácu, ktorá zahŕňala aj pomoc Savannah postaviť sa na nohy. Nič viac.
Nie všetko bola nejaká prekliata love story ako si myslela Marissa. Nie každý má svoje šťastné konce. Vedel to z prvej ruky - pozrime sa na jeho rodičov, alebo stačí otvoriť ktorýkoľvek zo spisov na jeho stole v práci.

Stále nemohol zabrániť svojej mysli od prehrávania tisícov scenárov - každý z nich s ním je možný dosiahnuť so Savannah časom a byť svedkom jej posledného výdychu, ako pred ôsmimi mesiacmi s inou dievčinou. Po jej smrti, hľadal všetko, čo mohol o dievčati, ktoré bolo v zlom čase na zlom mieste. Len sedemnásťročná, bola v centre, pretože sa pohádala s rodičmi. Zavrel oči, pritiahol si Savannah bližšie a zaboril tvár do jej krku, vdychoval jej vôňu a snažiac sa uniknúť vízii o dievčati z jeho mysle.

16 komentářů:

 1. Ďakujem za skvelý preklad :) D

  OdpovědětVymazat
 2. děkuji moc za další krásnou kapitolu ;) bylo hezké číst,jak moc byl Cole nesvůj :) :) děkuji :)

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za další kapitolu.Katka

  OdpovědětVymazat
 4. Srdečná vďaka za preklad... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 5. Moc díky za překlad. :)

  OdpovědětVymazat
 6. Ďakujem za preklad.

  OdpovědětVymazat
 7. Ahoj, bude sa pokračovať v preklade? Alebo až po prázdninách?
  Ďakujem za odpoveď.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ahoj, prekladá sa ďalej, akorát si na to trochu budete musieť trochu počkať.

   Vymazat
 8. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat