úterý 14. června 2016

Odolávať jej - 17. kapitola 1/2


Túto nedeľu, rovnako ako každú nedeľu, bol Cole pripravený na návštevu Abbie. Nebolo to tak, že veľmi chcel ísť, bola skôr povinná. Nezrušil by týždennú schôdzku jednoducho preto, že sa mu nechcelo ísť. Ich vzťah bol príliš zložitý.

Bol oblečený v džínsoch a polokošeli. Ale pridal kolínsku na krk len preto, že vedel, že sa usmeje.
„Savannah, musím ísť na chvíľu von. Budeš v poriadku?“
Savannah si skrížila ruky na prsiach a pozorovala, ako vkĺzol do páru dobre opotrebovaných mokasín. „Samozrejme. Budem v poriadku.“
„Nebudem preč dlho.“
Rozhliadla sa po tichom, prázdnom byte so zamračením. Cole vedel, že asi nebolo možné, aby sa cítila ako doma v jeho staromládeneckom byte. Bola zvyknutá na hluk a neustálu spoločnosť, žijúc so štyridsiatimi ľuďmi. Ticho sa usadilo medzi nimi a obaja odmietali prerušiť očný kontakt. Bol rád, že sa nepýtala, kam ide. Teraz by jej neklamal. „Budem preč asi len hodinu alebo tak.“
Akonáhle bol vonku, slnečné svetlo bolo príliš jasné, príliš radostná svätožiara pre túto príležitosť. Jazda trvala len desať minút a Cole zaparkoval pred budovou, známy uzol nepokoja sa mu usadil v žalúdku. Vždy sa cítil špinavý, keď sem prišiel, ale vedel, že v čase, keď odíde, bude to s vytúženou úľavou - avšak krátkodobou.

***
 Keď sa Cole popoludní vrátil, našiel Savannah v jej spálni s oblečením pokrývajúcim jej posteľ a pozorujúcu Cuddles posadenú na vankúši. „Čo robíš?“
Savannah sa pozrela hore, ale pokračovala vo svojej úlohe. „Len som vyberala oblečenie na naše rande. Mám na mysli moju schôdzku s Levim dnes večer.“
Stále chcela ísť na rande s Levim? Dokonca aj potom, čo sa jej dotkol? Ak si myslel, že sa medzi nimi niečo zmenilo, tak sa mýlil. Bolo zvláštne uvedomiť si to, ale usúdil, že by potrebovala fyzické uvoľnenie, rovnako ako on. Aké jednoduché. „Je to to, čo chceš, Savannah?“
Chvíľu ho pozorovala, opúšťajúc stoh džínsov a legín. „Marissa si myslela, že by to bolo pre mňa dobré - nikdy predtým som nebola na rande.“
Ach, tak Marissa si myslela, že je to v poriadku. Prekliate Marissino zasahovanie. Hoci predpokladal, že by bolo pre ňu dobre robiť veci, ktoré každé normálne devätnásťročné dievča robilo. Súhlasne prikývol.
Zvyšok popoludnia prešiel s čo najmenším hovorom ako to len bolo možné. Ak Savannah nepotvrdila, čo sa medzi nimi stalo, tak on tiež nie. Musela byť viac opitá než pripustila tú noc. Bola chyba sa jej dotknúť, využil to. To sa znova nestane bez ohľadu na vtieravé prosby jeho penisu zakaždým, keď bola blízko.
Neskôr sa stretli Levim a Deb, jeho príliš sexy matkou, v ich byte na drink pred večerným rande. Deb ho pozdravila bozkom na obe líca a zovretím jeho zadku. Vedel, že bude musieť držať jej ruky preč od neho celú noc. Nie že by mu naozaj vadilo stisnutie tu alebo tam, on jednoducho nechcel spôsobiť Savannah ťažkú situáciu. Vzhľadom na to, že si bol sakramentský istý, že nebude v poriadku s Leviho rukami po celej Savannah. Len tá myšlienka poslala Coleovu náladu do hája. Levi bol v jej veku; Cole by mal byť rád, keby si padli do oka. Ale myšlienka na iného človeka ako sa jej dotýka ho striasla.
Levi sa pozrel na Savannah zhora nadol a Cole opäť preklínal svoju sestru za provokatívne malé oblečenie, ktoré vybrala. Nečakal, že jeho sestra kúpi také sexy šaty pre Savannah. A voňavé mydlo a pleťovú vodu - jeho prekliata kúpeľňa voňala ako dievča. Nebol na to zvyknutý. Hoci, keď si ju bližšie prezrel, oblečená v tmavých džínsoch a tyrkysovej hodvábnej blúzke, ktorá zvýrazňovala jej postavu, predpokladal, že to nebolo všetko provokatívne. Bola to jednoducho Savannah. Bola nádherná. Bola by nádherná aj keby bola oblečená vo vreci.
Savannah znervóznela, ťahala za lem jej hornej časti pod Leviho inšpekciou. Cole nepochyboval, že nevedela o svojej kráse, moci, ktorú mala nad mužmi. Ale ona rozkvitla ako kvetina do krásnej mladej ženy a nenávidel, že jej to nikto nepovedal.
Deb bola príliš umelá – mala na sebe kožené priliehavé čierne šaty, ktoré sotva zakryli jej zadok a podpätky tak vysoké, že balansovala pri chôdzi. Snažila sa ísť príliš tvrdo. Po výmene pozdravov a Debinom pozastavení nad tým, ako pekne Savannah vyzerala, boli uvedení do kuchyne.
„Čo vám môžem dať, ľudia? Mám pivo, víno...“
„Savannah nemá dvadsaťjeden,“ poukázal Cole.
Deb ho odmávla. „Ach relax, všetci budeme mať trochu zábavy dnes večer.“ Deb podala Savannah pohár červeného vína. „Vždy si tak nervózny?“ spýtala sa a podala Coleovi pivo. „Budeme na tom musieť popracovať.“
„Pamätáš si, že pracujem pre vymáhanie práva, však?“
Deb sa zasmiala, pokrútila hlavou a zamietla jeho komentár. Savannah sa pozrela dole a prijala víno, ale Cole videl náznak úsmevu na jej tvári.
Napil sa piva v tichu, jeho oči sledovali Savannahine pohyby. Povedala Deb všetko o Cuddles a jej nedávnych nákupoch s Marissou. Chudák Levi nemal ani potuchy, ako sa dostať sa do ich rozhovoru a Cole mu nehodlal pomôcť. Bastard. Len sa oprel a užíval si počúvanie Savannah. Cítila sa pohodlnejšie, trochu istejšie s každým dňom, jej tvár sa rozžiarila, keď hovorila.
Po ich drinkoch, zamierili nadol do garáže. Coleovo Tahoe bolo dostatočne veľké na to, aby sa odviezli spolu. Tesne predtým, ako došli k vozu, sa Savannah naklonila k jeho uchu. „Chystáš sa neskôr pozvať Deb?“
Otočil sa k nej. „Nie. Neurobím to znova, Savannah. Dnes večer budeme len ty a ja.“
Ramená sa jej viditeľne uvoľnili a vyliezla na zadné sedadlo s Levim. Cole bol vďačný, že mohol sledovať situáciu v spätnom zrkadle a všimol si, že Savannah zachytila jeho pohľad viac ako raz.
Jedli v mexickej reštaurácii, všetci štyria a rozdelili sa po dvoch. Musel ju odovzdať do Leviho rúk; otvoril jej dvere a zatiaľ bol pozorný a láskavý k Savannah.
Čo bolo dosť zlé, pretože Cole len čakal na šancu vytiahnuť ho preč a nakopať mu zadok. A keby to urobil, dostal by plným priehrštím od Marissy, že zničil Savannah jej prvé rande. Pokým Levi neprekročí hranicu, nemá sa čoho báť.
Povečeral tacos, guacamole a salsu. Deb objednala džbán margarity a tlačila pohár ľadovej zmesi smerom k Savannah. Po niekoľkých dúškoch sa chichotala viac, než kedy videl a vedel, že tequila sa dostala k nej. Levi využil príležitosť a priblížil sa bližšie k nej. Cole ju jedným okom sledoval, zatiaľ čo jedol a zistil, že jej pohľad zachytil každých niekoľko sekúnd rovnako.

***
 Jeho sledujúce oči sa usadili na nej, upokojujúc ju, poskytujúc jej dôveru. Snažila sa venovať pozornosť Levimu, to robila, ale Cole snažiaci sa jemne okusovať takos s grilovanými krevetami, bol príliš rušivý. Nikdy naozaj nevedela, že to bolo dôležité, ale ona sa pristihla ako oceňuje Coleovo dobré stolovanie. Levi,  naproti tomu, akoby súťažil o titul v rýchlosti príjmu potravy a strkal si veľké burrito do úst a snažil sa ju zapojiť do konverzácie v rovnakom čase. Cole si dal na čas, zastavil sa na účasť v rozhovore s Deb a utieral si ústa obrúskom. Savannah si nebola istá prečo, ale vidieť Colea mimo jeho domov bolo fascinujúce.
Deb sa naklonila ku Coleovi a ukradla tortilla chips z jeho taniera. Druhýkrát sa naklonila, obtrela sa o jeho krk a povedala mu, že sa cíti dobre.
Môj. Tá myšlienka vpadla do jej mysle bez vyzvania. Savannah sa pokúsila zamerať sa na jej jedlo, ale jej myseľ stále blúdila na neskôr, keď bude mať Colea len pre seba. Napadlo ju, či by si nemohli zopakovať minulú noc. Nemohla zastaviť svoj pohľad od obdivovania jeho úst a spomenula si, ako mäkko ich cítila na svojich.


***

11 komentářů:

 1. ach tak toto sa mi paci, nech len vystrci pazuriky mala cica. moje je silne slovo tak nech si vezme vsetko co je jej :P dakujem

  OdpovědětVymazat
 2. Moc krát děkuji za novou kapitolku, této knížce jsme propadla, moc díky,,,,

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji za překlad. Katka

  OdpovědětVymazat
 4. Srdečná vďaka za preklad i korektúru... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 5. Ďakujem za krásnu časť.
  Neviem sa dočkať ďalšej časti.

  OdpovědětVymazat
 6. Díky moc za překlad a korekruru :-D

  OdpovědětVymazat