čtvrtek 16. června 2016

Lovec smečky - 4. kapitola


Když vkročil do domu na pozemku, slyšel smích a podíval se na Kurta. Jen vzácně je někdo navštěvoval. Navíc většina Alf z Koncilu byla tak zaneprázdněná, že jen tak neseděli a nesmáli se.
Kurt se zazubil a mávl rukou dál do domu. Šli chodbou a vstoupili do velkého pokoje, kde dvě Alfy Koncilu seděli s dalšími třemi muži.

Kurt vykřikl a objal jednoho z mužů, když si stoupl. Hojně se plácali po zádech, než Kurt hodil ruku kolem Clintových ramen a přitáhl ho blíž.
„Clinte, tady máš pár z těch nejlepších Alf, které jsem kdy potkal,“ informoval ho Kurt. „Gage Wolf ze Severního Texasu, Austin Winters z Colorada a tento chlap…“ zasmál se Kurt. „Tohle je Tony. Nejspíš jsi viděl jeho pěknou tvářičku v televizi.“
Clint opravdu poznal Tonyho. Taky ty další dva muže znal. Byli to vysoce respektované Alfy v měničském světě.
Taky vždycky chtěl poznat Tonyho. Tony byl jedním vlčím měničem, který se stal tváří měničského světa. Ve skutečnosti to bylo pět mužů, kteří stáli v čele všech měničských druhů, brali na sebe pozornost při oznámení existence měničů. Všichni byli různé druhy a Tony reprezentoval vlky.
Byl perfektní volbou. Byl inteligentní, dobře mluvil a tak akorát prohnaný. Jeho otec byl jedním z nejsilnějších Alf ve Státech a jeho bratr, Cain, byl dobře známý a vysoce respektovaný vymahač.
Tony sloužil jako spojení ostatních měničů. Úspěch zveřejnění byl výsledek jeho tvrdé práce.
Clint nabídl ruku Tonymu. „Jsem velmi rád, že se setkáváme,“ řekl srdečně.
„Já taky. Slyšel jsem o tobě samé dobré věci a co jsi udělal, abys udržel Smečku v bezpečí. To oceňujeme.“
Clint se otočil ke dvěma Alfám a potřásl si s nimi rukama s očima sklopenýma respektem.
Gage Wolf byl Alfa, kterého všichni měniči znali. Říkalo se, že už se připravoval na to, že se přidá k Alfa Koncilu, jakmile bude mít jeho Smečka dobrého zástupce.
Taky byl svázaný s neměničkou – se ženou, která v sobě měla vlka, ale nemohla se změnit. Než se Gage svázal s Marisou, nevědělo se toho moc o neměničích. Ve skutečnosti hodně takových, jako byla Marisa, se stranilo a byli vyhazování ze Smeček. Někteří dokonce zabiti.
Marisa začala s online podporou skupin neměničů po tom, co se setkala s dospívající dívkou z další Smečky, která zažívala špatné zacházení kvůli tomu, že nebyla schopná se přeměnit. Koncil pobízel Smečky, aby chránili neměniče, a Gage otevřel svou Smečku, aby přijal jakéhokoli neměniče, kterému se nelíbilo ve své vlastní Smečce.
Clint sám ještě neměniče nepotkal, ale opravdu věřil v to, co Gage a Marisa uskutečňovali.
Gage si s ním pevně potřásl rukou a poplácal ho po zádech. „Před několika lety jsem se setkal s tvým otcem. Jsi mu podobný.“
Clint se s ním setkal očima a viděl ocenění. Přikývl. „Děkuju.“
Jeho otec byl vymahač Koncilu po mnoho let, než šel konečně do důchodu. Clint byl hrozně pyšný na svého otce a doufal, že půjde v jeho stopách.
Ten druhý Alfa, Austin Winters, byl Alfou Smečky v Coloradu, která se rozhodla, že na veřejnost nepůjdou. Hodně jejich členů se necítilo bezpečně kvůli tomu odhalení a Austin to vzal v úvahu.
Taky otevřel svou rodinu a přijal měniče z teritorií, které se zveřejňovali. Clint slyšel, že získal tucet nových členů jen za několik měsíců.
Austin možná nevedl Smečku, která byla venku, ale velmi podporoval ty, které byly.
Clintovu vlku se nelíbilo, že je v místnosti s tak dominantními muži. Zvíře chtělo odhalit drápy a ukázat svou sílu. Bylo dobře, že Clint dokázal svého vlka kontrolovat. Pro jednou chtěl strávit čas ve společnosti Alf.
„Posaďme se a promluvme si o tom, co se děje,“ požádal Alfa Koncilu Babcock.
Všichni muži se usadili, než Kurt promluvil. „Ano, máme další zprávy.“
Zatímco jim Kurt vyprávěl o ránu v kavárně, Gage vytáhl několik papírových složek a rozeslal je.
Clint složku otevřel na první stránce, což byla barevná brožura ‘Kostel pro lidskost‘ vedenou reverendem Danem Carterem.
„To si děláš prdel,“ řekl Kurt a vypadal z toho jména znechuceně.
Tony zavrtěl hlavou. „Bohužel ne. Od toho bince v Riverwoodu byl Dan Carter a jeho následovníci zaneprázdněni. Otevřeli už tři pobočky tohoto Kostela, zvou lidi do skupin, aby protestovali proti právům daným měničům. Taky se pokouší prosadit zákon, že měniči nesmějí mít veřejné kanceláře, což zahrnuje jakoukoli pozici v prosazování zákona.“
Clint se nadechl. Znal několik měničů, kteří byli zapojení do prosazování zákona.
„Taky chce zakázat, aby se měniči přidávali do armády,“ dodal Gage.
Clint zavrtěl hlavou. Ne že by byl jen v armádě, setkal se s další skupinou měničů, která vytvořila jednu z nejelitnějších jednotek v armádě. Ta jednotka byla vytvořena z několika různých druhů a ukázala, jak mohla měničská komunita pracovat bok po boku.
„Setkávají se s velkým množstvím odporu. Nejenže o tomto už vláda přemýšlela, někteří vůdci jsou měniči samotní,“ řekl Alfa Conrad.
„Takže proč jsou tady?“ zeptal se Clint.
„Myslím, že se pokouší zachránit si prdele. Dan Carter se pokouší prosadit a posere všechno v Riverwoodu. Má dva svědky, kteří vědí, že je přímo zapleten do únosu a žhářství,“ odpověděl Alfa Babcock.
„Takže je chce zpět,“ prohlásí Kurt. „A i když nemluví, neví to.“
„Ano a Carter nebyl viděn. Párkrát byl zahlédnut, ale nic potvrzeného. Drží se nízko, ale nečekám, že tak vydrží dlouho,“ informoval je Gage.
„I když to není všechno, o co bychom se měli obávat,“ promluvil Austin. „Jeden z mých mužů se přidal ke Kostelu. Teď pracuje v utajení už několik týdnů. Zatímco většina kázání je o ochraně rodin a dětí, Colt mi řekl, že je to jen pro veřejnost. Dostal se dovnitř spolu s někým z mladších lidí, a zatímco útoky v Riverwoodu byly považovány za neúspěch, Dan Carter získal členy, kteří se do toho zapojili. Podporoval je skrz program a bohatě jim zaplatil.“
„Takže to není konec?“ zeptal se Kurt.
Gage si povzdechl. „Ne a ještě se to zhorší, než se to zlepší. Dan Carter je organizovaný a má dostatek následovníků, kteří nám mohou způsobit hodně problémů.“
„Coltovi a jeho novým kamarádům byla nabídnuta odměna, pokud polapí měniče,“ řekl jim Austin. „Byli jsme schopní varovat v té oblasti měniče, ale to možná nebude dost. Členové Kostela začínají být odvážnější, jdou dál při jejich průzkumu měničů. Můžeme varovat měniče, kteří jsou v okolí Kostela, ale pokud se rozšíří? Pořád jsme o krok pozadu.“
„Pokoušíme se dostat měniče do každé pobočky Kostela, ale zabere to čas a musíme být opatrní. Dan Carter je paranoidní a kontroluje všechny nové členy,“ sdělil Alfa Babcock.
„Kdo je ten Perry Costa?“ zeptal se Clint.
Gage prolistoval papíry. „Je to pravá ruka Cartera. Dělá tu špinavou práci. Pokud je tady, mají něco v plánu.“
„Sakra,“ zamumlal Kurt a Clint musel souhlasit.
„Zjistím jejich místo pobytu v městě. Necháme je pár muži sledovat, uvidíme, jestli nedokážeme zjistit, jaký bude jejich další krok,“ řekl Alfa Conrad.
„Kurte, byl bych rád, kdybyste si s Clintem promluvili se šerifem. Ví, co a kdo jsme. Dej mu vědět, že se v městě něco děje. Ví, komu věřit,“ přikázal Alfa Babcock.
Oba přikývli.
Předáme to zbytku Koncilu a uvidíme, co dalšího vymyslí. Gage, Tony a Austin tady zůstanou, než všechno vyřešíme,“ řekl Alfa Babcock a stoupl si. „Byl bych rád, kdybyste se vy dva postarali o město. Dejte obyvatelům najevo, že je hlídáme. Pokud budete potřebovat pomoc, zavolejte a do města pošlu nějaké strážce.“
Poté, co byli propuštěni, Clint se zvedl a kývl na každého muže. Byl rád, že byl přidělen do města. Bude schopný dávat pozor na Sáru.

Sára žonglovala s krabicí sladkého pečiva a držákem na šálky, když zatlačila na dveře do šerifovi kanceláře. Byla přivítána hlasitým řevem a krabice a držák jí byly vzaty z rukou.
„Jídlo!“ zakřičel zástupce Gibson.
O několik let mladší než ona byl Bobby Gibson nejnovějším členem šerifova oddělení. Vyrostl v městě a odešel na univerzitu, aby získal titul, než zamířil zpět domů k práci, kterou pro něj šerif Webb měl.
Sára si vždycky užívala Bobbyho nadšení a kamarádskou osobnost. Bobby vystartoval ke stolu a otevřel jednu z krabiček.
„Ach, chlape! Muffiny!“
Zasmála se a viděla, jak táta vyšel z kanceláře a vypadal dobře v jeho uniformě šerifa, zubil se od ucha k uchu.
„Ahoj, zlatíčko.“ Objal ji.
„Tati,“ zasmála se. „Nekrmíš ho?“
Bobby si cpal pusu, mával na další dva zástupce, kteří se nemohli pohnout, jak moc se smáli.
Táta zavrtěl hlavou. „Musel jsem brzo zavolat Bobbyho a on nesnídal. Nebo neobědval. Sténal přes dvě hodiny, že umírá. Zrovna jsem se ho chystal poslat na večeři.“
„Proč jsi ho musel zavolat?“
Neměli v městečku moc zločinů. Sem tam bylo pár roztržek mezi sousedy nebo něco podobného, ale vzhledem k tomu, že tady byli vždycky dva zástupci, nikdy nevolali posily.
Táta ji poplácal po zádech. „Nic, kvůli čemu by ses musela bát.“
Sára naklonila hlavu a mračila se, dokud si táta nepovzdechl a nevzdal se.
„V městě je hodně cizinců. Chtěl jsem být schopný mít dohled nad městem, co se děje,“ vysvětloval.
Přikývla.
„Nevypadáš překvapeně,“ prohlásil, dal si ruce v bok a obdařil ji stejným zamračením.
Sára si byla dobře vědoma toho, že měli stejný pohled.
Vysvětlovala, co se stalo v kavárně, a sledoval, jak mu výraz potemněl. Samozřejmě, že vynechala pár klíčových věcí. Nepotřeboval vědět o Clintově návštěvě nebo jejich citů k němu.
Mumlal si pod nosem, když skončila.
„Musíš být opatrná. Měniči mi volali a přijdou, aby si se mnou promluvili, takže dokud nebudeme vědět, co se děje, musíš být ve střehu,“ řekl jí.
„Budu,“ slíbila. „To je moje holka.“ Šel přes místnost a ukradl muffin Bobbymu a zvedl jeden z hrnků kávy.
Sára se už před dlouhou dobou naučila, že být dcerou šerifa přináší jistou zodpovědnost. Ostatní ji sledovali, jestli se řídí pravidly, a táta se vždycky bál, že jeho práce ji ovlivní.
Nikdy neměla problémy.
„Takže, chceš mi říct o těch nových mužích, kteří přichází do tvé kavárny?“ zeptal se jí, když se vrátil k ní.
No, sakra, opravdu v tomto malém městě nebylo žádné tajemství.
„Já ne-“ vyhýbala se.
„Sáro Marie,“ varoval ji.
Odfoukla si vlasy z tváře. „Možná je tu někdo, kdo zachytil mou pozornost,“ svolila.
„Měnič?“ nezdál se naštvaný nebo zklamaný.
Přikývla.
Stiskl rty a pak pokrčil rameny. „Fajn, ale to je jen další důvod, abys byla opatrná.“
Sára se uvolnila. Její táta byl vším. Její největší podpora a nevěděla, co by dělala, pokud by neschvaloval to, že se zapletla s Clintem. Protože po včerejší noci nebylo pochyb, že se zaplétala. Chtěla ho poznat líp. Zjistit jeho tajemství. Nebyla to jen přitažlivost, i když byla sžíravě žhavá. Prostě ji s ním bylo pohodlně.
Přední dveře se otevřely a ona se ohlédla. Musela mrknout, aby se ujistila, že ji oči nešálí. Ale ne, Clint vešel dovnitř s Kurtem těsně za sebou. Jakmile ji Clint spatřil, jasně se usmál, než se rozhlédl. Pak se jeho pohled usadil za ní a ukázal obavu.
Podívala se na tátu a viděla, jak ji a Clinta sleduje. No, pokud by nevěděl, kdo ten tajemný muž byl, tak teď už to určitě ví, pokud byl ten úšklebek nějakým znamením.
„Šerife Webbe,“ pozdravil Kurt a nabídl mu ruku.
Clint vypadal překvapeně, když se na ně podíval.
Kurtův úsměv řekl Sáře, že věděl, že si Clint nebyl vědom toho, že byl šerif jejím otcem.
„Rád tě vidím, Kurte,“ odpověděl táta. „A ty musíš být Clint. Slyšel jsem o tobě hodně.“
Clint přikývl a taky si potřásli rukou. Clint na ni pokukoval a ona chápala, že se její otec nejspíš ujistil, že má pevný stisk. Bylo by to vtipné, kdyby nevěděla, že mu Clint mohl nejspíš rozdrtit ruku, pokud by chtěl. Zvěsti říkaly, že jednou z výhod být měničem bylo, že měli sílu navíc.
„Doufal jsem, že na nás budete mít pár minut,“ řekl Kurt jejímu otci.
Táta se na ni podíval. „Uvidíme se přes týden na večeři?“
Každý týden s ním byla na večeři. Pokud byl ve službě, setkali se v restauraci, a když měl volno, vařil pro ni kdykoli měl čas a navíc dával přednost grilování.
„Ano, tati,“ řekla a zvedla se na špičky, aby mu dala pusu na tvář.
Procházela kolem Clinta a zastavila se.
„Máš se dobře?“ zeptal se tiše.
Přikývla. „Ano, jen jsem se stavila, abych přinesla kávu a jídlu.“
„Clinte!“ zavolal Kurt. „Promluvím si se šerifem. Proč nepohlídáš nové příchozí?“
„Jo, fajn,“ souhlasil Clint a pokynul ke dveřím. „Vyprovodím tě?“
Sára si byla vědoma toho, že byli sledováni, když vycházeli z kanceláře šerifa. Jakmile byli venku, Clint se zhluboka nadechl, ale zůstal jí blízko po boku.
„Neměl jsem ponětí, že je tvůj otec šerif,“ prohlásil.
Sára ztuhla. „Je to problém?“
Měla muže, kteří s ní v minulosti nechtěli randit kvůli tomu, že byl její otec šerif. Ano, možná byl trochu ochranářský, ale byl to dobrý chlap.
„Ne,“ řekl jí Clint, než se k ní naklonil.
Musela zaklonit hlavu, aby se mu podívala do očí, ale jeho výška spolu se sílou jí rozpalovaly.
„Vlastně mi to dodává trochu klidu. Bál jsme se, že budeš chycena přímo uprostřed všeho, co se děje, kvůli mně. Ale cítím se líp, když vím, že šerifovo oddělení na tebe bude dávat taky pozor.“
„Hmm,“ zamumlala. „A co přesně se děje?“ zeptala se.
Clintův pohled se přesunul za její ramena. „Někdo nás sleduje. Není bezpečné tady mluvit.“
Přikývla. „Dobře.“
„Možná bych se mohl zastavit později, abych tě viděl, a můžeme si promluvit?“ zeptal se.
Sára bojovala s úsměvem. „Nevím. Tak trochu jsem doufala, že budu mít později návštěvu, ale on je čistě bílý a na všech čtyřech,“ škádlila.
Clint se zasmál. „Vážně? To bych rád viděl.“
„Možná, že uvidíš,“ odpověděla a couvla. Musela odejít dřív, než popadne Clinta a komukoli předvede šou.
Clint si strčil ruce do kapes džínů a zhoupl se na patách. „Pak teda dobře.“
Sára se otočila a věděla, že ji Clint dál sleduje, když šla k autu. Odolal nutkání ohlédnout se přes rameno, na něj. Uvidí ho později. A možná konečně okusí, co umírala ochutnat.


23 komentářů:

 1. Ďakujem za super preklad a teším sa na pokračovanie

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji moc za překlad.Petra

  OdpovědětVymazat
 3. veľká vďaka za super pokračovanie :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Srdečná vďaka za preklad... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 5. Moc díky za překlad. Katka

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj,moc,moc díky za další skvělou kapitolu Mirka

  OdpovědětVymazat
 7. Dakujem za ďalšiu kapitolu:)

  OdpovědětVymazat
 8. Ďakujem moc... páči sa mi aký je pri nej nesvoj, veľký zlý vlk a jedna ženská ho totálne rozhodí...

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji za překlad

  OdpovědětVymazat
 10. Díky moc za překlad a korekruru :-D

  OdpovědětVymazat