pondělí 6. června 2016

Lovec smečky - 1. kapitola

Užijte si pokračování oblíbené série s novými hrdiny. :)

Clint Price běžel po štěrkové cestě ke strážnému domu. Ranní slunce už začalo svítit a koupalo krásnou nemovitost ve svých barevných paprscích.
Dva strážci, Alan a Jody, ho uviděli mířit jejich směrem a otevřeli boční plůtek, takže nemusel zpomalovat.
S poděkováním přikývl, když je míjel a oni se zasmáli a mávli nazpátek. Byli teď už zvyklí na jeho ranní rutinu.
Byl to už měsíc, co přijel na oplocený pozemek Alfa Koncilu na sever Kalifornie a se skupinou chlapů, se kterými denně pracoval, se stal skvělými přáteli.
Od vstupu na pozemek zamířil na jih směrem k městu Lovington.
Nikdy nevynechal běhání. Nejen, že ho to drželo ve formě, ale ta svoboda běhu ho taky udržovala od zbláznění. Každé ráno běžel ve své lidské podobě a každý večer se změnil a běžel jako vlk.
Pozemek Alf byl jeden z nejpěknějších, ve kterých byl. Skrytý v severních horách Kalifornie byl dům osmi Alfa vlků, který sloužil jako Koncil pro Smečky Spojených států.
Zatímco bylo aktuální místo pobytu Koncilu známo jen pro pár lidí, zůstával pozemek v nejvyšší pohotovosti, aby po celou dobu byli členové Koncilu v bezpečí.
Nebylo to dávno, co měniči odhalili světu sovu přítomnost. Zatímco hodně lidí bylo v šoku, většina je přijala bez problémů.
Ale -jako u všeho- byli i tací, kteří nedokázali přijmout rozdíly v měničích – nazývali je ďábli a vyhrožovali jim.
Před čtyřmi týdny byla Smečka blízko Alfa koncilu skoro zničena požáry kolem své komunity. Ve skutečnosti pěti požáry, ale naštěstí nebyl nikdo zraněn nebo zabit.
Smečka bojovala. Clintův nejlepší kámoš, Kurt, byl členem té Smečky, a Clint, spolu se dvěma dalšími kamarády tam přijeli, aby pomohli.
S pomocí členů Smečky byli schopni dopadnout a zajmout osm lidí a dva měniče.
Clint a Kurt eskortovali ty dva na pozemek pro výslech. Clint už nebyl dál zapojen, ale věděl, že Kurt zůstal do vyšetřování ponořen.
Mezitím byl Clint požádán, aby tu zůstal jako strážce, zatímco se členové Koncilu pokusí zjistit, jaké další hrozby zůstávaly. Taky byl požádán, aby přijal stálou pozici jako hlava strážných.
Clint tu nabídku zvažoval, ale taky to rozhodnutí záviselo na Kurtovi. Byli kamarády od té doby, co se potkali v autobusu Marine Corps boot camp, který mířil do Parris Island.
Jejich přátelství se vybudovalo při tvrdých podmínkách a loajalitě. Byli spolu několikrát ve skupině, než byli oba přijati do Speciálních sil.
V té době neměla vláda ponětí o měničích. Když měl jednoho z jeho druhu po boku, bylo lehčí pro Clinta dostat se přes posledních deset let.
Hodně toho spolu prožili. Považoval Kurta za bratra.
Jeho kroky se rozléhaly po dlouhé, prázdné cestě, když běžel a uvolňoval se v rutině běhu. Měl prázdnou hlavu a jen se soustředil na dýchání.
Než se nadál, ocitl se na okraji města. Lovington byla malá komunita a i když teď věděli o měničích, neměli ponětí, co za silnou skupinu žilo jen míli daleko.
Před okolním světem předstíral Koncil, že jsou jen normální Smečkou. Smečky se s nimi spojovali mobilem a emailem a jen nejdůležitější Alfy znali polohu.
Clint zpomalil, když doběhl k poště. Začal s protahováním a mávl paní Carsonové, když ho míjela po cestě ke květinářství, které vlastnila. Ta postarší žena na něj zazářila a oplatila mu mávnutí.
Uvolněný zamířil k poště a zkontroloval si poštu. Byly tu jen tři věci. Účet, časopis a dopis. Podíval se na zpáteční adresu a odfrkl si. Kámoš Samson mu psal každý měsíc. Dopis mohl obsahovat informace o Samsonově práci nebo rodině, ale většinou posílal vtípky nebo sprosté články.
Samson byl charakter – nicméně byl také spolehlivý kamarád a Clint byl rád, že ho potkal v armádě.
Samson byl člověk, ale Clint neměl proti němu nic. Pořád to byl dobrý kámoš.
Clint si zastrčil poštu pod paži, než se na muže za pultem usmál a vycouval zpět na ulici.
Další zastávka byla jeho oblíbená. Pokud by byl Clint k sobě naprosto upřímný, důvod, proč běžel pokaždé do města místo toho, aby to vzal okolo pozemku, byl kvůli jeho další zastávce.
Kavárna Blend and Brew (míchat a vařit) byla umístěna přímo uprostřed města v jednom z obchodů na hlavní ulici. On a Kurt kavárnu objevili první týden tady. Atmosféra byla útulná a pohodlná, kafe perfektně namíchané, ale bylo to servisem, kvůli kterému se sem každé ráno vracel.
Otevřel dveře, vdechl omamnou vůni čerstvě umleté kávy, absorboval hučení kávovaru a smích stálých zákazníků.
Zazubil se při pohledu na ženu za pultem.
Dnes měla své světle hnědé vlasy v culíku. Oříškové oči jí zářily, když vtipkovala s děckem vysokoškolského věku za pultem, zatímco vlévala espresso do papírových kelímků.
Byla o několik centimetrů menší než on se 185cm. Přesně ta správná velikost, podle jeho názoru. Měla na sobě její obvyklé džíny a tričko pod hnědou zástěrou s obrázkem tří kávových zrnek tancujících v popředí.
Zaklonila hlavu a hlasitě zasmála a Clintův penis se probudil pod běhacíma kalhotama.
Věděl o ní jen trochu kromě toho, že pokaždé, když se ráno vzbudil, ji chtěl vidět.
Vzhlédla a uviděla ho u dveří. Široce se usmála a zavolala na něj.
„Ahoj, Clinte!“
Sára Webbová se snažila, aby se jí netřásly ruce, když spatřila muže stojícího u předních dveří.
Každé ráno vešel jako hodinky Clint Price do jejího obchodu a ona musela potlačit touhu přeskočit přes pult a skočit na něj.
Hloupá reakce od dospělé ženy, ale sakra byl pěkný.
Clint sem chodil každé ráno a ona o něm pořád nevěděla víc než jeho jméno. Někdy s sebou měl kamaráda, ale opravdu měla ráda, když byl sám. Vzhledem k tomu, že to tak bylo i dnes, chopila se příležitosti zírat na něj bez vědoucího pohledu jeho kamaráda.
Clint šel k pultu a ona se pokoušela neroztéct, když sledovala jeho tvrdé svaly. Jeho sluncem obarvené blonďaté vlasy, tmavé čokoládové oči a lehký úsměv byly vždycky uvítacím znamením.
Dodělala dvě pití, na kterých pracovala, a položila je na pult, zavolala na Christinu, aby si přišla pro objednávku. Pak se k němu otočila a popadla utěrku, aby si utřela ruce.
„Chceš to co obvykle, nebo zariskuješ a zkusíš něco nového?“ zeptala se tak jak každé ráno.
Zasmál se a zavrtěl hlavou. „Tak jako obvykle, prosím.“
Mávla na něj prstem. „Jednoho dne tě dostanu,“ škádlila.
Oči mu potemněly a dech se mu zadrhl. Sakra, kvůli záblesku vzrušení na jeho tváři, bolestně zatoužila. Vlastně se k němu naklonila.
Pak se mu tvář vyprázdnila a kouzlo bylo zlomeno.
Doufala, že skryla ruměnec, otočila se, popadla velký hrnek a začala ho plnit čerstvě umletým kafem. Položila na něj víčko, než mu ho přes pult podala.
„Jedno velké kafe, bez cukru, bez mléka.“
Položil na pult tři dolary a posunul k ní peníze, než mrkl a zvedl kávu. Zvedl ji k puse a zhluboka se napil. Sára byla chycena sledováním jeho hrdla pracovat, ale musela se odvrátit, když skoro nahlas zasténala.
Její barista, Cecil, zachytil její pohled a ušklíbl se na ni. Zamračila se, ale nemohla do toho vnést žádnou sílu. Nebyla to chyba Clinta, že když pokaždé přišel do obchodu, chtěla zamknout dveře a nechat ho ji ohnout přes pult.
Zrudla a mávala si rukou před tváří. Dnes bylo v obchodě opravdu horko.
Clint zavrčel a přitáhl si zpět k sobě její pozornost.
„Přísahám, že to kafe je den ode dne lepší,“ přísahal.
Příliš vzrušená, aby myslela rovně, nedokázala by přijít na vtipnou odpověď, i kdyby na tom záležel její život.
Poplácal pult, než se otočil a nesl si kávu ke stolku u okna. Položil nejspíš obálky na stolek a posadil se.
Teď k ní byl zády. Natáhl si svoje dlouhé nohy pod stolem a Sára musela sevřít stolek, aby se zastavila od toho, že by mu nabídla, že klesne mezi ta silná stehna.
Cecil se vedle ní postavil a drcl do ní bokem. „Zíráš na něj a my skoro chytáme od ohně,“ škádlil potichu.
Plácla ho po zádech a posunula se, aby trochu pouklízela, když bylo míň zákazníků. Cecil přešel zpátky, aby umyl kávovar, takže Sára začala umývat použité šálky a obaly od koláčů z prázdných stolů.
Když se rozhlédla, byli tu kromě Clinta ještě dvě ženy, které se chichotaly, skupina pěti vysokoškoláků na gauči a židlích a dva podnikatelé v oblecích.
Obchod šel dobře a byla za to vděčná.
Byla to velká šance otevřít si svůj vlastní obchod, ale ona si ušetřila peníze, věděla, co chtěla.
Milovala kávu a knihy. Perfektní den pro ni znamenal být stočená v pohodlném křesle s horkým šálkem bohaté kávy a nejnovější detektivkou.
Byla knihomil, užívala si svůj tichý, maloměstský život a nikdy nechtěla víc. Než se poprvé zastavil na ranní kávu pohledný cizinec.
Teď často snila o víc.
Ne, že by chtěla, aby se jí změnil život. Byla opravdu šťastná, ale setkání s Clintem jí připomnělo element, který si neuvědomila, že postrádá.
V minulosti měla hodně vztahů, jeden skoro vážný, když chodila na výšku, ale žádná přitažlivost nebyla tak silná jako ke Clintovi.
Držela se od něj dál, odkud mohla obdivovat bez hrozby objevení a dál ho sledovala. Před nedávnou dobou přijel do města s Kurtem. Městské drbny ho přiřadili k měničskému pozemku míli po cestě, takže musela předpokládat, že byl jedním z měničů. I když tak docela nevěděla, co to znamená.
Vyrůstala v malém městě. Její otec pořád pracoval jako šerif. Máma, než umřela, pracovala jako dobrovolnice v místní knihovně.
Když novinky o měničích vyšly najevo a byli kuteční a ne jen mystické bytosti, teprve tehdy se městečko dozvědělo o velké usedlosti nedaleko, která nejen že byla vlastněna bohatou rodinou, ale taky to byl domov měničů. Ani si nebyla jistá jakým typem měničů. Četla nějaké nové příběhy a několik článků, ale vzhledem k tomu, že obyvatelé velkého domu byli sotva spatřeni, nikdy moc nevěděl o místní skupince.
Teprve v nedávné době se měniči začali objevovat pravidelně. Většina mladších, jako Clint, se zastavila v kavárně, šla nakupovat a dokonce si dala něco k snědku sem tam v restauracích.
Pokud bys nevěděla, kdo byli, nikdy bys nepoznala rozdíl.
Její otec jí řekl pravdu poté, co šli měniči na veřejnost. Věděl to a udržoval jejich existenci v tajnosti.
Když se zeptala, proč souhlasil, že bude udržovat jejich tajemství, vysvětlil jí, že to, že tady mají měniče, znamená vždycky ochranu. Navíc ji informoval, že to tak vždycky bylo. I když se tady usadil její prapradědeček, už tady měniči byli. Lidé se stěhovali a bylo dosaženo dočasného příměří.
Lidé přinesli obchody, které byly potřeba, aby město vypadalo normálně, zatímco měniči v Lovingtonu slíbili ochranu všem, měničům i lidem.
Chápala smysl a opravdu v tom neviděla rozdíl. Byla fascinovaná, ale dokud nepoznala Clinta, moc nad měniči nepřemýšlela.
Pohyb přitáhl její oči zpět k muži, nad kterým přemýšlela. Otočil se a naklonil k ní hlavu se zamrčením na tváři.
Doufala, že ho neobtěžovala její pozornost. Nikdy předtím nevypadalo, že by mu vadila.
Neohlédl se na ni, když se zvedl, pak otevřel dveře a zmizel na ulici. Dva muži v obleku se vyškrábali na nohy a rychle ho následovali. Zavolala na ně pozdrav rozloučení, ale vůbec ji nevzali na vědomí. Clintův rychlý odchod jí vadil víc, než by nejspíš měl. Normálně se usmál nebo mávl, když odcházel.
Sára se hnala k pultu, kde byl Cecil skoro hotový s uklízením. Podívala se na hodinky a viděla, že je skoro čas na účty.
Užívala si práci u pultu v ranním shonu, mluvit s pravidelnými zákazníky a vyslechnutí si posledních drbů. Ale jakmile se začal zpomalovat, Cecil zvládl zbytek šichty sám.
„Jdu do kanceláře,“ řekla svému zaměstnanci.
Cecil přikývl. „Neboj se o mě,“ řekl jí. „Zvládám to.“
Usmála se a zamířila dozadu, kde měla kancelář, i když na prvním místě v jejích myšlenkách byl blonďatý hnědooký muž.

23 komentářů:

 1. Děkuji moc za první kapitolu!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Ďakujem velmi som sa tešila na pojračovanie tejto úžastnej série

  OdpovědětVymazat
 3. Ďakujem za preklad a korekciu. Už sa neviem dočkať pokračovania. Toto je jedna z mojich najobľúbenejších sérií...

  OdpovědětVymazat
 4. Veľmi pekne ďakujem za pokračovanie série, tiež patrí medzi moje obľúbené. Ďakujem za skvelý preklad a korekciu. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Srdečná vďaka za prekad i korektúru... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 6. Moc děkuji za překlad.Katka

  OdpovědětVymazat
 7. Vďaka za preklad a neviem sa dočkať pokračovania :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Ďakujem za ďalšie pokračovanie série :)

  OdpovědětVymazat
 9. Super�� Ďakujem za preklad

  OdpovědětVymazat
 10. Moc děkuji za překlad. Těším se na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 11. Ďakujem pekne si super, milujem túto sériu a teším sa na tvoje skvelé preklady... díky...

  OdpovědětVymazat
 12. Ahoj,moc díky za super kapitolu,tuto sérii miluju Mirka

  OdpovědětVymazat
 13. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat