sobota 30. dubna 2016

Její anděl bojovník - 9. kapitola 3/3


Einar se otočil spolu s Taylor, kterou pevně svíral.
Jeho levé křídlo, ji štítilo a ona ho popadla za hrudní zbroj. Jeho pohled přeskakoval mezi ní a místností. Pokoušel se mít pozornost na místnosti, ale bylo to nemožné, když začala Taylor slábnout. Jed se v ní šířil, zabíjel ji. Musel ji dostat někam, kde ji mohl vyléčit.

Otočil se na místě, ve stejnou dobu zvedl meč a zablokoval démona. Ten se zašklebil a uskočil. Ten muž se znovu změnil, zbavil se lidské kůže a odhalil tmavou šupinatou démonní, kterou opravdu měl. Úzké rty stáhl a ukázal stejně tmavé ostré zuby a roztáhl černá křídla, kvůli čemuž vypadala místnost menší. Máchl jimi a vystřelil k Einarovi.
Bylo lehké vyhnout se útoku v tak uzavřeném prostoru. Einar rozvinul svá hnědá křídla a letěl přes parket k východu. Šel, když se dostal k přecpaným židlím a stolům, nesl Taylor k druhé straně místnosti. Položil ji za tmavý dřevěný bar a znovu ji zkontroloval.
„Zůstaň tu. Budu hnedka zpátky.“ Dotkl se její tváře. Hořela mu pod prsty. Perly potu jí lemovaly obočí a ona k němu vzhlédla otupělýma očima. Einar si povzdechl, naklonil se a políbil ji na čelo.
Nechtěl ji opustit. Jeho dotek samotný jí ulehčí od bolesti a zpomalí šíření jedu. I když musel jít. Taylor byla silná. Věděl, že to nevzdá. Bude bojovat s jedem, dokud se nevrátí a nevyléčí ji.
Sevřel meč, když se odtáhl, a znovu vkročil do místnosti, kde čelil démonovi.
Démon zavrčel a posunul se. Světla nad pódiem ozařovala jeho černá křídla, když je roztáhl, a změnil je do modra. Einar se nepohnul. Démon tak znovu nezaútočí.
Byl dost chytrý na to, aby věděl, že nemá šanci. Bar a stoly obklopovaly místo, kde Einar stál, nechaly tak jen úzký pás prostoru otevřený. Ne dost, aby mohl letět, bez toho aby nenarazil do nábytku.
Einar zvedl ruku a přivolal si tak málo energie, kolik si mohl dovolit vynaložit bez toho, aby se vyčerpal. Musel si nechat sílu, aby mohl vyléčit Taylor.
Tmavý démon zaječel, když Einar vrhl rukou dopředu a poslal na něj kopí světla.
Letěly v proudu jeden po druhém a démon se ztrácel a znovu objevoval, uhýbal a po celou dobu vrčel. Einar nepolevoval. Vyslal jich stovky na démona. Nemohl se vyhnout všem. Nakonec ho jeden nebo dva zasáhnou, a i kdyby se mu podařilo se jim vyhnout, využíval svou energii na mizení. Unaví se.
Einar couvl, když se démon objevil před ním, a natáhl ruku k němu. Jediný paprsek světla škrábl démonovu tvář, projel skrz tenkou membránu křídla a zaklínil se ve stěně. Démon zaječel, ten zvuk lámal Einarovi uši, a jeho ještěří žluté oči se zúžily.
Zmizel a znovu se objevil za Einarem. Einar se tomu útoku nemohl vyhnout. Zakřičel, když ho démon poškrábal na levém křídle, pod jeho drápy vytryskla krev.
„Einare,“ zavolala za ním Taylor a démonova hlava se k ní prudce otočila.
Einar setřásl bušení v lebce a zaměřil se na zabránění šíření toxinu, který vstupoval do krevního řečiště.
Teď bude pomalejší, když už mu byl vystaven a přežil, jeho tělo si vybudovalo nějakou imunitu, ale pořád ho zabije rychleji než Taylor.
Přeběhl přes místnost směrem k démonovi, který se na ni chystal zaútočit, a popadl ho za paži, když se na ni vrhl. Démonní drápy se zastavily blízko její tváře a ona se stočila do klubíčka s rukama přes hlavu.
„Drž se dole.“ Einar sevřel zuby, když se jím prohnala vlna bolesti. Smysly měl otupělé, když ustupovaly, a on bojoval, aby si udržel pozornost. Trhl démonem dozadu a obtočil mu ruku kolem krku. Ostré šupiny mu strouhaly dlaň, ale jen upevnil sevření a ignoroval bolest. Zavrčel a hodil démonem přes místnost.
Démon narazil do jeviště a spadl na zem.
Einar vystřelil přes místnost, využil svou sílu, aby ho zrychlila, aby se mohl dostat k démonovi dřív, než se postaví na nohy. Znovu popadl démona za hrdlo a zvedl ho do vzduchu. Démon se dusil a Einar jím praštil o jeviště, kde ho připnul a škrtil ho.
Démonní žluté oči svítily z černé šupinaté tváře. Vrčel a bojoval, kopal a škrábal, ale zachytil jen jeho zbroj. Einar zaťal zuby a praštil démona a pak ho znovu udeřil. Zvuk Taylořina mělkého dýchání a závodícího srdce ho nastartoval.
Mlátil démona, bil ho do tváře, až byla stejně poškozená jako její. Nebylo to dost. Vztek se v něm roztrhl, násilnost vyžadovala uspokojení a Einar ji uposlechl. Škrtil démona a bil ho o jeviště, dokud se pod ním černě natřené dřevo nerozpůlilo.
Démon zavrčel, linka tmavé krve mu stékala po tváři a potírala mu ostré zuby. Einar nepolevoval.
Ani když ho démon nabral do odhaleného břicha nohama a dráp ho chňaply.
Účinek toxinu byl okamžitý. Einarovi se točila hlava, srdce mu prudce tlouklo a tělo sláblo. Démon ho odkopl a on padl na podlahu klubu, křídla se mu pod ním bolestivě ohnula. Einar se pokusil chránit a dostat na nohy, ale démon byl příliš rychlý. Vrhl se na něj, bořil drápy do Einarova hrdla a dusil ho. Einar s ním bojoval, ale neměl tu sílu, aby se osvobodil. Démon se zlomyslně zazubil, s tím s emu zúžily žluté oči, a trhl mu za křídla.
V agónii zakřičel, bolest z něj vyzařovala, kradla mu smysly a zbývající sílu. Démon za ně trhal, bořil drápy a trhal peří. Einar křičel a volal celou silou, kterou měl. Musel přežít.
Musel ochránit Tylor. Pokud tu selže, bude další. Démon ji umučí a taky ji zabije.
To nemohl dovolit.
Démon zavrčel a kousl Einara do ramene, jako břitva ostrými zuby pronikl koženými řemínky jeho hrudního brnění, a Einar znovu vykřikl. Zvedl ruce, bojoval se slabostí, která mu napadala tělo, a zatlačil do démonovy hrudi. Démon se ohnul a pak se podíval Einarovi do očí a zazubil se.
Nemělo to smysl.
Neměl ani dostatek energie, aby ze sebe démona shodil.
Démon to věděl.
Jeho ostrý úsměv se rozšířil.
A pak jeho tvář zmalátněla a oči se mu rozšířily, úzké čárky zorniček roztahovaly, dokud černá nepřetáhla žlutou.
Einarův pohled přeletěl k Taylor. Stála nad ním a démonem, rukama svírala jeho meč. Trčel z démonových zad. Einar se podíval a viděl špičku blízko svého vlastního břicha.
„To máš za to, žes mě nazval děvkou,“ vyštěkla Taylor a otočila mečem. Oči se jí zavřely, ale ona je znovu otevřela. Její tlukot srdce byl mimo stupnici. Jed ji zabíjel.
Neměla se hýbat.
Einar jí to chtěl říct, ale než stačil pronést jediné slovo, jasně bílé světlo je obklopilo všechny. Bojoval proti němu a natahoval se k Taylor, strach se do něj vléval. Nenechá Nebe ji mít. Nenechá je, aby mu ji vzali. Nezáleželo na tom, že to bylo zakázané.
Záleželo pouze na tom, že ji miloval a ona jeho.
Paprsek světla je zvedal do vzduchu.
Taylor se k němu taky natáhla, bojovala s omezující silou světla. Její prsty se dotkly jeho a on se na ni usmál, zoufale ji chtěl uklidnit.
Nic se jí nestane.
Na to by se podíval.
Sám by bojoval s Nebem, aby ji ochránil.

13 komentářů:

 1. Díky za překlad. No zrovna takovýto konec kapitoly. :-(

  OdpovědětVymazat
 2. Vdaka za preklad a korektúru a som zvedavá na pokračovanie :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Díky moc za překlad a korekci další kapitolky !!!

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 5. Moc a moc děkuji za další skvělý překlad a korekturu. Už se těším na další kapitolu. Doufám, že je nechají žít.

  OdpovědětVymazat
 6. Srdečná vďaka za preklad i korektúru... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 7. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat
 8. Díky za skvělý překlad a korekturu

  OdpovědětVymazat