sobota 23. dubna 2016

Její anděl bojovník - 9. kapitola 2/3

„Tohle tě utiší,“ řekl démon a Taylor znovu vykřikla.
Vůně krve naplnila vzduch.

Démon ji řízl. Použil svoje drápy a infikoval ji toxinem? Vztek udeřil do Einara a on sevřel zuby.
Taylor zavrčela.
Démon ji znovu praštil, ten zvuk naplnil místnost.
„Kdybych věděl, že jsi odpad, neobtěžoval bych se s tím, abych tě vyzvednul. Ten bastard pro tebe nepřijde. Odpade.“
Einar slyšel dost. Rozkopl dveře, až vyletěly z pantů, a prořítil se klubem, přičemž převracel stoly a židle křídly. Démon se sotva vyhnul meči a Einar na něj zíral, když popadl Taylor a využil ji jako štít. Hlava jí klesla a Einar po ní přejel pohledem, posuzoval škody. Měla roztržený ret na pravé straně a na tvářích modřiny. Stejné tmavé značky zasypávaly nahé nohy.
Přes hruď měla dlouhý řez. Oči měla zavřené a pak je znovu otevřela a trhla hlavou. Bojovala proti svému vězniteli a pak se zašklebila, když jí démon zkroutil paži za zády.
Einar si připravil meč.
Einar přitiskl drápy blíž k Taylořinu krku a ušklíbl se, jeho ostré zuby zazářily v modrém světle klubu.
„Nemyslel jsem si, že si pro ni přijdeš. Měl jsem v plánu ji zdrogovat a nechat kluky, ať se na ní vyřádí, abych tě nasral, ale jakmile jsem si uvědomil, co byla, byl jsem hořce zklamán. Ale tady jsi, přišel sis zachránit polokrevnou lovkyni děvku.
Možná jsem si s ní měl pohrát, trochu ji ošukat, ale přišla mi odporná.“ Mladíkova tvář se zkřivila zhnusením. „Jsem překvapený, že tobě ne.“
Einar si znovu prohlédl Taylor. Teď byla znovu vzhůru, oči rozšířené a plné strachu, zafixované na démonových rukách na svém krku. Slzy jí lemovaly řasy.
„Taylor. Podívej se na mě, Taylor,“ řekl Einar a pohled jí sklouzl k jeho. Polkla a obočí se jí zvrásnilo. Byla tak silná až do teď, skoro nezodpovědná ve své nebojácnosti, tak že to, že ji vidí tak vyděšenou, ho praštilo, v jak velkém nebezpečí byla. Chtěl ji osvobodit a dát jí důvod cítit se znovu bezpečně, ale to nemohl udělat s démonními drápy připravenými na její tepně. Všechno, co mohl udělat, bylo pokusit se ji přinutit cítit se bezpečně se slibem, který měl v plánu udržet.
„Jsi v pořádku.“
Přikývla skoro neznatelně.
„To je dobře. Vydrž a zůstaň v klidu. Jen dýchej pomalu a pokus se nepanikařit. Zpomalí to míru otravu toxinu.“ Einar držel její pohled, sám dýchal pomalu, takže následovala jeho příkladu. Slyšel, jak se jí srdce zpomaluje, když se zhluboka nadechla a začala se uvolňovat.
„Dostanu tě odsud. Nedovolím, aby se ti něco stalo. Rozumíš?“
Znovu přikývla. Usmál se na ni.
Démon se dávil nevolností.
Einarovi sklouzly oči k němu,
„Pusť ji. Tohle je mezi námi. Nemá to nic společného s ní.“ Einar natáhl ruku k Taylor, doufal, že ji démon pustí, ale věděl, že to jen tak lehce nepůjde.
Ten mladý muž se zasmál a zavrtěl hlavou, jeho rudé vlasy se spolu s tím zahýbaly. Zazubil se.
„Myslím, že mám radši, když je mezi námi. Vypadáš dnes vztekle a já chci ochranu, zatímco s tebou udělám dohodu.“
„Dohodu?“ Einar nemohl uvěřit tomu, co slyšel. Udělal krok k démonovi na parketu. Démon zmizel spolu s Taylor a objevil se na prázdném černém pódiu. Zíral na Einara.
„Zůstaň tam, jako hodný kluk, nebo si z té tvé děvky udělám loutku. Netestoval jsem to, ale myslím, že kombinace mé krve a toxinu bude dost, abych kontroloval druhého démona. Nechme to tak civilizované, stejně jako by to bylo s tím druhým andělem.“
„Amaerem.“ Einar to jméno znechuceně vyplivl.
Démon přikývl. „Rychle podepsal dohodu, když jsem mu nabídl moc a peníze a šanci hrát.
„Výměnou čeho?“ Einar si nemohl nechat tu šanci proklouznout. Musel vědět, co pokoušelo Velitele Amaera, aby se přidal k démonům a pracoval s nimi proti smrtelníkům.
„Něco, co jen andělé můžou udělat.“
Einar se zamračil. „Budu potřebovat víc informací, než jen tohle. Tvoje nabídka mě moc neláká… Taylor říkala, že se tento klub dělá dohody v Euforii.“
Podíval se na ni, kontroloval její životní funkce. Jed si vybíral svou daň. Musel ji dostat odsud a do bezpečí. Povinnost uvnitř něj válčila s láskou. Nemohl propásnout šanci polapit démona a získat informace, proč s nimi Amaer pracoval, ale taky nemohl riskovat Taylořin život.
„Euforie není ilegální.“ Démon naklonil Taylořinu hlavu nahoru a ona vyjekla, když jí dráp prořízl hrdlo.
„To ti řekla?“
To Taylor nezmínila, ale na tom nezáleželo. Tento démon byl zapletený v něčem, co bylo ilegální, a Einar zjistí v čem. Nemohl se zeptat démona přímo na Amaera. Bylo lepší, když souhlasil s démonem a nechal ho mluvit. I když neměl moc času. Nebude to trvat dlouho, než začne jed pořádně účinkovat.
„Nezajímá mě, co je legální a co není. Myslel jsem, že mi nabízíš dohodu.“
„Peníze, sílu, cokoli chceš… taky ji do toho můžu zahrnout, abych to trochu přisladil.“
Démon nechal její hlavu znovu padnout a Einar se přinutil, aby zůstal na místě. Nemohl zaútočit. Musel počkat na správný moment. Taylor si vedla dobře a zůstávala v klidu. Tak dlouho, dokud se o nic nepokusí, bude v bezpečí.
„Všechno, co žádám, je, že se občas někoho zbavíš a vypomůžeš mi. Konec konců je to jen pár lidí. Démoni potřebují zábavu, ale někdy zajdou příliš daleko.“
Einar se znovu zamračil. Jen pár lidí? V té továrně bylo přes stovku lidí a nikdo nevěděl, kolik lidí zemřelo až do té noci. Dokonce i jeden smrtelný život byl příliš.
„Pokouším se je kontrolovat a udržovat obchody čisté, ale někdy se objeví… neúmyslné vlastnictví.“
Vztek se znovu prohnal Einarem, hořel v krvi. Vlastnictví. Kvůli tomu démoni potřebovali anděla.
Pokud člověk umřel a zároveň měl majetek, objevilo se to v záznamech v seznamu mrtvých a Nebe poslalo vyšetřovací tým na místo. Mezi nebem a Peklem byla dohoda, která zakazovala majetek.
Amaer ho zbavoval lidí, než zemřeli, takže to nikdo neevidoval jako neobvyklou smrt. Ochraňoval ten chabý obchod, který vedli démoni, nechal je, ať je po jejich s lámáním pravidel.
A kvůli čemu?
Penězům, síle a šanci překroutit smrtelníky, aby je kontroloval a zacházel s nimi jako s otroky.
Einar slyšel dost.
Posunul si v dlani meč, zíral na démona a chladně řekl: „Žádná dohoda.“
Než se mohl démon pohnout, byl Einar vedle něj a svíral ruku, kterou měl démon na Taylořině krku. Zakroutil démonovi paží a zatlačil Taylor dopředu. Klopýtla a spadla dolů z pódia, kde spadla na parket. Neměl čas ji zkontrolovat. Sklonil se, když se po něm ohnal démon druhou rukou, a nabral ho kolenem do břicha. Démon zavrčel, Einar se s ním otočil a hodil ho přes místnost. Narazil do potemnělého baru blízko vstupu do klubu.
Einar seskočil z pódia a popadl Taylor. Přitáhl si ji blíž k sobě a rozhlédl se po démonovi.
Byl pryč.

To nebylo dobré.

13 komentářů:

 1. Ďakujem za kapitolku :)

  OdpovědětVymazat
 2. Díky za překlad a korekci.

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji mnohokrát za překlad a korekci !!!

  OdpovědětVymazat
 4. Strašně moc děkuji za další kapitolu.

  OdpovědětVymazat
 5. veľká vďaka za preklad a korektúru, a som zvedavá na pokračovanie :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 7. Srdečná vďaka za preklad i korektúru... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 8. Ďakujem za super kapitolu, teším sa na pokračovanie :-))

  OdpovědětVymazat
 9. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat
 10. Díky za skvělý překlad a korekturu

  OdpovědětVymazat