sobota 16. dubna 2016

Její anděl bojovník - 9. kapitola 1/3


Omlouvám se za zmatek, ale nějak mi uniklo, že má kniha další kapitoly - a dokonce dvě! -, takže tady máte další část příběhu. :)

Světlo se vlévalo Einarovi do mysli při pocitu Taylořiných měkkých rtů tisknoucích mu polibek na tvář.
Natáhl se pro ni, když spánek odplouval, ale byla pryč. Povzdechl si a naslouchal jejímu tichému přecházení po ložnici a pak se protáhl na teplé manželské posteli.
Nemohl si vzpomenout, kdy se naposledy cítil tak spokojeně a uvolněně. Ani jeho noční můry o bojích s démony a následným těsným útěkem ze smrti ho neobtěžovaly.
Taylor odehnala strach a hrůzu při těch vzpomínkách, uklidnila je polibky a šeptala mu slova náklonnosti do kůže, když se milovali.
Unikl mu další povzdech a otevřel oči a zíral na strop ve světlé místnosti. Jasné sluneční světlo pronikalo dvěma vysokými křídlovými okny po jeho pravici, plnily pokoj teplou září. Slunce bylo blízko západu. Tohle byla jeho oblíbená doba dne, ale nikdy nebyla takováto.
Nikdy se necítil tak šťastně.
Nikdy si neuvědomil, že se cítil osamělý.
Taylořina společnost, její přítomnost v jeho životě, mu dala větší význam než lovení. Žil, aby viděl její úsměv a slyšel její sladký hlas.
I když tu písničku naprosto zabíjela.
Usmál se jejímu chabému zpěvu. Neznal melodii, ale byla pozitivní a nesla nádech hravosti, kvůli které se mu úsměv rozšířil. Třeba byla šťastná taky. Určitě to cítila.
Ten spodní proud blaženosti tu byl od rána, kdy se nacházeli v poněkud trapném rozloučení s Villandrym a sestrou v démoním léčitelském centru. Villandryho výraz byl stejně černý jako noc a zíral na Einara se zlobou v rudých očích.
Taylor byla pod jeho drobnohledem taky, takže rychle utekla ven na sluneční světlo, kam upíři nemohli. Zrudla několika odstíny červené, když šli po klidné ulici. Einar byl v pokušení ji škádlit, ale nechal to být. Bylo mu jedno, že je ten upír slyšel se milovat. Ve skutečnosti byl rád, že jo. Teď Villandry věděl, že byla jeho.
Einar doufal, že už znovu nebudou potřebovat upírovu pomoc.
Ta myšlenka mu plnila hlavu spolu s ostatními o klubu a o tom, co se stalo na střeše. Další démon byl mrtvý, ale jeden naživu. Věřil ten démon v to, že ho zabil? Einar si nebyl jistý, jestli to vůbec, pracovalo pro jejich výhodu. Potřeboval najít způsob, jak se dostat k tomu zbývajícímu démonu a polapit ho.
Touha po pomstě udeřila do Einara jako živý požár, divoký a náročný, ale potlačil ho. Dva z démonů už byli mrtví. Potřeboval ještě toho třetího, takže Nebe by je vyslechlo a dostali se na kobylku tomu, jak mohli být tito tři démoni zapojeni s velitelem Amaerem.
Musel tu být důvod, proč anděl pracoval s nimi. Mělo to něco společného s Eufórií, o které Taylor mluvila? Zněla jako by ji, neschvalovala, stejně jako šéfka Oblaku Devět. Bylo to v démoním světě považované za tabu? Lovil smrtelník a démony staletí a nikdy o ní neslyšel.
Démoni otvírali kluby, kde se smrtelníci stávali otroky, ale jak Taylor tak ani šéfka Oblaku Devět si nemyslela, že zabíjeli všechny, kdo tam vešli. To chápal. Pokud by to udělali, lidé by si uvědomili, že je něco špatně s tím klubem a drželi by se dál.
 I když se něco dělo. Musel tu být důvod pro ten večer před několika lety, kdy démoni zničili továrnu se stovkou lidských těl uvnitř.
Einar sevřel pěsti. Kdyby jen mohl ohledat jedno z těch těl. Možná by mu to poskytlo vodítka ohledně toho, co způsobilo tolik smrti.
I když démoni spálili důkazy a jediná věc, která v továrně zůstala, byl popel a fragmenty kostí. Nic z toho mu nepřineslo žádný důkaz, který by pomohl vyšetřování. Skrývali něco nebo jenom sebe ochraňovali o andělském zásahu? Amaer způsobil, že se pozornost Nebe obrátila na démonní aktivity tím, že přivedli Lukase do skladu a shodili to na něj. Bylo to součástí plánu nebo to způsobilo napětí mezi démony a Amaerem?
Einara bolela hlava. Nebe prohlédlo všechny důkazy a nic nenašlo. Jemu se nepovede o nic líp, dokud nedopadne posledního démona a nepřivede ho k výslechu.
Museli vymyslet plán a způsob, jak se bez povšimnutí dostanou do klubu, nebo aspoň dostatečně blízko, že budou moct vylákat posledního démona ven.
Einar odhodil přikrývku, přehodil nohy přes okraj postele a stoupl si. Mávl nad sebou rukou, aby si přivolal zbroj, a pak si to rozmyslel a místo toho si přivolal jen hnědou bederní roušku.
Přivolat si zbroj z místa, kde bylo na gauči v druhé místnosti, by mu ubylo část z jeho síly a on si ji potřeboval šetřit, pokud by dnes bojoval s démonem. Byl silný a on nemohl dopustit, aby se znovu zranil. Tentokrát možná nepřežije. Dá si zbroj později.
Kromě toho, mělo to své výhody mít jen tak málo oblečení. Přešel přes ložnici do obýváku hotelového apartmá. Taylor se k němu otočila čelem a zády ke křídlu vysokého okna a usmála se.
Večerní světlo jí osvětlovalo ladnou postavu a on se usmál, když k ní přecházel záměrně pomalu. Pohled jí padl na jeho tělo, hned po tom následovalo horko, když si ho prohlížela. Rty se jí rozevřely a jazyk po nich přejel.
Nemohl odolat toho, aby si ji taky neprohlédl. Měla na sobě jen černé kalhotky a černý top na ramínka. Oboje bylo na jejím těle napnuté, odhalovalo mu ho. Šel k ní, přitahován její krásou a tím měkkým, ale hladovým pohledem v očích. Možná budou moct naplánovat ten útok později. Právě teď měl daleko zajímavější věci na mysli.
Jako se s ní znovu milovat.
Teď, když už bylo všechno řečeno, a oni si byli vědomi rostoucích citů mezi sebou, nemohl popírat touhu k ní. Zacházela za chtíč a hlad, hlouběji než láska samotná. Potřeboval ji tak moc, že mohl myslet jen na její ochranu a to, jak ji udržet v bezpečí tím, že si ji navěky nechá po svém boku.
Osten mrazu mu zchladil srdce.
Navěky nebylo v nabídce.
Bylo nemožné plnit svou povinnost a zůstat s ní. To věděl. To, co měli, bylo nádherné, a on se toho nechtěl vzdát. Musel tu být způsob.
Hlasy v koutku mysli mu říkaly, že ví, že je jen jeden způsob, jak být spolu.
Byl dost silný na to, aby něco takového udělal?
Natáhla se pro něj s úsměvem na tváři a pak opadl a strach jí naplnil oči.
Einar se zamračil.
Okno explodovalo.
Zaštítil si tvář paží.
Taylor zaječela.
Einar spustil ruku, srdce mu prudce bušilo, vysílalo mu adrenalin tělem. Sklo pokrývalo podlahu a viselo z rozbitého okenního rámu. Pohled mu poletoval po pokoji, jak hledal Taylor.
Byla pryč.
Einar přeběhl k oknu přes zlámané sklo, které se mu bořilo do nohou, a vyklonil se. Mladý muž oblečený v černém ji nesl, jeho temné šupinaté křídla máchala ve vzduchu. Taylor v jeho sevření bojovala, mlátila a kopala, ale ten muž ji jen sevřel pevněji. Znovu vykřikla.
„Taylor!“ Einar si stoupl na okenní rám a vrhl se do široké ulice. Máchl křídly, než mohl spadnout na cestu pod sebou a vystřelil za ní a za démonem.
Démon se na něj ohlédl, kštice rudých vlasů mu zakryla jedno oko, a ušklíbl se a ukázal špičaté zuby. Zabořil jí prsty hlouběji do paží. Taylor znovu vykřikla.
Einarovi ztuhla čelist a letěl za ní, rozhodnutý zachránit ji před démonem. Nenechá toho muže zranit ji. Ochrání ji.
Černá díra se objevila před démonem. Rozdělila se ve dví a rostla, rozšiřovala se a otvírala. Černá plnila tu díru a to i v době, kdy k ní doletěl démon, byla dost velká na to, aby jí démon proletěl.
Démon zmizel v temnotě s Taylor. Einar letěl rychleji, křídly zuřivě máchal v chladném vzduchu a natáhl ruku, byl zoufalý, aby se mu podařilo dostat skrz a následovat démona na druhou stranu. Portál se zmenšil a zmizel dřív, než se k němu Einar dostal.
Zastavil se uprostřed vzduchu, zíral na místo, kde portál byl. Hořel v něm vztek. Rozhodil rukama, zaklonil hlavu a zaklel k obloze. Svět se pod ním zatřásl a tmavé mraky se nad ním shromáždily. Křik mu naplnil uši a autoalarmy pištěly. Ztěžka dýchal, bojoval s touhou rozpoutat svou sílu a pokusit se očistit od hladu po násilí.
Nebe se znovu rozjasnila a země uklidnila.
Einar zíral směrem ke klubu.
Démon zaplatí za to, že vzal Taylor.
Přivolal si zbroj. Bohaté hnědé pláty zdobené zlatem se objevily na jeho těle. Pancíř s emu vytvaroval na hrudi a zádech. Chrániče předloktí přilnuly k předloktí. Boty a chrániče holení chránily nohy. Zavřel oči a zavolal znovu, meč se mu objevil u pasu. Ruka mu šla přímo k němu a on vytáhl ostří. Lesklo se ve světle zapadajícího slunce.
Sevřel ho a snažil se potlačit hněv.
Bylo to nemožné, když věděl, že Taylor byla v nebezpečí.
Nebe ho volalo. Příkaz, aby se dostavil k soudu.
Einar je ignoroval.
Mohli ho potrestat později.
Právě teď měl na starosti démona k zabití a svou lásku k záchraně.
Padal k ulici a pak máchl křídly v poslední chvíli a vystřelil ulicí těsně nad auty neviditelný lidským očím. Každou zatáčku ostře vybral, na moment nezpomalil, kličkoval městem ke klubu v Soho, kam poslali Villandryho. Ten démon tam bude. Dnes večer to skončí a on bude vítěz. Jen doufal, že se mu podaří kontrolovat sebe a svou touhu po zabíjení. Nemohli nastoupit před Nebeský Soud a prohlásit, že nejenom že propadl démonce, ale musel zabít jednoho z těch, kteří byli zodpovědní za smrt lidí. Pokud polapí démona, možná by mohli být ve svém trestu shovívavější.
Cesta ke klubu byla rozmazaná. Einar přistál tvrdě na cestě a prozkoumával smysly oblast. Nic nebylo venku. Žádní pozorovatelé nebo ochranka. Démon to chtěl jeden na jednoho.
Možná byl silnější než Einar, ale nechystal se ho nechat ho porazit.
Nápis nad vchodem do klubu byl neosvětlený. Einar přešel ke dveřím a přitiskl k nim ucho. Na druhé straně bylo slyšet hlasy, tlumené a nevýrazné. Byla v pořádku. Zhluboka se nadechl, jak se pokoušel zachytit její vůni. Necítil krev, ale její parfém byl zachycen ve vzduchu. Byla tady.
Einar na škvírku otevřel dveře, dost na to, aby slyšel hlasy jasněji.
„Opravdu věříš tomu, že si pro tebe přijde?“ mužský hlas byl sarkastický a posměšný. Zvuk kroků se odrážel v tiché potemnělé místnosti.
„Přijde a pak tě zabije.“ Taylor. Zabručela o chvilku později a on věděl, že má bolesti. Ten muž jí ubližoval.
„Řekl jsem ti, abys držela hubu.“ Hlasité plesknutí naplnilo noc. Pocit bolesti se v Taylor zvýšil.
Einarovi hořela krev. Sevřel meč na pokraji vtrhnutí dovnitř a zavraždění démona za to, že ublížil Taylor, a pak ztuhnul, když ucítil, jak na něj volá.
Říkala mu, ať se drží dál.
Rozporuplné pocity zvonily skrz zmatené hlasy. Jen část v ní chtěla, aby se držel pryč a nechal ji démonovi. Ta druhá půlku na něj křičela, ať ji zachrání. Nehodlal ji opustit. Zachrání ji, protože to bylo všechno, co mohl udělat. Miloval ji.14 komentářů:

 1. tak som rada, že sa našli tie stratené kapitoly :-))
  vďaka za preklad a korektúru, a teším sa na pokračovanie:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Díky moc za překlad a korekci !!!

  OdpovědětVymazat
 3. Ďakujem pekne je super, že si ich našla :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Díky za další překlad.

  OdpovědětVymazat
 5. Ďakujem za ďalšiu nečakanú kapitolku :)

  OdpovědětVymazat
 6. D9ky za pokračování.

  OdpovědětVymazat
 7. Mockrát děkuji za další skvělý překlad a korekturu.

  OdpovědětVymazat
 8. Srdečná vďaka za preklad i korektúru... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 9. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat
 10. Díky za skvělý překlad a korekturu

  OdpovědětVymazat