úterý 23. února 2016

Odolávať jej - 13. kapitola 1/2


Savannah odniesla nákupné tašky do hosťovskej kúpeľne. Vytiahla každú položku, aby ju prehliadla. Dvojicu tmavých elastických riflí, vresovo šedý sveter, ktorý bol super mäkký a tenký, a pár bielych bavlnených nohavičiek. Priložila si oblečenie k tvári a vdýchla. Mmm. Voňali novo, rovnako ako obchodný dom. Zriedka mala nové šaty kúpené len pre ňu, väčšinu svojho života mala opotrebovaný, obnosený odev. Rýchlo sa prezliekla a prepotené veci hodila  do koša na bielizeň.

Keď sa otočila k zrkadlu, neveriacky pozerala na svoj odraz. Na skvele padnúce oblečenie - džínsy sedeli nízko okolo pása, objímajúc jej boky a postavu a top bol tak jemný a mäkký, nedokázala odolať a obtočila paže okolo seba. Po dlhej dobe sa po prvýkrát cítila krásne a bola vďačná Coleovi. Uvedomenie si  jej stále rastúceho dlhu voči nemu jej mravčalo vzadu v mysli. Dlhovala mu za Cuddles a teraz za nové šaty.
Prstami s prečesala tmavé vlasy a posledný raz sa pozrela na svoj odraz predtým než šla nájsť Colea. Sedel na barovej stoličke pri kuchynskom ostrovčeku, pil fľašu piva. Z jeho uhlu pohľadu si ju Cole ešte nevšimol. Savannah chvíľu trvalo, kým ho preštudovala bez prerušenia. Milovala pohľad na neho, keď vedela, že sa nepozerá. Jeho chrbát a ramená mali silné svaly, ktoré sa rysovali pod košeľou. Dokonca aj jeho predlaktia boli mužné - mohla to vidieť, keď si posunul rukávy a hrubé žily sa napäli na pažiach. Bol krásny, ale napriek tomu robustne mužský. Bol jej bezpečnosť, jej pohodlie. Dlžila mu za všetko. Ale netušila, ako to splatiť.
Vzpriamila ramená a odkašľala si. Cole sa k nej otočil, fľašu piva zastavil na polceste k ústam. Jeho oči začali na jej denimom odetých stehnách a pomaly sa pohybovali cez boky, ploché bruško, až k hrudi a chvíľu tam otáľal predtým, než konečne dorazil k jej očiam. Nesnažil sa zakryť fakt, že si ju obzerá ani sa neospravedlňoval za svoje správanie. Savannah sa zavrtela pod jeho pohľadom. Bola prekvapená, že jeden pohľad môže spôsobiť, aby sa cítila horúco po celom tele a zároveň tak žensky. Bez presunutia pohľadu od nej, priložil fľašu piva k perám a stiahol zdravý dúšok, hrdlo pohybujúce sa námahou.
„Ďakujem za oblečenie,“ ponúkla Savannah potrebou prelomiť ťažké ticho, ktoré viselo medzi nimi.
„Sú vhodné,“ zamrmlal, jeho oči sa stále odmietali odvrátiť.
Začervenala sa a pozrela dole, zrazu si uvedomila, že nakupoval pre ňu, vybral tieto veci a to aj nohavičky, ktoré ako sa teraz zdalo, zvýrazňovali pulzovanie v jej rozkroku. Nadýchla a zamierila do kuchyne, neschopná stáť dlhšie na mieste pre jeho obzeranie. Vzala jeho prázdnu fľašu piva a opláchla ju v dreze pred pridaním do odpadkového koša na recykláciu pod drezom.
Cole bol priamo za ňou, keď sa otočila, držal ju v zajatí medzi pultom a jeho veľkou podobou. Nikdy z neho nemala strach, skôr záujem. Ale vždy si bola vedomá, kde bol v miestnosti s ňou, a ako veľký a fyzicky mužný bol. A presne v tomto okamihu, oblečená v peknom oblečení, pre ktoré si našiel čas vybrať pre ňu, sa cítila žensky, mäkko a pekne vedľa jeho surovej mužnosti.
„Cole?“ zdvihla pohľad, stretnúc sa s jeho tmavými očami.
„Dočerta, Savannah, keď som ťa videl rozprávať sa s Levim...“ odmlčal sa a položil ťažkú ruku na jej bok. Hmotnosť jeho teplej ruky ju prekvapil, a jej pľúca odmietli spolupracovať. „Nepáčilo sa mi to,“ priznal a pozeral do prázdna.
Jej žalúdok klesol. Savannah by nespravila nič, aby ho naštvala. Nemožné. On bol všetko, čo práve teraz mala. „Ja... Je mi ľúto,“ jachtala.
„Nie,“ Cole pristúpil bližšie, pritisol stehná proti nej a ich tváre boli len niekoľko palcov od seba. Dotkli sa mnohokrát, ale nie takto - nie keď bol Cole naštvaný a drsný, jeho pohľad naplnený intenzitou. Varovné zvončeky sa rozozvučali v Savannahinej hlave. Chytila pult za sebou. „Mala by si sa rozprávať s kým chceš, bez toho aby som  si všetko privlastňoval.“
„Aha.“ Savannah bola úplne stratená, nikdy predtým nezažila tento typ vzťahu s mužom. Zdalo sa, že je nahnevaný, ale viac na seba než na ňu. Nebola si istá, čo má robiť a tak zostala úplne v pokoji. Jeho pevná ruka na jej boku ju tlačila k sebe. A druhou rukou uchopil jej tvár, keď sa naklonil bližšie. Na sekundu si Savannah myslela, že by ju mohol pobozkať a srdce jej skočilo do krku. Zadržala dych a čakala, ale on jej len láskyplne hladil bradu palcom. „Pristane ti to,“ zašepkal, pred zdvihnutím ruky a odstúpením.
Strata blízkosti jeho tela bola takmer bolestivá. Nejako sa v posledných niekoľkých týždňoch Savannah začala dožadovať jeho fyzického kontaktu, a keď nebol v blízkosti, spustilo to bolesť, ktorá sa usadila na koži a vnútri v hrudi. Ale skôr, ako mala čas zaoberať sa tým, ju Cole voviedol k dverám a vyviedol ju von.
Išli do reštaurácie s hudbou hranou na minime. Cole zapol rádio a povedal jej, aby  zastavila na stanici podľa toho, čo sa jej páči. Zamračila sa na heavy metal, twang-y country a hip hop, ale keď začula oduševnený hlas ženy, naklonila sa v sedadle dopredu a požiadala Colea nechať to. Bol to niekto menom Lana Del Rey, povedal. Počúvali ju spievať o modrých džínsoch, veľkých snoch a láske, ktorá trvala milióny rokov. Savannah počúvala slová, povedala tichú modlitbu, aby láska bola skutočná a mohla ju nájsť v tomto bláznivom svete.
Dorazili do reštaurácie - typu bistro - ktorá servírovala najlepšiu pizzu pečenú na dreve, prehlásil Cole.
Keď vošli dovnútra, Savannah si všimla, že reštaurácia bola malá, ale vo vyššom meradle, zdobená v červenej, hnedej a krémovej. Bola sporo osvetlená a mala útulnú, rustikálnu atmosféru.
Vchod bol plný ľudí, čakajúcich na stôl. Savannah nebola zvyknutá byť v dave cudzích ľudí, ale pocit Coleových prstov na jej dolnej časti chrbta ju upokojoval. Prešla miestnosť smerom k dlhému temnému baru, ktorá bola osvetlená malými lampami každých pár stôp.
„Je to v poriadku?“ Pokynul jej, aby si sadla na stoličku, ktorú pre ňu vytiahol. „Zvyčajne sem prídem sám a sedím tu hore. Nemusíš čakať a navyše môžeš sledovať dianie v kuchyni.“ Pokynul k veľkej peci na drevo, ktorá vyzerala skôr ako krb. Sadla si na stoličku a mohli okamžite vidieť, prečo tu Cole rád sedel. Sledovanie práce kuchárov, naťahovanie cesta na pizzu a pridávanie omáčky a zálievky, ako by boli v nejakom závode, bolo to zaujímavé. Navyše, bolo pekné vidieť zložky, ktoré používali. Po niekoľkých sekundách sa jej v ústach už zbierali sliny na jednu z tých pízz.
„Majú šaláty a aj cestoviny.“ Cole jej podal ponuku, zatiaľ čo servírka priniesla dva poháre ľadovej vody. „Zober si, čo chceš.“
„Dám si len to, čo ty,“ povedala.
Zamračil sa. „Myslel som, že chceš získať prax žitia vonku - vieš, objednávať pre seba a také veci.“
Aha. Takže to nie je len príjemný večer vonku - dával jej lekciu. Učil ju, ako byť normálnym človekom. Sklonila bradu, náhle sa hanbila za to, že si myslela, že mohla len splynúť s ním, užiť si čas spolu. Namiesto toho bola starostlivo kontrolovaná a potrebovala získať jeho súhlas.

Otvorila menu a začala ho študovať. Všetko znelo chutne, ale ona vedela, že chce vyskúšať jednu z tých pízz.

10 komentářů:

 1. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 2. Velmi pekne dakujem za dalsiu skvelu kapitolu.Uz sa tesim na pokracovanie,dufam,ze sa uz konecne niekam posunu,najlepsie smerom k sebe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak to by si sa mala tešiť na 16 kapitolu, tá bude zaujímavá :)

   Vymazat
 3. Mockrát děkuji za další překlad a korekturu. Taky bych si přála, aby se už někam pohnuli.

  OdpovědětVymazat
 4. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat