čtvrtek 25. února 2016

Draví ptáci - PrologUPOZORNĚNÍ: KNIHA OBSAHUJE SPOILERY K 9. DÍLU SÉRIE KRONIKY VLKODLAKŮ OD STEJNÉ AUTORKY. ČTĚTE JEN NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!Milí čtenáři,
máme tady novou knihu a zároveň začátek nové série. V této sérii se vyskytují neobvyklé zvířecí druhy jako jsou ptáci, medvědi, tygři a kojoti. Zatím jsou vydané čtyři díly, v průběhu tohoto roku by měl vyjít také díl pátý. Doufám, že si knihu užijete.
Abychom předešli dotazům typu: Proč překládáš další knihu, když nestíháš ty, co máš rozjeté, tak rovnou říkám, že jsem se do této knihy pustila hlavně proto, že má jednoduchou angličtinu a pomáhá mi ve chvílích, kdy se s ostatními překlady peru, protože je angličtina v nich těžší a co si budeme nalhávat, moje angličtina není na kdo ví jaké úrovni. Taky mi pomáhá ve chvílích, kdy se v Poison Study nebo Touch of Power nacházejí sáhodlouhé popisy, u kterých často ztrácím zájem o překlad a na textu to jde dost poznat, takže raději přestávám v takových chvílích překládat. Určitě se vám už u některé knihy stalo, že jste měli chuť popis přeskočit a číst dál nějakou akci, tak takhle to mám u překladů. Snad mi tedy tenhle pokus o rychlejší překlad všech knih vyjde - držte pěsti - a kdo dočetl až sem, tak díky za pozornost i pochopení a teď už jen můžu popřát příjemné čtení. :)
Paty Cody Johnson ukončil hovor a začal přecházet tam a zpět ve své nové kanceláři. Na jejím vytvoření pracoval celý minulý týden, jen aby dnes mohli se svým týmem začít.
Jeho kontakt v Radě vlkodlaků, Kurt Moore, mu zrovna popřál štěstí na nové pozici a on si toho nesmírně vážil. Trvalo několik měsíců, než byla přijata veškerá opatření, aby zde mohl začít pracovat. Nemohl se dočkat, až konečně začne.
Zhluboka vdechoval. Jeho kancelář a pracoviště jeho týmu byly ve stavu, v jakém je chtěl mít. Čtyři velké stoly stály uprostřed místnosti sraženy k sobě. Notebooky a další potřebné věci, které čekaly, až je někdo použije, na nich nedočkavě vyčkávaly.
Široká okna pokrývala severní stranu budovy a vpouštěla tak dostatek přirozeného světla. Každá jeho část schvalovala výhled. Sokolí část jeho duše milovala skutečnost, že byl obklopen spoustou místa a prostoru.
Právě vedle oken byly nalevo obrazovky, ke kterým se mohl připojit kterýkoliv člen týmu a sdílet svá data. Naproti tomu na druhém konci místnosti vytvořil Cody umělecký koutek pro přestávky. Nejlepší přístroje a zásoby byly k dispozici pro dlouhé noci a brzká rána. Zbývající stěna směřující na jih byla pokrytá bílými tabulemi a nástěnkami. Dvojité dveře byly pevné a silné.
Vybudovat místní pobočku Rady měničů je stálo spoustu času i peněz, ale stálo to za to. Potřeba spojenectví a úřadu pro vymáhání práva pro měniče všechny popohnala k založení pobočky nové Rady.
Divize Lake Worth se nacházela ve staré cihlové budově uprostřed města a dvacet minut od břehu jezera.
Vysoká stavba měla tři patra. Sestávala z recepce, posilovny, výslechových místností a zadržovacích cel. Ve druhém patře byl prostor pro týmy různých měničů včetně toho, který vedl Cody. Horní patro bylo určeno nejvyšším úředníkům a konferenční místnosti pro různá setkání a hosty.
Rada byla velmi motivovaná a organizovaná.
Teď, po devíti měsících, kdy první měniči přiznali svou přítomnost světu, mohla Rada konečně pomáhat a chránit všechny měniče. Díky Alfovi Rady vlků, který přišel s nápadem se spojit a vytvořit alianci, mohla být zrozena Koalice.
Codymu se zamlouvalo, že jej oslovili, aby se zapojil. Deset let sloužil v elitní jednotce Army Rangers[1], než se stal detektivem v oddělení vražd ve Phoenixu, kde strávil dalších sedm let.
Ale nebyl to jeho vynikající životopis, co by mu vysloužilo tohle místo nebo získalo pozornost Rady. Ne, byl zapojen do záchrany přítele, který jej poslal na tuto cestu – vlkodlak, který jako první přišel s vizí aliance.
Kurt Moore sám pomohl vybrat některé vůdce týmů. Codymu, Zakovi a Jamiemu byly nabídnuty smlouvy s Koalicí. A všichni tři je přijali.
Další výhodou bylo, že se Koalice nacházela v jejich rodném městě Lake Worth v Arizoně, takže odmítnout by byl v podstatě hřích. Byl tady doma. Bylo skvělé po tolika letech se znovu vrátit.
Velmi rád přijal novou pozici – vůdce týmu divize Divokých ptáků.
Jako sokolí měnič, se Cody měnil tak často, jak jen to bylo možné. Miloval svou druhou formu, ale to nebyl jediný důvod. Ptačí měniči měli mnohem ostřejší zrak ve své zvířecí podobě.
Všechny druhy měničů měly lepší smysly, i když ne všechny byly stejně dobré. Zatímco vlci měli téměř dokonalý čich, ptáci nejvíce spoléhali na zrak.
Než vyšli měniči na veřejnost, neměl Cody takovou volnost, aby se mohl přeměnit kdykoliv jako teď.
Měniči byli větší a silnější než jejich bratranci – ptáci. Kdyby někdo Codyho zahlédl v jeho druhé formě, šance, že by někdo zjistil, kým doopravdy je, byla znepokojující. Nebyla ani malá šance, že by kdokoliv uvěřil tomu, že je měnič normálním ptákem. Byl velmi silný, těžko zranitelný a dvakrát větší.
Přesto, ptačí měniči nebyli jediným týmem, jenž by byl součástí Koalice. Dalšími byli vlci, kočkovité šelmy, medvědi, kojoti a mnoho dalších. Už se setkal s vůdci některých dalších týmů a zjistil, že jsou stejně oddaní bezpečnosti jako on.
Záznamy o členech jeho týmu, jež mu byly poskytnuty, byly rozsáhlé a velice podrobné. Byl ohromen. Zatím nikoho z nich nepotkal, ale to se za krátko změní. Mluvil s nimi jen po telefonu, když se konečné přípravy pro jejich tým chýlily ke konci.
Přešel místnost a nalil si šálek kávy z konvice, kterou už dříve zapnul. Byl nervózní a musel zapátrat po svém tréninku, aby se uklidnil. I s dlouhými roky plnými zkušeností to bylo těžké.
Cody se posadil na svůj stůl a vytáhl si složky svého nového týmu.
Ryder Evans – káně rudoocasá[2]. Ryderova fotka ukazovala štíhlého, atletického, vysokého muže s vlasy hnědými, ale některé pramínky byly téměř blond, a světlýma očima. Jeho úsměv do kamery vypadal sebejistě a odhaloval důlek v levé tváři. Byl instruktorem Námořní pěchoty Spojených států amerických[3]. Jeho specializací byl boj zblízka beze zbraně a další bojové techniky.
Dalším členem byl Byron Ward. Byron byl orlem skalním[4], který byl jedním z nejoblíbenějších dravých ptáků, ale mezi měniči dost ojedinělý. Zatímco v přírodě byl mezi ptáky jeho výskyt velmi častý, mezi měniči byl velmi vzácný. Nikdo nevěděl proč tomu tak bylo.
Byron byl převelen z Metropolitního policejního oddělení v Las Vegas po desetileté službě. Jednalo se o velkého svalnatého muže. Jeho temně hnědé vlasy a propastné tmavé oči hleděly do objektivu bez známky úsměvu. Jeho nadřízený jej popsal jako soustředěného a vášnivého. Cody doufal, že se to nezměnilo.
Zavřel Byronovu složku a vytáhl poslední.
Chloe Diaz. Chloe měřila necelých sto šedesát centimetrů a byla velmi štíhlá. Byla analytičkou FBI víc než dvanáct let. Chloeino zvíře byl sýček králičí[5].
Když si Cody přečetl její složku, musel se podívat do databáze, aby získal více informací o tomto druhu. Nikdy před tím se s žádným nesetkal. Dalo by se říct, že sýčci mezi měniči téměř neexistovali, a i když měl Cody vysokou bezpečnostní prověrku, o tomto druhu našel jen málo.
Její odborné znalosti a získávání dat by mohly být pro jejich tým přínosem. Měl tušení, že do jejich týmu skvěle zapadne.
Jeho myšlenky přerušilo zaklepání na dveře. Šoupnul všechny složky do zásuvky svého stolu a usadil se v křesle.
„Dále,“ zavolal.
Oba muže okamžitě rozeznal.
Cody se postavil a napřáhl ruku. „Jsem Cody Johnson.“
„Ryder Evans,“ odpověděl Ryder a rychle mu potřásl rukou.
„Byron,“ oznámil druhý muž hlubokým dunivým hlasem.
„Vítám vás, pánové.“ Cody jim pokynul.
Dveře byly stále dokořán, když za Byronem a Ryderem zahlédl pohyb.
„Prosím, pojďte dál,“ vyzval Chloe.
Pozdravil se s ní a pak je všechny přejel hodnotícím pohledem. Ano, tušil, že oni čtyři spolu dokážou hodně.
Ukázal na stoly. „Tak začněme.“


[1] jednotka americké armády provádějící přímé, tajné a záchranné akce

27 komentářů:

 1. Děkuji.. Těším se

  OdpovědětVymazat
 2. Díky Paty, za první vlaštovku, moc jsem se těšila na novou serii a dostala jsem dárek. Plně chápu, že někdy musí být člověk unaven z těžkých překladů a potřebuje něco lehčího na rozproudění, ale pro nás jen dobře, protože jsme se dočkali. Skvělý překlad a za mně obrovské díky. Přeji hodně chuti a sil do tohoto překladu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Evi. Hlavně za to pochopení. Občas to opravdu není lehké a čím déle jsem ze školy s pravidelnou výukou angličtiny, tím je to horší. A když nejsem se svými překlady spokojená, tak mi to potom ubírá chuť do dalšího překládání, takže ještě jednou díky a doufám, že si knihu užiješ. :-)

   Vymazat
 3. Ooo velmi pekne ďakujem za novú knihu a teším sa na pokračovanie

  OdpovědětVymazat
 4. Paty, děkuji a moc se těším, přečtu po celém překladu :) ať si ji pořádně vychutnám :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stejně ti to zase podstrčím na re-korekci, takže se máš na co těšit. :D

   Vymazat
 5. Děkuji za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Srdečná vďaka za preklad i korektúru... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 7. Moc a moc děkuji za překlad. Taky jsem se moc těšila na tuto sérii.

  OdpovědětVymazat
 8. Moc moc moc díky za ďalší príbeh. Veľmi sa teším, urobila si mi radosť a kašlať na to, aký to je diel. Skvelý preklad a korekcia. Ďakujem. :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Mám ráda fantasy se zvířecí tématikou, už se těším na překlady. Jana

  OdpovědětVymazat
 10. Jo, Paty, fakt to vypadá na skvělou knížku, jen tak dál, ať ti to de hezky od ruky. ;) Tereza

  OdpovědětVymazat
 11. Veľká vdaka za tento preklad :-) milujem tento druh príbehov :-)

  OdpovědětVymazat
 12. Díky za preklad. Je to zajímavé, už se těšim na další kapitoli.

  OdpovědětVymazat
 13. Díky za preklad. Je to zajímavé, už se těšim na další kapitoli.

  OdpovědětVymazat
 14. Skvělé, už se těším na pokračování😆

  OdpovědětVymazat
 15. Holky, děláte mi radost. Jsem opravdu ráda, že se na další kapitolky těšíte. Budou o něco delší, takže si s knížkou budete moci užít více času.
  Nebudu odpovídat na každý komentář zvlášť, protože bych se opakovala, ale rozhodně mě každý z nich nabil notnou dávkou energie k dalšímu překladu, takže moc děkuji za tenhle "doping", je to lepší než kafe. :D

  OdpovědětVymazat
 16. Dakujem za dalsiu uzasnu knihu :)

  OdpovědětVymazat
 17. Děkuji moc, už se těším na další kapitolu 😃

  OdpovědětVymazat
 18. Děkuji moc, už se těším na další kapitolu 😃

  OdpovědětVymazat
 19. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat