středa 20. ledna 2016

Temný úsvit - 19. kapitola

Tak jo, Seth očividně nikdy neměl chřipku.
První den přeměny byl takový, jaký ho Sára čekala. Jakmile znovu nabyla vědomí (omdlela, když od ní Roland pil a neměla žádnou vzpomínku, jak ji kousl), začala se postupně necítit dobře. Mírná horečka. Zimnice. Nevolnost, která byla někdy zmírněna pomerančovým džusem a sodovkou a jindy ji znovu podpořila.

Pokusila se zadržet Rolanda, aby ji nenásledoval do koupelny (byly prostě některé věci, které nechtěla, aby jí viděl je dělat, a zvracení bylo jedna z nich), ale on trval na svém a ona rychle zeslábla natolik, že tomu nemohla zabránit. Takže jí držel vlasy, fyzicky ji podpíral, když to potřebovala, dal jí na kartáček zubní pastu, jakmile žaludek sám sebe vyprázdnil, a když byla její ústa znovu mátově svěží, odnesl ji do postele.
Dolů do jejich pokoje přinesl televizi a DVD přehrávač, hrál s ní karty, četl jí, bavil ji vyprávěním o své úžasné minulosti. Vymačkal desítky pomerančů, ujistil se, že má dostatek tekutin, zmírňoval její bolavou hlavu gelovým balíčkem po balíčku.
Byl úžasný. Trpělivý. Měl skvělý přístup k pacientům.
To ji přimělo milovat ho ještě víc.
Pak se všechno nějak... zhoršilo druhý den. Její horečka stoupala. A stoupala. Potom se věci staly trochu mlhavými. Sára si později vzpomínala jen na velmi málo. Jen záblesky Rolandova ustaraného obličeje, který se na ni díval, když ji nutil pít více džusu. Slyšela ho křičet chřipka do prdele! a pokud se tu neobjevíš za pět zasraných sekund…! Byla ponořena v ledové lázni s Rolandovým velkým tělem za ní, jeho ruce zaklesnuty kolem ní, aby ji podpíraly a také mírnily, jak kolem sebe mlátila, jeho přidušený hlas u jejího ucha, mumlajíc znovu a znovu, že ji miluje. Muž s nejtmavší kůží, jakou kdy viděla, s dredy visícími až k jeho bokům a tváří faraona naklánějící se nad nimi.
Pak následovala velký blok nicoty, během kterého se její horečka zjevně zmírnila. V půli třetího dne se probudila zcela při smyslech, se zklidněným žaludkem a se silnou bolestí zubů.
Roland, který byl zhroucený v židli u postele s jednou její rukou sevřenou v jeho, vypadal vyčerpaný, víc než ho kdy viděla. Jeho tváře a brada byly pokryty tmavým strništěm. Nové vrásky lemovaly jeho čelo a ohraničily jeho ústa.
Jeho úleva, když mu stiskla ruku a dala mu slabý úsměv, byla srdcervoucí. Vlezl do postele, přitulil se k ní zezadu, zabořil obličej do jejích vlasů a objímal ji alespoň půl hodiny.
Vyděsila jsi mě k smrti,“ zašeptal zdrceně.
Omlouvám se. Nechtěla jsem.“
Otřel se svými rty o její šíji.Miluju tě, Sáro.“ Přitiskl se blíž, jako kdyby se chtěl zanořit pod její kůži, kdyby mohl.Miluju tě tak moc.“
Usmála se a zavřela oči, plížila se skrze ni ospalost.Já tě taky miluju.“
***
Seth a David byli v kuchyni a připravovali večeři, když vycítili Darnellův příchod. David se zastavil uprostřed podlévání organických cornwallských slepic. Nůž, který Seth používal na několik mrkví do salátu, přestal krájet.
Oba cítili, že emoce jejich lidského kamaráda divoce kolísají, a vyměnili si znepokojený pohled, než se obrátili čelem ke vchodu.
Když Darnell vyplnil dveře, nesl svazek vytištěných dokumentů a vypadal otřesený.
Co je?“ zeptal se David, který odložil lžíci a utíral si ruce do blízko ležícího ručníku.
Darnellův krk zapracoval, když slyšitelně polkl.Konečně se mi podařilo dešifrovat soubory na jednom z notebooků, které jste ukradli, když jste zachránili Amirisku.“
Záhadná žena konečně prozradila své jméno, když se probudila poté, co spala skoro dva dny.
Seth upustil nůž a mrkev, když se k nim Darnell přiblížil.A?“
„Všechny jsou o Ami,“ řekl a vyslovil její přezdívku, kterou jí dal, jak by někdo vyslovil Amy.Jak dlouho ji drželi. Testy a pokusy, které na ní prováděli. Hrozné, bolestivé experimenty. A bylo jich hodně.“
Seth naklonil hlavu na stranu.Říkají, co je? Kde ji našli?“ Byla dost silná na to, že Seth nemohl přečíst její myšlenky a shromáždit tak informace sám, aniž by o tom nevěděla. A on ji nechtěl vyděsit.
Darnell pomalu přikývl.Nebudete tomu věřit. Sakra, já jsem to četl pětkrát a nevěřím tomu.“
Seth si vzal papíry, které nabídl, a držel je tak, aby si je David mohl taky přečíst.
Když se Seth dostal k první významné pasáži, prodral se skrze něj šok.
To myslíš vážně?“ vydechl David vedle něj.
Pohyb přitáhl jejich pohledy ke vchodu.
Stála tam Amiriska, pozorovala je vytřeštěnýma očima, její hezká tvář naplněna obavami, když si uvědomila, že teď znají její tajemství.
***
Sára se usmála, když ji Roland vzal za ruku a propletl své prsty s jejími. Ačkoli svítil jen nejmenší kousíček měsíce, neměla potíže vidět a hleděla s údivem na noční scénu kolem ní.
Všechno bylo tak jasné. Tak jasné, jako by bylo zatažené odpoledne.
Vysoké majestátní stromy, které zhoustly do lesa. Světlušky se třpytily v jejich středu. Vlnící se louka byla hojně posypaná nízkými květinami, z nichž mnohé na noc uzavřely své okvětní lístky.
V centru toho všeho spočíval jejich nový domov: prostorný jednopatrový dům se stejně prostorným sklepem a třemi únikovými tunely, které byly podobné těm Davidovým. Všechno bylo dokončeno za pouhých pár týdnů díky Chrisovi a síti, zatímco Sára se přizpůsobovala změnám, které probíhali v jejím těle.
Jak se courali po pěkné cestě z dlažebních kostek, která vedla od příjezdové cesty k přední verandě, Sára znovu žasla nad šířením vůní, které tančily v letním vánku. Nejpodmanivější byla samozřejmě Rolandova. Žádná kolínská. Jen mýdlo a voda a on. Mňam.
A ty zvuky...
Předtím slyšela jen ch-ch-ch těch podivných brouků a kvákání žab. Teď slyšela vítr otírající se jí o oblečení, polní myši cupitající skrz vzdálené trávy, vačici šinoucí se lesem míli daleko, a měkký klapot jeleních kopyt a skřípání jejich zubů, jak se pásly opodál v blízkosti potoka. Soví peří proráželo vzduch nad hlavou, jak pátrala po kořisti. Netopýří křídla se třepotala, jak se noční tvorové cpali hmyzem.
Rolandův srdeční tep, silný a stabilní, se lehce zrychlil, když se na něj usmála.
Její smysly byly teď mnohem ostřejší. Všechny. I dotek. A její síla!
Byla dokonce silnější a rychlejší než Étienne a Lisette, skutečnost, která je všechny ohromila, a vydráždila vědce v síti. Nikdo to nečekal. Ani Seth.
Mladší nesmrtelní byli vždy slabší než starší nesmrtelní.
Napomohlo tomu přeměnění nesmrtelným namísto upírem?
Byl v Rolandově krvi něco jedinečného?
Bylo to proto, že byl o tolik starší, jeho rodokmen čistší?
Nikdo nevěděl.
Síť naháněla Rolanda, aby Sáru přivedl do laboratoře, od té doby, kdy se to dostalo ven, ale on kategoricky odmítl. Chránil ji, to věděla, a sám neměl žádný zájem podrobit se jejich testům. Ale bylo to důležité, takže se Sára rozhodla, že na něm zapracuje později, a uvidí, jestli se jí podaří ho přemluvit, aby změnil svůj názor.
Může být nevrlý na ostatní, ale s ní byl opravdový dobrák.
Opravdu se ti to líbí?“ zeptal se.
Miluji to,“ přísahala, když stoupali po schodech na krytou verandu.
Zastavil se a přitáhl si ji do kruhu svého objetí.A já miluju tebe.“ Sklonil hlavu a zachytil její rty v pomalém, smyslném polibku.Manželko.“
„Já tě taky miluju,“ zašeptala proti jeho rtům, „manželi.“
Měkké zavrčení zaburácelo, když prohloubil polibek a posunul své ruce dolů, aby do dlaní uchopil její zadek a přitiskl ji k sobě.
Když se odtáhla, věděla, že její oči zeleně září, cítila, jak jí vystoupily tesáky, jako to dělaly vždycky, když byla v moci silných emocí. Vidět sebe takhle po prvé byl docela šok. Ona a Roland se právě pomilovali ve sprše a ona zachytila svůj odraz v zrcadle, když se vzpamatovali.
Ohromena a neschopna slova, zírala na svůj odraz tak dlouho, až její tesáky ustoupily a její oči vybledly zpět k normálu. Roland, který viděl její zklamání a byl vždy šťastný být k službám, k ní zezadu přistoupil a vzal do dlaní její ňadra, dráždil její bradavky do tvrdých vrcholků a přinutil ji zalapat po dechu. Její oči téměř okamžitě začaly znovu zářit. Její tesáky vystoupily. Ohromné. Na tohle bude ještě těžší si zvyknout, než na pití krve, což nebylo zas tak špatné, protože ji vlastně nepila. Jen kousla do sáčku a její tesáky nasály tekutinu do jejích žil.
Tvé oči září,“ zamumlal a třel se nosem o její.
Tvoje také.“
Usmál se. „Vždycky svítí, když tě chci.“
Pustil ji, odemkl dveře a vyťukal bezpečnostní kód. Pak se otočil, zvedl ji do náruče, přenesl ji přes práh... a zarazil se.
Sára sledovala jeho pohled a nevěřícně zírala na jejich obývák.Wow.“
Všude byly oslnivě zabalené dárky. Na každém povrchu. Každém kusu nábytku. Naskládané na sobě skoro do výšky stropu.
Roland spustil její nohy na podlahu a zavřel dveře.Seth mě varoval, že tu budou svatební dary, ale nečekal jsem, že jich tu bude tolik.“
Vzali se dříve tento večer v Davidově zahradě při soukromé ceremonii, které se zúčastnili Seth, David, Marcus, Chris, Lisette a Étienne, která byla řízena Chrisovým přítelem knězem.
No, soukromá nebylo zcela přesné. Svatba byla vysílána živě přes internet přes silně zašifrované stránky, ke kterým měli přístup pouze ostatní Nesmrtelní Strážci a jejich Druzí. Mnoho lidí kolem světa bylo naplněno úžasem a okouzleno jejich příběhem, a proto sami chtěli být svědky historické události.
Sára a Roland souhlasili.
Tyhle všechny jsou od Setha a Davida?“ zeptala se.
Roland se podíval na kartičky na balíčkách nejblíže k nim.Jsou od... každého. Každý nesmrtelný na planetě něco poslal, jak to tak vypadá.“
„Ale vždyť mě ani neznají.“
„Většina mě taky nezná. A pár jich mě má rádo. Jsem stejně ohromený jako ty.“
Dlouhou chvíli tam stáli, než ji vzal za ruku.Proč jejich otevření neodložíme až na později. Je tu něco, co ti chci ukázat.“
„Dobře.“
Roland si to namířil cestu skrz hory krabic a vedl ji k zadním dveřím. Sára ho následovala ven do stínů, které ztemnily rozsáhlou terasu.
Rozprostřela se před nimi hezká louka a stranou byl...
Zalapala po dechu.Vegetariánská zahrada!“
„Litovala jsem, že jsi nikdy nestihla zasadit vlastní.“
Obtočila své ruce kolem jeho krku a pevně ho objala.Děkuji ti, Rolande. Je to perfektní.“
Usmál se a zaklesnul své ruce za jejími zády.Ty jsi perfektní.“ Sehnul se a políbil ji na čelo, na tváře, pak na její rty.Děkuji, že jsi mi zachránila život, Sáro, v mnoha směrech.“
Políbila ho zpátky.Děkuji, že si proměnil ten můj.“

KONEC


Poznámka: Jituš se rozhodla pustit také do druhého dílu. Těšíte se? :)

33 komentářů:

 1. Jasné, že sa teším aj na druhý diel ☺, pretože tento sa mi strašne páčil. Vďaka za preklad a korekciu.

  OdpovědětVymazat
 2. Ďakujem za ďalšiu kapitolu. A snáď bude aj ďalšia knižka. 😉

  OdpovědětVymazat
 3. Jasne,že sa teším na ďalšiu knižku velké díky

  OdpovědětVymazat
 4. Knihomolka.36520. ledna 2016 10:27

  Díky za překlad celé knihy moc jsem si užila její čtení :)

  A těším se na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 5. Bomba!!!! :D Děkuji za překlad a korekci celé knížky! ❤

  OdpovědětVymazat
 6. Děkuji za překlad a moc se těším na druhý díl.

  OdpovědětVymazat
 7. Skvělé, moc jsem zvědavá na další pokračování postav.
  Děkuji za skvělý překlad a korekci :-)

  OdpovědětVymazat
 8. ďakujem za preklad a teším sa, že bude Jituš pokračovať v prekladaní druhej časti

  OdpovědětVymazat
 9. děkuji za překlad a mooooc se těším na další díl

  OdpovědětVymazat
 10. Děkuji moc za skvělý překlad!!!❤

  OdpovědětVymazat
 11. Děkuji moc a už se těším na druhý díl....

  OdpovědětVymazat
 12. Super !!! Díky moc za překlad a korekci celé knihy. A moc se těším na další!!!

  OdpovědětVymazat
 13. Druhý díl je výborná zpráva děkuji

  OdpovědětVymazat
 14. Super, ďakujem za preklad a teším sa na pokračovanie. Jituš si poklad :-))

  OdpovědětVymazat
 15. Rozhodně😊 už se těším. Děkuji

  OdpovědětVymazat
 16. Dakujem si skvelà.Velmi sa tešìm na dalšiu knižku.diana

  OdpovědětVymazat
 17. Díky za překlad a korekturu. Těším se na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 18. Srdečná vďaka za preklad poslednej kapči i celej knihy...;-):-) i za potešujúcu správu ohľadne pokračovania série!!! :D:D:D

  OdpovědětVymazat
 19. Děkuji moc za překlad

  OdpovědětVymazat
 20. MOc děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 21. Mockrát děkuji za překlad celé knížky a na další se už teď nemůžu dočkat. Ještě jednou díky. :-) :-)

  OdpovědětVymazat
 22. Moc děkuji za celý perfektní překlad a korekturu a je vynikající, že budete pokračovat.

  OdpovědětVymazat
 23. Moc moc ďakujem za preklad a teším sa na ďalší diel :)

  OdpovědětVymazat
 24. Úžasný příběh, moc děkuju za překlad. :)

  OdpovědětVymazat
 25. dakujem za preklad celej knihy...ste super

  OdpovědětVymazat
 26. Krásná kniha a už se těším na další knihu. Moc děkuji

  OdpovědětVymazat
 27. Děkuji za skvělý překlad,tesim se na další díl,jste skvěle.....

  OdpovědětVymazat
 28. Moc dekuji. Super preklad.

  OdpovědětVymazat
 29. Ďakujem veľmi pekne za preklad super príbeh a idem čítať ďalší diel ☺

  OdpovědětVymazat
 30. Díky moc za překlad a korekturu celé knihy :-D

  OdpovědětVymazat