sobota 16. ledna 2016

Její anděl bojovník - 2. kapitola 1/2


Taylor se zachvěla proti Einarově široké hrudní zbroji, jak ji nesl do jasně osvětleného krémového foyer grand hotelu.
Nakoukla skrz temnou oponu jejích vlasů, udržovala si tvář zakrytou od krve na ní. Nikdo se na ně nedíval, což znamenalo dvě věci. Byl to ten druh luxusnějšího hotelu, kde se zaměstnanci neptali na žádné otázky, a už vůbec ne hosta, který uprostřed noci nesl ženu, která byla v nouzi, a neviděli jeho křídla.

Zastavil se venku a ona věděla, že měnil svůj vzhled. Když se na ni podíval, předstírala překvapení, bála se, že by si uvědomil, že mohla vidět skrz jeho kouzlo jeho zbroj a jeho snědá křídla. Potřebovala dostat jed z těla a tento anděl nelhal, když říkal, že to pro ni mohl udělat. Bylo rychlejší a lehčí nechat ho to pro ni udělat, než pokoušel se najít místního démoního léčitele, aby ji toho zbavil. Byla hloupá. Pokoušet se od něj dostat pomohlo rozšířit jed tělem a byl v konečné fázi šíření a toho, aby ji zabil.
Einar vypadal netrpělivě, když stáli ve výtahu a mířili vzhůru. Věděl, jak hluboko byl teď jed v jejím těle? Bylo příliš pozdě zachránit ji? Shlédl dolů, když ho vzala za brnění a sevřela ho. Dech se jí roztřásl, když do ní udeřila panika. Zaměřila se na něj, aby se jí znovu zbavila.
„Jen o trošku dýl,“ zašeptal a ten měkký, hluboký zvuk v jeho hlase ji uklidnil. „Vydrž.“
Jeho bohatě hnědé oči se setkaly s jejími, flíčky zlaté v nich se měnily jen andělským způsobem. Když se setkala s prvním andělem, vyděsil ji víc, než křídla. Nic na nich nebylo skutečné. Nikdy nebylo. Nebyli z tohoto světa. Byli něčím jiným.
Taylor se podívala hluboko do Einarových očí.
I když vypadal skutečně a krásně s očima přetékajícíma obavou a s jeho pevným sevřením a uklidňováním. Usmíval se, když výtah cinknul a dveře se otevřely.
„Vydrž o chvilku déle,“ řekl a ona přikývla, byla ztracená v jeho pohledu.
Šel s ní teple osvětlenou chodbou a pak se ho přidržovala za krk, když bojoval s otevřením dveří, zatímco ji držel. Prsty mu přejížděla po krku, pásla se na pramenech jeho culíku a sama pro sebe si klela kvůli způsobu, jakým ji to ovlivňovalo. To dřívější škádlení ji nažhavilo a byla překvapená, když se odtáhla a viděla v jeho očích, že ho to taky ovlivnilo.
Věděla, že andělé nebyli svatí a že byli stejně rozpustilí a vášniví jako další muži, kteří měli šanci, ale nečekala, že bude ovlivněný její pozorností a dotykem.
Nebyla schopná odolat tomu, aby nezjistila, jestli to bylo z jeho strany jen momentální uklouznutí, zatlačila mu prsty do vlasů a sundala gumičku. Vlny zlaté hnědé spadly dolů a on ztuhnul. Ucítila na sobě jeho pohled a plaše se s ním setkala.
Částečně se bála toho, co uvidí. Jeho oči byly jasnější, zlaté jako dravčí, a pevně na ni zaměřené. Zorničky měl rozšířené, když si natáčela vlasy kolem prstu a rty se mu rozevřely. Touha mu naplnila oči a nemohla popřít, že na něj měla vliv.
Proč?
Nebylo možné, aby neznal to tajemství, které uchovávala ve svém srdci a krvi. Prostě to nebylo možné.
Ale pokud by věděl, nedíval by se na ni s takovým ohněm a hladem. Vůbec by se na ni nepodíval.
Dveře se otevřely. Taylor se s vypětím snažila a sundala mu ruce z vlasů a položila si je do klína. Zírala si na kolena. Einar se nepohnul. Zůstal na prahu hotelového pokoje, díval se na ni a dýchal dost ztěžka na to, aby se mu posunula v náruči.
Bolest jí píchla v hrudi. Trhla sebou a přitiskla si na ni ruku. To pobídlo Einara k pohybu a dřív než mrkla, byla s ním v ložnici. Sevřela si hruď, uvnitř ní hořelo a zhluboka stabilně dýchala. Nebála se. Ten anděl jí pomůže. Ruce a nohy se jí třásly. Nebála se.
Nebála.
Einar ji položil na manželskou postel a ona se stočila do kuličky na levém boku, svírala si pravou paži. Zavřela oči a sevřela čelist. Bolest vyrazila skrz ni, sálala jako peklo, kradla jí sílu a zanechala ji třesoucí se. Nebála se.
Bolest jí sevřela břicho.
Fajn. Bála.
„Ššš,“ řekl Einar a vzal ji za ruku. Chvíli se na ni dívala, pak se přetočila na záda, přikryla ji druhou rukou a přitiskla se k němu. Teď byl její jedinou nadějí.
Jed byl až příliš hluboko v jejím těle. Pokud by ji nemohl zachránit, neměla čas hledat někoho další, kdo ano. Einar ji posunul, byla příliš slabá, aby s ním bojovala. Položil ji na postel, takže ležela hlavou na měkkých péřových polštářích a tělo měla v jedné linii. „Pokus se udržet v klidu.“
Taylořiny oči se rozšířily, když držel ruce třicet centimetrů nad ní dlaněmi dolů a, jako kouzelník předvádějící triky, je posouval tam a zpátky nad jejím tělem. A jakoby pohybem kouzelného proutku se objevilo bílé světlo zářící z jeho rukou a oslepovalo ji. I když z něj nemohla sundat oči. Následovaly ho, nemohla uvěřit tomu, co vidí a cítí. Kdekoli se jí to světlo dotklo, cítila teplo, lehkost a cítila se líp.
Pohnul rukama až k jejím nohám a pak zpět vzhůru přes paže a břicho a pak se konečně usadil s jednou rukou nad její hrudí a druhou nad hlavou.
„Podívej se na mě.“
Poslechla příkaz hlubokého hlasu a dívala se mu do očí. Teď byly zlaté, jasné a ostré, držely ty její způsobem, ze kterého se nemohla osvobodit.
„Dál se na mě dívej.“
Taylor přikývla. Jasný záblesk světla otupil její zrak. Nesnesitelná bolest ji bodla do srdce a hlavy. Sevřela zuby a prohla se z postele, sevřela přikrývky do pěstí. Takto to nebolelo, když z ní démon vytahoval jed.
Ale nikdy dřív nebyla tak blízko smrti.

Pokoušela se udržet při vědomí a oči na Einarovi, jak řekl, ale valily se přes ni vlny temnoty a stahovaly ji dolů. Bojovala vším, co měla, ale nemohla to vydržet. Smetly ji a ona se propadla do postele a do temnoty.

13 komentářů:

 1. Díky za překlad. :-) Jsem zvědavá, jak bude reagovat na její původ.

  OdpovědětVymazat
 2. Wow! Díky moc! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc a moc děkuji za další kapitolu. Už jsem se nemohla dočkat. Díky za skvělý překlad a korekturu.

  OdpovědětVymazat
 4. Vdaka za skvelé pokračovanie :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Knihomolka.36516. ledna 2016 12:00

  Díky za další kapitolku :)

  OdpovědětVymazat
 6. Moc díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 7. Srdečná vďaka za preklad i korektúru... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 8. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat
 9. Díky za skvělý překlad a korekturu

  OdpovědětVymazat