pondělí 28. prosince 2015

V zajetí draka - 15. kapitola 1/2


Útok přišel bez varování, přesně jak Rune říkal, že se to stane.
Na moment byla úplně ponořená do pohybů a protipohybů v souboji s Runem, její myšlenky vymýšlely strategii dalšího postupu. Dostal ji na žíněnku. To nebylo dobré. Znamenalo to větší pravděpodobnost, že ji přitlačí na zem. Musí se zpod něho rychle dostat, jinak souboj prohraje.
Pak najednou jeho tíha zmizela.

Ztratila rovnováhu a padla zády na žíněnku. Začala lapat po dechu a snažila se pochopit, co se právě stalo.
Constantine ležel natažený u jedné stěny. Plival krev, pak se přetočil a pomalu se narovnával.
Bayne začal hnát lidi ke dveřím. „Ven! Všichni ven!“
Graydon poklekl vedle, objal Piu kolem ramen a pomáhal jí posadit se. Byl bledý jako stěna. „Jsi oukej, dortíku?“
„Co se stalo?“ zeptala se.
Ale jeho pohled směřoval jinam. Sledovala, kam se díval.
Dragos přirazil Runeho na stěnu a držel ho rukou za hrdlo. Rune visel bez hnutí v sevření většího muže, jeho paže se nebránily, dlaně měl otevřené. Jeho ostražitý pohled byl upřený na Dragose, zatímco rudl v obličeji.
Constantine se kašlající přetočil na kolena. „On ho zabije.“
Pia posbírala ruce, nohy, vyhnula se Graydonovi, který se ji pokusil odchytit, a udělala krok dopředu.
Na Dragovi nebylo nic racionálního. Z jeho očí se díval drak. Částečně se proměnil; obrysy jeho těla a jeho obličeje byly monstrózní. Drápy se zarýval do Runeho krku, z ran proudila krev.
Nezaváhala, nepřemýšlena o tom, ale přešla k Dragovi a dotkla se jeho ramene, zatímco se protlačila mezi oba muže. Poté položila ruce na ten cizí, smrtící obličej a pohladila ho po tváři. Jeho magická energie zuřila jako inferno. Pokusila se o něco, co předtím ještě nikdy neudělala, a pohladila ho svou vlastní chladnou, jemnou magickou energií.
„Hej, ty,“ řekla něžně, konejšivě. Zhluboka se nadechla a vydechla. „Dragosi, chci, aby ses teď na mě podíval. Prosím! Zapomněla jsem ti o včerejším dopoledni něco říct. Poslala jsem svého osobního nákupčího, aby nakoupil jídlo pro celý New York. Stát, ne město. Takže v nejbližší době dostaneš enormní účet za potraviny. Je mi to líto, no, vlastně není.“
Drak zamrkal. Podíval se na ni. Ještě nikdy neviděla něco tak nádherného.
Usmála se na něho a uhladila jeho temně černé vlasy, zatímco k němu stále jemně promlouvala. „Když tak nad tím přemýšlím, bude to hodně účtů. Nedokážu si představit, že by Stanford nakoupil všechny potraviny u jednoho dodavatele. Stanford je ten nákupčí. Je to wyr-norek. A můj nový župan je překrásný. Je z černého saténu, velmi hebký a elegantní. Dnes ráno jsem ho měla na sobě, a když jsem byla ve sprše, tak jsem na tebe myslela.“ Položila ruku na jeho nepoddajné svaly na paži a opřela se o jeho prsa. „Tak už se uklidni! Pusť svého přítele! Máš ho rád! Na to si za chvíli zase vzpomeneš, a pak budeš smutný, protože jsi ho zranil. Kromě toho chci, abys mě políbil, abych ti mohla přiměřeně poděkovat za ten župan – a za ten kouzelný nápoj, který jsi dnes ráno položil na polštář. To od tebe bylo velmi pozorné.“
Oči draka se přimhouřily. Jeho magická energie se proměnila v neviditelný horký kabát.
„Ještě stále to nemám v hlavě v pořádku,“ zašeptala. V dravčích očích zaplápolal sex.  Špičku prstu mu vsunula mezi rty a vnitřní stranou stehna se mu otřela o nohu. „No tak, chlapáku! Já vím, že to chceš.“
Jednou rukou ji objal, svými dlouhými krvavými drápy jí opatrně zvedl bradu. Postavila se na špičky, zavřela oči a s důvěrou mu nastavila tvář. Na svých rtech ucítila ty jeho.
Za zády zaregistrovala rychlý pohyb, jak Graydon od Dragose odtáhl Runeho. Gryf začal dávit a kašlat. Poté zbytek světa zmizel, protože Dragos její polibek opětoval. Objala ho kolem krku a ucítila, jak se jeho tělo proměnilo a zase nabylo známý tvar.
Rty putoval od oblouku jejího krku dolů ke klíční kosti a zabořil jí obličej pod ucho.
Její pohled sklouzl stranou. Rozčarovaní gryfové se rozestoupili kolem cvičiště. Bayne se opíral o stěnu vedle Constantina, který seděl na zemi s lahví vody. Rune stál ještě dál, u závaží a ručníkem si otíral krk. Rány už se pomalu zacelovaly.
Graydon stál se založenýma rukama asi metr od nich a pozoroval ji se strachem v obličeji. Oukej, to bylo možná moc blízko, když byla právě zaneprázdněná Dragosovým polibkem. Pokusila se ho rukou odehnat.
Zakroutil hlavou. Poté ústy zformoval otázku: „Co se to tu děje?“
Koukla na něj velkýma očima a odpověděla stejným způsobem: „Nevím.“ Znovu zamávala rukou.
Gryf byl tvrdohlavější než osel. Odkašlal si a řekl nahlas: „Šéfe, musíš vědět, že bychom jí nikdy neublížili. Procházeli jsme různé techniky sebeobrany. Byla tak zatraceně dobrá, že jsme se nechali trochu unést, to je všechno.“
Dragos zvedl hlavu. Položil jí ruku na zátylek a přitiskl ji blíž k sobě. Přitom se obrátil ke gryfům zády a Piu držel před sebou.
Konečně jí to došlo. Nemusel nikoho ochraňovat. Skoro zabil svého velitele strážců, protože žárlil.
Položila mu ruka na prsa, zatlačila a on svůj stisk uvolnil. S hněvem v očích k němu vzhlédla, ale když uviděla napětí v jeho temném obličeji, vztek se rozplynul. Možná, že nechápala, co se tu dělo. Možná, že to nikdy nepochopí.
Nechala hlavu klesnout. „Můžu ještě něco udělat?“
„Musím si promluvit se svými muži,“ řekl.
Přikývla, poté se rozhlédla po prázdné tělocvičně.
„Oukej, chci se osprchovat.“
Pustil ji. „Jdeme všichni nahoru.“
Otočila se ke dveřím, zatímco mluvil se svými muži.
Na chodbě stála vysoká, silná žena a nakukovala dovnitř. Ozbrojená a celá oblečená v kůži, se svými štíhlými svaly, rozcuchanými černými vlasy a šedýma očima vypadala cizokrajně. Chvíli trvalo, než ji Pia poznala. To byla jedna ze strážců ze střechy Věže. Aryal, harpyje.

Když na ni Pia koukla, žena se odvrátila, ale ještě předtím uviděla její nemilosrdný pohled a chladný výraz, který ji odsuzoval.

23 komentářů:

 1. Diky za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Díky moc za další pokračování překladu. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji mnohokrát za další kapitolku !!!:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Vďaka za preklad a neviem sa dočkať ďalšieho prekladu :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 6. Ďakujem za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Díky za další kapitolu

  OdpovědětVymazat
 8. Srdečná vďaka za preklad... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 9. Díky za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 10. Mockrát děkuji za další překlad a těším se na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 11. Díky moc za překlad a korekci !!!!

  OdpovědětVymazat
 12. Děkuji moc za překlad

  OdpovědětVymazat
 13. Dekuji moc-hned je den lepsi...

  OdpovědětVymazat
 14. Moc díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 15. Ďakujem za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 16. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat