středa 23. prosince 2015

Dcera smečky - 2. kapitola


Becca se pokoušela neprotáčet oči na svého tátu, ale přednáška pokračovala a pokračovala a bylo to stále těžší a těžší. Pokud by Beta jejího otce Eric, Vymahač Smečky, Adrian, a šéf bezpečnosti její nejlepší kamarád Kenny, nebyli v místnosti, byla si jistá, že by to už udělala.

Ale i ona věděla, že nebyl čas tlačit na tátu. Přiznávala, že ty hrozby Smečku ohrožují. Vlastní vědomí o požárech jí lámalo srdce, ale byla víc než schopná se o sebe postarat.
„Posloucháš mě, Becco?“ zeptal se ji otec hlasitě.
Becca se vrátila zpět do přítomnosti. Odpadla uprostřed jeho poslední triády. „Ano tati, ale opravdu nepotřebuju ochranu. A už vůbec ne nějakého vlka z druhé Smečky, aby sem přijel a hlídal mě,“ hádala se poslední dobou asi po milionté. „Není důvod myslet si, že by po mně kdokoli šel.“
Její otec zavrtěl hlavou. „Už je na cestě. A chci, abys ho poslouchala. Radši by mi neměl hlásit, že s ním nespolupracuješ. Není tady jen proto, aby tě hlídal, jak jsi řekla. Taky se nám pokusí pomoct přijít na to, co se děje. Dopadnout lidi jednou a pro vždy, kteří jsou za toto zodpovědní. Potřebujeme pomoc.“
Becca si povzdechla. „Fajn.“ Setkala se s tátovýma očima. Nikdy mu úmyslně nevzdorovala. A on to věděl. Byli si blízcí. Tak blízcí, jak dcera s tátou mohou být.
Byli to jen oni dva poté, co její máma byla zabitá lovci jednu noc, kdy se přeměnila a utíkala se proběhnout. Její táta se nikdy nedostal přes ztrátu své družky, ale vždycky tu pro Beccu byl. Byl jí vším – otcem, matkou a Alfou.
Když mu koncil poslal zástupce, aby si s ním promluvil o tom, že vyjdou na veřejnost, její otec o tom ani nemusel přemýšlet. Po tom způsobu, jakým ztratil svou družku, podporoval koncil na sto procent. Navíc bylo strašné vidět Smečku, jak bojuje o přežití. Nebylo toho moc, co mohla Smečka nabídnout, když byli tak vzdálení od civilizace. Byl skvělý nápad přivést sem turisty. Teď to možná mohlo být tím, co je zničí.
„Jen si dávej pozor, zatímco přijdeme na to, co se děje,“ zopakoval její otec.
„Opravdu si myslíš, že je do těch požárů zapletený někdo z naší Smečky?“ zeptala se.
Prostě nemohla uvěřit tomu, že by někdo ze Smečky, ve které byla narozená, udělal něco tak… odporného. Věděli už od začátku, že Alfa vyjde na veřejnost. Byli tam, když byla jeho družka zabita.
Becca prostě nemohla pochopit, že by byl do toho někdo ze Smečky zapojený.
Její táta zavrtěl smutně hlavou. „Taky tomu nechci věřit. Ale musíme být na to připravení.“
„A co ty?“ zeptala se, když se naklonila dopředu na gauči. „Ty jsi ten největší cíl. Zbav se Alfy a Smečka ho bude za chvilku následovat.“
Táta stiskl rty k sobě, ale pořád viděla záblesk pobavení v jeho očích, než ho mohl skrýt. „Zvýšil jsem svou ochranku stejně jako kolem domu. Taky jsem nechal rozšířit, že pokud se někdo necítí pohodlně zůstat ve svém domě, může zůstat v jednom z rostovských domů.“
Becca se pyšně usmála. Táta možná přilnul ke svým zbraním, ale taky se ujistil, že bylo o jeho Smečku postaráno.
Zaklepání na dveře přerušilo jakoukoli další konverzaci. Eric si stoupl a podíval se na hodinky.
„To by měl být ne chlápek, kterého koncil a Brandon Stratton poslali.“
Becca se naklonila dopředu, takže mohla vidět dveře, zatímco Eric otevíral.
A skoro spadla z gauče.
Muž, který vstoupil, byl prostě dech beroucí. Tmavovlasý, opálený, příjemná tvář s bradkou a široká ramena.
Křičel armádou a okamžitě chápala, proč si koncil myslel, že by pasoval do Smečky. Ten muž se rozhlédl a viděla, že vstřebává všechny detaily, zatímco si prohlížel pokoj.
Zčervenala, když si vzpomněla, jak moc byla naštvaná, když jí o něm řekl táta. Protože, když se na něj teď dívala, dokázala vymyslet pár aktivit, které by je mohli zabavit.
Její otec si stoupl a ona následovala jeho příkladu.
Muž potřásl Ericovi rukou, než se pohnul k Alfovi.
„Alfo Nelsone, je mi potěšením se s vámi setkat. Je mi líto, že je to ale za těchto okolností.“
Její otec přikývl. „Ano, ale jsem rád, že jsem se s tebou konečně setkal. Slyšel jsem o tobě úžasné věci a o práci, kterou jsi vykonal v armádě.“
V armádě. Věděla to!
Mmm, ano – byl perfektním obrázkem dominantního vlka a viděla, jak byl přínosem pro jakoukoli vojenskou jednotku.
Její táta si odkašlal a ona si uvědomila, že skoro vysvlékala toho muže před ní pohledem v místnosti s jejím tátou a jeho dvěma vysoko postavenými muži.
Zrudla, ale natáhla ruku.
„Mike Jackson. Je mi potěšením, slečno Nelsonová,“ přivítal ji.
„Říkej mi Becco, prosím,“ řekla, ulevilo se jí, když její hlas zněl normálně. Chtělo pro něj vrnět. Třít se o něj. Cítila, jak se její vlčí část vlní vzrušením.
Táta jí dal ruku kolem ramen a vedl ji zpět k pohovce. Taky zachytila Ericův a Kennyho pobavený pohled. „Posaďme se a pak tě zavedeme do tvého pokoje,“ prohlásil její táta.
Mike si sedl do jednoho z křesel naproti stolu jejího táty, takže si vedle ní sedl Kenny.
„Opravdu hlaďoučký,“ škádlil Kenny.
Dloubla do něj ztrapněně loktem.
Přikryl jeho smích kašlem, když se na ně podíval táta.
Poslouchala, když její táta zasvěcoval Mike do všeho, co se stalo za posledních několik týdnů.
Mike pozorně naslouchal jejímu otci, takže si užívala výhled na něj. Bude muset poslat Nikki Strattonové později email a získat všechnu špínu na toho chlapa Mika.
Nebyla zoufalá po mužské společnosti nebo tak něco, ale už to bylo dlouho, co cítila okamžitou přitažlivost k někomu.
A pokud ten pohled, který jí Mike dal, když si potřásli rukama, byl nějakou nápovědou, taky by mohl být pro trochu zábavy.
Mike se pokoušel koncentrovat na Alfu, ale jeho pozornost byla vlastně na Alfově dceři. Seděla v rohu vedle měniče, který mu byl představen jako šéf bezpečnosti.
Seděli příliš blízko k Mikově nelibosti a on přemýšlel, jestli spolu něco měli. Rychle ten návrh zamítl, když si vzpomněl, jak si ho prohlížela.
Když Alfa sdílel svou obavu, že on nebo jeho dcera mohou být v ohrožení, Mike mohl sotva zadržet zavrčení. Přijal složku, kterou mu poslal po stole Alfa Nelson a prolistoval ji. Byly tu fotky a profily osmi mužů.
„Tohle je pár členů Smečky, o kterých si myslím, že by do toho mohli být zapleteni. Kenny vypracoval ten seznam, takže jakékoli otázky pokládej jemu.“
Mike přikývl. Vypadalo to, že se mu bude pracovat dobře.
„Kenny má taky pár přátel, kterým věří a kteří souhlasili, že sem přijdou, a diskrétně je zkontrolují.
Mike chápal, co Alfa neřekl – muži, které nejspíš neuvidí. Budou hledat mimo radar.
„Zatímco jsi tady, byli bychom rádi, kdyby ses jim představil a sdílel s nimi svoje vlastní pocity.“
Mike souhlasně naklonil hlavu.
„Ale první prioritou je Becca.“ Mávl rukou k jeho dceři a Mike měl konečně šanci znovu se na ni podívat.
Nemohla být vyšší než sto šedesát centimetrů. Měla dlouhé černé vlasy svázané vzadu. Nemohl říct, co přesně k ní táhla jeho pozornost znovu a znovu – teplý úsměv, radost v očích, nebo jen ten způsob, jakým se projevovala. Ať už to byl jakýkoli důvod, byl k ní okamžitě přitahovaný.
Zakroutila se na sedačce, když se pozornost stočila k ní.
„A ty, tati. Pořád jsi tím největším cílem.“ Pokusila se přesunout jejich zájem zpět na něj.
Alfa se jen usmál. Mikeovi se líbila ta zřejmá starost mezi dcerou a tátou. Chtěl pomoct Smečce a ne jen být přitahovaný k dceři Alfy.
Naštěstí znal někoho, kdo mu o Becce mohl poskytnout informace. Nikki bude víc než ráda poskytnout mu pomoc, aby ochránila svou kamarádku.
„Rád bych se tu trochu porozhlédl, než se setmí,“ řekl Mike Alfovi.
Alfa přikývl. „Kenny tě tu provede. Pokud budeš mít jakékoli otázky, měl by být schopný ti na ně odpovědět, nebo já tady budu ještě chvilku pracovat.“
Mike si stoupl a znovu potřásl Alfovi rukou. Byl rád, že mu to tu Kenny ukáže. Chtěl vědět víc o těchto kamarádech, kteří se zabývali Smečkou.
Následoval Kennyho, ale ohlédl se přes rameno na Beccu a byl potěšený tím, že ho dál sledovala. Poslal jí malý úsměv, který mu oplatila.
Mike a Kenny šli dlouhou chodbou, skrz to, co vypadalo jako obývák, a pak ven skleněnými terasovými dveřmi.
„Máme větší teritorium než hodně komunit. Každý je tu dost daleko od sebe. Poskytuje nám to víc soukromí a nezávislosti než ve Smečkách, ve kterých jsem byl. Většina to oceňuje.“
Mike chápal, co říkal. Od té doby, co se jeho kamarádi začali usazovat s družkami, dostal bližší nahlédnutí k tomu, jak hodně Smeček funguje.
„Nejsou tu zdi, které by Smečku oddělovali,“ pokračoval Kenny. „Alfa Nelson zůstává rád k dispozici.“
„To taky dělá o mnohem těžší ho ochránit,“ poznamenal Mike.
„Jo,“ souhlasil Kenny. „Byl to jeden největších problémů, o kterém jsem se s ním musel dohadovat. Můj Alfa bere hrozby vážně, ale pořád odmítá dokonce i jen zvážit, že by zůstal uvnitř nebo že by postavil plot, aby pomohl s ochranou.“
„Chce ukázat sílu,“ komentoval Mike.
„To a taky, že preferuje, aby za ním přišel kdokoli, než aby si udělali cíl z někoho v jeho Smečce. Ničení budov Smečku bolí. Ale je tu jen několik budov. Kdy půjdou po členech Smečky?“ dodal Kenny.
Mike to respektoval. Ukazovalo to starost Alfy o své lidi.
„Osm rodin se přestěhovalo do rostovských domů. Všechny mají malé děti, o které se bojíme. Co kdyby ta monstra šla po lidech?“
Mike ucítil, jak mu bručení prochází hrudí – jeho vlk chtěl ochraňovat. Byl to instinkt, který mu v minulosti vždycky pomáhal.
Zatímco se většina měničů jenom proběhla nebo jednou za týden nebo dokonce míň se změnila, Mike se měnil skoro každý den. Jeho vlk byl silný a on se chtěl udržovat fit v obou formách.
Obešli to, procházeli si slabá místa a odkud by mohly přijít problémy. Kenny toho moc o jeho přátelích neřekl. Jen že byli vlčí měniči a byli v armádě. Že budou všechny hlídat.
Mike chápal, proč byl Kenny skoupý na slovo. Znal bratrství, které přicházelo s týmem. U něho to bylo stejné s Caseym, RJem a Jessem. Ale Mike nesnášel, že nemá všechny informace.
Když ho Kenny zavedl do jeho ložnice, všiml si kufrů, které na něj čekaly na posteli.
„Rád bych se později přeměnil a proběhl se. Bude to problémem?“ zeptal se. Byl to patřičný dotaz, když byl v jiném teritoriu.
„Ne, dobré u nás je, že se můžeš kdykoli změnit. Jsme tak daleko od kohokoli, kdo není měničem, že nikdo nebude dvakrát přemýšlet nad tím, že vidí vlka. Samozřejmě, v těchto dnech by lidé rádi nějakého viděli, ale nikdo tak daleko nejezdí. Ani ztracení turisti.“
„Dobře,“ odpověděl Mike. „Taky pomůže, že uvidím okolí jako vlk.“
„Kuchyně je vždycky otevřená. Udělej si, cokoli chceš. Alfa Nelson má někoho od sedmi do osmi, kdo přijde a udělá snídani, oběd od jedenácté do jedné a večeři v pět. Ale lednička je vždycky plná sendvičů nebo něčeho, pokud prošvihneš jídlo, nebo budeš chtít jenom svačinu.“
„To oceňuju,“ řekl Mike Kennymu a potřásli si rukama.
„Ach!“ vytáhl Kenny papír ze zadní kapsy. „Tady máš několik čísel na Smečku. Pokud budeš něco potřebovat, zařvi.
Mike zavřel dveře poté, co Kenny odešel, a obešel si pokoj, seznamoval se s věcmi. Byl to hezký pokoj. Nábytek z pevného třešňového dřeva, které bylo jak robustní tak pohodlné. Jeho pokoj měl velkou královskou postel, prádelník s televizí a dvěma stoly. K pokoji přiléhala koupelna, takže Mike zvedl svou malou zbraň a uložil ji do toho malého prostoru. Osprchuje se, až se přemění.
Přešel k pokoji a odtáhl záclony. Jedna věc byla jistá, měl báječný výhled na hory. Bylo chladněji, než na co byl zvyklý, ale Mike zjistil, že toto teritorium bylo velmi vítající. Kenny nic o Becce nezmínil, ale Mike nedostal ani žádné ‚drž se dál‘ vibrace.
Pořád toužil po běhu, takže se rozhodl vyrazit. Tiše opustil pokoj a šel dolů chodbou ke stejným verandovým dveřím, kterými předtím s Kennym odcházeli. Za pár chvil bude venku. I když teplota klesla o několik stupňů, jeho vlkovi to vadit nebude.
Šel opačným směrem od hostovských domů – nechtěl se ještě s nikým setkat – minul bazén, malý, ale dobře udržovaný, hřiště pro děti a to, co vypadalo jako další rostovský dům jen o trochu větší než ty, které předtím viděl.
Šel skrz husté stromy, dokud necítil klid lesa. Bylo mezi velkými stromy, když se začal vysvlékat. Miloval přírodu. Stál naprosto nahý a zhluboka se nadechl. Slabé cesty dalších vlků byly zřejmé, ale nikoho právě teď necítil. Klesl na ruce a kolena a začal se měnit.
V sekundě stál a otřepal se, než vyrazil.


10 komentářů:

 1. Díky moc za další pokračování překladu. Krásné svátky .-)

  OdpovědětVymazat
 2. Vďaka za preklad a korekciu :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Nikol-Ni.Ki - Dakujem velmi pekne za preklad dalsej kapitoly s tejto uzasnej knizky a vlastne uplne celej serie ;-)

  OdpovědětVymazat
 4. Díky za překlad :)

  Přeju krásné a pohodové Vánoce a šťastný Nový Rok!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Srdečná vďaka za preklad... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 6. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat