pátek 30. října 2015

Pekelné kotě - 10. kapitola


Slyšet Jennin životní příběh a, ještě hůř, vidět a dokonce cítit emoce, které z ní proudily, když slyšela zprávy o zradě své matky, zasáhlo Felipeho srdce.

Nemohl ji vinit za to, že chtěla zůstat a postavit se té mořské panně, odhodlané ji týrat.
Takže s víc než jen trochou šoku sledoval, jak jí její nevrlá teta jednu ubalila do hlavy pažbou dýky, kterou nosila u pasu. Chudák Jenny se zasekla prakticky uprostřed věty, oči se jí protočily do hlavy a pouze jeho rychlé reflexy ji zvládly chytit, než zasáhla podlahu.
„Za co to, kurva, bylo?“ zakřičel a snažil se potlačit svou vrčící vnitřní kočku.
Thelxiope pokrčila rameny. „Byla tvrdohlavá a já neměla náladu promrhat čas dohadováním.“
To by její důvod? „Ty´s ji praštila!“
„Jenom trochu ťukla a brzy se zahojí.“
„Ale proč?“ zeptal se Felipe, rozdělujíc pozornost mezi bezvládnou, zranitelnou ženu ve svém náručí a tu, kterou chtěla jeho kočka zaživa stáhnout z kůže.
„Jsi hluchý? Neměla jsem náladu promrhat ještě chvíli. Musíme ji dostat z ostrova.“
„Mohla´s strávit, alespoň dalších pár minut snažením se ji přesvědčit.“
„Víš, mám radši muže, který dělá, co se mu řekne, místo aby se se mnou hádal,“ zabručela Thelxiope.
„Pak jsi o hodně přišla,“ zavrčel Felipe. „Stejně tak bys mohla investovat do nějakých těch vibrátorů, jestli je všechno, po čem toužíš, jenom dobře se chovající penis.“
Raidne potlačila zahihňání. Thelxiope se zamračila a její dýka se zvedla hrozivým způsobem.
„Myslím, že se všichni potřebujeme uklidnit,“ řekla Molpe ve snaze o vyjednávání.
Naježený a důkladně podrážděný – méně konverzací a více zraněním, které bylo Jenny způsobeno – nebyl Felipe v náladě na ústup. „Já se, kurva, uklidním, až se tahle psychopatka přestane chovat jako taková mrcha.“
„Telxy, proč se prostě neomluvíš? Ubohý Felipe není na tvé způsoby zvyklý.“
„To se přidáváš na jeho stranu? To já tedy nikdy,“ odfrkla Thelxiope. „A tomuhle zvířeti se neomluvím.“
„Tak co kdybys šla pracovat na našich obranách pro případ, že by se rusalky vrátili? My si poradíme tady s naším kočičím návštěvníkem a Jenny.“
Ta vznosná a nedůtklivá siréna se s opovržlivým zafuněním otočila na patě a odkráčela, nechávajíc Felipe samotného s ostatním třemi. „Cos myslela tím, poradíme si?“ zeptal se. „Taky se mě chystáte vzít po hlavě?“
„Samozřejmě, že ne. Každý pozná, že ta tvoje lebka je moc tvrdá, aby to fungovalo.“ Raidne se zakřenila. „Můžeš se přestat tvářit jako kyselý kocour. I když jsou Thelxyny metody neomalené, nemůžeš popřít, že jsou efektivní. Co kdybychom teď tebe a Jenny dostali pryč, než se vzbudí a mořské panny si uvědomí, že jejich útok selhal?“
„A jak to navrhuješ provést? Moje loď je potopená a Charonovi zabere alespoň den nebo víc, než sem dostane novou.“
Raidne se zasmála. „Ach, prosím. Čekat na jeden z těch archaických, odstrkovacích prámů? Hloupé kotě. Už staletí do našich vod pluly lodě z interdimenzionální trhliny. Opravdu si myslíš, že jsme je všechny nechaly narazit na skály?“
Očividně ne. Zdálo se, že si sirény užívaly sbírání více věcí, než jenom pokladů a námořníků.
Felipe zíral na více než dvě stě stopy dlouhou bílou jachtu houpající se v další podzemní jeskyni, naplněné vodou a loděmi nejrůznějších velikostí a epoch. Dřevěný škuner s opravdovými stožáry a srolovanými plachtami. Odolně vypadající remorkér. Rybářské plavidlo stále ozdobené zavěšenou sítí a namontovanou harpunou.
„Neuvěřitelné,“ pochválil, navzdory svému ohromení.
„Ano. Ano to je,“ souhlasila Teles. „Ale lepší otázkou je, jestli jednu z těchhle věcí dokážeš řídit?“
Jeho mužská část ho nutila lhát a říct, že ano. Nicméně pravda – otravný zvyk, který Lucifer nenáviděl – ho nenechala. „Ne. Kdyby to bylo auto nebo motorka, byli bychom v pohodě. Ale když dojde na vodu, mám schopnosti pro rybaření, ne plavbu.“
„Bez problému. Řídit budu já.“ Molpe si vykasala sukně, zatímco se šplhala po žebříku přišroubovanému ke straně tyčící se bílé jachty, příhodně pojmenované Pěvec Vln.
„Tady je brašna s Jenninými věcmi.“ Raidne mu podala velký batoh. „Sbalila jsem jí, zatímco jsi ze sebe smýval rusalčí sliz.“
Sprcha, kterou nanejvýš potřeboval a ocenil. „Díky. Co budete ty a ostatní dělat, zatímco já vezmu Jenny do vnitřního kruhu?“
„Zabedníme poklopy. Připravíme si obrany a pak připomeneme nějaké ty laskavosti. Těm děvkám s rybím ocasem ten útok neprojde. Než s nimi skončíme, bude moře rudé jejich krví. A všichni si budou pamatovat, proč se nikdy nemáš pokoušet ojebat sirénu – pokud nejsi vysoký, pohledný a námořník. Ty ojebeme s radostí.“ Raidne zamrkala a Felipe potřásl hlavou.
Sirény mohou navenek vypadat jako dámy. Nicméně jako všechny bytosti pobývající na pekelné rovině, byla krvežíznivá, pomstychtivá stvoření. Můj typ holek.
Batoh přehodil a slyšel ho s žuchnutím přistát na palubě. Pak Felipe, s Jenny přehozenou přes rameno, vyšplhal po žebříku na obří jachtu. Během chvíle vypluli, houpání vln bylo na palubě sotva patrné. Ne, že by nahoře zůstal nějak dlouho. Musel dostat Jenny do bezpečí.
Navzdory ujištění sirén, že ji Styxská monstra teď nechají projít, že byl jejich výnos, aby ji udržely na ostrově, zrušen, jim nevěřil. Lepší je ji mít z dohledu, než náhodou popadnutou z paluby nějakým stvořením s dlouhými chapadly.
Podpalubí se ukázalo stejně luxusní jako paluba, s obývacím pokojem pokrytým smetanovým kobercem, ode zdi ke zdi a zahnutou pohovkou vyrobenou z máslově měkké žlutohnědé kůže. Rozhodl se ji položit na gauč, spíš než do jedné ze dvou ložnic, protože se mu to zdálo lepší než extra pohodlí – a pokušení – postele.
Když ji položil, nemohl si pomoct a otřel se o její hedvábné zelené vlasy zadní stranou jeho kloubů, hladící hladkou kůži její tváře.
Stěží tu dívku znal, přesto na něj něco z ní volalo. Udeřilo na strunu. Nechápal, co to bylo, nebo proč, ale jako divoké stvoření Pekla a muž, který žil díky tomu, že věřil svým instinktům, s tím nebojoval. Pokud mu jeho nitro řeklo, aby ji chránil, udělá to. Pokud jeho kocour říkal, že ji má držet poblíž, poslechne. A pokud jeho srdce říkalo, že je tou pravou…
Mňaur! Kde se ta zbloudilá myšlenka vzala? Ta pravá? To zrovna! Felipe nebyl ten typ, co by se usadil. Byl svůdník, milovník mnoha, ne přítel jedné. To jenom vzrušení té chvíle ho přimělo takto přemýšlet Možná i dotek magie? V žádném případě by své způsoby neměnil. Bez ohledu na to, jak roztomilá a atraktivní Jenny je.
A přesto ho připomínání si toho faktu nezastavilo, aby na její rty umístil měkký polibek, nebo kolem ní neobtočil afgán, který našel ve skříni.
Když ji měl bezpečně uloženou, vrátil se zpátky na palubu, aby působil jako pozorovatelna. A aby získal více odpovědí.
Připojil se k Molpe, která lehce zvládala řízení člunu.
„Jsem překvapená, že tě tu vidím. Myslela jsem, že budeš dělat našemu děvčeti společnost.“
„Radši bych byl poblíž, kdyby byly nějaké problémy.“
„Pravděpodobně moudré rozhodnutí, ale vsadím se, že to nebyl tvůj jediný důvod, aby ses ke mně připojil.“
„To je má zvědavost tak očividná?“
„Ano, stejně jako tvůj zájem o mojí neteř.“
Čistě profesionální a sexuální zájem, nic víc bez ohledu, co se zdálo, že si jeho vnitřní kotě myslí. „Je zajímavá.“
„To je všechno?“ zeptala se Molpe, ani se neobtěžujíc skrýt zpěvavé pobavení ve svém hlase.
„A sexy.“
„Na čase, že si někdo všimnul.“
Jako kdyby si ostatní muži Jenniny krásy nevšimli. Ale když to tak vezme, byl za to tak nějak vděčný. Docela si užil její poněkud nevinné odpovědi na jeho pokusy o sblížení. Červenání se a měkké polibky čistě pro mě.
Navzdory nedostatku odpovědi Molpe dál mluvila. „Ačkoliv bych se vsadila, že v hlavním městě Pekla se jí dostane spousty pozornosti. Jsem si jistá, že nebudeš jediný muž, který odolá její speciální magii.
Vlastně si myslím, že zanedlouho bude nejspíš mít houf nápadníků a…“ Molpe na něj vrhla mazaný úsměv. „Milenců.“
Co? Jak Peklo. Nemohl zabránit tichému vrčení, které se mu přelilo přes rty. Moje. Majetnická emoce nepřišla jenom od kocoura. Nemohl si pomoci, cítil to taky. Pomyšlení na Jenny sdílející své úsměvy, své rty, své tělo
Ne! Nebudu se dělit. Žárlivost na někoho jiného než jeho adoptivní čarodějnickou matku nebo jídlo ho překvapila. Odkdy se staral, co žena dělala, jakmile se jednou rozdělili? Neměl zájem se usadit. Kocouři šukali. Kocouři se potulovali. Kocouři nechtěli rozthat na kousky kohokoliv, kdo to zkoušel na mořskou pannu, co nebyla mořskou pannou.
Až doteď.
Uh-oh. Felipemu se nelíbilo, co to znamená. Ještě že se tahle jachta dovedla hýbat, protože čím dřív se zbaví své zelenovlasé svůdkyně, tím líp. Než udělá něco hloupého. Něco trvalého. Něco – fuj – domácího.


1 Krev příšer


11 komentářů:

 1. Děkuji moc za skvělý překlad!!!❤

  OdpovědětVymazat
 2. Díky za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 3. Vďaka za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji moc za překlad

  OdpovědětVymazat
 5. Moc díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 6. Srdečná vďaka za preklad i korektúru... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 7. Díky moc za překlad a korekruru :-D

  OdpovědětVymazat
 8. Díky za skvělý překlad a korekturu

  OdpovědětVymazat