středa 9. září 2015

Temný úsvit - 12. kapitola 2/3


Zazvonění jeho mobilního telefonu probudilo Rolanda z hlubokého spánku. Proklínal se, že ho nechal nahoře a opatrně se vymanil ze Sářiných zamotaných nohou – sakra, nechtěl jí opustit – pak spěchal do obývacího pokoje v rozmazaném pohybu.

Co je?“ zavrčel, jak odpověděl po druhém zazvonění.
Ty musíš být Roland,“ řekl veselý mužský hlas.
Kdo sakra jsi, a jak jsi dostal mé číslo?“
Muž se zasmál.Ach ano. Ty jsi určitě Roland. Já jsem Chris Reordon. Jsem Čistič tohoto regionu. Seth mi dal tvoje telefonní číslo.“
Reordon. Roland o něm slyšel. Byl prý jedním z nejlepších, ale Roland ještě nikdy necítil potřebu využít jeho služby.
Skrývat existenci upířího viru a obdařených od zbytku společnosti byla práce na plný úvazek, která vyžadovala neustálou bdělost a kontakty v různých organizacích prosazující právo a ve vládních agenturách. Nesmrtelní měli potíže tyto kontakty pěstovat vzhledem k jejich averzi na světlo a času stráveném snižováním ohrožení, které upíři představovali. Počítačový věk a příchod videokamer, mobilních telefonů, které fotily a internetu to dělalo všechno ještě složitější.
Naštěstí Seth už dávno vyčenichal důvěryhodné lidi, aby vybudoval podpůrnou síť, která pomáhala nesmrtelným se vším od investování svého kapitálu a rozmnožení jejich bohatství až po dodávku zbraní, poskytování nových identit jednou za několik desetiletí, studium onemocnění, které je přeměnilo, výzkum léku, vykonávání denního sledování v případě potřeby, a obranu před lidmi, kteří se stali až příliš zvědavými pro své vlastní dobro. Síť fungovala po staletí a stále se rozšiřovala.
Mnoho lidí zaměstnaných sítí byli potomci předchozích členů, kteří předali pochodeň svým synům a dcerám. Absolutní loajalita byla nutností. Byla zavedena přísná pravidla a pokyny. Ti, kteří sešli z cesty a ztratili víru v síť – a těch bylo velmi málo – byli rychle vypátráni a potrestáni prostřednictvím lidských strážců sítě bez zasahování nesmrtelných.
Role Čističů byla sama o sobě vysvětlující: Uklízeli nepořádek, který po sobě nesmrtelní někdy zanechali.
Jak to šlo?“ Zeptal se Roland, dusíc své podráždění nad tím, že byl hodnocen člověkem, kterého ani neznal.
Docela dobře,“ odpověděl muž více věcným tónem.
„Je mi líto, ale tvůj dům je úplně ztracený. Podařilo se nám tam dostat dříve než komukoli jinému. Společenská netečnost někdy opravdu funguje v náš prospěch. Většina lidí, kteří viděli kouř, museli předpokládat, že někdo jiný už 911 zavolal a neobtěžovali se ji zavolat sami, protože jsme měli dostatek času vše zinscenovat dřív, než přijeli hasiči.“
„Zinscenovat to jako co?“
„Drogový obchod v pervitinové laboratoři dopadl špatně. Mimochodem, udělal jsi sakra dobrou práci v zametení vašich stop. Dokonce ani já jsem nemohl najít nic, co by tě spojovalo s tím domem. Nebo s autem v garáži, které bylo také zničeno.“
„A Geo Prism?“
„Dostali jsme ho odtamtud dřív, než přijely orgány.“
„Co přesně si orgány myslely, že jste?“
„DEA, přijeli příliš pozdě, aby zachránili agenta, jehož krytí bylo odhaleno a který následně zemřel v ohni.“
Jak se všichni ostatní mohli tak snadno vydávat za federální agenty, když Roland nemohl uspět, aniž by to stálo za hovno?
Chceš, abychom ti přivezli náhradní auto? Můžeme ho tam mít do západu slunce.“
„Co se stalo s Prismem?“
„Nic. Jen jsem předpokládal, že bylo ukradeno.“
„Nebylo.“
„Opravdu? Měl jsi ten kus harampádí vysvobodit z jeho utrpení už dávno.“
„Není moje. Patří ženě, která byla chycena v křížové palbě.“ Sára by ho bezpochyby již nahradila, kdyby mohla.Je tady se mnou a jsem si jistý, že by ocenila, kdyby ho dostala zpátky.“
„Lidská žena?“ Zeptal se Chris, jeho hlas byl smrtelně vážný.
Roland ztuhl. Protože Čističe nikdy nevyužil, nebyl si jistý, jak to řešili s lidmi, kteří byli vystaveni pravdě.Ano.“
„Budu tam během hodiny, abych ji vyzvedl.“
„Sakra, že nebudeš.“
„Znáš pravidla, Rolande. Každý člověk, který–“
„Seru na pravidla.“
„Její vědění nás všechny ohrožuje,“ připomněl mu Chris.Přinejmenším se s ní musím sednout, nechat ji podepsat dohodu o mlčenlivosti, a zdůraznit jí, co se stane, když ji někdy poruší.“
Výhružka byla jasná.
V Rolandovi vytryskl hněv, jak poslouchal. Po tom všem čím si Sára prošla od té doby, co ho našla v tom poli, tu nebyl žádný způsob, že by nechal Chrise, aby ji zastrašoval a vyděsil.
Řekl jsem, že seru na pravidla a seru na tebe,“ zavrčel Roland.Drž se od ní co nejdál.“
„Tvůj zadek tady není jediný v ohrožení,“ řekl Chris, jeho podráždění se začínalo ukazovat.Máš nějakou představu, kolik zákonů jsme já a můj tým dnes porušili, abychom uklidili tvoje sračky? Tohle je standardní postup zaveden pro ochranu nás všech. Jestli se zblázní a rozhodne se říci–“
„Ona nezblázní a můj zadek není v ohrožení. Vím to, protože mi ho zachránila. Nyní, jestli máš zájem udržet si ten svůj neporušený, budeš se jí zatraceně důkladně vyhýbat!“
Následovalo dlouhé ticho.
Roland si povzdechl a promnul si kořen nosu, zdolalo ho vyčerpání. Opravdu by si neměl znepřátelit tohoto muže, po pomoci, kterou jim dříve poskytl.
Podívej, Reordone. Nechci ti nadávat. Byly to dlouhé dva dny. Jsem unavený. Jsem podrážděný. A ani bych tu nebyl, kdyby nebylo Sáry. Zachránila mi život – dvakrát – a prošla si peklem. Nesplatím jí to tím, že tě nechám být na ni hrubý a vyhrožovat jí. Má toho teď už tak dost, když se stala cílem jako já.“
„Cílem,“ Chris opakoval a nepřátelství v jeho hlase se vytratilo.Proč mi neřekneš, co se děje? Vím, že obvykle pracuješ sám, ale pokud na tebe lidi útočí po tuctech, mohl bych nějak pomoci. Ti v tvém domě to byli přisluhovači, nebo nezávislí?“
„Přisluhovači.“ I když byl nesvůj z prozrazení informací úplnému cizinci, Roland dal Chrisovi podrobnější informace o tom, co se děje.
„Jak se jmenuje ten upír?“
„Znám jen křestní jméno. Bastien.“
„Země původu?“
„Anglie.“
„Fyzický popis?“
Roland mu ho dal.
Upíři nemají naše zdroje, takže obvykle zanechají peněžní stopu. Pokud je při smyslech dost na to, aby zorganizoval a řídil armádu, nemůže být příliš starý. Také musí žít v této oblasti. Už mám chlapa, který sleduje SPZ a VIN čísla, které byla na SUV, kterými ti přisluhovači přijeli k tvému domu. Vzali jsme je dřív, než přijeli hasiči a nahradili je pár rozbitými auty. Ověříme je kvůli otiskům a dalším forenzním důkazům, pak uvidíme, na co přijdu a dám ti vědět.“
„Díky, kámo.“
„Žádný problém. Zavolej mi, jestli se něco objeví.“
„Zavolám.“
„Chceš abych vyslat tým, který by hlídal tebe a Sáru, zatímco spíš?“
„Ne, díky.“ Nemohl rozšířit svojí již tak nejistou důvěru na někoho dalšího.
Alespoň zatím ne.
Dobře. Dej mi vědět, pokud si to rozmyslíš.“
„Dám.“
Po zavěšení si Roland dal Chrisovo číslo do rychlé volby.
„Rolande?“
Otočil se a zaplavilo ho teplo, jak se Sára šourala do místnosti.
Její dlouhé vlasy byly rozcuchané z jejich milování a rámovaly její tvář v zamotaných vlnách. Její víčka byla těžká, její rty stále oteklé od jeho polibků.
Jeho černé tričko na ní vypadlo dobře. Rukávy, které na něm byly krátké, zakrývaly její lokty. Lem spadal do třetiny jejích bledých, lehce svalnatých stehen.
Vidět ji jen v příliš velkém bavlněném tričku na něj zapůsobilo rychleji, než sexy spodní prádlo. Byl naplněn takovou něhou a náklonností. Takovým majetnictvím.
Moje.
Chtěl to zakřičet do celého světa, dát na ni svou značku, aby každý věděl, že je jeho.
Sakra.
Pokud si nedá pozor, zamiluje se do ní.
A tou cestou leží trápení a neštěstí.
Nikdy to neskončilo dobře, když se nesmrtelný zamiloval do člověka.
Pouze obdaření mohli být úspěšně přeměněni. Tito vzácní jedinci mají více DNA chromozomů, které na sebe váží speciální schopnosti a umožňují jejích tělům zmutovat virus, aby se stali spíše nesmrtelnými než upíry. Protože hodně obdařených bylo v minulých stoletích zabito dříve, než se mohli rozmnožit hlupáky, kteří byli pobízení pověrami, strachem nebo závistí, takže jejich potomků bylo velmi málo. Šance, že nesmrtelný najde a zamiluje se do jednoho, byla astronomicky nízká. Roland mohl spočítat na jedné ruce, kolikrát se tohle stalo během jeho dlouhé existence (zpráva se obvykle roznesla, když se tak stalo) a tyto milostné vztahy skončily špatně, když se obdaření rozhodli neproměnit.
Skutečnost, že jedinec mohl být bezpečně proměněn, nutně neznamenala, že on či ona chtěl být přeměněn.
Ale i tato naděje mu tady byla odepřena. Sára neměla žádný ze speciálních darů, které by naznačoval, že je jiná. Postrádala černé vlasy a tmavě hnědé oči, které byly charakteristické pro všechny ty, kteří vlastnili pokrevní příbuznost, která by zabránila, aby se proměnila v upíra. Vztah s ní může skončit jen dvěma způsoby.
V nejlepším případě by s ní mohl strávit padesát až šedesát let, než by v jeho náručí umřela stářím. Jeho schopnost léčit by to mohla prodloužit o deset let nebo tak, kdyby měli štěstí.
V nejhorším případě, by měli ... možná dvacet let štěstí předtím, než by známkám jejího stárnutí už nešlo zabránit. A tyhle znaky by se postupně zvětšovaly. Poprvé, kdy by si ji někdo spletl s jeho matkou, spíše než s jeho manželkou nebo milenkou by ji zničilo. Styděla by se za změny probíhající na jejím těle (zatímco jeho by bylo stále mladistvé) a trvala by na tom, že se budou milovat pouze ve tmě pod přikrývkou, kde by si myslela, že by se mohla skrýt před jeho nadpřirozeným viděním.
Jak by se různé její části prověšovaly, a objevovaly by se vrásky, začala by pochybovat o jeho lásce k ní. Jeho pokusy ji uklidnit poukázáním na to, že kdyby byl člověk a stárnul vedle ní, tak by jeho oddanost nezeslábla by nepadly na úrodnou půdu. Každou noc, když by odešel na lov, by ho podezírala, že se bokem vídá s mladší ženou. Změnila by se v zatrpklou. On by byl unavený její nedůvěrou a neustálým obviňováním, jejím nedostatek víry v něj.
Vždy to bylo stejné.
Byl naivní, když se dvořil Mary. Komunikace mezi nesmrtelnými byla tehdy velmi omezená a dále jí bránila jeho dobrovolná izolace. Bláhově věřil, že tak dlouho, dokud ji miluje, na nevyhnutelných změnách Maryina vzhledu nebude záležet.
To nepochopil až do zrození internetu, který umožnil nesmrtelným po celém světě se setkat a komunikovat mezi sebou prostřednictvím chatovacích místností a vývěsek, kdy pochopil pravdu.
Ale jak se k němu Sára přibližovala, a ospalý úsměv rozjasňoval její obličeje, byla tu jedna jeho část, která si přála, jen pro tentokrát, aby to dopadlo jinak.
Když jsem se probudila, byl jsi pryč.“
Vklouzla do jeho náruče, objala ho a opřela si hlavu o jeho hruď. Její malé ruce byly studené na jeho zádech, její prsty na nohou byly ledové, tam kde se otřely.
Nevadilo mu to. Pocítil nezadržitelnou bolest srdce, Roland položil svou tvář na její vlasy na temeni a nechal se uklidnit její přítomností.
Je všechno v pořádku?“ zeptala se, jak mu třela záda.
Ano, byl to jen Sethův Čistič, volal, aby mi dal vědět, že bylo o vše postaráno. Policie nás nebude vyslýchat kvůli tomu požáru nebo těm mrtvým.“
„Dobře.“
Nemohl si pomoct, ale z toho, že všude na ní byla jeho vůně, čerpal určité mužské uspokojení. Pod ním byla její vlastní jedinečná vůně, která ho dráždila jako vždycky.
Na okamžik ho stiskla pevněji.Je mi líto, že jsi ztratil svůj dům, Rolande.“
Zavrtěl mírně hlavou.Jediné, co v něm bylo nenahraditelné, jsi byla ty, Marcus a Nietzsche se dostali bezpečně ven.“
Cítil její úsměv proti své hrudi. „Ty jsi tak sladký.“
Roland potlačil smích. Sladký bylo přídavné jméno, o kterém si nemyslel, že by ho někdo použil k jeho popisu, ne od té doby, co byl v zavinovačce.
Víš, co?“ zeptala se šibalsky.
Co?“ odpověděl a stále se usmíval.
Stoupla si na špičky, zaklonila hlavu a zašeptal mu do ucha: „Máš na sobě moje oblíbené oblečení.“
Zasmál se a podíval se dolů.Jsem úplně nahý.“
Zazubila se.A umíš to nosit tak dobře.“
Jeho duše byla povzbuzena, sklonil hlavu.
Sára souhlasně zabroukala, když se jeho rty otřely o její.


12 komentářů:

 1. Srdečná vďaka za preklad i korektúru!!! :-);-)

  OdpovědětVymazat
 2. Skvělé, díky moc za další pokračování a korekci

  OdpovědětVymazat
 3. Diky za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji moc za skvělý překlad!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 6. Děkuji mnohokrát za překlad a korekci ! ! !

  OdpovědětVymazat
 7. Vďaka za skvelé pokračovanie :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 9. Ďakujem za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat