sobota 5. září 2015

Její padlý anděl - 1. kapitola 1/2


A pokračujeme druhým dílem... užijte si ho! :)


Lukas vypadal čím dál hůř kvůli pití.
Annelie ho nikdy neviděla pít alkohol. Vždycky přemýšlela, proč přišel do její hospody, ale zůstal u nealkoholických nápojů. Když ho viděla, jak pomalu klouže dolů z baru s hlavou opřenou o ruku a očima zavřenýma, nebyla překvapená, že podlehl chlastu. Nemohl to zvládnout.

Jeho zanedbané, písečné lokny spadly dopředu, když mu hlava vyklouzla z ruky a on sebou škubnul vzhůru. Párkrát protočil oči, zatímco mrkal, a pak si prohlédl mokrý loket jeho černého trička a mokrý bar, na kterém ležel. Povzdech mu zvedl ramena a zíral na poloprázdnou sklenku whisky před sebou. Nejspíš ho měla odříznout po třetí, ale jeho okouzlující úsměv ji přesvědčil, aby ho zásobila čtvrtou a pátou. Teď toho litovala. V té době vypadal, že je v pořádku. Teď, že za chvilku odpadne.
Nejspíš mu neměla dávat toho prvního panáka. Co když nepil, protože byl alkoholik a zrovna mu zničila jeho léčbu? Nikdy by se sebou nemohla žít, pokud by to byl ten případ.
Vrátila peníze stálému zákazníkovi a šla podél baru z tmavého dřeva k Lukasovi a přitom si rovnala oblečení. Zatáhla za lem černého panenkovského trička, aby hladce sedělo podél pasu jejích černých džínů, a pročísla si prsty její dlouhé, rudé vlasy. Vždycky si připadala, že vypadá jako binec, když byly věci za barem dost šílené, a kvůli Lukasovi chtěla vypadat nejlíp.
Teď byla hospoda tišší, když se blížil čas zavírání. Pár štamgastů zůstalo spolu se skupinou lidí, které neznala, kteří seděli v rohu blízko arkýře. Konečně mohla mluvit s Lukasem bez přerušení.
Annelie se opřela o vlhký bar naproti Lukasovi a smetla mu vlasy z očí. Odtáhl se a skoro spadl ze židle, sevřel mosazné zábradlí kolem baru a zastavil se. A pak se podíval na ni. Pocítila až příliš povědomý náraz, když se jeho zelené oči setkaly s jejími, a srdce se jí v hrudi zatřepotalo, když se křivě usmál.
„Jsi v pořádku?“ chtěla odtáhnout ruku, ale přidržel ji a položil na bar, kde si hrál s jejími prsty.
Pohled mu na to místo padl a do očí mu vstoupilo okouzlení, řekla si, ať v tom nic nečte.
A co, když měli poprvé kontakt, který hraničil s intimností? A co, když způsobil, že se jí srdce zastavilo v okamžiku, kdy poprvé před třemi lety vešel do její hospody, a zastavilo se pokaždé, kdy ho od té doby viděla? Nic to neznamenalo.
Alespoň to neznamenalo nic pro něj.
Jistě, mluvili a trávili spolu hodiny a Lukas byl úžasný posluchač a vždycky vypadal, že se opravdu zajímal o její problémy a pomáhal jí je vyřešit, ale nikdy neukázal zájem o něco víc, než jen přátelství.
Přála si, aby to udělal.
Byl smrtelně nádherný. Sto osmdesát tři centimetrů svalnaté nádhery. A ona se na něj chtěla vrhnout kdykoli prošel dveřmi.
Což bylo skoro každý druhý den až do nedávna.
Beze slova odešel pryč na tři dlouhé týdny, nechal ji přemýšlet, jestli se mu nestalo něco strašného. Pak v momentě, kdy přišel zpět do jejího života, si narazil pití. Tvrdé.
Lukas neodpověděl. Jeho zelené oči zůstaly pevně na její ruce. Jeho velká ruka byla horká a jemná na té její. Její srdce šeptalo, že tohle byl zájem za hranicí přátelství.
Někdo přišel na druhou straně k baru a ona mávla na Andyho, aby ho obsloužil. Nemohla opustit Lukase, dokud nevěděla, co se mu děje v hlavě, a proč náhle pil, nebo alespoň, dokud si nebyla jistá, že nespadne ze stoličky a nezraní se.
Annelie se předklonila, takže mu mohla vidět do tváře. Jeho pohled konečně opustil její ruku a znovu se setkal s jejím, zářily ve světlech zrcadlové skříně s lahvemi za ní.
„Řekla, jsem, jestli jsi v pořádku?“ prohlížela mu oči.
Zorničky měl rozšířené. Prohlížel si její hruď, oheň následoval tu cestičku a pak se vrátil zpět k její tváři. Zůstal tam pevně, jako by ji studoval, intenzivně a soustředěně. Červená se jí vplížila do tváří.
„Pekelný týden.“ Jeho odpověď byla tak tichá, že ho sotva slyšela.
„Byl jsi pryč tři.“
Zvedlo se mu obočí. „Tři?“
Annelie přikývla. Lukas pustil její ruku a přejel si po nepořádných dlouhých pramenech vlasů a odhrnul je dozadu. Dal ruku dolů, štípl se do nosu a zavřel oči.
„Pekelné tři týdny,“ usmál se Lukas, ale viděla skrz něj.
Něco se dělo. Andy se ji pokoušel přivolat, ale znovu ho odmávla. Andy se pohyboval za barem už dost dlouho na to, aby zvládl sám vyřešit problémy. Lukas si potřeboval promluvit. Viděla to ve chvíli, kdy si dnes sedl, ale hospoda byla tak rušná, že si s ním nebyla schopná promluvit jinak, než že si brala jeho objednávky. Nikdy o sobě opravdu moc nemluvil a jednou, když to potřeboval, si na něj neudělala čas. On si vždycky udělal čas, aby ji vyslechl. Co to byla za kamarádku?
„Divila jsem se, kdes byl.“ Její tón byl žertovný, ale její srdce myslelo vážně každé slovo.
Lukas se na ni podíval, jakoby mu to spravilo den, a pak klesl pohledem k pití. Přejel prstem po okraji sklenice s whisky a pak si povzdechl.
„Omlouvám se za to.“
Nikdy nebyla schopná umístit jeho přízvuk. Nebyla to britština. Jednou se ho na to zeptala a on jednoduše řekl, že žil na hodně místech. Řekla mu svůj celý životní příběh a on jí ani neřekl, odkud pocházel. I když jí to nevadilo. Dodalo mu to smysl tajemství, které se jí líbilo.
Zvedl svou sklenku a ona si ji od něj vzala.
„Myslím, že jsi měl už dost.“ Vylila obsah za barem a schovala tam sklenku. „Jak se dostaneš domů?“
Zamračil se, opřel si hlavu o dlaň a zavřel oči. „Tak jako obvykle.“
„Nemůžu tě nechat řídit.“
Úsměv tahal za jeho lahodné rty. „Neřídím. Létám.“
Zasmála se. „No, nemůžu tě nechat pít a létat.“
Byl opilý, pokud si myslel, že mohl letět domů.
Annelie přikryla jeho ruku tou její a on otevřel oči, znovu se setkaly jeho zelené hloubky s jejími. Teď byly střízlivější, ale ne dost, aby ji to uspokojilo.
„Svezu tě, pokud počkáš, než zavřeme.“ Doufejme, že do té doby trochu vystřízliví a může ji navést k němu. Nikde jinde kromě práce ho neviděla a neměla ponětí, kde bydlel.
Lukas jí zíral do očí snad hodiny a pak přikývl. Annelie odtáhla ruku a usmála se, ulevilo se jí, že na ni počká. Nechtěla, aby šel domů sám a možná by si s ním mohla promluvit za jízdy a zjistit, proč náhle pil.
Bar zavře za dvacet minut, ale alespoň ještě hodinu jí bude trvat, než skončí s úklidem. Ohlédla se na Lukase. Položil si ruku na pult a použil ji jako polštář, znovu se mu zavřely oči. Nebyl tak moc opilý, ale bylo nejlepší, když to vyspí. Andy půjde domů, až se hospoda zavře, a ona bude tiše, zatímco bude počítat peníze a uklidí místo.
Netrvalo dlouho a hospoda byla prázdná až na ni a Lukase. Annelie si svázala své dlouhé, rudé vlasy do culíku a otřela bar, vyhnula se rušení Lukase, jak spal. Zastavila se u něj a dívala se na jeho tvář. Vypadal tak mírumilovně a nádherně, když spal. Váhala a pak, se srdcem v krku, pročísla zamotané prameny jeho jemných vlasů na čele. Rty se mu rozevřely a něco zamumlal. Usmála se a znovu ho pohladila, jen lehce, aby se nevzbudil, ale dost na to, aby trochu pocítila závrať. Kdy mu propadla? Po tři léta to přicházelo pomalu, že si ani neuvědomila, že něco takového k Lukasovi cítí, dokud nebyl pryč a ona se bála, že se nevrátí.
Ale znovu tady byl, v baru na stejné stoličce, kterou vždycky okupoval, a byla šťastná, že ho vidí.
I když spal.
Zavrtěl se a pomalu mrkal, jako by se pokoušel vzbudit.
Annelie neodtáhla ruku. Dneska se cítila odvážná.
„Jak se cítíš?“ česala mu prsty vlasy.
Lukas se zamračil, zelené oči zůstaly vzdálené a pak zasténal. Vzala to jako negativní odpověď.
„Ještě ne líp?“
Přikývl, pohnul tak i s její rukou a ona ho pohladila po oblouku ucha. Úsměv se dotkl jeho rtů a pak znovu vybledl, když zavřel oči.

„Jsem skoro hotová. Brzo tě vezmu domů.“ Chtěla odejít, ale chytil ji za zápěstí, sedl si a podíval se na ni s tak upřímnýma očima, že ji srdce bilo tvrději.

16 komentářů:

 1. Knihomolka.3655. září 2015 21:18

  Díky za to že pokračujete v překladu serie :D

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji moc za skvělý překlad!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Moc díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 4. Dik za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuju za překlad jste skvělé :)

  OdpovědětVymazat
 6. Srdečná vďaka za preklad!!! :-);-)

  OdpovědětVymazat
 7. kde by som si mohla precitat prvy diel? neviem ho nijako najst :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, první díl můžeš najít tady http://denik-ztroskotancu.blogspot.cz/2015/04/felicity-heaton-her-dark-angel-her.html , ať se líbí :)

   Vymazat
 8. Díky moc za překlad a korekruru :-D

  OdpovědětVymazat
 9. Díky za skvělý překlad a korekturu

  OdpovědětVymazat