pondělí 8. června 2015

Polibek noci - 24. kapitola 2/2


Anthony Loken zíral v nevíře na prázdný stůl. Upír nemohl uniknout z řetězů. Bylo to nemožné. Každý věděl, že stříbro měnilo nemrtvé v slabé a bezmocné. Navzdory tomuto faktu nebyla ona bytost v dohledu.

Mráz přejel Lokenovi dolů po páteři. Upír byl mocnější, než si vůbec představoval! A pak, hladíc ampuli ve své kapse, se usmál. Nebylo se čeho bát. Všechno to znamenalo, že až si vstříkne upíří krev do svých vlastních žil, bude mnohem silnější, než kdy doufal. Ale nejprve musel udělat další dva testy.
Ohlédl se přes rameno a naznačil mladému muži a ženě, aby vstoupili do laboratoře.
Dívka s hrůzou zírala na tělo natažené na stole u stěny. Pokud by mohla, byl si jistý, že by s křikem utekla z místnosti, ale její mysl a vůle už jí nadále nepatřily.
Loken zvedl tělo a položil ho na podlahu v rohu a přikryl dekou. Bude se ho muset brzy zbavit, pomyslel si popudlivě. Začínalo smrdět.
Když byly oba subjekty na místě na jejich vlastních stolech, vzal z tácku dvě lahvičky. Vstříknul mužovi první z ampulek a druhou přiložil k ženiným rtům a poručil jí, aby pila. Zírala na něj, neschopna vzdorovat, oči široce otevřeny strachem a odporem.
Lokem stál mezi dvěma stoly a upřeně je pozoroval.
Za chvíli začali oba křičet a svíjet se bolestí.
Bylo to jen otázkou několika minut, než byli oba mrtví, jejich kůže šedá a svraštělá, oči dokořán otevřené a vyděšené, a to i mrtvé.
Zuřivost se prohnala Lokenem. S prudkým mávnutím ruky smetl tácek z pultu. Lahvičky se roztříštily o cementovou podlahu. Krev vystříkla přes místnost a obarvila stěny cákanci šarlatu.  
S němým křikem praštil pěstí do stěny jednou, dvakrát, třikrát. Bolest, která mu explodovala v kotnících prstů a šířila se paží nahoru, ho přivedla zpět k vědomí. Vytáhl kapesník ze zadní kapsy a omotal si ho kolem krvácejících kloubů. Možná to přehnal. Možná byla jeho první teorie nakonec správná. Možná smrt těchto dvou subjektů jenom dokázala, že krevní směsice, kterou použil v Brennině případě, byla efektivní jenom na čarodějnicích a pak tedy dokonale bezpečná, aby ji použil na sobě.
Podíval se na nepořádek na podlaze a opět zaklel. Právě zničil všechny vzorky krve, které měl.
Paže přitisknul podél boků, nadechl se hlubokým a uklidňujícím nádechem. Jednou už upíra chytil, může to udělat znovu. Vytáhne zbývající krev z prvního těla a zmrazí ji, poté se zbaví těch tří těl. Až to bude hotové, udělá zbývající testy na čarodějnici.
Ale právě ve chvíli, kdy zametal rozbité sklo, objevil jedinou neporušenou ampuli s upíří krví.
Usmál se a zasunul lahvičku do kapsy kabátu. Všechno nebylo ztraceno.
* * *
Brenna seděla na pohovce před krbem s Morganou stočenou vedle sebe. Bylo brzké ráno, ale Brenna nemohla spát. Dopřála si dlouhou teplou koupel, doufala, že ji uklidní, a pak šla do postele, ale spánek nepřicházel. Pokaždé, když zavřela oči, viděla Anthonyho Lokena, jak se nad ní naklání s šíleným leskem v očích, když zabodával jehlu do žíly v její paži, injekci naplněnou Roshanovou krví a krví mrtvého muže. Pouhá myšlenka na to poslala záchvěv odporu dolů po její páteři.
Kde byl Loken teď? Vrátil se domů a zjistil, že je pryč? Přijde si pro ni znovu?
Už dříve procházela Roshanovým domem a ujišťovala se, že jsou všechny dveře a okna zavřeny a zamknuty. Zatáhla závěsy, nevpustila dovnitř noc.
A teď tu seděla, oděna do svých šatů a županu, dívala se do plamenů, naslouchala tichému zvuku deště na střeše. Pokud by nebylo Lokena, byla by teď venku a užívala si bouřku, možná tancovala pod mraky. Vyskočila, když jí nad hlavou zaduněl hrom.
Morgana zvedla hlavu, její žluté oči zářily ve světle krbu.
Brenna si povzdychla, přála si, aby byl Roshan vedle ní. Nebála by se, pokud by byl tady, ačkoliv pochybovala, že by byl schopen se ubránit před Lokenem, natož pak je oba. Roshan řekl, že se není čeho obávat, že se do několika dní vyléčí.
Měli několik dní? Bude se znovu někde cítit v bezpečí?
Co když je Anthony Loken i teď hledal? Pokud byl tak mocný čaroděj, jakým se zdál, mohl by je bez problémů najít. Všechno, co potřeboval, bylo něco, co jim patřilo: oblečení, pramen vlasů, kapka krve. Jednoduché kouzlo by ho dovedlo přímo na místo. Její jedinou nadějí bylo, že zaklínadla, která Roshan rozmístil okolo domu a na pozemky byla dostatečně silná, aby zapudila jakékoliv kouzlo, které čaroděj vykouzlí.
Podívala se na svou paži, na drobný vpich, který zůstal po jehle. Jaký efekt, pokud nějaký, na ni měla Roshanova krev vstříknutá do jejích žil? Bude žít věčně? Bude se jakékoliv zranění, které si v budoucnosti přivodí, léčit stejnou nadpřirozenou rychlostí jako Roshanovo?
Přemožena nadměrnou zvědavostí, šla do kuchyně a vytáhla ze šuplíku ostrý nůž. Chvíli se dívala na čepel a poté si skousla spodní ret a lehce se řízla do dlaně levé ruky.  
Krev se vyvalila z rány a ona ji setřela ručníkem, pak v nevíře zírala, jak se okraje rány zacelují, dokud nezůstalo nic než tenká rudá linka, která potom také zmizela.
Milostivé nebe, co to znamená? Znovu se řízla do dlaně. Znovu, rána se během chvilky zahojila. Bylo to možné? Mohl Loken najít elixír, po němž pátral? Ucítila náhlou nevolnost a omotala si paži okolo žaludku. Milostivá nebesa, co když se mění v upíra?
Brenna se podívala na okno. Rozbřesk číhal za závěsy. Pokud by šla ven, vzplanula by?
Strach byl jako tvrdá, ledová kostka v jejím žaludku, která chutnala jako žluč vzadu v jejím hrdle. Morgana tiše zasyčela a seskočila z pohovky, záda měla nahrbená a ocas v pozoru.
Brenně strachem bušilo srdce v hrudi, když se postavila a přistoupila k zadním dveřím. Ruce se jí třásly, když se natáhla pro kliku.
Roshane, poslouchej mě. Pomoz mi.
Ale pouze ticho odpovědělo její prosbě.

Neschopna se udržet, otevřela zadní dveře a vystoupila ven na vybledlé slunce nového dne.

8 komentářů:

 1. Díky za pokračování kapitoly a korekci

  OdpovědětVymazat
 2. Vdaka za skvelé pokračovanie :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Srdečná vďaka za preklad i korektúru!!! :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Diky za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji mnohokrát za překlad a korekci další kapitoly ! ! !

  OdpovědětVymazat
 6. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 7. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat