sobota 18. dubna 2015

Společenství smečky - 4. kapitola 2/3

„Past?“
„Nevím, ale nemám z toho dobrý pocit.“ přiznal se Dawson.
Gray přikývl. „Takže jdeme pro pomoc, nebo pokračujeme?“

Pár minut potichu stáli a přemýšleli o dalším postupu, než Dawson prolomil ticho. „Něco tady nehraje. Jde o jeden z těch pachů. Znám ho.“
„Z města?“
„Ne, ale…“ Dawsona přerušilo hluboké hrozivé zavrčení.
Gray se otočil ve zlomku vteřiny, skočil před Dawsona, proměnil se a chránil jej. Hrozbu spatřil ihned. Vlk blížící se po římse přímo před ním.
Temný Vlk byl větší než Gray, ale nepochyboval, že by si s ním dokázal poradit. Další zavrčení za ním změnilo Grayův názor na situaci. Ucítil povědomé zachvění vzduchu, když se Dawson proměnil v Rysa a postavil se zády k němu, aby se postavil další hrozbě.
Gray sledoval, jak se k nim dvojice pomalu přikrádá. Svaly v jeho zadních nohách se napnuly. Vlk se přiblížil na deset stop. Nevěděl, jak blízko se stačil přiblížit druhý, ale podle Dawsonova zavrčení nebyl nijak daleko.
Gray se zhluboka nadechl. Vlk jej sledoval temným pohledem, Gray se připravil na skok, když se na něj Vlk vyřítil z římsy. Odrazil se.
Srazili se zhruba na půl cesty a tvrdě dopadli na zem. Pro Vlka to rozhodně nebyl první souboj. Gray měl velmi dobrou kondici a trénink díky práci u poldů a ochraně Alfy, ale Vlk bojoval dobře, velmi dobře.
Navzájem si uštědřili několik kousanců, ale žádný z nich pomalu nestál za zmínku. Gray mohl jenom doufat, že si Dawson vede lépe než on.
Gray sebou škubnul, aby setřásl zuby, které se pomalu svíraly okolo jeho krku, narazil celou svou vahou do oponenta. Vyvedl jej z rovnováhy a bez sebemenšího zaváhání se vrhl po jeho podbřišku. Naneštěstí se Vlk vzpamatoval včas, uskočil a znovu se vrhl na Graye. Gray se přikrčil, připravil se na náraz. Temný Vlk si směrem k němu odfrkl a znova zaútočil, když se kolem prohnalo malé rysí tělo a smetlo Vlka na zem.
Dawson přišel v pravý čas. Gray se překulil, připravený se chystal k dalšímu útoku. Hlasité, mocné zařvání Kočky se přeneslo přes bojiště.
Všichni ustrnuli a podívali se na Kočku nad nimi. Rys, podobný Dawsonovi, ale o nepatrný kousek větší, byl nebezpečně blízko.
Rys zařval znovu, než se proměnil.
„Dost!“ přikázal nahý muž. „Proměňte se.“
Gray se podíval na Dawsona, aby ten stále upíral pohled na muže. Jemně do něj strčil, aby se dohodli. Znal snad toho měniče?
Šťouchl do Dawsona větší silou, ten sebou zatřásl a přikývl. Oba odstoupili od cizinců, než se začali měnit.
Gray a Dawson se přeměnili, ale jejich protivníci zaháněli poslední zbytky svých zvířat.
Gray si opatrně prohlížel jejich soky v lidské podobě. Pohled mu oplatil obrovský chlap s horou svalů a tetováními na pažích, hrudi i břiše. Obrovské tetování Semper Fi prozradilo Grayovi, že se jedná pravděpodobně o mariňáka se speciálním nasazením. Druhý vypadal jako každý druhý voják - vysoký zhruba jako Gray, ježek ostříhaný 4kou nástavcem. Nahý muž stál pořád na římse nad nimi. Grayovi se zdál trochu vyhublý, ale nepochyboval, kdo z těch tří velí.
„Dawsone,“ pronesl muž a seskočil z římsy. Měkce dopadl na kamenitou zem.
„Casey,“ potichu zakňučel Dawson.
Casey pomalu vyrazil směrem k nim. Graye maličko vyděsilo, že se Dawson začal třást.
Nakročil a zkusil se našponovat, aby vypadal co největší. Zároveň tak trochu zakryl Dawsona.
Muž se stále blížil. Pár stop od nich zvedl otevřené ruce, ale stále pokročoval k nim. „Dawsone.“
Dawson najednou vyrazil a udeřil muže pěstí do obličeje takovou silou, že Caseyova hlava sebou škubla dozadu. Než kdokoli stačil cokoli udělat, Dawson dvakrát zopakoval předchozí postup. Gray se konečně pohnul. Znehybnil Dawsona a odtáhl jej zpátky, ale oba Vlci už s vrčením vyráželi kupředu. Muž zvedl ruku.
„Myslím, že je to v pořádku.“
Dawson se ani nesnažil vyprostit z Dawsonova sevření. Jenom tam stál, ztěžka oddechoval a jeho pohled probodával muže společně s kilometrem skály za ním.
„Vím, co si myslíš…“
„Drž hubu, Casi,“ štěkl Dawson. „Grayi, nech mě. Už jsem v pohodě.“
Gray si nebyl úplně jistý Dawsonovým prohlášením, ale radši ho pustil. Možná se i něco dozví.
Dawson se napjal. „Napadli jste zástupce šerifa a jeho pomocníka. Rád bych slyšel nějaké vysvětlení, než vaše prdele pošlu do chládku.“
Oba Vlci se naježili. „RJji, Mikeu - představuji vám svého bratra Dawsona.“ Následně vyrazil ke Grayovi s napřaženou pravicí. „Casey Williams.“
Gray potřásl rukou. „Gray Mason.“
„Ah, zástupce Vlků. Nečekal jsem, že se objevíte tak rychle.“
Gray ztuhnul, ale Casey se zakřenil.
„Následujte nás. Myslím, že vám musím něco vysvětlit.“
Casey je vedl velmi dobře ukrytou stezkou skrz kaňon, Gray byl přesvědčen, že by stezku nenašel ani jako Vlk. Dawson a Gray kráčeli bok po boku s dvojicí Vlků v zádech, což se ani jednomu z nich příliš nelíbilo a zůstávali ve střehu. Gray se potřeboval dozvědět víc. Očividně cizinci věděli, kdo je.
Casey se zatavil, když dorazili před vchod jedné z mnoha jeskyní a zavrčel. Malý robustní chlapík se vyřítil z jeskyně.
„Stůj!“ Hlas, který bral kontrolu nad vlastním tělem. „Nejsme nepřátelé.“
Gray se napnul k prasknutí, když vstoupil do tmy jeskyně za Caseyem. Ihned, jak se jeho oči přizpůsobily tmě, otevřel ústa v němém úžasu.

Po měsících hledání stál tváří v tvář princi Zacharymu, vůdci Koček.


12 komentářů:

 1. Díky za další pokračování

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji moc za překlad

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji za pokračování, překlad a korekci

  OdpovědětVymazat
 4. Vďaka za skvelé pokračovanie a teším sa na ďalšie :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Knihomolka.36518. dubna 2015 13:31

  Díky za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 6. Díky za překlad a pokračování.

  OdpovědětVymazat
 7. Moc díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 8. Děkuji za další kapitolku ;-)

  OdpovědětVymazat
 9. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat