pondělí 13. dubna 2015

Polibek noci - 22. kapitola


Protože to bylo rychlé a jednoduché, Roshan se vydal hledat kořist do Nocturne. Takhle časně večer bylo v klubu pouze pár lidí. To dělalo lov nebezpečným, ale když nebyla kořist sama, lov byl vždycky nebezpečný, ještě více pak v tuto část večera. Bylo lepší hledat kořist v pozdních hodinách a smrtelníci byli navíc náchylnější k podlehnutí nadřirozenému nátlaku. Ale dnes v noci neměl na výběr. Musí být v dobré kondici, až bude stát u oltáře po Brennině boku. Nechtěl mít v očích žádnou číhající stopu své pekelné žízně, žádný náznak, že přemýšlí o čemkoliv jiném než o své nevěstě.

Na mysli mu vytanula vzpomínka na den, kdy si bral Atiyanu. Jak mladí, nevinní, dychtiví a trochu vyděšení oba byli. Nikdy nepoznal ženu. Ona byla panna, nedotknutá a nezkušená. Společně se učili druhům milování, objevovali potěšení manželského lože, čekali s radostí v srdcích na narození jejich prvního potomka… Jeho sladká Atiyana byla v nebi tak mnoho let. Co by si o něm myslela, kdyby viděla, jaký je teď?
Pohyb vzadu v rohu zachytil jeho pozornost. Roshan se podíval na stranu a uviděl Anthonyho Lokena. Tancoval s hezkou dívkou, která na sobě měla obepínající kožené kalhoty a černý top obnažující břicho. Oči měla orámované černými očními linkami a na rtech černou rtěnku. Její po pas dlouhé, stříbrně blond vlasy vynikaly jako zářící maják v moři černých kadeří.
Loken zaklonil hlavu a zasmál se něčemu, co řekla.
Roshan se vydal směrem k baru a zeptal se první dívky, ke které došel, jestli by si s ním nezatančila. Odvedl ji na taneční parket a přitáhl si ji do náručí. Dával pozor na to, aby byl k Lokenovi zády, a zachytil dívčin pohled tím svým. Jakmile se stala v jeho objetí poddajnou, sklonil hlavu, aby se napil, když zaslechl hlas blondýnky, která tančila s Lokenem.
„Proč hledáš upíra?“ zeptala se úmyslně hlubokým hlasem.
„Fascinují mě stvoření noci,“ odpověděl Loken. „Jejich životní styl, dlouhověkost, schopnost uzdravit se z většiny vážných zranění. Doufám, že najdu upíra, který by mě přeměnil.“
„Takže hledáš Temný Dar?“
Přikývl. „Znáš někoho, kdo by mi ho mohl předat?“
„Možná.“
„Možná jsi to ty?“ zeptal se Loken.
„Ne, ale slyšela jsem povídačky, že sem občas chodí skutečný upír.“
Roshan strnul, dívka v jeho náručí byla v momentě zapomenuta.
„Chodí sem často?“ V Lokenově hlase bylo nezpochybnitelné vzrušení. „Myslíš, že tu dnes večer bude?“
„Nevím. Jak moc si ceníš toho, že bych zjistila, kdo to je?“
„Zlato, pokud to zvládneš, urči si cenu sama.“
Roshan tiše zaklel. Viděl ho někdo, jak se krmí? Nebo blondýnka jednoduše říkala Lokenovi to, co chtěl slyšet? Zatraceně!
Roshan uvolnil dívku ve svých pažích z jeho moci a odvedl ji zpět k baru, poté opustil klub a hněv v něm stoupal spolu s hladem. Zatracený Loken! Ten chlap se ukázal v nejhorší chvíli.
Zavrtěl hlavou. Vždycky byl opatrný, když lovil v Nocturne. Nicméně si bude muset najít nové místo k lovu.
S nadpřirozenou rychlostí zamířil na druhý konec města. Měl příliš málo času, než aby jím plýtval. Brenna na něj čekala.
Bylo téměř osm hodin, když se vrátil domů. Rychle se vydal dolů do svého brlohu, aby se převlékl, a poté zamířil do sprchy. Všiml si, když míjel dveře do ložnice, že jsou zavřené. Slyšel, jak si Brenna vevnitř tiše brouká a cítil, jak se jeho vzrušení stupňuje, když si ji představil vklouzávat do krajkového spodního prádla, o němž mu říkala.  
O dvacet minut později zaklepal jemně na její dveře. „Brenno? Jsi připravená?“
Dveře se otevřely a ona tam stála, vidina v bílém hedvábí a její vlasy jako oblak hedvábného ohně pod závojem.
Podívala se na něj, malý úsměv jí pohrával na rtech, když čekala na jeho reakci.
„Ach, má lásko,“ zašeptal, „jsi nádherná.“
„Děkuji ti.“
Brennin pohled se sunul po muži, který se brzy stane jejím manželem. V černém smokingu vypadal oslnivě, byl tak pohledný, až jí to vyrazilo dech. I kdyby nevěděla, že je upír, tušila by, že není smrtelný. Žádný smrtelný muž nevyzařoval takovou moc, takovou vnitřní sílu. Byla to mocná kombinace.
Opatrně, aby jí nerozcuchal účes nebo závoj, Roshan si ji přitáhl do náruče a lehce ji políbil na tvář.
„Pojď,“ řekl a usmál se na ni dolů. „Nechceme přijít pozdě.
Měsíční paprsky dopadaly dolů na malý kostelík v lese a propůjčovaly mu nadpozemskou auru. Světlo svítilo skrze vitrážová okna, tříštilo se na duhově zbarvené pruhy na podlaze. Roshan se zastavil ve vchodu, jeho nadpřirozené smysly prohledávaly okolní stíny a vnitřek budovy předtím, než otevřel dveře a následoval Brennu dovnitř.
Otec Giovanni Lanzoni stál na druhé straně oltáře. Kněz byl střední výšky. Vlnité černé vlasy měl na skráních protkané stříbrem. Oči měl hnědé.
Štíhlý, tmavovlasý muž stál vedle kněze. Roshan okamžitě věděl, že tmavovlasý muž je upír.
Žena oblečená v temně fialové róbě s dlouhými bílými rukavičkami seděla v první lavici. Nebyla jednou z nemrtvých, ale nadpřirozená síla z ní vyzařovala. Čarodějnice, pomyslel si, a přemýšlel, jestli to jeho nevěsta věděla. Žena se postavila, když se Brenna přiblížila.
„Drahoušku, jak jsi půvabná!“
Brenna se usmála. „Děkuji ti, Myro, tohle je Roshan DeLongpre. Roshane, tohle je Myra Kavanaughová. Vlastní knihkupectví, o kterém jsem ti říkala.“
Myra nabídla Roshanovi ruku. „Ráda vás poznávám.“
„A já vás,“ odpověděl Roshan. Pustil její ruku a obrátil se ke knězi. „Dobrý večer, Otče.“
Kněz se na něj usmál. „Už je to dlouho.“
„Příliš dlouho. Děkuji vám, že jste přišel tak narychlo.“
„Jako bych si mohl nechat ujít událost jako je tato,“ řekl Otec Lanzoni se slabým úšklebkem. „Roshane, tohle je Vincenzio Fonti. Bude tvůj svědek.“
Roshan potřásl Fontiho rukou. Moc proudila mezi nimi. Roshan věděl, aniž by tušil jak, že Fonti byl jedním z prastarých.
„Děkuji, že jste přišel,“ řekl Roshan.
„Jsem rád, že jsem mohl,“ odpověděl Fonti.
Otec Lanzoni se podíval z Roshana na Brennu. „Očekáváme ještě někoho jiného?“
„Ne.“ Roshan vzal Brennu za ruku a stiskl ji. „Připravena?“
Brenna přikývla. Najednou se to zdálo být nemožné, že je tady, v tomto kostele, že se chystá být oddána za upíra upířím knězem. Podívala se na Myru, která zírala na Roshana, poté na Vincenzia Fontiho, který zíral na Myru. Brenna stiskla volnou ruku v pěst a přemýšlela, jestli Myra něco tuší. Považovala za podivné to, že obřad se koná v tak pozdní hodinu a že ani ona ani Roshan tu nemají žádnou rodinu? Brenna věděla jen málo o svatbách v této době a na tomto místě. V její vlastní vesnici bylo uzavírání manželství považováno za slavnost, které se účastnil každý od nejstaršího patriarchy po nejmenší dítě.
Otec Lanzoni zaujal své místo před oltářem a Roshan s Brennou k němu otočili své tváře. Myra stála po Brennině levé straně, Fonti po Roshanově pravé.
„Mé děti,“ začal Otec Lanzoni, „sešli jsme se zde dnes v noci, abychom spojili Brennu Flanaganovou a Roshana DeLongpreho ve svatý svazek manželský, což je instituce posvěcená Bohem pro požehnání Jeho dětí. Není žádné tajemství nebo návod pro šťastné manželství,“ řekl a podíval se z Brenny na Roshana. „Musíte jenom dát svému milovanému přednost před sebou, zacházet se svou chotí nebo chotěm tak, jak byste chtěli, aby se zacházelo s vámi, pamatovat si, jak moc milujete toho druhého od dnešního dne a po každý následující den tak dlouho, dokud vám bude Bůh propůjčovat dech.“
„Vyslovím nyní slova, která vás spojí navždy dohromady, ale pravé manželství mezi vámi dvěma musí zaujmout místo tady, ve vašich srdcích.“
„Brenno, přísaháš, že budeš milovat a ctít zde přítomného Roshana tak dlouho, jak dlouho budeš žít?“
Brenna se podívala na Roshana a oči jí zářily láskou. „Ano.“
„Roshane, přísaháš, že budeš milovat a ctít zde přítomnou Brennu tak dlouho, jak dlouho budeš žít?“
Díval se jí hluboce do očí. „Ano.“

„Pak s mocí mě svěřenou vás prohlašuji za muže a ženu. Můžeš políbit nevěstu.“


12 komentářů:

 1. Díky moc za další překlad a korekci

  OdpovědětVymazat
 2. Tak konečne sú svoji :-))) Vďaka za skvelý preklad a korekciu :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Knihomolka.36513. dubna 2015 12:12

  Díky za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 4. Ďakujem za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 5. Děkuji mnohokrát za překlad a korekci ! ! !

  OdpovědětVymazat
 6. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji moc za skvělý překlad!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Srdečná vďaka za preklad a korektúru!!! :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat