pondělí 12. ledna 2015

Valentýn navěky - 7. kapitola


Trochou experimentování zjistili, že Jenina krev poskytuje Ianovi schopnost snést malé množství slunečního svitu, což bylo víc, než kdy dokázal. Byl jako dítě, které chce všechno vidět a dělat, neustále se snažil testovat meze své nové schopnosti. Jena ho musela brzdit, často ho rozptylovala sexem, byl to totiž jediný způsob, jak ho udržet mimo nebezpečí a v její posteli. Kam patřil.
Ian si dobře uvědomoval, co s ním prování, ale bylo mu to jedno, toužil se s ní milovat stejně jako ona s ním, takže to bylo nerozhodně.

Nejtěžší chvíle pro ni nastala, když jeli večer po tom, co se spolu spojili navštívit Kelly a Marca LaToura. Samozřejmě Kelly byla jednou z jejích nejlepších kamarádek, ale Marc ji vždy trochu děsil. Byl upířím Mistrem tohoto regionu a tuto pozici zastával už docela dlouhou dobu. Byl to tvrdý chlap a jedinkrát, kdy ho Jena viděla trochu roztát, bylo, když byla Kelly poblíž.
Kdykoli byla jeho novomanželka poblíž, bylo jasně vidět, jak moc ji miluje a že je o něco lidštější, ačkoli pořád byl trochu děsivý. Jena věděla, že je uvítají, ale po pravdě řečeno, od svatby Kelly a Marca neměla čas je navštívit. Ze začátku měla o Kelly trochu strach, ale teď bylo jasně vidět, že Marc ji miluje víc, než vlastní život.
Když Ian s Jenou překročili práh domu, jejich hostitelé si okamžitě všimli, že je něco jinak.
„Dobrý Bože.“ Prořízl Marcův klidný hlas napjaté ticho, když všichni čtyři stáli proti sobě.
„A jsou tu ještě čtyři.“ Vybuchl Ian smíchy, na Marcova slova, zatímco ženy se na sebe zmateně dívaly.
Ian ji objal rukou a přitáhl si ji k boku. „Jena je moje, ale to není všechno. Zbytek ti řekneme až v naprostém soukromí.“
„Je to tak vážné?“ Marc nadzdvihl aristokratické obočí. Předtím než se Marc změnil v upíra, byl anglickým šlechticem a občas se vracel ke starým zvykům.
Ian přikývl a všichni zamířili do zadní části domu. Bylo tam schodiště vedoucí dolů, Kelly Jeně rychle stiskla ruku a s Marcem zamířila dolů do místnosti, kterou Jena nikdy předtím neviděla.
Marc za nimi zavřel masivní dveře a chvíli tiskl přepínače, než znovu promluvil. „Dobrá. Jsme v bezpečí. Co se stalo tak důležitého, že jsme museli jít sem dolů?“ Marc se na ně vážně díval, ale v očích mu probleskovaly škádlivé plamínky.
„Jena je poloviční upírka a dnes ráno jsem poprvé za osm set let viděl slunce.“
V místnosti nastalo ohlušující ticho.
„Dobrý bože!“ Marc se zhroutil do křesla, Kelly se na ně nepřítomně dívala a Jena si uvědomila, že Kelly právě spolu s Marcem sdílí jeho myšlenky a vzpomínky.
Jena se začala cítit velmi nepříjemně, že je centrem takové pozornosti, ale Kelly se uvolnila, přešla k ní a pevně ji objala. Kelly byla dobrá kamarádka a nic se na ní nezměnilo, ani poté, co se proměnila. Kelly měla vždy štědré srdce, a to se pravděpodobně nikdy nezmění. Byla stejná jako dřív. „Jsem tak ráda, že jste našli lásku, zlato. Přeji Ianovi i tobě štěstí.“
„Díky, Kelly.“ Jena ji měla vážně ráda a byla šťastná, že je tam s ní. Měla na ni tolik otázek, teď když obě byly družkami upírů. Měla se hodně co učit, potřebovala se toho tolik dozvědět.
„A co tvá matka?“ Řekla Kelly s přátelským úsměvem. „Vsadím se, že je jako ty, co?“
„Žije ještě?“ Zazněl za Kelly Marcův hlas.
Ian přikývl a doplnil Marcovi všechny údaje.
Marcova rozhodnost na Jenu udělala dojem, okamžitě s Ianem začal připravovat plány, jak její matce zajistit bezpečí. Rozhodli se pro velmi zkušeného vymahače jménem Julian, který žil blízko její matky v New Yorku a měl ji hlídat. Marc zavolal ze zabezpečeného telefonu a uvedl celý plán do pohybu. Oba muži se za Juliana zaručili, Jena nepotřebovala žádnou záruku, Ianovo slovo jí stačilo.
Na chvíli se prostřednictvím jejich spojení, které stále sílilo, pokusila o Julianovi zjistit něco víc z Ianových vzpomínek, ale jediná věc, kterou dokázala zjistit, bylo, že Julian je kus chlapa.
Marc Jenu požádal, ať zavolá matce a upozorní ji na Julianův příjezd.
Jeně se moc nezamlouvalo říkat matce takové novinky po telefonu, ale neměla na vybranou a měla jistotu, že alespoň z její strany je telefonní linka bezpečná. Neměla žádný vážný důvod si myslet, že je její matka v nebezpečí, ale jestli někdo zjistí, že je poloviční upír, tak se to může stát velmi rychle. Ta myšlenka ji dost vyděsila, ale Ian jí stiskl dlaň a prostřednictvím jejich spojení do ní vléval pocit klidu a bezpečí, když vyťukávala číslo své matky.
Hovor proběhl tak, jak se dalo čekat. Jenina máma Lillian, v sobě měla nějaký radar na problémy, protože když se jí dovolala, řekla jí, že se za ní právě chtěla vypravit. Jeně chvíli trvalo, než ji přesvědčila, ať nikam nejezdí. Řekla jí o Ianovi a varovala ji před Julianovým příchodem, Lillian okamžitě vyrukovala s mateřskými radami a matka nakonec zavěsila s tím, že si zítra zavolají.
„Tak co?“ Vyzvídala Kelly hned, jak Jena zavěsila, ta vrtěla s úsměvem hlavou.

Pohlédla na svou přítelkyni a zasmála se. „Máma je přesvědčená, že jsem se zapletla s mafií.“

18 komentářů:

 1. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 2. Ďakujem za preklad

  OdpovědětVymazat
 3. Díky moc za další kapitolu. Skvělé

  OdpovědětVymazat
 4. Moc děkuji za překlad a korekci!

  OdpovědětVymazat
 5. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat
 6. Knihomolka.36512. ledna 2015 11:12

  Díky za překlad

  OdpovědětVymazat
 7. Vďaka za opäť krásnú kapitolu :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji za další kapitolku ;-)

  OdpovědětVymazat
 10. Díky moc za další skvělou kapitolu a nemůžu se dočkat pokračování.

  OdpovědětVymazat
 11. Srdečná vďaka za preklad!!! :-)

  OdpovědětVymazat