čtvrtek 6. listopadu 2014

Sladšia ako víno - 14. kapitola

Na zemi ležal mŕtvy Mario Gonzalez, vpíjajúc sa do pôdy všade vôkol neho, vracajúc sa Matke zemi, z ktorej pred mnohými rokmi vzišiel. Christy sa lepila na Sebastiana, držiac sa svojho milého zo všetkých síl.
Ostatní vykĺzli z tmy, aby ich skontrolovali. Matt sa stretol so svojimi priateľmi were. Prehodil pár slov s Hastingsom a dozvedel sa, že všetci, ktorí boli rozmiestnení po okolí pozemku, neboli schopní sa kvôli Mariovi ani pohnúť.

Hiro a Ian im oznámili to isté, zostali primrazení vo vnútri skladu, aj keď Ian sa bol schopný pohnúť aspoň trošku, na rozdiel od mladšieho spolubojovníka Hira. Ten ľudský čarodejník bol schopný znehybniť také množstvo nadprirodzených, že nad takou obrovskou mocou sa im pozastavoval rozum.
Matt podišiel ku Christy a Sebastianovi, zo vzájomného spojenia vedel, že búrka už prešla. Keď pred nim Matt zastal, odtrhli sa od seba. Všetci stáli okolo Mariovho bezduchého tela.
Takto si zrejme privítanie v smrteľnej ríši nepredstavoval.“ Cameron s uspokojením pozrel na mŕtveho čarodejníka. „Cítim, ako sa vracia rovnováha a to je dobrá vec, ale budeme musieť niečo urobiť aj s týmto.“ Gestom ukázal na telo.
Sebastian pristúpil bližšie. „Kým odišiel Marc, rozprávali sme sa o tom.“ Kývol Ianovi a Hirovi, ktorí taktiež podišli bližšie. „Chceme si byť istí, že sa už nevráti.“ Muži sa na seba významne pozreli a Matt okamžite pochopil, že upíri chcú tomu mužovi odťať hlavu, vytrhnúť srdce, spáliť telo a popol rozptýliť do štyroch svetových strán. Matt si osobne myslel, že je to zbytočná námaha, ale ani on nechcel toho bastarda vidieť vzkrieseného rovnako ako oni.
Aj Hastings sa priblížil. „Môžeme pomôcť.“
Ian a ja ho môžeme vyniesť hore a spáliť telo,“ povedal Sebastian. „Ak nás niektorí z tvojich okrídlených priateľov bude nasledovať, mohli by sme využiť ich pomoc, hlavne aby jeho popol rozhodili čo najďalej od seba.“
Platí.“ Hastings sa dal do pohybu, aby zorganizoval svojich ľudí.
Zrejme to budete chcieť urobiť na posvätnom mieste,“ prehovoril Cameron zamyslene.
Sebastian prikývol. „Tu v podhorí je kamenný kruh, kam môžeme zaletieť pomerne rýchlo.“
Vidím, že ste mysleli úplne na všetko.“ Cam sklonil hlavu, aj keď uprený pohľad zo Sebastiana nespustil. „Tvoj vodca má moju poklonu. Je to dôkladný muž. Očakávam, že jedného dňa mu budem pri boji stáť po boku.“
Odkážem mu to,“ povedal Sebastian. „Zatiaľ by sme sa mali dať do práce. Matt, odvedieš Christy domov? A prosím, nechaj ju pod dozorom were, môžu zostať u mňa doma. Myslím, že po takejto traumatickej udalosti by sme mali držať pohromade. Aspoň na chvíľu.“
Matt k nemu prišiel bližšie. „Poviem im.“ Sebastiana bratsky objal, potľapkajúc ho po chrbte. „Som rád, že si v poriadku.“
Sme na tom rovnako, priateľu. Ďakujem za podporu a hlavne za pomoc mojej dáme, kým ja som toho nebo schopný.“ Pri pohľade do upírových očí plných emócií bol Matt pomerne šokovaný. Keď toho chcel Sebastian povedať viac, Matt ho zastavil.
O tom sa môžeme porozprávať neskôr. Teraz sa postarám o tvoju ženu. Ty sa postaraj o nepriateľa a čo najskôr to dokonči. Pri pomyslení na to, že by sme tomu bastardovi mali čeliť znovu, mi nabiehajú zimomriavky.“
Amen.“ Sebastian Christy po rýchlom bozku opustil a šiel za Ianom, obaja upíri sa rýchlo premenili do svojej okrídlenej podoby. Mali tvar obrovských kalifornských kondorov, ale so silou, ktorá bola mocnejšia ako desať mužov. Každý chytil nohami s pazúrmi mŕtvolu za jednu ruku a so zamávaním veľkých krídel ju zdvihli do vzduchu. Boli pri tom trochu nemotorný, ale hlavne, že to poslúžilo účelu.
Matt nad upírymi schopnosťami priam žasol, ich nadanie zmeniť sa do akejkoľvek podoby, ktorú si len priali a selektívne si zmeniť ktorúkoľvek časť tela na čokoľvek, čo v tej ktorej chvíli práve potrebovali. Nebolo to niečo, čoho by boli schopní aj were, ale napriek tomu upíri za všetku tú energiu platili veľmi draho.
Matt si nevedel predstaviť, že by sa už nikdy nedotkol svojho obľúbeného jedla, či už nikdy na pokožke nepocítil slnečné lúče… alebo svoj kožuch. To bola upíria najväčšia slabina.
Matt sledoval letiacich upírov až kým sa mu nestratili z očí, nasledovaných viacerými letiacimi druhmi were. S Hastingsom vo vedení to bol očarujúci pohľad. Cameron potichu hovoril s Christy a potom sa obrátil na Matta.
Veci by sa teraz mali upokojiť, aspoň na určitý čas.“ Cam ho pobúchal po chrbte a na krátky moment ho objal. „Dnes večer si sa zachoval správne, chlapče. Pracovať s tebou bolo pre mňa cťou.“
Ďakujem. Nápodobne.“ Potriasli si rukami a bojovník fey odstúpil.
So všetkou mágiou, ktorá tu dnes lietala vo vzduchu je takmer isté, že nepriateľ vie, kde sa teraz nachádzam. Musím sa preniesť do kamenného kruhu, len pre istotu, či majú všetko pevne v rukách. Zaobchádzanie s čarodejníkom toľkej sily – dokonca aj keď je už po smrti – nie je ľahká úloha. Nasmerujem ich na správnu cestu a potom sa vrátim do Sebastianovho domu. Vezmite so sebou Hira a popros niektorých zo svojich súkmeňovcov, aby okolité pozemky strážili.“
Dobre. Budeme v poriadku, Cam. Choď a urob, čo musíš.“
V poriadku, chlapče. Buďte v bezpečí, priatelia.“ Cameron Christy poslal úsmev a malé kývnutie rešpektu.
Potom v záblesku svetla zmizol.
Ten chlap je tuším nejaký supermaník.“ Zadivil sa Matt nahlas nad Camovými schopnosťami. Keď svoju pozornosť stočil ku Christy, znovu pôsobila veľmi krehko. Tá úbohá maličká už toho za minulý týždeň zažila viac ako dosť a to už sa nezmieňuje o dnešnom divokom večere. Matt si ju jednoducho pritiahol do náručia a Christy mu to dovolila, objímajúc ho, si pokojne položila líce na jeho hruď.
Ďakujem, Matt.“ Hlas sa jej triasol. „Keď som Sebastiana nedokázala ucítiť, takmer som to vzdala. Keby si sa neozval ty…“
Ššš, zlatíčko. Som rád, že som ti mohol pomôcť. Ty a Sebastian ste pre mňa veľmi dôležití. Chcem, aby ste obaja žili ešte veľmi dlho a šťastne a aby ste môjmu potomstvu o mne rozprávali ešte dlho po tom, ako ja budem mŕtvy.“
Nehovor o smrti, Matt. Aj keď je ešte ďaleko. Dnes v noci už na niečo také nedokážem ani pomyslieť.“
Potiahla nosom a zavŕtala sa bližšie k nemu. „Vezmi ma domov. Potrebujem sa umyť a ty tiež.“
Jasné, madam.“ Pobozkal ju na vrch hlavy. „Tvoje prianie mi je rozkazom.“
Obišli skladisko dozadu, kde ukryli autá, cestou sa k nim pridala malá skupinka were. Mnohí už boli informovaní o podrobnostiach dnešného večera a už boli rozhodnutí, že počas ďalších dní budú strážiť okolie Sebastianovho pozemku. Jeho priestranné pozemky mali v sebe aj niečo iné, ako jedno z mála miest sa na ňom dalo bežať naplno a stále boli blízko mesta.
Hiro šiel k Sebastianovmu autu a čakal, kým sa k nemu pridajú Matt a Christy, zatiaľ čo do ďalšieho viacmiestneho vozidla sa nasáčkovali were. Hastings dal svojim ľuďom príkaz, aby ich strážili. Niektorí zostali pozadu, len pre prípad, ak by sa objavil niekto z Mariových spolupracovníkov. Matta potešilo, že má za sebou tím vyškolených were-vojakov. Hastings bol vo vedení každej operácie a vždy sa zdalo, že myslí aspoň tri kroky dopredu.
Na panstvo sa s nimi vrátil aj Steel. Videl toho len veľmi málo, za skladom tiež upadol do znehybnenia. Tak ako were, aj jeho zasiahla Mariova mágia. Ale stále zostávalo záhadou, prečo toho bola ušetrená Christy. Z nich všetkých len ona, veď práve ju tam prišiel Mario zabiť. Prečo jej ponechal pohyblivosť a všetkých ostatných paralyzoval?
Matt si odpoveď uvedomil takmer okamžite. Ako každý chorý predátor, aj on sa chcel so svojou korisťou pohrať ešte predtým, ako ju zabije. Ten chlap sa očividne z Christinho strachu tešil, ale len kým sa dala dohromady.
Pravdepodobne sa spoliehal na jej spomienky na minulosť. Mala byť ľahkou obeťou bez ohľadu na potýčku, ktorú medzi sebou mali na terase Atticovho domu. Možno ju chcel Mario dostať na neutrálnej pôde – ďaleko od ochrany upírskeho brlohu – tam to bol len pokus o mladú ženu, ktorá bola zmenená len pred pár týždňami.
Ale odhadol ju nesprávne a to ho doviedlo k porážke. Podceniť Christy bolo jeho osudovou chybou. A podceňovať jej priateľov tiež.
Keď si spomenul na pocit mužského hrdla vo svojej tlame, cítil zadosťučinenie. Keď bol v podobe mačkovitej šelmy, zabíjanie ho bavilo. A ešte viac, keď sa jednalo o takúto záležitosť.
Jazda späť domov bola nudná. Christy bola ticho, sledovala svetlá vonku, kým Hiro šoféroval. Matt sedel vedľa nej vzadu, len pre prípad, že by ho potrebovala, ale zdalo sa, že sa drží dobre. Ohľadne jej rozvážnosti mal Sebastian pravdu. Tým dvom na sebe navzájom tak záležalo, že nad tým vzťahom len žasol.
Žasol a závidel. Matt si niekedy myslel, že na to, aby našiel ženu, s ktorou by mohol zdieľať svoj život, nebude mať nikdy dosť šťastia. Mnohým mačkovitým šelmám sa to nikdy nepodarí. Vyhliadky boli dobré, jeden z jeho bratov svoju družku našiel, takže sa postará o ďalšie generácie. Zatiaľ čo Matt, ako najmladší nemusí očakávať, že by tá úloha pripadla jemu. Avšak potom, čo spolu videl Sebastiána a Christy, už pomyslenie na nájdenie partnerky, s ktorou by sa delil o život a lásku, už nevyznievala tak desivo a on by sa cítil požehnaný. Pre mačkovitú šelmu to bolo prekvapujúce odhalenie, keďže tento druh bol stále na love. Potom čo videl a zažil lásku svojich priateľov to teraz vyzerá tak, že jeho dni lovu by sa mohli skončiť.
Z myšlienok sa prebral asi za hodinu, keď dorazili na panstvo. Vystúpili a niektorí were – strážci vošli ako prví, aby sa presvedčili, či je dom bezpečný ešte predtým, ako Matta, Hira a Christy odprevadili dnu.
Ako prvé šla do kúpeľne, aby sa osprchovala. Keď sa znovu objavila, už vyzerala lepšie, aj keď stále unavene. Matt ju odviedol do obývačky a usadil ju do jedného z mäkkých gaučov. Po búrlivých udalostiach tejto noci sa stále zdala mierne dezorientovaná.
Nebolo to žiadne prekvapenie. Skutočne, pre ženu, ktorá v sebe len nedávno objavila odvahu bojovať. Berúc do úvahy jej zázemie, dnešný večer bol pre ňu priam brutálny.
Matt ju tam zanechal s Hirom a sám šiel do sprchy. Zastavil sa vo veľkej kuchyni, kde našiel niekoľko svojich súkmeňovcov, ktorí práve začali variť. Zaškľabil sa. Po nočnej akcii were žrádlo priam potrebovali. Matt na sporáku našiel variace sa cestoviny a paradajkovú omáčku. Niet nad znovunaštartovanie organizmu.
Kým sa naje niečoho ťažkého, rozhodol sa chvíľu počkať, ale škvŕkanie v bruchu si o tom myslelo svoje. Cítil aký má žalúdok stiahnutý. Po ubúdajúcom adrenalíne to bolo normálne, únava ešte len príde. Nebol na to zvyknutý, ale napokon na tejto noci nebolo nič normálne. Matta dnešný boj riadne rozrušil, ale už na to nechcel myslieť.

Christy si vážila, že jej Matt doprial trochu priestoru. Bude tvrdé zmieriť sa s vecami, ktoré tejto noci videla a robila. Premýšľala nad tým celú dlhú cestu domov, teraz sedela s Hirom v obývačke a bola prekliato pyšná na to, ako sa Mariovi postavila.
Bol to veľmi veľký rozdiel medzi tým, ako sa chovala ešte pred niekoľkými týždňami a teraz.
A to všetko len vďaka Sebastianovi. Zachránil jej život a vniesol jej do života Matta a Hira, ktorý jej dali silu a vedomosti. Za svoju premenu dlhuje všetkým týmto trom mužom, ale najviac Sebastianovi. Bez neho by nebola ničím.
Hiro vo veľkej miestnosti nehlučne sedel na stráži, jeho pokojné chovanie bolo utešujúce. Sledoval ju bez toho, aby rušil jej myšlienky, vyzeralo to tak, že sensei vedel, že si potrebuje utriediť myšlienky.
Ani som ti nepoďakovala.“ Prelomila mlčanie, stretla sa s Hirovým pohľadom, vstal z meditačnej pózy a vzal si jednu zo stoličiek oproti gauču, na ktorom sedela.
Tvoj tréning dnes výrazne prispel k záchrane môjho života. Som tvojou dlžníčkou.“
Ty sama si si zachránila život, Christina, ja som ti k tomu dal len prostriedky. Ty si bola tá, ktorá si vstúpila do seba a dovolila si svojej sile vyjsť na povrch. Všetci sme dnes boli na teba hrdý. Ale hlavne by si mala byť pyšná sama na seba.“
Úsmev, ktorým ju obdaril, priamo podporil jej hrdosť. Počas jej života v manželstve na seba nikdy nemohla byť hrdá. Uvedomila si, koľko toho v živote zmeškala. Hiro bol láskavá duša, dobrý priateľ s veľkým srdcom, ale taktiež tvrdý a náročný učiteľ. Nikoho nechválil bezdôvodne a jeho slová preto znamenali omnoho viac.
Ďakujem.“ Prehovorila opatrne, obávala sa že ju premôžu emócie. Po utrpení, ktorým si prešla, sa cítila krehkejšie, ako sa jej páčilo.
Matt vošiel do izby, ešte stále prežúvajúc. Natiahol sa na gauč vedľa Christy a nohy si vyložil na konferenčný stolík.
Urob si pohodlie.“ Hiro sa rozchechtal a Christy ho nasledovala.
Po dnešnej noci sa môže všetko a myslím, že mám právo vyložiť si nohy na stôl, vy nie?“
Ach, máš právo na viac ako to, priateľ môj.“ Zaznel Sebastianov hlas, keď dnu vstupoval z terasy a presklené dvere nechal otvorené.
Christy vystrelila z pohovky a šla k nemu. Na privítanie ho len objala, pretože ostatní vstúpili za hostiteľom. Bol tam Ian, Hastings, Cameron a niekoľkí were, s ktorými sa už predtým stretla.
Ako správny hostiteľ im Sebastian všetkým nalial drink. Camovi podal drahú, dvestoročnú škótsku, pre seba, svojho upírskeho druha a svojej dáme tmavé červené víno. Were si vybrali pivo a rukou im pokynul k rýchlemu občerstveniu na príručnom stolíku na opačnej strane miestnosti. Niektorí nasledovali svoj čuch do kuchyne za jedlom s priateľmi, ktorý navarili sýte jedlo pre všetkých meničov.
Všetko prebehlo dobre?“ Spýtal sa Hiro a pozdravil svojich kolegov.
Sebastian prikývol a Ian odpovedal za nich oboch. „Už nikdy sa späť nevráti.“
Chvála tebe, Pani moja,“ ozval sa Matt z gauča, stručne zhrnúc všetky pocity tejto noci.
Stále nemôžem uveriť aký silný ten čarodejník bol.“ Zatriasol Sebastian hlavou. „Cam, dnes večer si sa zachoval úžasne a nedokážem ti dostatočne poďakovať.“
Cameron len mávol rukou a zložil sa na stoličku.
Sebastian si Christy pritiahol k sebe a sadli si na gauč vedľa Matta. Pomudlakova hlava odpočívala opretá do vysokej opierky pohovky, viečka mu oťažievali.
Kľúčový bol ten vzor na Mariovej tvári. Najdôležitejších bolo tých deväť línií, ako to popísala Christy – znamenali deväť oblastí, s ktorými bola Mariova mágia spojená. Je mi ľúto, že to musím povedať, ale bol silnejší ako ktorýkoľvek mág, s akým som sa v smrteľnej ríši stretol. Niektorí mali spojenie s tromi či štyrmi sférami, ale náš chlapec Mario mal priame spojenie s niečím, čo sa bežne nazýva ako šiesta úroveň pekla. A ak sa nemýlim, tá šiesta línia je väzba k miestu, kde je vo vyhnanstve Elspeth. Každopádne využíval Elspianskú mágiu, ktorú som tu nevidel už mnoho generácií.“ Cam si povzdychol, to neboli pekné vyhliadky do budúcnosti. „Pretože bol Mario smrteľník, predpokladám, že základná línia – tá najmocnejšia – bola väzba k tejto ríši, kde sa narodil. Iba tá dáma vie, kam tie línie viedli. Bojím sa o tom čo i len uvažovať.“ Cam sa v kresle otriasol. „Akonáhle sa mi podarilo oddeliť tie dve najsilnejšie línie, ostatné sa zrútili. Bol to zložitý kus mágie a nie práve najčistejšej, ale splnilo to účel. Pre tentokrát.“ Ústa sa mu stiahli do tenkej linky.
Nič také som nikdy nevidel.“ Matt po ňom strelil pohľadom plným bázne a podozrenia.
Ten druh mágie nie je z tejto sféry. A čo sa toho týka, ani ja nie som z tejto ríše, chlapče.“ Žmurkol na neho Cam. „To je prípad zahrávania sa s ohňom. Otherrealmská mágia môže byť podporovaná podobným spôsobom. Je mojou súčasťou, vo vašom svete sa len hrám. Keď sa dozviem, že sa do vášho sveta infiltruje zlo, jednou z mojich povinností je ho vystopovať a eliminovať, ale musím ti povedať, že bez tvojho spojenia k našej Christine, by nám bola celá moja mágia k ničomu. Ešte som takémuto protivníkovi nečelil a bál som sa, že kým sa k nemu dostaneme, bude už neskoro. Dnes v noci sme dokázali – ak už nič iné – že všetci vieme spojiť sily. A samému by sa mi nepodarilo Maria poraziť.“ Po tých slovách sa izba naplnila tichom. „Všetko v jeho blízkosti znehybnelo, okrem jeho koristi. Dokonca aj počas jeho boja s ňou ma dokázal udržať prilepeného k miestu, i keď som sa mohol hýbať aspoň trošku, a to kvôli mojim väzbám na oblasti mimo Mariov dosah. Každopádne, keby som na to mal byť sám, všetko čo by musel urobiť by bolo, prísť za mnou zozadu a bodnúť ma do chrbta, dokonca by ani nemusel použiť mágiu. V tomto bode by mu úplne stačil obyčajný nôž. V celom mojom dlhom živote som sa necítil taký bezmocný.“
Cameron sledoval, aký dopad jeho slová majú. Mienil ich ako rozvážne varovanie a podľa výrazov na ich tvárach sa tak aj stalo. Vedel, že sa musí postarať o to, aby ich dočasné spojenectvo pokračovalo aj naďalej, bolo to dôležité.
Sebastian prelomil nepríjemné ticho. „Tvoje slová sú znepokojujúce, starý priateľu, ale dobre mienené. Myslím, že sme naštartovali niečo, čím sa táto skupinka spojila. Budem nad tvojím upozornením premýšľať. Pravdepodobne sa dá očakávať, že ak bol Mario len špičkou ľadovca všetkého zlého, budeme spolupracovať častejšie.“
Ako zvyčajne, mieriš priamo do jadra veci, chlapče.“ Cameron pozdvihol krištáľový pohár a upil si. „Toto spojenie medzi tvojim druhom a were musí pokračovať. A čo viem, niekoľkí súkmeňovci fey žijúci v tejto ríši sú už v spojení s were, takže by sme to mali rozšíriť o ďalších nemŕtvych, ktorí by s nami boli ochotní počas tejto hrozby spolupracovať.“
Sebastian s vážnou tvárou prikývol. „Ja som bol vždy priateľom ako were, tak aj fey. O utváraní týchto vzťahov si budem musieť pohovoriť s Marcom, ale nemyslím si, že by mal nejaké námietky. Chápe hrozbu, ktorej všetci čelíme, aj keď si nemyslím, že si až do nedávnych udalostí niekto to obrovské nebezpečenstvo skutočne uvedomoval.“

Asi hodinu – dve pred úsvitom sa zhromaždenie rozišlo. Väčšina z nich sa zabývala v hosťovských izbách a potrebný zvyšok sa rozmiestnil po pozemku, aby sa striedali v strážení. Sebastian si ich opatrnosť cenil, ich ochotu pomáhať. Z tejto dobrodružnej noci bol vyčerpaný a zúfalo potreboval byť osamote so svojou novou partnerkou. Viedol ju do veľkej kúpeľne v ich podzemných komnatách, kde sa potom na deň uložia k spánku. Ale najskôr potreboval rozmaznávať svoju družku. Potreboval to, musel upokojiť aj sám seba, že všetko bude v poriadku – aspoň na určitý čas.
V priestrannej kúpeľni naplnil vaňu. Zatiaľ čo sa Christina vyzliekala, do teplej vane nasypal levanduľovú kúpeľovú soľ, špeciálne napustenú prírodnými olejmi. Žiadna vôňa sa mu nepáčila ako táto, miloval pocit tejto osviežujúcej zmesi na čistej pokožke. Patrilo to ešte do jeho starého života v Anglicku, na to nikdy nebol schopný zabudnúť.
Jeho matka levandule pestovala a používala prchavý olej z tejto rastlinky na všetko možné. Bola amatérskou zberateľkou a svojho syna o rastlinách a ich využití naučila veľa. Teraz, o stovky rokov neskôr, Sebastian stále využíval rovnaké recepty, naučené na kolenách milovanej matky. Vlastnil rôzne krémy a vodičky, ktoré využíval sám pre seba – a teraz aj pre Christinu.
Za jeho bývalého života levanduľa nebola čisto ženská vôňa a on ju stále miloval.
Iste, zamyslel sa, ale na vôňu ruží či gardénií by sa nahovoriť nedal, aj keď si už objednal pár vecí na recepty pre Christinu. Chcel ju rozmaznávať v každom smere a po celý ich život ju chrániť tak dlho, ako to len bude možné.
Poď, láska moja, kúpeľ je hotový.“
Vedel, že to nemusel ani vysloviť. Christina bola stále v jeho mysli, tak ako on v jej. Najskôr to bolo čudné, až pokiaľ si nenašli svoj vlastný systém. Minulý týždeň zapracovali na oddeľovaní vzájomných myšlienok, niektoré veci boli totiž dosť mätúce, ale teraz mohli medzi sebou otvoriť kanál tak široký, že sa mohli podeliť o všetko, čo cítili a na čo mysleli. Najlepší čas na takéto hlboké zdieľanie bolo počas vášne a síce to už robili mnohokrát, vždy to bolo jedinečné. Stále nové, ich vzťah je najhlbšia súčasť ich duší. Boli skutočne Jedným, nikdy ich nič nerozdelí, pomyslenie na jej bezpečie a jej prípadnú stratu ho úplne desilo.
Predchádzajúce hodiny ho takmer zničili. Úmyselne Christinu vystavil nebezpečenstvu a to zaťažovalo každé vlákno jeho podstaty, ale vedel, že to museli podstúpiť. Keď sa Mario zachoval úplne inak ako to naplánovali a Sebastiana svojim útokom omráčil, nikdy nebol taký vydesený.
Kým dostal silnú ranu do hlavy, jeho posledná myšlienka bola, že Christina bude tomu netvorovi musieť čeliť sama. Ak by zostal pri vedomí, tak by sa v tej chvíli rozplakal. A aké to bolo, keď sa prebral a zistil, že sa nemôže ani pohnúť a keď cez rozdrvený kontajner nebol schopný vidieť čo sa deje, zabárali sa do neho ostré nože strachu.
Až pokiaľ v mysli nezačul jej hlas. Spojenie, ktoré mohla zničiť len smrť, ho v jednej chvíli upokojilo i vystrašilo. Poznanie, že jeho láska bola v smrteľnom nebezpečenstve, čeliaca čarodejníkovi tak, ako s tým vôbec nepočítali, už to všetko ho samo o sebe vydesilo. Upíra jeho veku a sily na tomto svete mohlo vystrašiť len máločo, ale jeho družka riskujúca život, to už bolo niečo iné.
Si ku mne taký milý, Sebastian.“ Christina mu jemne prešla prstom po brade, otočila sa a vykĺzla z hodvábneho spodného prádla. Predtým ako ju stihol zachytiť, vliezla do vane. Mala jeho plnú pozornosť. V nádherných očiach mala koketnú iskru a spojením, ktoré zdieľali, vedel, čo práve teraz potrebuje. Takmer to fyzicky bolelo. Potreboval k nej byť bližšie, tak ako potreboval vzduch.
Sebastian zo seba stiahol oblečenie a vstúpil do obrovskej oválnej vane, posadiac sa za ňu.
Bola usadená medzi jeho stehnami, z chutným zadkom pritlačeným k jeho slabinám. Nadýchol sa levanduľovej vône, Christina sa mu uvelebila na hrudi s hlavou pod jeho bradou, rukami ju objímal okolo pása, tesne ju k sebe pritláčajúc.
Christina, milujem ťa viac ako svoj život. Nemohol by som bez teba žiť.“
Tak je to aj so mnou, Sebastian.“ V takejto pozícii nemohol vidieť jej výraz, ale cítil ako sa jej malé telo rozochvelo a úzkosť v jej mysli. „Keď si ma vytlačil z toho kontajnera a ten vzápätí odletel… a potom som ťa vo svojej mysli nedokázala vycítiť…“
Začkala a Sebastian sa ju snažil upokojiť, hladil ju po pokožke a šepkal jej ukľudňujúce slovíčka. „Už je koniec, láska moja, aj keď potom, čo som sa prebral a uvedomil si, že tomu bastardovi musíš čeliť sama, cítil som sa strašne. Nikdy som nechcel, aby sa to stalo. Je mi ľúto, že som zlyhal.“ Zaplavila ho hanba. V tej najdôležitejšej chvíli pri ochrane svojej družky zlyhal. Bolo to niečo, prečo sa cítil menej mužne a nekompletne.
Christina sa mu v klzkej vode v náručí otočila a dotkla sa mu tváre. „Nie, Sebastian. Prestaň s tým. Chránil si ma od okamihu, čo si za mnou prišiel do nemocnice. Na takúto možnosť sme neboli pripravení, a ja viem, že by si radšej zomrel ako ma vystavil takému nebezpečenstvu ako dnes v noci. Nikto z nás – ani Cam – nemohol vedieť, aká hrozba Mario bude. Bolo to niečo nové a nečakané. Mal by si byť pyšný, že si predvídal dopredu a naučil si ma postarať sa o seba. Za tú opatrnosť by som ti nikdy nemohla byť vďačnejšia.“ Predklonila sa. „A bol si tam so mnou a na tom záleží najviac. Znovu si mi zachránil život, Sebastian a ja som ti za to ešte dostatočne nepoďakovala.“
Oprela sa o neho a šmykľavými prsiami sa mu začala trieť o hruď, pery zomkla okolo tých jeho a prehĺbila bozk. Mať svoju ženu v náručí, živú a zdravú bolo priam nebeské.
Miláčik, vážim si tvoju lásku.“ Pohladil ju po líci, dolu pod vodou si navzájom preplietli nohy.
Pre mňa je to cťou, Sebastian.“ Nadvihla sa a hlboko sa mu zahľadela do očí. „Poznám tvoje srdce. Poznám tvoju dušu. Viem kto si. Si muž, s ktorým strávim zbytok života, ale ten bude trvať ešte veľmi dlho. Navždy s tebou – či hodiny či stáročia – všetko mi bude drahé. Tak ako si mi vzácny ty sám.“
Ak by bol Sebastian uplakaný typ muža, pravdepodobne by teraz plakal od radosti, srdce sa mu odrážalo v očiach a na potvrdenie zvonilo pri každom jej slove. Bol rodený Britský šľachtic, takže jej uznanie ukáže bez slov či zjavných dôkazov.
Pobozkal ju so všetkou vášňou, ktorú v sebe mal, otočil ju a obkročmo si ju posadil na stehná. Keď do nej vnikol a obalilo ho jej teplo, užíval si tú chvíľu, jeho telo si bezpochyby žiadalo svoje, ale chcel aj jej dušu… jej lásku.
Teraz, keď mu patrila, už ju nikdy nenechá ísť, aj keď sa jej cítil nehodný. Snažil sa byť lepším, chcel si ju zaslúžiť naveky. Nemôže ju nechať ísť. Nie je to v ňom. Nie je taký silný.
Pohladil jej vítajúce telo, voňavá voda sa okolo ich tiel rozvlnila. Cítil sa obalený jej chutným telom a utešujúcim objatím vody – naplnenej vonným tajomstvom jeho minulosti a žena v jeho náručí bude jeho budúcnosťou. V tejto chvíli to bola zmes starého a nového, oboje bolo priam symbolické a veľmi reálne, očista viac ako len očividným spôsobom. Zatiaľ čo slaná voda obmývala ich telá, prudké zmeny v živote čistia jeho dušu, starú, temnú a smutnú, plnú všetkého čo sa na neho za celé stáročia nalepilo.
Len teraz si uvedomil, čo celý ten čas hľadal. Ju. Hľadal Christinu – tú Jedinú, ktorá z neho vytvorí úplnú bytosť.
Hýbal sa v nej, vedel že je už len krôčik od toho, aby sa vrhli cez okraj extázy. Bude to len prvý z vrcholov, ktoré jej tejto noci ešte do úsvitu prinesie.
Kým sa Christina nad ním zvíjala, Sebastian tiež stúpal k vrcholu. Voda špliechala z vane von, ale nestaral sa o to. Nad poriadkom bude rozmýšľať neskôr. Teraz sa mohol sústrediť len na pocity tejto milujúcej ženy.
Keď mal vrchol na dosah, oblizol jej jazykom pulzujúcu tepnu a kým v ňom vzrušenie narastalo, zubami jej prešiel po pokožke. V tej chvíli zacítil na svojej koži aj jej drobné tesáčiky. Pocit toho delikátneho zaškrabkania na jeho krku ich oboch vyhnalo do ešte väčších výšin. S miernym zatlačením sa zahryzol, využijúc jemný tlak aby umožnil tej teplej životnej esencii tiecť na jeho jazyk. Tá chuť bola vznešená. Ako víno pre bohov, ako stvorené len pre neho.
Christina za zaborila do jeho krku a vzrušenie z orgazmu sa len znásobilo, vystreľovalo ich stále vyššie a vyššie. Zdieľali každú jednu myšlienku, každý vnem, vzrušenie, kým sa spolu delili o svoje telá a krv. Boli jedným celkom.
Jej jadro ho zovrelo a vynášalo všetky pocity vyššie. Keď vykríkla a začala okolo neho pulzovať, Sebastian konečne mohol povoliť uzdu svojej sebakontrole a sám sa urobiť, tvrdo, rýchlo a úplne. S každým jedným hltom krvi stúpal do neba. Toto bolo všetko, čo pravých druhov udržalo pri živote a sile.
Krv a sex a ten najhlbší druh lásky na svete.
Christina ho vyžmýkala do sucha a oslabila jeho schopnosti, ale po celý čas ho napĺňala svojou láskou. Zrazu medzi nimi prešľahla ohnivá guľa energie, naplnila ich duše a obnovila ich životnú silu. Takýmto spôsobom budú spolu navždy. Na večnosť.

13 komentářů: