neděle 12. října 2014

Sladšia ako víno - 8. kapitola

Ďalšie dni ubiehali veľmi rýchlo. Každú noc sa muži zhromažďovali a diskutovali o plánoch, zatiaľ čo Christy trávila čas s Hirom, učiac sa základom sebaobrany s jej novou čulosťou a silou. Niekedy sa k nim pridal aj Sebastian, inokedy Matt, ale každú noc po výcviku a skončení plánovania trávila čas so Sebastianom.

Buď len sedeli a rozprávali sa alebo sa prechádzali po pozemkoch a on ju učil všetko, čo o upíroch potrebovala vedieť.
Jednej takej noci niekoľko dní po prvom strategickom sedení sa šli prejsť po lese obklopujúcom Sebastianov dom. Bol to skutočne veľký pozemok až po ďaleké vysoké kopce. Dom bol ako kaštieľ, ale nie veľmi vyzývavý. Ako protiklad k domu ho obliehali pokojné, pekné, zmiešané lesy. Vnútri bol dom samozrejme domovom. Pohodlný a živý. Akonáhle si zvykla na ten rozsiahly priestor a rozmiestnenie izieb, cítila sa tam dobre.
Christy vedela, že dnes v noci na okolí lovil Matt. Zostával na blízku častejšie, odkedy sa rozšírili správy o tom, že by mohla byť v ohrození. Matt bral Venifucovu hrozbu veľmi vážne a do prípadu sa zapojilo viac were – prinajmenšom tí, ktorý spolupracovali s nemŕtvymi. To bol výraz, ktorým ich Sebastian nazýval. Neznelo to veľmi pekne, ale zdalo sa, že ho Sebastian uprednostňoval viac ako slovo upír.
Ona sa veľmi nestarala akými slovami ich nazývajú. I keď pri slove upír si spomenula na Bella Lugosiho a horor v kine, ale pre ňu to slovo znelo akosi najmodernejšie.
Zachytilo sa jej v pamäti niečo, čo minulej noci spomenuli muži. Obrátila sa k Sebastianovi a v mesačnom svetle sa na neho zahľadela. Naozaj bol najkrajším mužom, akého kedy videla.
Som rád, že si to myslíš.“ Zaiste jej prečítal myšlienky skôr, ako stihla prehovoriť.
Viem, že spolu zdieľame mozog a všetko ostatné, ale aspoň občas by si mi mohol dovoliť povedať niečo aj slovami.“ V predstieranom rozhorčení zatriasla hlavou, načo jej ovinul rukami ramená a tesne si ju k sebe pritiahol.
Pardon, láska. Budem sa snažiť polepšiť sa.“
Neospravedlňuj sa. Vieš, toto čítanie myšlienok má aj opačnú cestu.“
Sebastian zastal a rukami si ju pritiahol pre rýchly bozk. „Ty môžeš čítať moje myšlienky kedykoľvek.“
Fakt?“ Povzdychla si. „Tak čo keby som ťa chcela požiadať, aby si zmenil podobu.“
Sebastian ju pustil a zahľadel sa jej do tváre. „To je niečo, čo sa väčšina nášho druhu snaží potlačiť už stáročia. Ja som bol veľmi schopný už od začiatku, ale skutočne som sa tú techniku naučil ovládať až v minulom storočí. Atticus a ostatní sú starší ako ja a predsa im to potrvá ešte veľmi dlho.“
Naozaj?“ Pri tej myšlienke v nej narastalo vzrušenie. Párkrát zahliadla Mattovu premenu, uvažovala či práve teraz skáče po štyroch, či kráča na dvoch. „Akú formu na seba môžeš zobrať?“
Sebastian sa oprel o strom, s pobavením ju pozoroval. „Uprednostňujem formu vlka, ale môžem sa zmeniť takmer na hocičo. Dokonca aj na hmlu.“
Hmlu? Fakt?“ Prekvapilo ju to. „Nevedela som, že by to bolo možné. Takže, trvalo by dlho naučiť sa to, hmm?“
V skutočnosti to nie je učenie, ktoré by bolo náročné na čas, skôr na budovanie energie. Zmeniť podobu si vyžaduje veľké množstvo, používa sa na to určitý druh mágie. Were sa s tým narodili, ale náš druh musí tú schopnosť získať a učí sa to celé stáročia. Každú novú podobu sa musíš určitú dobu učiť.“
Myslíš, že toho budem niekedy schopná aj ja?“ Nepáčilo sa jej, že jej nádeje stúpajú, ale bolo to niečo, na čo od svojej premeny myslela až priveľmi často.
Sebastian sa narovnal a položil jej ruky na ramená, jeho výraz bol zrazu veľmi vážny. „Myslím, že by si to dokázala už teraz, láska. Je to jeden z dôvodov, prečo som chcel, aby si sa v prvých dňoch kŕmila z Matta. Ja som bol schopný zmeniť sa skôr ako väčšina čerstvo premenených, pretože aj moje prvé jedlo pochádzalo z vlčej mágie. Vedel som, že kŕmenie z Matta ti dá tú istú výhodu.“
To preto uprednostňuješ vlčiu formu? Pretože tvoje prvé jedlo bolo od vlkodlaka?“
Vieš, nikdy som na to týmto spôsobom nepomyslel, ale možno máš pravdu. Mám v sebe rýchlosť, čulosť a vychytralosť vlka, to už ani nehovorím o jeho sile a smrtiacej vnímavosti. Teraz, keď si sa o tom zmienila, zrejme moja prvá krv toto všetko ovplyvnila.“
Ako sa to robí? Ako sa premeníš?“
Chceš to skúsiť?“
Srdce jej podskočilo vzrušením. „Ach, áno. Ale čo sa stane, ak sa mi to podarí?“
Je veľmi dôležité mať jasnú predstavu toho, čo presne chceš. Musíš sa v mysli zamerať na obraz svojej novej podoby, potom uvoľníš svoju mágiu na zmenu formy. Videla si ako sa mení Matt, skús využiť jeho mágiu, prečo sa neskúsiť zmeniť najskôr na mačkovitú šelmu?“
Dobre.“ Zatvorila oči a predstavila si formu, do ktorej sa chcela zmeniť.
Sebastian jej celý proces popisoval, ako v mysli udržať odraz mačky, ako sa v nej hromadí energia, ako ju treba vypustiť a ako spôsobí zmenu.
Cítil jej pevnú vôľu, aj keď bola ešte mláďa, bola silná. Zatrblietala sa a jej forma sa zmenila, za okamih sa už díval na malú, chlpatú, bielu mačku, nie väčšiu než bežná domáca mačka.
Sebastian sa rozchechtal.
Čo sa stalo?“
Ach, láska,“ nedokázal skrotiť smiech, „očakával som pumu a ty mi tu predvedieš mačiatko.“
Neobratne sa potkýnala o vlastné packy. Sebastian sa stále rehotal, ale zdvihol ju a pohladil po hebučkom kožúšku.
Samozrejme,“ rozmýšľal nahlas, kým ona sa mu hlávkou obšmietala o rukáv, „ je to celkom pochopiteľné. Veď mačka dostala tvoju malú mačičku.“ Ako kráčal k domu, celú cestu sa rehotal. Pozdravil pumu, ktorá čakala pred domom ako ozdobná socha na kamennej terase.
Kto je tvoja maličká priateľka?“ Spýtal sa ho Matt v mysli.
Zoznám sa s tvojim dielom.“ Rozladene spustil chlpaté biele mačiatko na kamenistú terasu. Chvíľu balansovala na jednej strane, nezvyknutá na štyri nohy, keď sa puma zohla a začala ju oňuchávať.
Ja ti dám, Lady Christina, ty skazená cica.“
Ty musíš žartovať.“ Mattova reakcia bola šokovaná i pobavená. „Veď nie je oveľa väčšia ako na jeden hlt, je to fakt ona?“
Odstúp, ty veľký chlapík.“ Zanadávala Christy, kým sa pokúšala udržať na štyroch packách.
Matt si sadol a len sa na ňu díval. „Ty si upír, cukríček. Môžeš na seba vziať akúkoľvek formu, tak prečo si si vybrala práve túto?“ Puma kývala hlavou zo strany na stranu, vydala zo seba akýsi kašľavý zvuk, ktorý znel ako drsný smiech.
On mi povedal, aby som sa pokúsila o mačku. A som mačka, či nie?“ Mykla chlpatou hlavou smerom k Sebastianovi. Nemohol si pomôcť, ale bavil sa na jej mačacom rozhorčení.
No, veď si napokon celkom rozkošná.“ Matt sklonil hlavu a jednou masívnou labou sa jej dotkol. „Ale nie veľmi užitočná. A ako maskovanie pre pohyb v noci, tiež nič moc.“
Máš bod. Môžeš zmeniť farbu, láska?“ Sebastian si pomyslel, že by bolo dobré precvičiť si niečo z jej nových skúseností.
Ako?“ Zaznela žalostne otázka.
Keď si sa zmenila, musela si mať v mysli obraz takejto bielej mačky, je to tak? Teraz si namiesto toho predstav čiernu mačku. Rovnaká mačka, len v mysli zmeň jej farbu. Na to by mal stačiť aj náznak mágie. Nie až toľko, koľko si jej spotrebovala na úplnú premenu, len troškou energie na zmenu farby. Dokážeš to?“ Zohol sa a pohladil ju po mäkkom kožúšku, upokojoval ju, kým sledoval zložité pochody jej mysle.
Rukou ju pohladil po boku, mäkký kožuch sa mu priamo pod dlaňou premenil z bieleho na čierny. Jej trblietavé zelené oči na neho triumfálne zazreli. „Je to správne? Cítila som ako sa to deje.“
Sebastian ju zobral do dlaní. „Správne, láska moja. Ty moja malá talentovaná partnerka. Si prirodzený talent.“ Držal ju v náručí a hladil ju po hodvábnom kožuchu.
Je to tak super.“ Ozval sa Matt ohromene. „Nemôžem tomu uveriť.“
Nemôžeš?“ Čierna mačka natiahla jednu packu k pume a chvostom lenivo kmitala hore-dolu.
Nie, cukríček. Je to odlišný druh mágie, ako mám ja. Ale ako vidíš, máš ju.“
Čierna mačka si zívla, chváliac sa malými, ostrými zúbkami. Sebastian ju hladkal, tešiac sa z tichého pradenia pod jeho prstami.
Ja viem, že si unavená. Keďže si nová, premenu môžeme zatiaľ vypustiť. Čo povieš ak to odsunieme a pôjdeme si trošku odpočinúť?“
Za pár hodín sa rozvidnie, priatelia,“ ozval sa Matt a klusal po schodoch vedúcich ku dverám z terasy. „Niečo vám poradím… využite to.“
Ach, to máme v pláne.“ Sebastian sa netrápil, že ich veľká mačka nasleduje.
Ak bude potrebovať pomoc s premenou späť, zavolajte ma. Zo začiatku som trénoval moju malú sestričku.“
Vďaka, Matt.“ Prehovorila mu Christy do mysle. „Si dobrý priateľ.“
Ak budeme potrebovať pomoc, zavoláme ťa,“ dodal so zachechtaním Sebastian a náhlil sa do ich súkromných izieb dolu pod domom.
Vzhliadať na svet cez mačacie očká bol pre Christy nový a mätúci zážitok, ale aj chodenie po štyroch je pre človeka vzrušujúce. Milovala ako sa Sebastianove veľké ruky obalili okolo jej chlpatého tela a každé pohladenie jeho prstov v nej vyvolávalo zimomriavky po celom tele.
Mať chvost bolo zvláštne a Christy vedela, že v tejto forme bude potrebovať trochu praxe, teda ak chcela vedieť rovno chodiť. To ju donútilo premýšľať o ďalších formách, ktoré by na seba mohla vziať. Predstavila si sama seba ako pumu, ale teraz si uvedomila, že by to nebola najlepšia alternatíva. Každopádne, keď Sebastian hovoril o mačke, nemala pomyslenie na Matta, toho nádherného, divokého a veľmi mužného pumodlaka.
Nie, ona si pomyslela na susedinu domácu mačku. Hlupaňa.
Vždy chcela mačku, ale Jeff bol vždy proti tomu. Nechcel žiadne domáce zviera, vlastne nechcel ani deti. Prinajmenšom kým nebude pripravený.
Christy vždy chcela dieťatko, ale bola ochotná počkať, kým si založí rodinu. Vzali sa hneď po skončení školy, tak jej to celkom dávalo zmysel. Neskôr, keď začal byť Jeff nepredvídateľný, uvedomila si, že priviesť dieťa do takého prostredia, by nebolo správne. Jednako stále snívala, že raz bude mať dieťa, ale ten sen sa nikdy neuskutočnil. Ten sebecký bastard, za ktorého sa vydala, dokonca nesúhlasil ani s domácim zvieratkom.
Už je to všetko za tebou, láska moja.“ Sebastian ju pobozkal na vrch jej mačacej hlavy a tesnejšie si ju k sebe privinul. Vedela, že jej čítal myšlienky. Sama to ešte veľmi nevyužívala, ale stávalo sa to čoraz ľahším. Vedieť, že nikdy nebude sama, bolo utešujúce a z prehrabávania sa jeho spomienkami, sa dozvedala neuveriteľné veci. Jednako stále premýšľala nad svojim životom – ešte predtým ako vedela o svojom životnom druhovi.
A hlavne mať v živote nového muža bola obrovská zmena. Ale tá myšlienka bola intenzívne uvoľňujúca. Takmer nedokázala uveriť, koľko novej slobody jej Sebastian vniesol do života. A to už nehovoriac o mágii.
Sebastian bol pre ňu tá najčistejšia forma mágie. Bol jej láskou. Jej nádejou. Stelesňoval všetko o čom snívala, ale nikdy predtým nemala… a ani si toho toľko nevedela predstaviť.
Si pripravená pokúsiť sa o spiatočnú premenu?“ Položil ju do stredu veľkej postele, pohladil ju po kožuchu a ľahol si blízko k nej.
Chvost sa jej posunul, samovoľne sa jej za telom hojdal.
Skúsim.“
Použitím obrazov z ich zdieľaných myslí, trénovaním potrebných slov, našepkával jej cez to energetické spojenie a zmena, ktorá prišla rozptýlila zvyšnú mágiu. Keď zažmurkala, na milovanú tvár sa dívala opäť cez svoje vlastné oči.
A bola nahá.
Čo sa stalo s mojim oblečením?“
Kto by sa o to staral?“ Zasmial sa a pritiahol si ju do náručia. Plesla ho po rukách, aby upútala jeho pozornosť a odtiahla sa. „Keď sa meníš naspäť, musíš si ich vziať so sebou. To je ďalšia vec, ktorú si nevedela, ale už vieš. Chce to len zvyk, moja sladká, ale dostaneš sa do toho. Ale zatiaľ…“ zaútočil a uhryzol ju do krku, „…páčiš sa mi presne tak, ako si.“
Hmm. Mne tiež.“

O týždeň od jej prvého stretnutia s Cameronom, Christy ešte stále každú noc trénovala s Hirom a zvyšok nocí trávila so Sebastianom. Každú noc ju poslal na tréning s Hirom, zatiaľ čo sa muži zhromaždili a plánovali. Čas s upírskym senseiom využila dobre a teraz bola zručnejšia, ako by mohla niekedy čo i len snívať.
Ale potom všetko dostalo veľmi rýchly spád. Jeffova strata kontroly mala dôsledky, ktoré si nikdy naplno neuvedomil. Christy stále spoznávala svoj nový život a nové schopnosti a teraz už bola natoľko dobrá, že sa Jeffa už fyzicky nebála. Teraz bola silnejšia ako on kedy bude a rozumovo vedela, že už znovu nebude schopný na ňu zdvihnúť ruku, ale citovo to bolo stále ťažké. Keď majster upírov navrhol, že by mali urobiť prvý krok, stále sa nedokázala úplne zbaviť strachu.
Už len kvôli nim musela Jeffovi čeliť – ale ešte dôležitejšie to bolo pre ňu samu. Musí sa pohnúť s rozvodom vpred a tiež sa dostať k svojim veciam. V dome boli stále veci, ktoré chcela späť. Rodinné fotky, spomienky na detstvo a zo školských čias. Jeff sa ich tak ľahko nevzdá, ale sľúbila si, že to bude ľutovať.
Si v poriadku?“ Keď zastala vo dverách do obývačky, kde boli zhromaždený muži, Sebastian vstal. „Obdivujem tvoju odvahu, ale mala by si vedieť, že v tom nie si sama. Budem s tebou. Ak sa Jeff na teba čo i len škaredo pozrie, ani nespozná, čo ho zrazilo k zemi.“
Otočila sa a objala ho. Sebastian bol jej kotva, jej bezpečný prístav a čo viac, dal jej sebaistotu, akú ešte nikdy necítila. Mal rád jej plachú povahu a pomáhal jej preniesť sa cez strach z Jeffa.
Bol pre ňu všetkým.
Milujem ťa, vieš to?“
Pobozkal ju na vrch hlavy. „Aj ja teba. Veľmi ťa milujem.“
Hej, mohli by ste skončiť s tými sladučkými volovinami?“ Zaznel Mattov hlas z obývacej izby, načo sa rozosmiali. V týchto ťažkých chvíľach bol dobrým priateľom. Christy bola prekvapená aké miesto v ich životoch Matt zaujal – hlavne potom, ako to všetko prebiehalo. Christy nebola zvyknutá stretávať sa s bývalým milencom vždy, keď sa obzrie cez rameno, ale napokon, veď mala v celom živote sex len s tromi mužmi. S tým bastardom Jeffom. Mattom. A Sebastianom.
Dvaja z tých troch boli skvelí. Keď vchádzala do miestnosti držiac sa Sebastianovej ruky, usmiala sa.
Matt sa postavil a jemne ju uštipol do zadku, na čo zvýskla. Usadila sa medzi nich dvoch na pohovku. S Mattom sa dôverne nestretla od tej spoločnej noci so Sebastianom, kedy sa všetci celkom spojili, ale býval v dome. Vedela, že ju bude ochraňovať – v skutočnosti ochraňovať oboch. Matt sa očividne z veľkej časti staral aj o Sebastiana. V Sebastianovej mysli sa pohrabala aj v jeho spomienkach na ich priateľstvo a vedela, že Matt bol zvláštny muž, ktorý čelil svojim vlastným démonom. Jeho ochota obetovať sám seba pre priateľa, hovorila o jeho charaktere sama za seba.
Hiro hovorí, že robíš veľké pokroky.“ Povedal Marc.
Hiro sedel na ošúchanej stoličke blízko okna vedúceho na terasu. Keď sa pozornosť presunula k nemu, prikývol a Christy cítila váhu jeho pochvaly. Spoznať tohto trpezlivého, šikovného chlapa bolo vzrušujúce a uvažovala, koľko sa toho pod jeho vedením naučila.
Robí mi to dobre,“ súhlasila. „Viem, že chcete vedieť, či pôjdem za Jeffom a myslím, že som na to pripravená. Má v dome určité veci, ktoré chcem späť.“ Preplietla si prsty so Sebastianovými, čerpajúc silu z jeho prítomnosti.
To je dobre a skvelo to zapadá do našich plánov,“ povedal Marc, kývol mužovi vchádzajúcemu dnu z terasy. „Aha, pán Hastings, čo pre nás dnes večer máte?“
Were – detektív mal nahú hruď, ale mal na sebe džínsy, ktoré musel mať niekde vonku schované.
Máme napichnutú jeho pevnú linku a cez satelit sledujeme aj Kinsyho mobil. Ak niekomu zavolá, budeme mať slušnú šancu, že sa nám podarí lokalizovať aj toho druhého.“ Hastings sa posadil a Christy videla, že okolo očí má od únavy tmavé kruhy. „Ale máme jednu dobrú správu. O tom druhom mužovi na fotke. Je stále známy pod menom Mario Gonzalez, ale ako Steela je ho ťažké vystopovať. Vyzerá to, že sa so Steelom spojil po tej akcii v Montane. Až do posledných Vianoc sme medzi nimi nenašli žiadne spojenie, ale odvtedy je ich vídať spolu dosť často a s každým stretnutím je medzi nimi niečo zlovestnejšie.“
Napríklad?“ Spýtal sa muža Atticus.
Hastings si povzdychol a poposadol si dopredu, oprúc si lakte o kolená. Jeho výraz nebol práve upokojujúci.
Už začiatkom decembra sa spojili v Novom Mexiku. Počas tých pár týždňov sa tam objavil pár čerstvo spárených vlkolakov, ktorí boli v ich vlastnom dome štýlovo popravení striebornými guľkami. Vraha stále nechytili a nenašli sa ani znaky vlámania, ale na mieste sa dali vycítiť známky nejakej neznámej mágie.“
To nie je dobré.“ Mattov výraz bol zúrivý.
Zhoršuje sa to. Onedlho snáď budem môcť potvrdiť, že oboch mužov videli v Tampe. Pred týždňom som sa dozvedel, že rodina pumodlakov bola nájdená obesená na strome v Everglades. Matka, otec a šesť mláďat rozličného veku. Boli otrávení striebrom a následne obesení.“
To je strašné!“ Christy nedokázala potlačiť zimomriavky hrôzy, ktoré jej prebehli po chrbte. „Kto by mohol urobiť takú vec?“
Venifucus je bezohľadný, madam,“ odpovedal Hastings, v očiach mal kruté odsúdenie. „Nikdy som takéto niečo ešte nevidel, ale tieto vraždy sa navlas podobajú tým, ktoré boli zaznamenané v ďalekej minulosti. Nebude to len náhoda. V minulom roku všetky kmene were oznámili zvýšené množstvo úmrtí. Lepšie povedané vrážd. Normálne nie sme v spojení, ale teraz keď bola vyhlásená pohotovosť z hornej snemovne, niečo na tom bude. Zvolali zhromaždenie.“
To by mohlo byť nebezpečné.“ Matt vyzeral skutočne rozrušene.
Hastings prikývol. „Práve preto by som bol rád, keby sa nám toto podarilo vyjasniť, kým sa naši vodcovia stretnú. Ak sa nám podarí eliminovať aspoň túto hrozbu, možno budeme schopní udržať vodcov na zhromaždení v bezpečí.“
Kedy prebehne to stretnutie?“ Spýtal sa Marc, na čo okamžite zdvihol ruku. „Viem, že mi nedáš podrobnosti, ale potrebujeme to vedieť aspoň približne. A chcem, aby jeden z vás poslal do vašej snemovne od nás správu.“ Marc prešiel vážnym pohľadom z Matta na Hastingsa. „Chcem sa s nimi stretnúť. Venifucus ohrozuje nás všetkých. Rád by som pri tejto hrozbe spolupracoval so všetkými were.“ Keď uvidel šokované tváre oboch prítomných were, rozosmial sa. „Nie je to nemožné. Prečítajte si svoje dejiny, chlapci. Elspeth bola z tohto sveta vypudená až potom, ako sa spojili všetci nadprirodzení. A po ďalšie, nemienim čakať, kým sa proti nám spoja všetci zatratení. Povedzte svojim najvyšším, že sa chcem dohodnúť na vzájomnej spolupráci a ochrane. Čím skôr, pretože ako vieme, dokážeme dokážeme spolupracovať a budeme schopní čeliť prichádzajúcej hrozbe.“
Sebastian súhlasne prikývol. „Marc má pravdu. Táto situácia je tomu jasným príkladom. Spoluprácou toho dosiahneme viac, ako keď budeme každý pracovať samostatne. Myslím, že je to dobrý nápad.“
Dobre,“ povedal Hastings s obozretným výrazom, „skúsim zariadiť stretnutie.“
Ďakujem.“ Ak by to mohla posúdiť, zdalo sa, že sa Marcovi uľavilo. Pohodlne sa znovu oprel do kresla. „Ďalej, čo je treba zariadiť, aby sme mohli sledovať Steela a jeho kamoša Maria?“
Hastings sa pomrvil, vrátil sa späť k svojej správe a Christy sa pri pohľade do jeho očí začala obávať, čo sa chystá povedať. „Koncom mája minulého roka boli mimo Bostonu. O týždeň sa potvrdila Steelova a Gonzalezova prítomnosť v oblasti, kde bolo zničené dúpä upírov, ktorí boli následne vystavení slnku. Všetkých dvanásť, väčšinou ženy a mladí.“
Pane Bože!“ Sebastian jej pri tej správe silno zovrel ruku.
V júli sme zaznamenali veľmi silný magický útok na jedného z tvojich príbuzných, Cameron.“ Hastings kývol smerom k rohu miestnosti, kde sedel Cameron, ktorý vyzeral, že nič nechápe.
Koho?“
Duncana,“ povzdychol si Hastings, „Ale jeho upíri kamarát Dante Angleterre bol vtedy pri ňom, pomohol mu a dostal sa z toho bez väčších zranení. Podľa toho čo som počul, bol len trochu popálený. Okrem toho sa zdalo, že ich kroky vedú k vládcom were a ich dámam, takže sa Dante a Duncan poflakujú v ich blízkosti. V tomto prípade je to pre tvojich príbuzných to najlepšie.“
Naposledy som Danteho videl pred niekoľkými desaťročiami,“ zamyslel sa Atticus. „Nespomínam si, že by bol v spojení s fey.“
Polovičným fey,“ opravil ho Cameron. „Posledné, čo som o Duncanovi počul, bolo, že bol vypudený z ostrovov a nikdy sa do kráľovstva Mab nesmie vrátiť. Musel použiť silnú mágiu, aby sa do tejto ríše dostal.“
Hastings prikývol. „Preniesla ho tam nová kňažka. Podľa posledných správ je dosť neposlušná.“
Tak ako ty, láska.“ Zaznel jej mysľou Sebastianov hlas a prstami jej stisol ruku.
V poriadku. Dobre vedieť. Potrebujeme, aby sa táto hrozba brala tak vážne, ako to len bude možné a snáď sa nám to všetko podarí prežiť.“ Prihlásil sa o slovo znovu Marc. „Teraz potrebujeme chytiť týchto dvoch. Potrebujeme vedieť ktorý z nich je v spojení s Venifucom, Steel či Gonzalez.“
Alebo obaja,“ povedal sucho Atticus.
Alebo obaja,“ súhlasil Marc. „Musíme ich nájsť ako prvý. A to je chvíľa, v ktorej do hry vstúpi Christy. Ak si je teda istá, že ide do toho.“
Christy sťažka prehltla, vstala a pomaly sa narovnala. „Idem do toho. Potrebujem sa Jeffovi postaviť tvárou v tvár a pohnúť sa ďalej. Chcem rozvod a svoje veci. Je to jednoduché.“
Sebastian ju opäť chytil za ruku a pritiahol si ju k hrudi. „Potom je dobre, že som skontaktoval svoju právničku, príde dnes večer. Už začala chystať papiere a chcem aby si si s ňou sadla a prebrala všetky podrobnosti.“ Christy bola prekvapená, ale keď sa Sebastian otočil k Mattovi, v jeho tvári sa zračil skutočný šok. „Matt, bol by si taký dobrý a pomohol jej dostať sa sem? Myslím, že kým sa rozprávame, ona už prechádza lesom. Ukáž jej zlatú hosťovskú izbu. Veci si poslala dopredu.“
Je to menička?“ Mattov výraz priam kričal zvedavosťou, pretože videl, ako sa zatvárili ostatní muži v izbe. „Ty si to predo mnou tajil, priateľu?“
Je dlhoročnou spojenkyňou, ale skrýva sa, teda aspoň niekoľko posledných rokov. Je rešpektovaná celým spoločenstvom were, stoja za ňou a čakajú kým bude pripravená objaviť sa. A vyzerá to, že sa tak stalo práve teraz.“ Sebastian si povzdychol. „Posledných päť rokov je mojou právničkou, ale nechcel som ju zapojiť verejne proti jej vôli. Zatiaľ sa jej darilo žiť bez toho, aby na seba pútala pozornosť.“
Christy bola na ženu, ktorú videla v milencovej mysli veľmi zvedavá. K tomu dievčaťu cítil lásku, ale viac otcovskú ako tú medzi mužom a ženou. Pozrela sa hlbšie a zistila, že v živote toho dievčaťa hral Sebastian veľmi dôležitú úlohu. Zachránil ju, keď jej vyvraždili rodinu a podporoval ju, kým chodila do školy, na strednú, aj keď chodila na právo a to všetko len potajme. V jeho mysli videla o tej žene viac a na tvári sa jej pomaly roztiahol široký úsmev. Pre Matta to bude šok.
Matt nadvihol hlavu, zavetril a otočil sa smerom k veľkej terase pred domom. Rýchlo vstal a otvoril dvere.
Do izby vkĺzol elegantný floridský panter, hlavu a chvost držal vysoko, udivujúc každého až na Sebastiana a Christy. Panter sa na prahu zastavil a kým si obzeral ľudí dnu, vyzeral pomerne rozpustilo. Matt sa sklonil a natiahol k nej jednu ruku.
Tak kde ste sa ukrývali, mladá dáma?“ Christy videla, ako Matt zažmurkal, jeho šarm sa skutočne činil. „Ja som Matt. Ak ma budete nasledovať, odvediem vás k vašim veciam.“
S kývnutím svojou mačkovitou hlavou súhlasila a mlčky toho veľkého muža nasledovala. Sebastian sa zhovievavo usmieval, kývol panterovi a otočil sa späť ku Christy.
Daj jej päť minút a potom ju choď zachrániť od Mattovho kurizovania, dobre?“ Na peknej tvári mu zahral úsmev. „Mali by ste sa porozprávať o právnych krokoch rozvodu, hlavne v súkromí.“
A navyše,“ ozval sa jej v mysli, „pravdepodobne si vieš predstaviť aká plachá je v prítomnosti iných nadprirodzených, hlavne meničov. Bol by som radšej, keby nikto nevidel jej ľudskú tvár, tak si bude môcť zachovať svoju anonymitu.“
Rozumiem.“ Christy sa natiahla a vtisla mu na líce jemný bozk. „Si úžasný muž. Morgan môže byť šťastná, že ťa má za ochrancu.“
Morgan?“ Zaznel im v mysli Mattov víťazný tón. „Tak sa tento malý panter volá? Sebastian, uvedomuješ si, že by mala byť pod ochranou pumodlačieho klanu, však? Sme príbuzné druhy. V podstate bratranci.“
To záleží na nej, Matt..“ Sebastianov hlas bol neústupný. „Prežila toho veľa a skoro nikomu neverí. Dokonca ani blízkym meničom.“
To je hlúposť, Sebastian. Fakt.“ Matt znel v ich mysliach veľmi vážne. „Ale porozprávam sa o tom s bratom Grifom. Ak nič iné, prinajmenšom by ju mohol mať pod dohľadom.“
Prečo myslíš, že som ťa žiadal, aby si ju sprevádzal, Matt? Potrebuje svoj vlastný druh, aj keď si to sama ešte neuvedomuje. Choď na to pomaly, priateľu. Práve ste sa spoznali. Nabudúce možno budeš môcť zájsť trochu ďalej. Ver mi, bolo dosť ťažké dostať jej súhlas s príchodom sem. Bol by som radšej, keby zatiaľ zostala pred ostatnými ukrytá. Musíme na to ísť pomaly. To je všetko, čo od teba chcem.“
Počul som a pochopil, priateľu.“
Christy pozrela na hodiny a uvedomila si, koľko času už ubehlo. Pôvabne vstala a predtým ako vyšla z miestnosti, Sebastiana zľahka pobozkala na líce. Nasledujúc Mattov pach ho našla ako chodí hore-dolu pred dverami jednej z izieb.
Mení sa,“ povedal potichu, v tvári mal ublížený a nespokojný výraz.
Doslova ma kývnutím chvostom vyhnala z izby. To drobné mačiatko nie je zvyknuté na prítomnosť iných meničov.“
Christy k nemu pristúpila a objala ho. Tým chcela priateľovi poskytnúť útechu. Bez ohľadu za akých okolností sa stretli a aké dôvernosti zdieľali, vedela, že vždy budú priateľmi. Dal jej časť zo seba samého a za jeho štedrosť mu bude vždy vďačná. Je neuveriteľne verný a má silný charakter.
S úsmevom sa odtiahla a pristúpila k dverám. „Morgan? Tu je Christy. Je tu aj Matt. Smieme vstúpiť?“
Dvere sa otvorili a odhalili nádhernú mladú ženu stojacu za nimi, nervóznymi topásovými očami skákala z Matta na Christy a späť. Keď sa stále nehýbali, trochu sa uvoľnila. Odstúpila, aby mohli vojsť.
Christy vošla prvá, ale Matt zostal stáť vo dverách. „Matt tu nezostane, ale Sebastian si myslel, že by ste sa mali zoznámiť.“
Žena sťažka prehltla a prikývla. „Povedal mi to už do telefónu. Ja som Morgan Chaseová.“
Matt sa nad oboma ženami týčil do výšky aj keď Morgan bola o dosť vyššia od Christy.
S prvotriednym beťárskym úškrnom k nej natiahol ruku. „Matt Redstone.“
Potriasli si rukami a Morgan sa zdala byť z toho nervózna. „Chcel by som trochu rozšíriť toto pozvanie, slečna Chaseová. Môj najstarší brat je Alfom pumodlačieho klanu v tejto oblasti. Váš druh je veľmi príbuzný tomu nášmu a v našej svorke by ste bola vítaná. Ak by ste niekedy čokoľvek potrebovala, neváhajte nás skontaktovať.“ Matt siahol do vrecka, vytiahol z neho firemnú vizitku a podával ju Morgan. „Môžete zavolať mne alebo ktorémukoľvek z mojich bratov priamo cez Redstone Construction, kedykoľvek. Všetok personál je were, takže bez obáv môžete hovoriť s kýmkoľvek, kto zdvihne telefón.“
Morgan vizitku so zamysleným výrazom chvíľu skúmala a potom si ju chovala do vrecka. „To je od vás veľmi milé, pán Redstone. Nemôžem s istotou potvrdiť, že vašu ponuku využijem, ale určite nad tým budem premýšľať.“
Matt nie celkom spokojný s odpoveďou prikývol. Christy si všimla napätie okolo jeho úst, ale ochotne postupoval drobnými krôčikmi tak, ako ho o to Sebastian požiadal. Otočil sa smerom k dverám, nechávajúc ženy osamote.
Budem sa celú noc rozprávať s chlapcami alebo pôjdem tu v okolí na lov. Možno sa ešte pred vašim odchodom stretneme.“
Morgan prikývla, zdalo sa, že ju tá myšlienka celkom potešila. „Možno. Bolo mi potešením, pán Redstone.“
Aj mne, slečna Chaseová.“ Predtým, ako si to namieril do obývačky, ešte stihol mrknúť na Christy. Zatvorila dvere a oprela sa o ne.
Ak som to dobre pochopila, tak ste Sebastianova právnička.“ Christy začala rozhovor neškodným komentárom, dúfajúc, že sa táto napätá žena trochu uvoľní.
Morgan prikývla a vydala sa do kúta miestnosti, kde stál nízky stolík a niekoľko stoličiek. „Sebastian mi zachránil život ešte keď som bola veľmi mladá. Poslal ma na univerzitu a potom na právo.“
Ja viem.“ Christy pristúpila bližšie a posadila sa, spokojná s prekvapeným výrazom na Morganinej tvári. „Sebastian a ja sme spojený. Je to pre mňa všetko nové, ale vidím mu do spomienok a v nich som videla aj vás. Je to veľmi láskavý muž, ale to iste viete.“
Keď Morgan sedela oproti Christy, zdala sa byť nervózna. Vytiahla veľký hnedý zakladač a položila ho na stôl medzi ne. „Nie je v tom nič romantické. Je ako môj starší brat, či druhý otec.“
Christy sa rozhodla zbaviť ju nepríjemných pocitov. „Ach, ale to ja viem. Netrápte sa tým. Taktiež môžem cítiť jeho pocity. Viem, že vás miluje ako sestru, či dieťa. Je to úplne odlišný druh lásky aký zdieľame my dvaja. Chcem len, aby ste vedeli ako si stojíme. Tieto upírske veci… a were… je to pre mňa všetko nové. Nič som o týchto nadprirodzených tvoroch nevedela, zmenilo sa to až pred niekoľkými týždňami.“
Keď vás váš manžel takmer zabil.“
To nebola otázka a Christy si uvedomila, že táto žena je veľmi rázna osoba. Christy prikývla, jej dobrá nálada bola okamžite preč.
Morgan otvorila veľkú obálku a začala sa preberať papiermi. „No, dobrá správa je, že máme veľmi dobrý dôvod na rozvod. Dokonca aj pozmenené lekárske záznamy ukazujú na dostatok dôkazov, že s vami zaobchádzal násilne a ak bude chcieť bojovať na súde, vaše svedectvo to len potvrdí. Žiadny právnik by ho z toho nevysekal, nech už povie čokoľvek, pretože by ste voči nemu mohli ľahko vzniesť obvinenie nielen za ublíženie na zdraví, ale aj za vyplienenie vašich účtov. Viete o tom, že vás obral o všetok majetok?“
Čo?“ Zaplavilo ju zdesenie. Vedela, že je Jeff úbožiak, ale nikdy by ani nepomyslela, že bude mať dostatok odvahy na to, aby ju o všetko okradol.
Morgan prikývla. „Sledovala som bankové prevody a je dosť jasné akým spôsobom to všetko urobil. Peniaze, čo vám zanechali rodičia, postupne prevádzal na iné účty, nezostalo vám vôbec nič. Keby ste bola podnikateľka, Jeffa Kinseyoho by odsúdili za defraudantstvo. Ale keďže ste boli manželia, zákon je v tomto prípade dosť zložitý.“
Christy sa zviezla na stoličku a zalapala po dychu, pokúšala sa udržať hnev a zdesenie na uzde. Hnevala sa na Jeffa, ale aj na seba ako mohla byť taká hlúpa.
Predtým ako Sebastian otvoril a vstúpil sa ozvalo tiché zaklopanie. Pristúpil priamo k zrútenej Christine, vtiahol si ju do náručia a pobozkal ju na líce. Právnička a Sebastian si vymenili chápavé pohľady. Vedel, čo jej Morgan práve povedala.
Bude to v poriadku, láska. Dostaneme ho. Netráp sa.“
Ale všetky moje peniaze –“
Sebastian jej upokojujúco prešiel rukami z ramien dolu k jej dlaniam. „Ja mám viac peňazí, ako budeme kedy potrebovať, Christina.  Morgan sa však postará, aby za to Jeff zaplatil. Pravda, moja milá?“
Morgan prikývla, v očiach jej zasvietil prefíkaný mačací úsmev. „S radosťou. Sebastian má pravdu, pani Kinseyová. Váš manžel v tom, ako vás obral o peniaze, nebol práve najopatrnejší. Aby sme ho prinútili k všetkému, čo len budeme chcieť, mám dôkazov až – až.“
Nevolajte ma tak. Stačí Christy, dobre? Už nikdy nechcem počuť, ako ma niekto volá jeho menom.“
Morgan sa usmiala, v hnedožltom pohľade jej preblesklo pochopenie. „V poriadku, Christy. Mám začať s papierovaním, aby ste sa mohli čo najskôr vrátiť k vášmu dievčenskému menu?“
Nie,“ namietol Sebastian. „Bude používať moje meno. Hneď, ako to pôjde, vezmeme sa.“
Mladá advokátka im hneď zagratulovala a Christy sa kúpala v láskyplných pocitoch, ktoré jej smerom vysielal Sebastian. Taktiež ju pobavilo, že nechystá žiadny rýchly sobáš, ako ten s Jeffom v Las Vegas. Nie, tentoraz bude všetko ako má byť. Navždy. S ich priateľmi, aby boli svedkami ich šťastia.
Sebastian ich po niekoľkých minútach opustil a ženy sa pustili do rozvodových papierov. Boli tam určité podmienky, na ktorých chcela Christy trvať a niektoré sa jej nezdali dôležité. Napríklad dom. Nechcela mať s tým domom nič spoločné. Jeff ho vyberal a kupoval bez nej a vyvolával by v nej len zlé spomienky.
Prejednať podrobnosti im trvalo asi hodinu. Christy sa Morgan páčila, mala bystrú myseľ a suchý humor. Bola výkonná, duchaplná a trošku bezohľadná, čo bola pre právnika dobrá vlastnosť, Christy si pomyslela, že by v tejto mladej were – žene mohla nájsť ďalšiu priateľku.

3 komentáře:

  1. Dakujem za preklad :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Díky za překlad

    OdpovědětVymazat
  3. Díky moc za překlad a korekturu :-D

    OdpovědětVymazat