sobota 4. října 2014

Samotárka svorky - 9. kapitola 1/2

Kiley objala Jesse miliónty krát za poslednú hodinu. Vedela, že potrebuje odísť od toho malého dievčatka, ale nezdalo sa, že je toho schopná. Tak veľmi sa snažila nebyť pripútaná ku komukoľvek, ale nefungovalo to.
Jesse začala kričať a hádať sa, keď zistila, že Kiley odchádza. Trochu sa upokojila, keď zistila, že bude žiť v Austinovej svorke. Očividne tam trávila veľa času na návštevách. S pomocou Austina a Tylera dokonca vymysleli pre Jesse plány, ako by tam mohla ísť asi už do šiestich týždňov.


Kiley jej povedala, že potrebuje pomoc pri spoznávaní územia a že keďže tam bola Jesse tak veľa, mohla by ju previesť po okolí. Dievča šťastne súhlasilo.
Kiley predpokladala, že dovtedy bude mať veci trochu viac pod kontrolou. Och, vedela, že by mala ísť. Austin bol Alfa a povedal jej všetko o svojej svorke, ale to v skutočnosti pochopila, až keď jej povedal, že sa potrebujú vrátiť domov.
Domov, pomyslela si trpko. Nemala žiadny už veľmi dlho, až zabudla aký je to pocit. Tak veľmi ako si užívala byt, ktorý si prenajala, nebolo to to isté, ako mať dom, miesto, ktoré bolo jej a jej rodiny, miesto, kde by sa cítila pohodlne a bezpečne.
Zvykla si uzavrieť sa do seba, takže si ani neuvedomila ako veľmi jej chýba jej vlk – pokým nenašla Austina. Teraz, po prvý krát odkedy opustila svoju rodinu, jej vlk sa chcel hrať. Chcel bežať a tancovať. Chcel sa páriť.
Bol to dobrý pocit.
Ale jej hruď bola stále stiahnutá, a cítila paniku, ktorá chcela prepuknúť. Prisahala, že sa bude držať ďalej od mužov Alfa-typu. Nielen že porušila toto pravidlo, ale spárila sa s Alfou.
Teraz sa sťahovala na nové územie, o ktorom nevedela nič a ocitla sa v pozícii mocného.
Či už to chcela alebo nie.
Gray a Dominic vyšli von cez predné dvere a pripojili sa k nej a Jesse na schodoch.
„Budeš nám chýbať.“ Povedal jej Dominic jeho uvoľneným, hlbokým hlasom.  Nehovoril veľa, iba ak s Jesse, ale keď sa tak stalo, bola radosť počuť intonáciu jeho hlasu.
„Tiež mi budete všetci chýbať.“ Priznala ticho. Musela bojovať so slzami v očiach.
„Budeš tu vždy vítaná, Kiley. Nezabudni na to,“  Povedal jej Dominic a sklonil sa k Jesse. „Ešte posledné objatie, Austin už prichádza.“
Obe ženy objali jedna druhú. Napokon sa Kiley odtiahla a vložila Jesse do jeho objatia. „Milujem ťa, malé vĺča.“
Rýchlo sa otočila, keď počula Dominica s Jesse odchádzať. Utrela si slzy, ktoré jej tiekli.
„Kiley,“ Gray povedal jej meno jemne. Sklonila hlavu – toto bude ťažké. Zhlboka sa nadýchla a otočila sa k nemu. Emócia v jeho očiach ju prekvapila. Strávili spolu veľa času a hlboko sa jeden o druhého starali. Jej srdce sa zlomilo pri pohľade straty na jeho tvári.
„Och, Gray,“ šepkala, hľadiac ho po líci. „Je mi to tak ľúto. Bola som k tebe strašná.“
Zakrútil hlavou ale nenechala ho hádať sa. Ani raz nepomyslela na to, ako jej nájdenie druha na neho zapôsobí. Hoci neboli zamilovaní, boli si vždy blízky. Všetko ostatné sa stalo naraz.
„Je mi to tak ľúto, Gray. Nemyslela som si...“
„Pššt,“  povedal jej, „To je v poriadku. Len mi budeš hrozne chýbať. Nemôžem ťa držať od tvojho vlastného druha.“
Jeho tón bol láskavý, takže Kiley verila, že ju neobviňuje, ale necítila sa kvôli tomu lepšie. Sľúbila, že pre neho urobí niečo špeciálne. Musí napraviť jej príšerné správanie sa, tak alebo onak.
Objala ho rukami okolo pása a pevne ho objala. „Vždy ťa budem ľúbiť.“ Povedala úprimne.
„Ja viem,“ povedal jej, keď ju pustil. „Vždy som si želal, aby som ja bol tvojím druhom.“
Slza tiekla po jej líci. „Nájdeš ju.“ Sľubovala. „A dúfam, že bude desaťnásobne taká tvrdohlavá, ako to hovoríš o mne.“
Zasmial sa, v čo dúfala. „Ja tiež.“
S dvomi prstami pod jej bradou, jej dal na pery jemný bozk. Nebolo na tom nič sexuálneho – bol to bozk na rozlúčku s tým, čím kedysi boli.
Usmiali sa na seba navzájom. Tak ich našli Tyler s Austinom.
Kiley bola potešená Austinovou reakciou. Zatiaľ čo takmer každý iný vlk, ktorého poznala, by sa cítil zradený a zaútočil by, Austin to neurobil. Pokojne zišiel dolu schodmi. Gray zložil ruku z jej tváre a keď Austin ponúkol svoju, muži si nimi potriasli.
„Veľa šťastia na love.“ Povedal mu Austin.
Gray prikývol. „Vďaka, Alfa. Nechcem, aby tá hrozba trvala o nič dlhšie. Nikto sa nedostane k Tylerovi alebo Jesse.“
Austin sa otočil a potriasol si rukou s druhou Alfou. „Čoskoro sa ti ozvem.“ Povedal mu Austin.
„Jazdi opatrne,“ povedal Tyler Austinovi, pred tým než povedal Kiley. „Teraz si vezmi len to, čo chceš. Uistím sa, že všetko ostané z tvojho bytu bude odoslané do pár dní.“
Kiley k nemu vzhliadla. Dlhovala Tylerovi tak veľa. Dal jej útočisko na jeho území bez toho, aby si pýtal čokoľvek na oplátku. Otvoril svoj dom a podelil sa s ňou o svoju rodinu. Nikdy mu nesplatí všetko, čo pre ňu urobil v poslednom roku.
„Tyler...“
On sa len usmial a roztvoril náruč. Kiley ho opatrne objala, zadržiavajúc toľko emócií ako len mohla. Zrúti sa neskôr – nie pred inými ľuďmi. Zvládne to, pokým nebude sama.
Tyler ju objal a dokonca pobozkal na čelo. „Uvidíme sa za mesiac alebo tak nejako, dieťa.“ Sľúbil.
Kiley prikývla, trúc si svoje líce o jeho hruď. Nikdy pred tým sa ho takto nedotkla, ale cítila sa pri tom chránená. Podarilo sa jej odtiahnuť sa a bez obzretia na kohokoľvek, odkráčať k jej SUV.
Austin za ňou niečo povedal, potom sa poponáhľal, aby ju dohnal. Objal ju rukou ale nekomentoval jej nedostatok kontroly. Zdalo sa, že ako jej druh ju neustále vidí v jej najhorších chvíľach. Nemala ani tušenia, prečo ju chce.
Keď sa zastavil pri čiernom Exploreri a otvoril dvere spolujazdca, len na neho nechápavo pozrela.
„Tak poď, zlato,“ Naliehal. „Nastúp si, musíme vyraziť na cestu.“
Začala robiť, čo jej prikázal než sa pripojil jej mozog. Cúvla. „Čo bude s mojím autom?“
„Tyler sa o neho postará,“ Povedal jej Austin. Zatlačil rukou na jej kríže, snažiac sa ju prinútiť k pohybu.
„Ale ja ho potrebujem,“  namietla, nohami pevne zaprenými.
„Kiley,“ povedal Austin akoby bol unavený. „Nastúp. Zoženieme ti iné auto, ak budeš chcieť. Môžeš mať toto. Alebo niekto iný môže šoférovať tvoje. Je mi to jedno.“
„Musím mať možnosť ako sa dostať  na okolo.“ Snažila sa vysvetliť. Nesnažila sa mu to sťažovať.
„Doma môžeš šoférovať čokoľvek, čo budeš chcieť.“ Odpovedal.
Zaváhala. Nemala toho veľa. Dokonca aj jej byt bol zariadený. Nejaké oblečenie, obrazy a blbostičky, jej počítač a maličkosti. Jej najväčším majetkom bol jej nový Tahoe.
„Chcem si vziať svoje auto.“
„Fajn,“ súhlasil Austin bez premýšľania. „Jeden z mojich mužov ho bude riadiť.“
„To je hlúposť. Môžem ísť za tebou.“ Ponúkla sa.
„Nie,“ Odmietol. „Teraz si naskoč.“
„Nie?“ zopakovala Kiley.
Austinovo zovretie dverí zosilnilo. „Nerob z toho problém.“ Povedal tak tichým hlasom, že mohol hovoriť sám pre seba.
„Alebo...“  nebola schopná odolať výzve.
„Tak dlho ako budeme na ceste a mimo teritória, nepohneš sa odo mňa.“ Vyštekol.
„Pardon?“ vykríkla Kiley.
Austin jemne schmatol jej vlasy do hrsti a potiahol ju k sebe. Nebolelo to ale bola prekvapená. Bol to pohyb, ktorý pred tým nespravil...a tak nejako sa jej to páčilo. Vzrušovalo ju, keď dával najavo svoju silu ale nezranil ju.
Ale nechcela, aby to vedel.
„Austin,“  namiesto toho ho varovala.
Aspoň raz, ma počúvni. Sľubujem, že sa uistím, že budeš mať vozidlo dostupné kedykoľvek. Nikdy sa nezasekneš sama bez možnosti dostať sa do mesta alebo kamkoľvek budeš chcieť ísť. Ale teraz mi musíš veriť. Ako môjho druha a Alfu ma musíš vziať za slovo, že takto je to najlepšie. Musíme nastúpiť do áut a vyraziť na cestu. Môžeme sa zastaviť u teba v byte a zobrať, čo budeš chcieť ale stáť tu na otvorenom priestranstve, sme terčmi. Prosím, nastúp do auta.“
Kiley stisla pery. Dobre, ak to chce takto...
Vliezla dnu, odmietajúc jeho pomoc.
Austin zatvoril jej dvere a prešiel na stranu vodiča. Naskočil a zamkol dvere. „Zapni si pás.“ Prikázal jej.
Kiley takmer odmietla, len z trucu, ale keď si všimla jeho napätie – niečo, čo si pred tým nevšimla.
„Austin, čo sa deje?“ spýtala sa dúfajúc, že jej to povie. Nechcela aby pred ňou čokoľvek skrýval. Ak majú byť rovnocennými partnermi, musí to začať teraz.
„Sledujú nás.“ Povedal, keď naštartoval.
Kiley si zapla pás. Musí prestať myslieť stále na seba. Jej druh bol Alfa a táto pozícia so sebou niesla veľa stresu. Súhlasila, že sa s ním odsťahuje. Musí prestať spôsobovať problémy a nájsť spôsob ako by pomohla.
Oprela sa dozadu do svojho sedadla a premýšľala. Bola licencovaný súkromný detektív. Na niečo príde.
Kiley sedela ticho vedľa neho, keď šoféroval a Austin mal už takmer dosť jej ticha. Rýchlo zbalili pár tašiek, jej laptop a nejaké obrazy, naložili ich a odišli. Povedala, že má všetko, čo bude potrebovať na tých pár dní, kým Tyler nepošle  zvyšok jej vecí.
Stále mu nepovedala viac ako pár slov odkedy vyrazili na cestu. Bol rád, že sa s nimi neviezol nikto iný, takže mohol premýšľať nad tým, čo povedať. Všetko, čo od nej chcel bolo, aby poslúchla jednoduchý príkaz.
Nemal jej za zlé, že chcela vlastné auto, ale nemali čas diskutovať o tom, a hneď ako zistil, že sú sledovaní, chcel ju odtiaľ dostať preč. Videl Colta a Caina vyplížiť sa zadom z domu. Vedel, aj keď už odchádzal, že muži lovia tú hrozbu.
Nezmenšilo to napätie, ktoré cítil kvôli tomu, že jeho družka bola znovu v nebezpečenstve. Bože, ako len chcel mať ju späť doma a zamknúť ju v spálni po zvyšok života. Reálne vedel, že nemôže ale to ho nezastavilo od snívania o tom.
Pozrel do svojho spätného zrkadla a uvidel, že ho nasledujú dve vozidlá. Hneď za ním bolo Kileyne SUV a za ním bola jeho čierna dodávka. Nevyzeralo to tak, že by niekto iný okrem nich išiel dolu po dvojprúdovej ceste.
Takmer vyskočil, keď Kileyna ruka prikryla jeho. Stále sa pozerala von oknom ale keď otočil svojou rukou, preplietla svoje prsty s tými jeho.
Austin sa uvoľnil prvý krát, odkedy zamierili domov.


23 komentářů:

 1. Vdaka za skvelú kapitolu :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 3. Dakujem za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Ďakujem za preklad

  OdpovědětVymazat
 5. Díky za překlad

  OdpovědětVymazat
 6. Díky za další pokračování překladu

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji za překlad a korekci

  OdpovědětVymazat
 8. Knihomolka.3655. října 2014 10:45

  Díky za překlad

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji moc za překlad

  OdpovědětVymazat
 10. vdaka za preklad a korekciu...

  OdpovědětVymazat
 11. Dekuji za preklad :)

  OdpovědětVymazat
 12. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat
 13. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat