neděle 7. září 2014

Sladšia ako víno - 3. kapitolaSi si tým istý?“ Obaja muži uložili vyčerpanú ženu do postele a z výšky na ňu hľadeli s určitým stupňom zaľúbenosti a starostlivosti.
Sebastian prezliekol posteľ i ju, zatiaľ čo Matt skočil do sprchy a obliekal sa.
Pozri sa na ňu, Matt. Je taká drobná. Až pridlho bola obeťou. Som si istý, že keď príde tá správna chvíľa, dokáže sa ubrániť. Nikdy nebude úplná, ak nebude čeliť minulosti a neodíde z boja víťazne.“

Matt si povzdychol a rukou ju pohladil po tvári.
Rozumiem ti. Budem sa vracať každú noc. Spoločným úsilím sme povinní jej pomôcť. Len dúfam, že sa nestane silnejšou ako ty dokážeš zvládnuť.“
Pumodlak opustil miestnosť tak potichu, ako aj pred pár hodinami prišiel.

O pol hodinu volal Marc, aby skontroloval Christyn stav. Sebastian starého priateľa upokojil, premenu znášala dobre a bola stále tým láskavým človekom, ktorým bola aj predtým, iba silnejším, i keď si dával pozor, aby sa nezmienil o pumodlakovej účasti na jej kŕmení. Marc o tom nemusel vedieť… zatiaľ.
Chcel som vám oznámiť aj určité znepokojivé správy z hlavného snemu Were.“
Sebastian bol prekvapený. „Nevedel som, že si s nimi v kontakte.“
Stalo sa to len nedávno a nie je to pravidelne. Dostal som správy od Hirama zo Seattlu. Dozvedel sa to od niekoho, kto bol očividne v priamom kontakte s meničmi len pred niekoľkými týždňami. Každopádne sú tie správy prekvapujúce. Povedali, že Venifucus je späť a že weres nedávno porazil mág, ktorý tvrdil, že je členom toho starodávneho spoločenstva.“
To si robíš srandu.“
Bohužiaľ nie, priateľ môj.“ Marcov hlas znel vážnejšie, ako ho Sebastian doteraz počul.
Bol ešte príliš mladý, aby sa dostal do styku priamo s Venifucus, ale počul o tom diabolskom spoločenstve množstvo historiek.
Veríš tomu? Nemohlo to len pár pajácov použiť to meno?“
Počul ako si Marc povzdychol. „Ja len dúfam, že to tak je, ale len pre prípad sa budeme mať na pozore. Sebastian, ešte nikdy si nevidel toľko druhov v akcii. Ver mi keď hovorím, že ak je Venifucus späť, tak sme všetci v skutočnom nebezpečenstve.“
Ešte pár minút preberali rôzne možnosti, ale nemali dostatok informácií aby mohli niečo naplánovať, takže musia zostať v ostražitosti. Do úsvitu zostávala už len hodinka, takže by si si mal ísť pospať. Napokon sa Marc vrátil ku Christine a jej problémom.
Čo chceš urobiť z jej manželom?“
Je ešte stále vo väzení?“
Zatiaľ áno, i keď si už najal dobrého právnika. Čakám, že vonku bude už o pár dní.“
Sebastian cítil ako ho žalúdok páli ako v ohni. Chcel toho smrteľníka zabiť, že sa odvážil dotknúť ženy zverenú do jeho opatery. Ale nebol to jeho boj. Každopádne už mal predstavu, ako v pozadí zapracovať na scénach ohľadne toho smrteľníka.
Christina prežila ťažké roky a myslím si, že sa mu potrebuje postaviť predtým, ako niečo podniknem ja. Ako jej tvorca si myslím, že to tak bude najlepšie. Zajtra príde Hiro aby ju začal trénovať.“
Múdre rozhodnutie, priateľu. Hodlal som ti naznačiť niečo podobné. Je dôležité, aby nový život začala z pozície silnejšieho a nie ako obeť.“
Samozrejme budem stáť pri nej a pomôžem jej, ak by s tým mužom mala nejaké problémy.“
O nič menej som od teba ani nečakal.“

Sebastian zostal pri Christinej posteli bdieť do rána. Len potom šiel cez halu do svojej izby a dovolil úsvitu poslať ho do pokojného spánku. Keď sa chvíľu pred súmrakom prebudil, vydal sa do jej izby, kde čakal na čarovný okamih, keď otvorí ospalé oči.
Christy sa zobudila, keď sa ďalšej noci ponorilo slnko za horizont. Cítila sa fantasticky. Zvláštne, hladná, silná a sexy. Bolo to posilňujúce. A trošku desivé.
Spomenula si, čo ju nútilo takto sa cítiť. Christy mohla len ťažko uveriť veciam, ktoré predchádzajúcu noc robila – čo dovolila mužom, aby s ňou robili. Cítila ako sa jej horúčava rumenca vkráda do tváre a rýchlo sa v rozhádzanej posteli posadila.
Dobrý večer.“ Zaznel Sebastianov hlas z tmavého kúta miestnosti. Vystúpil dopredu a ona ho videla, jej zrak bol ostrejší ako kedykoľvek predtým. Bol taký pekný, taký šarmantný. Nikdy nestretla muža ako on a pravdepodobne už nikdy nestretne. Jednoducho ju oberal o dych. „Ako sa cítiš?“ Spýtal sa.
Na prsiach zvierala pokrčenú prikrývku, teraz po toľkej zhýralosti sa cítila neskutočne placho. Uvedomila si, že zatiaľ čo ju Sebastian včera v noci celý čas viedol, sám sa jej takmer nedotkol. I keď ju pobozkal. Ach, a ako ju len pobozkal.
Sebastianov bozk cítila intenzívnejšie ako ktorýkoľvek bozk, čo doteraz dostala. Z jeho bozku cítila, ako veľmi chcel byť v jej vnútri. Zúfalo.
Ale neurobil nič viac, ako ju len pobozkal a dotýkal sa jej. Nedal najavo žiadne pocity.
Len sledoval a dával inštrukcie, keď dovolil, aby ju jeho pumodlačí priateľ pretiahol rôznymi, vzrušujúcimi spôsobmi.
Nikdy v živote sa necítila trápnejšie. Včerajšia noc bola nezabudnuteľnou nocou a bola si istá, že pri pomyslení na ňu sa bude hanbiť po celý zvyšok života. Presne tak ako teraz. Ale Sebastian čakal na odpoveď.
Christy len pokrčila plecami a pokúšala sa vyzerať ľahostajne. „Som v poriadku.“
Sebastian si sadol na bok jej postele, v očiach láskavý výraz. Žiadny muž sa nestaral, či jej je dobre. A určite sa jej nikdy nestalo, aby ju niekto videl v takej intímnej rovine a díval sa na ňu s toľkým súcitom.
Určite v poriadku?“ Sebastianove prsty ju pohladili po líci.
Po chrbtici jej prebehlo jemné mrazenie príťažlivosti. „Viac ako v poriadku, ale veľmi… dekadentne. Nemôžem uveriť ani polovici vecí… tých vecí…“ zakoktala a odtiahla sa, rozpaky jej rozpálili líca ešte viac ako predtým.
Sebastian sa zachechtal, ruka mu skĺzla a pohladil ju po nahom ramene.
Pohladenie. Utešujúce. „Tých hriešnych vecí, ktoré si robila ty a ktoré boli robené včera v noci tebe? Ach, miláčik, teraz si nesmrteľná. Sex je náš život.“
Tak potom prečo si nerobil…?“ Keď si uvedomila, čo takmer povedala nahlas, takmer zomrela od rozpakov.
Prečo som sa nepopásol na tvojom nádhernom tele? Naozaj to chceš vedieť?“
Keď tá otázka zaznela, prihrbila sa, ale prikývla.
Neodvážil som sa. Po prvé…“ stisol jej rameno, „…som tvoj tvorca. V týchto prvých dňoch musím byť tvojim učiteľom, až pokým nespoznáš svoje nedostatky a silu, v súkromí nesmiem cítiť žiadnu neistotu.“ Mala rada zvuk jeho hlasu. Pohladil ju dolu po ruke a vzal ju za ňu. „Po ďalšie sa veľmi bojím, že akonáhle ťa budem mať, nikdy nebudem schopný nechať ťa odísť.“ Zdvorilo ju pobozkal na ruku a to starosvetské gesto nútilo jej lono netrpezlivo sa stiahnuť.
Pohľad mal horúci, výraz na tvári tvrdý. „Už dlho som ťa sledoval, Christy. Dlhšie ako si uvedomuješ. Chcel som ťa od okamihu, kedy sme sa prvý krát stretli, ale už si bola zadaná. Nevieš si ani predstaviť, ako som chcel tvojho manžela roztrhať na kúsky, keď som si uvedomil čo ti urobil, ale ten dlh mu určite bude splatený. Ale medzi nami ešte nie. Až pokiaľ sa z istotou nedozviem, či si skutočne moja Jediná.“ Pustil jej ruku a vstal, pohľad sa mu naplnil ľútosťou. A odhodlaním. „A jediný spôsob ako zistiť pravdu je mať sex a napiť sa z teba. Neodvážil som sa byť s tebou skôr, ako získaš silu z Mattovej krvi, ktorú ti poskytol. Chcem, aby si bola silná, Christina. Chcem, aby si vedela, že už nikto nebude schopný ti znova ublížiť. Dokonca ani ja.“
Prečo?“ Pri jeho slovách ju zaplavili rozpaky a takmer ju premohlo silné sexuálne napätie rastúce medzi nimi ako požiar.
Kŕmením z Matta získaš akúsi odozvu jeho schopností na zvyšok tvojho nesmrteľného života. Tvoje zmysly by mali byť silnejšie, ale s Mattovou krvou v tvojom systéme by mali byť ostré ako zmysly pumy, s ktorou sa delí o svoju dušu. Pravdepodobne získaš taktiež jeho prefíkanosť, čulosť a silu. Upíri sú sami o sebe silní svojimi vlastnými schopnosťami, ale niektorí sú schopní využívať svoje schopnosti efektívnejšie, podľa toho, z koho sa prvý krát nakŕmia. A ja dúfam, že to tak bude aj u teba. Dúfam, že budeš rýchla, obratná a ľstivá, budeš schopná uniknúť aj mne, i keď ja mám o tri storočia viac skúseností ako ty.“
Žasla. Ale stále bola v rozpakoch. „Prečo? Prečo chceš, aby som bola silnejšia ako ty?“
Oči mu stmavli. „Tak sa už nikdy nebudeš báť. Tak budeš vedieť – s istotou – že už ťa nikdy nikto tak nezraní. Tak ti už nikto znovu neublíži.“
Christy zalapala po dychu a oči jej zaliali slzy, Sebastian sa odtiahol a vydal sa k dverám.
Táto izba má vlastnú kúpeľňu a nájdeš tam aj šaty, ktoré by ti mali sedieť. Keď budeš hotová, príď dolu. Je toho veľa, čo treba urobiť, kým príde Matt.“ Kým kráčal k dverám, hovoril bezvýrazným hlasom.
On sa vráti?“
Sebastian sa na prahu otočil a ona mohla vidieť, ako sa mu oči v temnote zaleskli.
Po dnešnej noci budeš silnejšia ako ja, Christy. A v srdci verím, že svoje schopnosti použiješ múdro.“
Zamrazilo ju. „Ako mi môžeš tak veriť?“
Sebastian sa odvrátil. „Poznám tvoje srdce, maličká. Neexistuje nikto iný, komu by som zveril toľkú silu, ale ty to potrebuješ. Ty vieš, aké je to byť bezbranným voči tým fyzicky silnejším. Dnes v noci, s Mattovou pomocou sa tvoj život navždy zmení.“
Sebastian ju opustil a ona si na okamih vychutnávala tie nové znalosti, ktoré jej zaplavovali myseľ. Všímala si veci s oveľa väčším detailom v zmyslovej hladine, ale to čo povedal ohľadom na jeho motiváciu ju úplne rozhodilo.
Ale otázkou zostáva… prečo?
Prečo zašiel tak ďaleko, aby bola silnejšia dokonca aj od neho? Prečo by to chcel? Prečo ju postrčil do náručia iného muža len aby to dosiahol?
Miloval ju?
Ľutoval ju?
Odváži sa to zistiť?

Christy sa osprchovala, obliekla si mikinu a voľné tepláky, ktoré našla v zásuvke. Boli jej príliš veľké, ale urobila ako jej povedal. Vyšla z izby a zamierila za slabými zvukmi dolu do jednej z miestností. Jej sluch bol taký silný, že hneď vedela rozoznať každý zvuk v tejto starej budove.
Za tých niekoľko hodín strávených tu už jej uši vedeli rozoznať každý zvuk, skôr ako objavila, čo ho vydáva.
Ako prechádzala miestnosťami, počula zavŕzganie každej drevenej dosky, zasvišťanie vody v potrubí, dokonca aj bzukot elektriny prúdiacej v rozvodoch v stenách. Bolo to neuveriteľné a čím to bolo silnejšie, tým viac nad tým premýšľala.
Práve keď sa otočila za zvukmi dolu, aby premýšľala o nich, objavila odkiaľ vychádzajú. Boli to nejaké čary.
Robila veci, o ktorých sa nikdy nenazdala, že bude robiť. Predstavovala si niektoré sexuálne výstrelky, ktorých sa včera v noci zúčastnila, ale boli už len fantáziou. Nikdy si nemyslela, že nájde odvahu pokúšať sa o niečo takéto, ale zdalo sa akoby ju ten nový oheň v jej krvi v tom len povzbudzoval.
Nasledovala tiché zvuky pohybujúcich sa nôh na drevenej podlahe k izbe v dolnej časti domu, ktorý ju opäť prekvapil. Zostala stáť na prahu, prekvapená že našla so Sebastianom ďalšieho muža. Obaja na sebe mali tradičné bojové oblečenie, ktoré vyzeralo akoby bolo veľmi často používané. Bolo pevne vystužené v oblasti lakťov a lona, ale na pohľad pohodlné. Keď sa obaja muži pohybovali bok po boku v určitom druhu obranných a útočných pohybov, mäkké zasvišťanie bavlny pozdravilo jej uši.
O karate niečo málo vedela, kedysi na univerzite na niekoľko hodín chodila. Tešila sa na ne i keď sa v tom veľmi nevyznala. Chcela v tom pokračovať i v ďalšom semestri, ale práve vtedy stretla Jeffa a bola tým mladým mužom tak oslnená, že sa za neho napokon vydala.
Na roztrasených nohách vstúpila Christy do miestnosti, ktorú teraz spoznala ako dojo – miestnosť, kde sa učia a cvičia bojové umenia. Mala hladkú, drevenú podlahu a nádherný japonský gobelín zavesený na jednej zo stien spolu s niekoľkými obrázkami a čiernobielymi fotografiami. Po jej ľavej strane celú stenu pokrývali zrkadlá a napravo, na opačnej strane bolo viacero presklených dverí otvorených do krásnej skalistej záhrady s bambusmi a tečúcou vodou. Bolo to nádherné.
Pri dverách stálo niekoľko drevených lavíc. Keď vstúpila, podvedome pokývla hlavou, len formalita, na ktorej trval sensei na univerzite, za dverami si vyzula topánky hneď vedľa dvoch veľkých párov a posadila sa na lavicu. V úctivom tichu sledovala, ako sa muži pohybujú a vykopávajú v schémach toho najobtiažnejšieho kata, sled obranných a útočných ťahov v tom najúžasnejšom tanci, aký kedy videla.
Ich koncentrácia bola absolútna, ale vedela, že sú si jej prítomnosti vedomí. Dokončili kata a obaja sa uklonili, signalizujúc koniec cvičenia. Keď k nej pristúpili, Sebastian sa usmial a jeho výraz ju privádzal do rozpakov.
Christina, je mi potešením predstaviť ti Hira Yamamota, môjho dlhoročného priateľa a jedného z tých, ktorého som požiadal, aby mi pomohol ťa učiť.“
Christy tomu vysokému, ponurému mužovi podala ruku. Všimla si, že jeho rysy neboli úplne ázijské, i keď jeho meno znelo japonsky. Pevne jej stisol ruku, ale jeho sila bola primeraná a štýl neohrozujúci. Toto bol muž, ktorý poznal svoju vlastnú mieru a nikomu nemusel dokazovať svoju silu, bolo to také iné ako u jej manžela.
Rozhodne zatriasla hlavou, aby odohnala myšlienky na Jeffa. Nemala by dovoliť temnote zatieniť jej nový život. Bola jej daná druhá šanca a ona bola odhodlaná držať sa jej za každú cenu.
Je mi potešením poznať ťa, Mr. Yamamoto.“ Usmiala sa a bola spokojná, keď sa na ňu ten muž zaškeril. Jeho tmavé oči zosvetleli, zrazu vyzeral akosi menej hrozivo.
Prosím -“ jeho hlas neniesol žiadny náznak prízvuku, „– volaj ma Hiro. Už si dojo videla, nemám pravdu?“
Jeden semester na univerzite som chodila do triedy Shotokan. Milovala som jeho históriu a gracióznosť, ale bola som príšerná žiačka. Žiadna koordinácia a jeden chlapec mi už počas prvej hodiny rozbil nos, tak som sa potom toho trochu bála.“
Hiro sa zachechtal i keď Sebastian na okamih celý stuhol. Mala dojem, že sa mu nepáči počúvať o jej zraneniach, takže si v duchu urobila poznámku, že sa o takýchto veciach viac pred ním nemá zmieňovať. Bola jeho hosť. Nechcela ho znepokojovať.
Chcela by si to skúsiť znova, ak ti sľúbim, že už nedostaneš päsťou do nosa?“ Zasmial sa Hiro pobavene, čím ju upokojil.
Naberajúc v sebe odvahu prikývla. „Rada by som sa pokúsila učiť sa znovu kata. Je to krásne a dobré cvičenie. V tom období som ním bola ohromená aj keď som bola zaradená do tej najslabšej skupiny.“
Tu nebudú žiadne pozície,“ povedal Hiro zľahka, vykročil dozadu a gestom ju pozval do stredu miestnosti. „Len učenie. Sleduj, čo robím ja a potom to zopakuj.“
Hiro sa pred ňou sklonil a ona mu to gesto nervózne vrátila, všimla si, že Sebastian si sadol trochu ďalej od nich, sledujúc ich z postrannej čiary. V miestnosti nastalo ticho, ale kým Sebastian sledoval jej váhavé pohyby, pohľad sa mu rozpálil. Sledovala Hira a pomaly sa pokúšala nasledovať jeho pohyby v jednoduchej pozícii, v ktorej vyzeral ako veľký list. Niekoľkokrát zastavil, aby jej ukázal individuálne pohyby na blokáciu, útok, ako dať päsť a vlastné nohy do pozície pre najlepšiu rovnováhu.
Po niekoľkých minútach jeho pozornosti sa začala cítiť pohodlnejšie. Bolo to jednoduchšie, ako si pamätala. Nestrácala rovnováhu ako kedysi, čo bol vždy hlavný problém. Jej telo už nebolo také nemotorné ako si spomínala, keď sa o to pokúšala predtým. Tentoraz jej pohyby prichádzali takmer bez námahy a cítila skutočné pokroky, jej ruky a nohy odpovedali na príkazy bez toho, aby na to musela myslieť. Úžasné.
Nasledovala Hira, nevedomky napodobujúc každý jeho pohyb, akoby to bola jej druhá prirodzenosť. Nemusela premýšľať ako sa pohybovať. Len to urobila. Predtým ako si uvedomila, čo sa vôbec deje, Hiro prešiel k základom letu, kopnutí, ktoré s kľudom plnila. Pristála po obzvlášť vysokom výkope opäť na nohách a zostala šokovaná, keď si uvedomila, že bola dobrých šesť stôp nad zemou!
S ústami široko otvorenými sa obrátila k Sebastiánovi.
Čo sa to so mnou stalo?“ Keď zaregistrovala niekoľko posledných chvíľ, pohltila ju panika. Bola taká zaujatá, že ani nespochybňovala, čo robila, ale teraz sa jej to zdalo nemožné.
Máš prirodzené nadanie, srdiečko,“ povedal spokojne Hiro. „Len si príliš skromná.“
Nie, prisahám…“ zalapala po dychu, strach z nej len tak vybuchoval. „…keď som sa o to naposledy pokúšala, bola som skutočne nemehlo. Nemám tušenia –“
Sebastian k nej pristúpil, vzal ju za ruky a pritiahol si ich k hrudi, zakrývajúc ju svojím úžasným telom. „Upokoj sa Christina. Toto je to, v čo som dúfal. Máš v sebe šelmu. Máš všetku silu nášho druhu a čulosť Mattovej pumy. Neboj sa toho.“
Hiro sa zasmial a zatriasol hlavou, čím na seba pritiahol ich pozornosť. „Matt, čo? Mal som to uhádnuť. On je jediný, koho som videl vyskočiť tak vysoko.“
Poznáš Matta?“
Hiro prikývol. „Trénoval som ho, presne tak ako budem trénovať aj teba.“
Ale prečo?“
Ten polovičný Ázijec pokrčil ramenami. „Pretože o to Sebastian požiadal. Je mojím priateľom a viac ako to, dlžím mu za svoj život. Ty si pre neho dôležitá, takže preto si dôležitá aj pre mňa. Budeme spolu trénovať každý večer asi dve hodiny. Bude to drsné, ale s tvojim nadaním by sme mali rýchlo postúpiť k náročnejším ťahom. Ako som povedal, máš to prirodzene v sebe. Keď som bol ja čerstvo premenený, potreboval som viac času na prispôsobenie sa.“
Takže ty si –?“
Upír?“ Keď sa Sebastian pri tom slove prihrbil, Hiro sa zachechtal. „Ty a ja sme takpovediac súrodenci. Mojim tvorcom bol tiež Sebastian.“ Nepatrne sa Sebastianovi uklonil a vydal sa k dverám. „Teraz vás opustím. A nezabudni. Zajtra po západe slnka. Máme rande v dojo.“
Ohromená Christy bola sotva schopná mu kývnuť na pozdrav, ruky mala stále pritisnuté k Sebastianovej hrudi, obklopovalo ju jeho teplo. Trochu sa odsunul, keď zamieril k preskleným dverám do záhrady, stále ju držiac za ruku. Jednou rukou ju objal okolo pliec, kontakt s jeho teplým telom utišoval jej napäté zmysly.
Táto noc je nádherná. Nenechaj si ju zničiť strachom.“ Viedol ju ku kamennej lavičke uprostred záhrady, kde si sadli, jeho ruka ju stále objímala, akoby bola jeho majetkom. „Nikdy sa neboj toho, čím si sa stala, či čím sa ešte staneš. Si silná žena s čistou dušou. Teraz si silnejšia, ale musíš trénovať a zvyknúť si používať to najlepšie zo svojich schopností.“
Nemohla nad tým viac premýšľať. Mala pocit, že ju Sebastian pripravuje na niečo, o čom nemala ani tušenia. Nevedela aké sú teraz po premene jej priateľky, ale nemyslela si, že by zažili divoký sex s úplne cudzím pumo–človekom, či tréning s diabolsky peknou verziou pána Miyogiho.
Povedal si, že moje priateľky zmenili ich manželia. Ako? Prečo?“
Sebastian si povzdychol, rozjímajúc o hviezdach blikajúcich nad nimi. „Začalo to Lissou. Keď havaroval autobus, ako iste vieš, nažive zostali len Atticus a Lissa, ale boli si oveľa bližšie ako si uvedomovali. Attica prebodol podporný trám, blízko pri srdci. Už bol zmierený, že vykrváca, keď – je to jeden z mála spôsobov akým môže jeden z nás zomrieť – začul Lissin tlkot srdca a začal bojovať aby ich dokázal zachrániť oboch. Potreboval jej krv, aby bol dostatočne silný a aby ich oboch dokázal zachrániť, ale ona jej už stratila priveľa. Jediný spôsob ako ich zachrániť bolo nakŕmiť sa z nej a potom jej dať svoju krv. Premeniť ju. Bol to nebezpečný hazard, ale napokon jediný správny. Bola jeho Jediná, jeho životná družka. Jeho druhá polovica.“ Sebastianova ruka ju objala tesnejšie. „Krátko na to sa vzali, a ako vieš, začala u nich vo vinici pracovať Kelly. Tam sa stretla s Marcom LaTourom a keď bol otrávený striebrom – to je ďalší spôsob ako zomrieť veľmi bolestivým spôsobom – ona ho zachránila. Oni už predtým vedeli, že sú skutoční druhovia, ale Marc čakal na jej rozhodnutie, aby sa aj ona chcela premeniť. Žiaľ to rozhodnutie muselo prísť z iných rúk, kvôli zvratu udalostí. Potom Carly stretla Dmitriho –“
Ježkove oči, Carly tiež?“ prerušila ho prekvapene. „Ale ona teraz býva vo východnom Wyomingu.“
Áno, a na počudovanie sa jej nový dom nachádzal priamo nad brlohom Majstra Dmitriho. Tým na seba upútala jeho pozornosť a krátko na to sa dozvedel, že je jeho Jediná. Potom mala ťažkú autonehodu a bola prinútená vybrať si medzi životom bez slnka, alebo smrťou. Našťastie pre Dmitriho, usúdila, že bude lepšie dať sa premeniť.“ Sebastian si povzdychol, zacítila ako jej jeho teplý dych rozvlnil vlasy. „Pri tebe ale žiadna iná možnosť nebola. Na to, aby sme sa ťa mohli spýtať, si už bola veľmi blízko smrti, ale Christina, nemohol som ťa nechať zomrieť. Len dúfam, že ma kvôli tomu rozhodnutiu nebudeš nenávidieť.“
Nemyslím, že by som ťa niekedy mohla nenávidieť, Sebastian.“ Hneď ako jej tie slová vykĺzli z pier, vedela, že sú pravdivé. „A za túto druhú šancu som ti úprimne vďačná. Keď sa Jeff zmenil na násilníka, nevedela som sa brániť. Len som tam tak sedela a znášala jeho údery ako boxovacie vrece. Už nikdy sa tak bezbranne cítiť nechcem.“ Sebastian jej stisol plece, ponúkajúc jej tak oporu.
Teraz mu dáš na frak. Už si oveľa silnejšia ako on a po dnešnej noci budeš aj oveľa šikovnejšia ako mnohí starší. On už nikdy nebude schopný ublížiť ti. Ani nijaký iný muž.“
Preto sa mám učiť bojové umenia?“
Ty už si silná, ale potrebuješ trénovať, aby si sa mohla vyrovnať s novými schopnosťami. Hiro a ja to pre teba chceme urobiť, teda ak nám to dovolíš.“
Je to zaujímavý muž.“
Je to skutočný priateľ a muž so správnym úsudkom.“
To preto si ho zmenil?“
Vedel som, že je Hiro smrteľný, našiel som ho zomierať na bojisku, bojoval kvôli tomu, v čo veril a aby chránil nevinných. Vedel som to, pretože som to robil aj ja a nemohol som ho tam nechať zomrieť. Mám ho rád, vážim si ho. Pochádza z dlhej línie bojovníkov. Jeho otec sa prisťahoval do Spojených štátov a oženil sa s Američankou. Nebolo to pre nich ľahké, ale pre Hira to bolo obzvlášť tvrdé. Dokonca aj potom čo bol zranený sa snažil pomáhať brániť ľudí jeho krajiny a preto takmer zomrel.“
Je jasne vidieť ako veľmi ti na ňom záleží.“ S porozumením ho potľapkala po ruke.
Je mi ako brat.“ Sebastian sa nakrivo usmial. „Občas ako otravný mladší brat, ale stále brat. Je pekné mať zase rodinu. Po dlhých rokoch samoty je úžasné mať rodinu, o ktorú sa treba starať.“
Máš aj nejaké iné potomstvo, teda, vieš ako to myslím?“ Zasmiala sa a sledovala ako z bambusového potrubia vyteká voda. Záhrada bola pokojná a cítila sa uvoľnenejšie ako si kedy pamätala.
Nie, zlatko.“ Pobozkal ju na vrch hlavy a ona sa zavŕtala do jeho objatia tesnejšie ako do pohodlného kresla. „Len teba a Hira. Každopádne si takto veľa potomkov nevytvárame. Keď niekoho zmeníš, si za neho zodpovedná a veľa riskuješ, ak o tom človeku veľa nevieš. Ak sa zmenia na zlo – ak zabijú nevinných, či konajú unáhlene a ohrozujú utajenie našej existencie – tak Majster tej konkrétnej oblasti bude žiadať ich smrť, pre dobro ostatných. Potom je na tvorcovi, aby poslal vykonávateľa.“
Vykonávateľa?“
Palcom ju neprítomne pohladil po ramene. „Stretla si sa s Ianom Sinclairom?“
Raz. Bol s Lissou.“
Ian je jedným z Marcových najdôveryhodnejších vykonávateľov. Marc LaTour je Majstrom tejto oblasti. Obaja sú veľmi starí. Ian bol rytierom ešte za križiackych výprav, takže si vek môžeš domyslieť.“ Pritiahol si ju bližšie, tak aby mu mohla odpočívať na ramene. „Teraz bol priradený k tvojej priateľke Jene, keďže teraz už o našej existencii vie. Marc rozhodol, že musí byť pod dozorom, aby náhodou svoje vedomosti neprezradila nesprávnym ľuďom. Sú na svete tvory, ktoré náš druh lovia a sú  i takí, ktorí nás sledujú, ktorých zámery nepoznáme. Musíme byť ostražití, chrániť utajenie našej rasy a zabezpečiť pokračovanie našej existencie.“
Neublížia jej?“ Zaliali ju obavy o Jenu, tú najbystrejšiu z jej kamarátiek, tak zbláznenú do lekárskej profesie. Vedela, že potom ako ju Jeff takmer zabil, Jena urobila všetko možné, aby jej zachránila život. Milovala ju ako sestru a nechcela, aby bola v nebezpečenstve.
Pochybujem. Neprebodla ma, keď sa ju ostatní pokúšali zasvätiť do sveta nesmrteľných upírov.“
Nie. To by neurobila. Pravdepodobne sa pokúšala čo najlepšie to pochopiť, aj keď je v srdci skutočným vedcom. Miluje hádanky a hlavolamy akéhokoľvek typu.“
No, nedostane sa jej veľa možností, aby niekoho z nás mohla študovať. Bude sa musieť uspokojiť s poznaním, že sme jednoducho tu.“
Christy sa zľahka zasmiala. „Tak to bude mať Ian ťažké, ale nie je bezohľadná a hlavne je verná priateľka. Udrží tvoje tajomstvo.“
Len aby si vedela, musel som ju uhryznúť.“ Keď zadržala dych, Sebastian znehybnel. „Je mi to ľúto. Ale nechcela mi dovoliť pomôcť ti, až kým sa mi ju nepodarilo presvedčiť, že ti neublížim.“
Christy sa obrátila čelom k nemu, mesačné svetlo jej pozlátilo peknú tváričku. „To je v poriadku, Sebastian. Obaja ste sa len pokúšali pomôcť mi.“ Natiahla sa hore a pobozkala ho na líce. „Len to už znova nerob, dobre?“
Sklonil hlavu a lenivým bozkom si vzal jej pery. „Platí, mylady.“
Mesiac vystúpil vysoko nad stromy, premeniac malú záhradku v oázu pokoja. Sebastian ju bozkával s omamujúcou dôkladnosťou, nenechávajúc žiadny kúsok jej úst neprebádaný, žiadny nerv nerozochvený. Ten muž mal talentované ústa a zničujúco chlapské vystupovanie.
Christy matne začula tiché pradenie a zrazu sa jej teplé, chlpaté a veľmi veľké telo pritlačilo k nohám, zľahka sa o ne obtierajúc. To ju prekvapilo dostatočne na to, aby sa odtiahla od Sebastianovych horúcich úst. Pozrela dolu a s úžasom hľadela do topásových očí tej najväčšej mačky akú kedy videla.
Nenechaj sa ním vydesiť. Je to len Matt.“
Matt?“ Zrazu jej všetko dávalo zmysel. Vedela že Matt je pumodlak, ale pred včerajšou nocou ani len netušila, že sú takéto veci vôbec možné. Jemná, hnedožltá kožušina pokrývala Mattove veľké telo a šteklila jej ruky, kým jeho veľká hlava odpočívala v jej lone a obtierala sa jej o prsty. Dlhým, vlhkým, drapľavým jazykom jej oblizol ruku, čo ju rozosmialo.
Povzbudená sa k nemu natiahla a poškrabkala pumu za špicatými ušami, užívajúc si pocit jeho hustého kožucha pod svojimi prstami. Bola to jedna z najzmyselnejších a najvzrušujúcejších vecí, aké kedy zažila.
Matt zdvihol jednu veľké tlapu na kamennú lavicu, presne medzi jej nohy, nútiac ju, aby ich roztiahla. Ňufákom spoľahlivo zapadol presne medzi jej stehná a hravo si pričuchol. Odtláčala ho preč, ale on sa nemienil vzdať, dlhým jazykom jej prešiel po rozkroku, spôsobiac jej takmer neznesiteľný tlak a jeho pradenie zaznelo hlasnejšie.
No tak, na to sú aj lepšie miesta ako tu vonku na tejto tvrdej lavici, ty darebák.“ Sebastian dobrosrdečne odstrčil šelmu ďalej, uvoľniac tak Christy. Rýchlo vstala, neochotná byť znova priklincovaná na miesto touto veľkou mačkou, i keď bola viac vzrušená ako vystrašená.
Sebastian ju viedol dnu, šelma ich nasledovala. Akonáhle boli vnútri, Matt sa k nej priblížil na dosah ruky, akoby ho viedla celým domom do izby, ktorú ešte nevidela. Táto izba bola tak dekadentná, ako bolo dojo strohé. Jeden obrovský gauč pritlačený k stene, ktorý vyzeral ako to najpohodlnejšie hniezdočko, aké kedy videla. Opačná stena bola zaprataná veľkou televíznou obrazovkou a všemožnými druhmi elektronických prístrojov. Očividne to bol nejaký druh spoločenskej miestnosti zariadená pohodlne, rovnako ako štýlovo.
Farby boli odvážne, ale lahodiace oku a nábytok vyzeral byť vyrobený na mieru. Samozrejme to tu bolo praktické pre viacero vecí, ako len pozeranie filmov. Ak mohla podľa dunivého pradenia tejto veľkej mačky pod jej rukou niečo usúdiť, tak to, že hlavnou atrakciou tu dnes bude ona.

22 komentářů:

 1. Skvělé, moc díky za další pokračování

  OdpovědětVymazat
 2. Dekuji za preklad :)

  OdpovědětVymazat
 3. Skvelé a teším sa na preklad ďalšej kapitoly :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Skvělé, děkuji za překlad a korekci a těším se na další pokračování!

  OdpovědětVymazat
 5. Perfektní ! Děkuji mnohokrát za překlad a korekci ! ! !

  OdpovědětVymazat
 6. Knihomolka.3657. září 2014 12:31

  Díky krásnej a dekadentní překlad :)

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji za skvělou práci a moc se těším na další kapitolku :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Diky za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Díky za další kapitolu a těším se na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 10. Ďakujem za preklad.

  OdpovědětVymazat
 11. Děkuji za nový překlad.

  OdpovědětVymazat
 12. Skvela kapitolka, moc dekuji za preklad a korekturu. KATKA

  OdpovědětVymazat
 13. Ďakujem za preklad

  OdpovědětVymazat
 14. Mockrát děkuji za překlad a korekturu.

  OdpovědětVymazat
 15. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 16. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 17. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat