sobota 2. srpna 2014

Dcéra hriechu - Prolog


Ahojte,
takouto cestou sa Vám  prihováram po prvý krát. A to preto, že  som začala s novou sériou Otherkin, od autorky Eve Silver. Autorka je na niektorých fórach prirovnávaná k Gene Showalter, tak snáď sa Vám bude čítať tak dobre, ako mne. Toto je len taká krátšia poviedka, tak Vás veľmi pekne prosím, aby ste mi počas jej pridávania dávali komentíky, či sa Vám páčila, či nie. Len preto aby som vedela, či sa mám pustiť do ďalších častí. Pokojne buďte otvorené, mne sa síce páčila, ale nemusí to tak byť u všetkých a nerada by som pracovala na niečom, čo nebude mať svojich čitateľov, v tom prípade by to bola moja i Vaša strata času, lebo by som mohla prekladať niečo iné, čo by možno malo väčší úspech.

Vopred ďakujem za komentíky, každý jeden vždy poteší...

Prajem príjemné čítanie :)

Stina
Podsvetie, ríša Suthekova

O päťdesiat rokov skôr…

Kai Warin si pritisol ruky k hrudi. Cítil na nej niečo teplé a lepkavé. Keď ich odtiahol, videl, že má ruky pokryté krvou. Bolesť ho oberala o dych, zatemňovala mu zmysly. Po chvíli všetko okolo neho akoby stíchlo. Strašný pocit. Akoby tu už telesne vôbec nebol.
Kde vôbec bol?
Kde to uviazol. V nejakej z pieskovca vysekanej chodbe so stĺporadím, plnej nereálneho ticha. Isto nie je v Kansase. Určite už nebol na pláži Pfeiffer Beach. Nebol tu piesok ani more.
Kaia prepadol strach. Nerobil si starosti o seba, ale o Amber. Jej obraz videl pred sebou, jej tmavé blond vlasy rozstrapatené od vetra, jej žiarivé oči, ktorými na neho hľadela. Ale zrazu tá vidina zmizla. Rozplynula sa do ničoty, ako sa prvá ranná hmla rozplynie pred slnečným žiarením.
Bola Amber v bezpečí? Musí byť. Ale mohol v to len dúfať.
Na tomto mieste mal myšlienky akési zmätené. Kai zaregistroval, ako v ňom stúpa hnev. Ani nevedel odkiaľ sa vzal.
Spomenul si na správu, ktorú mu rúžom napísala na zrkadlo v kúpeľni. Amber také hry milovala. Boli to len dve slová. Pfeiffer Beach. To miestečko mali len sami pre seba. Amber ani nič nemusela hovoriť, bola to tá najkrajšia pláž na svete. Tam sa po prvý krát stretli. A o týždeň sa tam milovali pod nočnou oblohou.
Ale tentoraz tam Amber nebola, čakal ju na pláži, ale… Kai sa pozrel na zakrvavenú ruku a zamyslel sa. Na nič si však nevedel spomenúť. Hlava sa mu vznášala akoby vo výškach. Predtým videl dvere. Ťažké drevené krídla sa teraz otvorili, pristúpil bližšie. Pozorne sa rozhliadol po okolí a kútikom oka striehol na akýkoľvek pohyb, na akýkoľvek náznak možného útoku. Ruku zovrel do päste. Bol pokojný, medzi prstami a na dlani by mal cítiť krv, ale – nič. Pozrel sa. Jeho ruka bola čistá. Aj z hrude mu všetka krv zmizla.
„Poď bližšie,“ začul ako prehovoril akýsi temný hlas. Nehovoril nahlas, ale zvučne. Na tom hlase bolo poznať, že je zvyknutý na poslušnosť.
Kai sa v chodbe zastavil. Priestor pred ním bol ponorený v šere. Na zvláštne vyvýšenej plošine rozpoznal obrysy muža. Udrela do neho vôňa kvetov.
„Lotosový kvet,“ vysvetľoval ten hlas vecne.
„Čo odo mňa chcete?“, spýtal sa Kai priamo. Chcel konečne vedieť o čo to tu ide. Stále pritom sledoval tmavý tieň v kúte. Pozdĺž stien spozoroval dlhé dvojité stĺporadie. Ten priestor bol obrovský. Úplne vzadu boli otvorené dvere vedúce von do prírody. Ako si Kai všimol, boli tam palmy.
Hruďou mu prenikla nová bolesť. Bola taká neznesiteľná, že sa ledva udržal na nohách, zdalo sa, že sa jeho spomienky opäť prebudili. Kai videl vyšľahnutie plameňa. Z najmenej troch zbraní, ktorými na neho vystrelili. Ležal natiahnutý na piesku, ešte počul vietor a šum príboja, ešte raz videl tmavú, hviezdami posiatu oblohu a potom sa mu všetko začalo strácať.
„Teraz tomu už rozumieš?“
„Áno.“ Kai rozumel. Bol mŕtvy a vyzeralo to tak, že do neba neprišiel. Ale to nebola jeho najväčšia starosť. „Amber?“, spýtal sa sotva počuteľne.
„Povedz mi niečo o tvojej rodine. Máš bratov, alebo sestry?“ Kai si spomenul, ako sa jej pohľad zachmúril, keď sa jej na to pýtal.
„Nie, nikoho,“ odpovedala. „Moja matka a ja…“ Zmĺkla a trhla hlavou. Zdalo sa mu, že sa museli pre niečo odcudziť. Amber bola sama.
„Máš predsa mňa,“ povedal jej s povzbudzujúcim úsmevom. „Navždy.“
Ale pohľad mala ešte smutnejší ako predtým.
A teraz bol mŕtvy a ona predsa len zostala sama.
„Amber Halová zostane v pozemskom svete,“ vysvetlil mu tieň.
Kai potreboval chvíľku, aby to všetko pochopil. „To znamená, že je… ešte na žive?“
„Áno.“
„A toto je podľa všetkého… podsvetie?“
„Áno.“ Nastalo ticho. „Ona ťa sem poslala. Chápeš, čo urobila?“
Ten odkaz od rúžu na zrkadle. Ale napokon nebola tou, ktorá ho na Pfaiffer Beach očakávala. Kai zatriasol hlavou a nič k tomu nepovedal. Aby dokázal uveriť takému obvineniu, na to ešte nebol pripravený.
„Poď sem!“, povedal hlas vyzývavo.
„Mám vari na výber?“, spýtal sa Kai a sám sebe sa čudoval, že dokázal byť taký uvoľnený.
„Človek má vždy na výber. A ty sa musíš rozhodnúť medzi večným životom a úplným vyhasnutím. A dobre si to rozmysli.“

18 komentářů:

 1. Díky za překlad. Zatím to vypadá dobře.

  OdpovědětVymazat
 2. TY PREKLADAS TOHLE? JA TU SERII MILUJU! :D JE to takove to o tech 4 bratrich, ze jo? Ze jo? To melo uzasne propojeni a uz jak jsem to cetla, tak jsem si rikala, ze to by stalo za preklad :D 4 dil byl naprosto skvely :D Logan *hmmhmmm*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že jo? Že jo? Tak jo! Je to ono, to je to čo som si našla v nemčine, tak dúfam že sa to bude páčiť aj ostatným...:-D
   Božínku táto tvoja reakcia bola naprosto skvelá!!!!

   Vymazat
  2. Vsak je to taky jedna z mala takovych tech romantickych serii, co me nelezla krkem, protoze tam byla spousta mytologie, kterou ja zboznuju :D Uplne jsem si ty postavy uzivala. Jedine, co me nebavilo tolik, byl teda 3 dil, tam me ta hlavni hrdinka dost stvala... ale jinak te to nutilo premyslet a cist dal :D

   Nutno rict, ze ja bych asi mela prestat cist v aj, protoze vzdy prectu neco epickeho a muj prvni impulz je to jit okamzite prekladat... :D (stalo se mi to ted s jednou nadhernou pohadkou, akorat se ted zuby nehty drzim, at se do ni nepoustim). Takze jsem rada ze jeden z mojich impulzu si takhle krasne vyresila ty :D

   Vymazat
  3. Len sa púšťaj do všetkého čo sa ti dostane pod ruku, prípadne si to znač a možno sa niekto prihlási :-), pre mňa máš dobrý vkus na knihy :-)

   Vymazat
  4. No, moct jen sedet doma a prekladat, tak toho mam mnohem vic, nez 11 knih.... :D Ale potrebuju ted trochu sebeovladani, tak mam nove predsevzeti, ze nesmim rozprekladat novou serii, dokud nedodelam nejakou z tech starych :D

   Vymazat
 3. Tak vyzerá to zaujímavo a teším sa na đalšie kapitoly.

  OdpovědětVymazat
 4. Zatím to opravdu vypadá vcelku zajímavě, uvidíme, co se z toho vyvrbí, těším se na pokračování :)

  OdpovědětVymazat
 5. Nemůžu se dočkat další kapitoly. Děkuju za skvělý překlad i korekturu.

  OdpovědětVymazat
 6. Taky me to zaujalo - moc diky za preklad ! :-) tesim se na dalsi kapitolky :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Vypadá to zajímavě, díky za překlad. Katka

  OdpovědětVymazat
 8. úžasnéé. Těsím se na pokračování :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Díky moc za překlad a korekturu :-D Zatím to vypadá hodně dobře :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Super už sa teším na niečo nové. Ďakujem :)

  OdpovědětVymazat
 11. Vypadá to moc dobře, takže se těším na další pokračování. Děkuji Ti za překlad a korekturu. Držím palce

  OdpovědětVymazat
 12. Děkuju za překlad. ;)

  OdpovědětVymazat