sobota 19. července 2014

Samotárka svorky - 3. kapitola 1/2Kiley zdvihla Jesse do náručia a urobili lietadielko až do kuchyne. Vďaka jej schopnostiam vlčieho premieňača, mohla ľahko držať dievča nad svojou hlavou bez väčšej námahy.
Jesse sa šťastne smiala, keď prešli kuchynskými dverami.


Kiley sa zarazila, keď jej zrak padol na mužov, ktorí boli v kuchyni. Zložila Jesse k svojmu boku a položila  ruku okolo jej ramien – viac kvôli svojmu osohu než Jesseinmu. Nevenovala dostatočnú pozornosť svojim zmyslom, mala si všimnúť, že si muži dali prestávku.
Austin, Gray, Dominic a dvaja ďalší muži sedeli pri veľkom dobovom stole. Prestali sa rozprávať a obzreli sa, kto vstúpil dnu. Kiley prešľapovala z nohy na nohu snažiac sa vymyslieť, čo by mala povedať.
Hneď po tom, čo odišla s Tylerovej pracovne, aby mohli muži prijať prichádzajúci hovor, odišla do Jessynej izby. Mala byť schopná vyhnúť sa všetkým ostatným v dome. Jesse ju udržiavala zamestnanú, takže nemala čas myslieť na svoj problém.
Teraz to vyzeralo tak, že sa jej šťastie minulo. Nielenže bol jej nový druh v jednej miestnosti s ňou boli tam aj ďalší muži. Cudzinci – nenávidela cudzincov.
Keď nič nepovedala, Gray začal vstávať. Austin zavrčal, zmraziac ho na mieste. Kiley pozrela z jedného na druhého. Mohla cítiť Austinove napätie.  Už nebol pokojný ako pred tým. Snažila sa presvedčiť Austina, že nie je jej druh ale on jej to nezhltol. Gray vyzeral ako ďalší problém.
Gray vyzeral neisto, zatiaľ čo Austin zatínal zuby. Okamžite Kiley poznala, že sa Austin obáva, že medzi ňou a Grayom je vzťah a preto potrebovala upokojiť svojho druha pred tým, než sa situácia vyostrí.
Sťažka prehltla a usmiala sa na Austina. „Ahoj.“ Pozdravila ho.
Zdalo sa, že sa snažil upokojiť a prikývol. „Ahoj dámy.“ Odpovedal.
Jesse, ktorá sa nemusela obávať akéhokoľvek napätia , unikla z Kileynho zovretia a bežala k svojmu strýkovi. „Strýko Dom! Strýko Dom!“ A všetko napätie zmizlo z miestnosti.
„Áno?“ Odpovedal Dominik malému dievčatku.
„Kiley so mnou zostane celý víkend!“ povedala šťastne Jesse.
Dominik sa zasmial a zdvihol Jesse do svojho lona. „Počul som to. Čo máte v pláne dievčatá?“
„Kiley povedala, že môžeme upiecť sušienky!“  prezradila Jesse nadšene.
Všetky oči sa upreli na ňu. Kiley pokrčila ramenami. „Nemalo by to byť ťažké.“
Dominic a Gray unisono zastonali.
„Sú to len sušienky.“ Zavrčala Kiley.
Dominic sa na ňu usmial, nič nehovoriac. Kiley sa rozhliadla okolo stola. „Som si istá, že sušienky zvládnem.“
„Len sa uisti, že máš hasiaci prístroj poruke.“ Zažartoval Gray.
Austin a dvaja cudzinci nepovedali nič, ale zdali sa byť pobavení. Nahnevane sa nadýchla a zovrela ruky do pästí a dala ich vbok. „Och, ha ha.“ Zamrmlala.
Austin vstal a prešiel k nej, položiac svoju ruku okolo jej ramien. Snažila sa ako len mohla, aby sa neodtiahla. Nechcela ho uviesť do rozpakov. „Som si istý, že dokážeš všetko na čo len pomyslíš.“
Kompliment od jej druha bol neočakávaný,ale zahrial ju pri srdci. Vedela, že ostatní si ju len doberajú, ale bolo dobré mať aspoň raz niekoho na svojej strane. Pristihla sa, ako sa tisne k Austinovmu objatiu.
Tak blízku k jej druhovi, mohla cítiť spokojnosť a starostlivosť šíriacu sa z tohto muža. Náhly príval emócií do nej udrel. Ona spôsobila, že sa takto cítil. Snažiac sa skryť svoje pocity, odkašlala si.
„Ďakujem.“ Zašepkala, len pre jeho uši.
Zosilnil svoje objatie len na chvíľu a postrčil ju dopredu.
„Rád by som ti niekoho predstavil.“ Povedal jej.
Kiley ho nechala viesť ju k stolu, kde sedeli muži a Jesse šťastne hompáľala nohami v lone jej strýka.
„Kiley, toto je môj Beta, Colt,“ Predstavil jej atraktívneho blonďáka.  Ako ďalší vlčí premieňači bol obrovský ale vrásky od úsmevu okolo jeho očí a široký úsmev na tvári z neho robili trochu viac prístupnejšieho.
„Ahoj.“ Povedala rozpačito.
Stále sa usmievajúc sklonil hlavu. „Je mi potešením konečne ťa spoznať.“  Odpovedal.
Kiley vedela, že nehovoril o nej ale o družke Alfy. Prekvapujúco ju to nenahnevalo.
„A toto je Tony, je na návšteve z Blue Ridgeskej svorky v Oklahome.“ Pokračoval Austin.
Druhý muž za stolom bol, rovnako veľký ako Colt ale omnoho vážnejší. V jeho očiach sa zračilo tak veľa starostí, že mala Kiley chuť ponúknuť mu objatie. A to to  ešte nikdy nechcela spraviť. Prekvapilo ju ako jednoducho sklonila bradu na znak rešpektu.
Ak si mala tipnúť toto bol ten muž, ktorý prišiel hovoriť o zverejnení vlčích premieňačov. Kiley si nebola istá, čo by to znamenalo, ale za posledných pár mesiacov o tom počula rozprávať iných.
Byť Samotárkou znamenalo nemať strach z toho, čo si jej svorka zvolí. Alebo by aspoň nemala mať. Ale Austin mal pred tým pravdu, ak sa s ním spári, bude súčasťou jeho svorky.
Vzhliadla k tvári svojho druha, aby sa ho spýtala, čo plánoval, ale bola prerušená skôr než to stihla.
„Oci!“ vykríkla Jesse a bola fuč z Dominicovho lona na druhej strane miestnosti.
Tyler sa zasmial a sklonil sa, aby ju mohol zdvihnúť, keď k nemu dobehla. „Ahoj, dievčatko.“
„Ja a Kiley...“
„Kiley a ja,“ opravil ju skôr než mohla dokončiť vetu.
Jesse sa zamračila a ťažko vzdychla. „Kiley a ja,“ zopakovala. „Budeme robiť sušienky.“
Alfa sa do nej zavŕtal pohľadom. „Neviem, či máme dostatočne poistený dom.“
Kiley padla sánka. Och, nie, nepovedal to! Zdvihla svoje ruky  do vzduchu. „Len jediný raz!“ vykríkla. „A nebola to moja chyba!“
„Kiley podpálila si stôl.“ Pripomenul jej Gray.
Pozrela sa na neho cez plece, pred tým, než sa pozrela na Austina. „Nebola to moja chyba.“
Súhlasne prikývol.
Vzdychla a znovu sa pri ňom uvoľnila, premýšľajúc nad dňom, o ktorom rozprávali.
Kiley sa vyhýbala chodeniu do hlavného domu, tak ako to len šlo. Ale Jesse mala narodeniny a to si nemohla v žiadnom prípade nechať ujsť. Nejako, zatiaľ, čo tam bola, Gray a Dominic ju postavili pred gril zatiaľ, čo išli vyniesť z domu Jessein nový bicykel.
A vtedy sa začalo peklo. Oheň sa nejako dostal na obrus, ktorý vzplanul tak rýchlo, že Kiley nestíhala vnímať, než začali horieť aj stoličky.
Nikto nebol zranený a chlapci boli schopní rýchlo oheň uhasiť,  ale do dnešného dňa si z nej za to uťahovali. Nevadilo jej to veľmi – naopak bolo to akoby bola súčasťou rodiny, svorky.  A ona nebola nič z týchto vecí.
Kiley sa zachvela, keď sa Austinove ústa tisli blízko k jej uchu. „Mám vysoké domáce poistenie.“  Sľuboval.


12 komentářů: