sobota 21. června 2014

Samotárka svorky - 1. kapitola 1/2
Kiley Palmerová sedela skrčená na sedadle svojho SUV, dobre skrytá za tónovanými sklami, keď držala foťák a cvakala fotky. Starec mal pravdu. Štvrtá pani Douglasová mala návštevníka každý deň ráno po tom, čo jej manžel odišiel do práce.
„Mám ťa.“ Zašepkala do prázdna, keď cvakla ďalšie štyri fotky než sa zatvorili predné dvere veľkého domu.

Odložila fotoaparát a pripravila sa na čakanie. Celý týždeň sa ponevierala okolo domu jej klienta, Edwarda Franklin Douglasa Tretieho. Muž vedel, že ho jeho mladá tridsaťročná žena podvádza, a Kiley práve dokončila zbieranie dôkazov, ktoré poskytne svojmu klientovi. Mala by odfotiť pár obrázkov, keď bude muž odchádzať, aby dokončila svoju prácu.
Kiley siahla po káve, ale zistila, že šálka je prázdna. Do čerta, pomyslela si, keď si sadla späť do svojho sedadla a povzdychla si. Uvažovala, že si zbehne do najbližčšej samoobsluhy pro ďalšiu, keď ju prekvapilo zaklopanie na okno spolujazdca.
Poskočila s rukou na srdci. Úsmev muža na druhej strane skla ju nahneval a pobavil zároveň. Stiahla okienko.
„Detektív!“ pozdravila.
Detektív Gray Mason sa ďalej usmieval, keď sa oprel o jej dvere. „Kiley, ako to ide?“
Kiley pokrčila ramenami. „Dobre, pokým si ma nevydesil.“
Zasmial sa miesto odpovede.
Kiley prekrížila ruky na hrudi a zašpúlila na neho perami najlepšie ako vedela.
Nevyvedený z miery pokračoval v usmievaní sa. „Je tu všetko hotovo?“ spýtal sa.
Kiley pozrela na dom a späť k nemu. Gray zvážnel a ona vedela, že to nebola ani tak otázka ako oznámenie, že tu skončila. Prikývla.
Otvoril dvere a podal jej ruku. „Musíš ísť so mnou.“
Otočila ramenami a vystúpila zo svojho vozidla, ignorujúc jeho ruku. Ustúpil dávajúc jej priestor, kým iný muž pristúpil bližšie a pritiahol jej pozornosť. Kiley sa na strážnika zamračila. Nepoznala Wyatta dobre ale mal povesť tvrdého bojovníka.
„Čo sa deje?“ spýtala sa Graya, očami preskakujúc z jedného muža na druhého. Strach jej prešiel po chrbte a nepokoj sa usadil v jej bruchu. Toto nemôže byť dobré.
„Chce ťa vidieť.“ Povedal Gray pokojne.
Kiley potriasla hlavou a začala ustupovať k svojmu SUV. „Nie.“ Vedela o čom je tento víkend. Videla veľa áut prechádzať mestom smerom k táboru.
Grayova ruka na jej lakti ju zastavila. „Bude to dobré. Ostanem s tebou,“ sľúbil.
Kiley sa zovrelo srdce. Sú to už mesiace čo si jej prítomnosť vyžiadali  v rezidencii miestnej Alfy. Muselo to byť vždy, keď sa okolo pohybovalo pár ľudí.
„Poď.“ Vyzval ju Gray s jemným zaťahaním.
Kiley sa pokúsila zaprieť nohami. „Pôjdem za tebou.“
Gray potriasol hlavou, poznal jej hru. „To si nemyslím.“
Kiley zahryzla do spodnej pery. Do čerta, už predtým použila tento trik. Nebolo to tak, že by nemala rada Alfu – novú Alfu taktiež, ale mala príliš veľa zlých spomienok na starú Alfu a hostí, ktorých mal vždy naviac.
„Wyatt pôjde tvojím autom za nami.“ Vysvetlil Gray. „Budeš sa môcť dostať domov.“
Kiley vedela, že by mala byť vďačná. Dali jej možnosť odísť bez toho, aby sa spoliehala na jedného z členov svorky. Bola to maličkosť ale trochu ju to upokojilo, tak ako Gray zrejme zamýšľal. Za rok, čo žil tento muž v jej meste ju poznal lepšie ako ktokoľvek iný.
Jeden krok za druhým nechala Graya, aby ju viedol k Hummeru odparkovanému za jej SUV.
„Je nový?“ spýtala sa. Musel byť, pretože ho nikdy predtým nevidela – do čerta, ale bol veľký.
Gray len pokrčil ramenami a Kiley sa zasmiala. „Kompenzuje dostatočne?“ doberala si ho.
Gray zavrčal, keď otvoril dvere na strane spolujazdca. „Nastúp si.“
Kiley sa zachichotala. „Och, áno, pane.“ Povedalal nevinne. Uvoľnila sa dostatočne, aby si mohla uťahovať z Graya. To bola, napriek všetkému, jej najobľúbenejšia aktivita.
Grayove pery sa roztriasli, akoby sa snažil zakryť úsmev. Kiley sa posadila do sedadla a zapínala si bezpečnostný pás, keď Gray otvoril dvere na strane vodiča a nasadol. Pozrela na neho kútikom oka.
Gray bol jedným z niekoľkých členov svorky, ktorých mohla nazývať priateľmi. Ako policajný detektív spĺňal jej predstavu o perfektne silnom mužovi. Bol dobre stavaný. Hra svalov pod jeho košeľou, široké ramená a samotná jeho mohutnosť ju zároveň zastrašovali aj vzrušovali. Jeho láskavé srdce a zmysel pre humor boli len bonusmi.
Niekoľko krát si v minulosti priala, aby sa do neho zamilovala. Spali spolu niekoľkokrát ale  aj keď to bolo také dobré, aké to bolo, nebolo to to, čo hľadali. Neboli predurčení stať sa druhmi.
To ju rozosmutinilo. Nebola predurčená, aby si našla druha. Raz jej to bolo dokonca zakázané. Bola zadaná, alebo aspoň mala byť, až pokým neprišiel Alfa a nenarazil na niekoho koho nemohol poraziť alebo biť k poslušnosti.
Stratená v myšlienkach si ani nevšimla, že už vyštartovali, pokým sa Gray nenačiahol a nepreplietol si prsty s jej. Kiley si oprela hlavu dozadu a zatvorila oči. „Prečo ma chce vidieť?“
Od noci, kedy sa oslobodila z jej osobného pekla sa snažila zdržať kontaktu s inými premieňačmi. Nový Alfa ju nechal samu, volal ju len, aby zistil ako sa jej darí a niekoľkokrát bola požiadaná, aby strážila jeho dieťa. Ale keď potreboval babysitterku vždy volal. Neposielal pre ňu strážnikov. 
Gray zdvihol jej ruku k svojej tvári a prechádzal si po lícach jej hánkami než ju pobozkal na zadnú stranu ruky. „Verím, že má pre teba prácu.“

27 komentářů:

 1. Knihomolka.36522. června 2014 1:35

  Díky za překlad.
  Sotva jsem dočetla a už se těším na pokračování :)

  OdpovědětVymazat
 2. ďakujem za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za překlad a pokračování.

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji moc za překlad

  OdpovědětVymazat
 5. Dík,vypadá to zajímavě,skvělá práce :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Vďaka a teším sa na pokračovanie. Vaša práca je skvelá ♡

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji za překlad a korekci, a taky za to, že v této sérii pokračujete!

  OdpovědětVymazat
 8. Děkuji za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 9. Ďakujem za preklad. Som zvedavá na pokračovanie. :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 11. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat
 12. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 13. Dekuji za preklad :)

  OdpovědětVymazat
 14. Jej, super teším sa na ďalšie preklady :)

  OdpovědětVymazat
 15. ďakujem za preklad, potešil ma

  OdpovědětVymazat
 16. Dekuji za preklad. Uz se tesim na dalsi ;-)

  OdpovědětVymazat