sobota 19. dubna 2014

Vykonavatel smečky - 10. kapitola

Po dlouhé době jsme našli překladatelku, která se pustila do dokončení této knihy, takže můžete poděkovat Nikky, že se dozvíte, jak příběh dopadne. Užijte si to :)Emily utekala okolo vysokého stromu a ťahala si tričko cez hlavu. Už dávno sa naučila nehanbiť sa za jej nahé telo, ale nemyslela si, že by Cain bol rád, keby ju jeho brat videl takto.

Bola nepokojná z celého dňa čakajúc na Cainov návrat. Nemala rada byť od neho ďaleko. Tiež si uvedomila, že sa nemôže vrátiť do školy s ním zostávajúcim vo vnútri teritória. Potrebovala dobrý dlhý beh, aby sa upokojila. Vlk vo vnútri nej sa driapal na povrch.

Napokon bola schopná nahovoriť Tonyho, aby ju vzal von. Neznášala mať garde, ale chápala to. Ak sa Cain vráti a ona bude zranená, nikto nevedel povedať, čo by spravil. Alebo koľký ľudia by skončili zranení. Prečo ju pomyslenie na to robilo šťastnou, nevedela presne, ale rozhodla sa nebojovať s tým.

Po poskladaní svojich vecí a uložením ich do kmeňa stromu si kľakla a privítala mágiu, ktorá umožňovala jej premenu. Brnenie začalo v špičkách prstov a prechádzalo rýchlo celým telom. Jej koža sa napínala, až mala pocit, že praskne. Kosti sa v nej upravovali a cítila tak ako vždy, akoby sa vznášala.

Potom, len o pár minút neskôr, už stála na všetkých štyroch, zakláňajúc svoju hlavu dozadu, a zavýjajúc potešením. Odpovedajúce volanie zo západu znamenalo, že Tony bol pripravený. Obmedzila sa na neho, spokojná s behom a hrou, pokiaľ sa jej muž nevráti domov.

Po Adamovom odjazde, Cain šoféroval rýchlejšie ako ukazovali limity na značkách. Nemohol sa striasť pocitu, že niečo nebolo v poriadku. Zodvihnúc svoj telefón zo stredovej konzoly, snažil sa znovu zastihnúť Emily. Zazvonilo to štyrikrát, keď dostal správu, že nemôže odpovedať, ale má zanechať svoje meno a číslo. Strach naplnil jeho žalúdok, keď skúšal svojho brata. Ani ten neodpovedal. Cain dupol nohou tvrdšie na plyn a auto vystrelilo dopredu. Mali by odpovedať. Povedal jej, aby zostala v jeho dome, ibaže by bol Tony s ňou. Samozrejme, mala problémy a Tony bol s ňou, to by vysvetľovalo, prečo žiadny z nich nezdvíhal. Cain vybral poslednú zákrutu príliš ostro, a auto dostalo šmyk. Vyrovnávajúc vozidlo, sa zhlboka nadýchol a spomalil. Zabiť sa by nepomohlo ani jednému z nich. Jeho telefón zazvonil odtiaľ, kde ho položil, na sedadle vedľa neho, čo ho prinútilo od prekvapenia dostať znovu šmyk. Na obrazovke sa zobrazilo číslo domu.

„Emily!“ ozval sa.

„Nie, tu je tvoj otec. Čo sa deje, Cain? Cítim tvoj nepokoj až sem.“ Hlas jeho otca bol jemný ale ostrý, nútil ho panikáriť. Cain sa takmer hystericky smial. Prečo mu nenapadlo zavolať domov? Samozrejme, že dávalo zmysel, že sa jeho otec cítil, že si robí starosti, prečo by necítil či má Tony problémy?

„Cain, si v poriadku?“ spýtal sa znovu jeho otec.

„Áno, áno. Som v pohode. Nemohol som dostihnúť Emily ani Tonyho a začal som blázniť. Ani mi nenapadlo, zavolať ti.“ Snažil sa to vysvetliť.

Otcov vzdych od úľavy bolo počuť aj cez telefón. „Emily a Tony sú v poriadku. Bola taká nepokojná z čakania na tvoj návrat, že sa išli prebehnúť.“ To Caina upokojilo, ale chcel si byť absolútne istý, že je v poriadku.

„Môžeš ich cítiť?“

Keď sa jeho otec odmlčal, Cain vedel, že sa snaží.

„Áno, Emily je práve teraz veľmi šťastná a verím, že predbehla tvojho brata.“ Cain si dokázal predstaviť Emily v jej malom hnedom vlčom tele bežať od väčšieho čierneho vlka.

Zatiaľ, čo jeho brat bol veľký a silný, Emily bola menšia a rýchlejšia. Takmer predbehla aj Caina, keď spolu išli prvý krát von.

„Ďakujem. Som len 30 minút ďaleko, ale cítim, že niečo nie je v poriadku.“

Stále mal ten pocit, ale zmenšoval sa. Stále niekde na dne cítil, že niečo nie je v poriadku.

„To je zrejme len vaše puto. Bol si od nej ďaleko príliš dlho. Pošlem Kyla aby im povedal, že si skoro tu.“ Cain pocítil vrčanie snažiace sa uniknúť zo zadu jeho hrdla pri pomyslení na iného muža.

„Cain.“ Jeho meno vyslovil ako varovanie.

Potriasol hlavou, aby si vyčistil myseľ. „To by bolo skvelé.“ Potom zložil a znovu sa ponáhľal domov za svojou čakajúcou družkou.

Cain dorazil k bránam a zamával na strážnika dnu. Antonio zamával naspäť, keď stlačil tlačidlo, aby ho pustil dnu. Cain pozrel do zadného zrkadla, stále nepokojný.

Cesta domov vyzerala akoby trvala celé hodiny hoci to netrvalo viac ako desať minút. Odopol si pás skôr než auto úplne zastavilo.

Zdvihol hlavu do vetra, sústredil sa na zvuky a pachy okolo seba. Potom použil páriacu väzbu, snažiac sa nájsť Emily. Cítil ju za domom stále vo vlčej forme. Bola niečo okolo míle ďaleko. Zamieril do domu, keď zacítil iný pach. Zmiešaný s tým jej. Poznal tento pach. Už sa s ním stretol. Cain sa pustil do behu zatiaľ, čo si vyzliekal šaty. Menil sa zatiaľ, čo bežal, čo bolo také bolestivé ako len mohlo. Teraz už na štyroch, mohol bežať rýchlejšie. Nezastavilo to čierno-sivého vlka od príchodu zozadu a pridal sa k nemu. Takže Lamont mohol tiež vycítiť problémy. Zrýchlil a bežal vedľa svojho otca do lesa. Jeho uši vstali pri hlasnom zavrčaní a potom zakňučaní. Bežal rýchlejšie, skákal cez popadané vetvy, inštinktívne mieril k Emily.

Keď on a jeho otec dorazili na miesto, odkiaľ sa niesli zvuky prebiehajúcej bitky, okamžite uvidel Emily.

Jeho brat, vo vlčej forme bojoval s väčším vlkom, zatiaľ čo iný štekal na podivného vlka, ktorý chránil Emily.

Lamont zavyl a zapojil sa do boja. Cudzí vlk hodil jeho brata za svoj chrbát a stretol sa s otcom. Cain utekal k Emily, aby sa uistil, že je v poriadku. Jej malé telíčko bolo zhrbené a unikli jej malé stony. Vlk, ktorý ju strážil uhol nabok, keď sa Cain priblížil.

Pozrel do jeho očí a ovoňal ho, Cain vedel, kto to je. Ale ak je Larry ten, kto bráni Emily, s kým jeho otec bojuje teraz?

Cain oňuchával a otieral sa o Emilyin krk a takmer vykríkol, keď mu svojím malým jazykom oblizla packu. Odtiahol sa od nej a kývol na Larryho. Druhý vlk porozumel a postavil sa znovu na stráž pred ňou. Cain skontroloval svojho brata, ktorý ležal na boku, lapajúc po dychu. Tony bol zranený ale nažive. Otočil sa k vlkovi, ktorý stál ňufák pri ňufáku s Alphou.

Lamont na neho skočil a hrýzol ho, ale iný vlk bol rýchlejší. Cain trpezlivo čakal zatiaľ čo Lamont ho rozptyľoval, kým neprišiel správny moment. Potom skočil, zhodil iného vlka z nôh, nútiac ho kotúľať sa. Snažil sa znovu postaviť na všetky štyri, ale Cain skočil a držal ho dole. Kotúľali sa, cvakali zubami, obaja sa snažili získať prevahu. Vzdialene Cain počul Emily kňučať a svojho otca starajúceho sa o Tonyho, ale nemohol sa obzrieť a odkloniť svoju pozornosť od útočníka.

Vlk urobil pohyb, aby dostal svoje zadné nohy pod Caina. Bolo to to, na čo čakal. Prenesením váhy svojho tela, sa Cain dostal k vlčiemu krku. Tvrdo ho udrel, a potom znovu. Jeho ostré rezáky sa ponárali hlboko do kožušiny, kým sa vlk nevzdal.

Bezvládny sa poddal Cainovi. Cain ostal v strehu, keď sa k ním pridali ostatný členovia svorky vo vlčej a ľudskej podobe. Bol to Antonio, ktorý sa ticho prihováral Cainovi, aby sa upokojil. Ale vlk vo vnútri Caina ho nenechal. Inštinkt mu hovoril, aby vlkovi roztrhal hrdlo, za ohrozenie jeho družky.

Potom tu bol jeho otec v ľudskej podobe, pridávajúc sa k Antóniovmu hlasu. Ale to sa nedalo pokým Emily neklesla vedľa neho, ľudská a nahá, a nepoložila svoju ruku na jeho hlavu. Nechávajúc vlka odísť sa Cain stúlil do jej lona a začal sa premieňať naspäť, hľadiac po celý čas do očí.
32 komentářů:

 1. Moc,moc dekuji,uz jsem ani nedoufala...

  OdpovědětVymazat
 2. moc děkuji za krásný překlad, taky už jsem měla strach, že konec nebude.

  OdpovědětVymazat
 3. díky moc za překlad :))

  OdpovědětVymazat
 4. ďakujem za preklad! :-) Susan

  OdpovědětVymazat
 5. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 6. Som veľmi vđačná za pokračovanie prekladu :-) Super.
  Som zvedavá kto je ten neznamý vlk...

  OdpovědětVymazat
 7. Konečne pokračovanie.Veľká vďaka.

  OdpovědětVymazat
 8. Díky Nikky, že to doděláš. :)
  Jsou to fajn knížky, snad budeš v sérii i pokračovat, snad Ti vydrží trpělivost. :) ;)
  Krásný den. ;)

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji moc za překlad.

  OdpovědětVymazat
 10. Moc díky za překlad další kapitoly :-D

  OdpovědětVymazat
 11. Dikes :-) Jsem ráda, že se našel někdo na dopřekládání ;-)

  OdpovědětVymazat
 12. Díky, je to super!!! Mirka

  OdpovědětVymazat
 13. Super, moc děkuji za pokračování

  OdpovědětVymazat
 14. Skvělé, díky za pokračování

  OdpovědětVymazat
 15. ďakujem za preklad

  OdpovědětVymazat
 16. ďakujem za pokračovanie, som zvedavá kto je ten vlk

  OdpovědětVymazat
 17. Děkuji za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 18. Knihomolka.36520. dubna 2014 23:30

  Díky za překlad - jsem ráda že to někdo dopřekládá a doufám v pokračování

  OdpovědětVymazat
 19. Děkuji za skvělý překlad ! Jsem opravdu vděčná !!!

  OdpovědětVymazat
 20. Mockrát děkuji, už jsem si nemyslela, že se bude překládat dál. Jste zlaté. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 21. dakujem novej prekladatelke..uz teraz sa tesim na pokracovanie ;-)

  OdpovědětVymazat
 22. tiež som prekvapená a vážne nadšená, je to pekné, ďakujem Nikky :-)

  OdpovědětVymazat
 23. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 24. Děkuju moc za překlad.

  OdpovědětVymazat
 25. Dekuji za preklad a korekturu ;-)

  OdpovědětVymazat