úterý 11. března 2014

Vzácné víno - 1. KapitolaKelly sa usadila späť do kancelárskeho kresla a zamerala sa na obrazovku počítača. Silné povzdychnutie jej rozvlnilo pramene vlasov lemujúcich jej čelo.
Príchodom upírskeho Majstra Marca LaToura sa veci vo vinici poriadne skomplikovali. No, prinajmenšom pre ňu.

Ten mizerný chlap sa zdal byť vždy tam, kam sa len otočila, sledujúc ju tými temnými, záhadnými, stáročnými očami. Odkedy tu po večeroch pracovala a bola väčšinu svojho pracovného času k dispozícii najlepšej priateľke Lisse a jej novému manželovi Atticovi, zažila len niekoľko vzácnych momentov, kedy sa ju Marcovi nepodarilo  zahnať do úzkych. Len včera sa prihnal na tom prekliatom žltom Lamborgini priamo k nej, túrujúc motor naplno, len čo s ním vyšiel z garáže.
„Práve sa chystám užiť si jazdu tohto autíčka, ma petite,“ zavolal na ňu spoza volantu. „Nechceš sa ku mne pridať?“
„Nie, ďakujem.“ Bola neústupná a keď sa zasmial, zamierila preč. Najhoršie na tom bolo, že milovala jazdu v tej drahej mašinke. Ale bol to práve ten muž, ktorému sa potrebovala vyhnúť, teda ak si chcela zachovať zdravý rozum. O minútu neskôr počula rev toho športového auta ísť dolu príjazdovou cestou.
Marc ju doháňal k zúrivosti. Pokúšal sa jej to auto dať ako dar, ktorý ona rozhodne odmietla, ale bol vytrvalý. Šiel ako pes za kosťou a ona bola tou, na ktorej by si chcel pochutiť.
Kelly sa nasťahovala do jednej z hosťovských izieb v rezidencii už niekoľko týždňov po svadbe Attica a Lissy. Jej prenájom malého bytu v meste práve skončil, tak využila príležitosť a presťahovala sa. Ešte nikdy sa tak netešila z takmer hodinovej cesty z mesta k vinici. Pre Lissu a Attica pracovala ako asistentka už krátko pred svadbou. Takže jej dávalo zmysel, aby sa presťahovala do rezidencie, kde pracovala a žila jedna z jej najlepších priateliek. V tej ohromnej budove mali množstvo miesta.
Všetko prebiehalo dobre, až kým sa neobjavil Marc v tom žltom športovom aute a s kufrom v závese. Marc sa svojim panovačným spôsobom očividne rozhodol, že sa potrebuje nasťahovať k priateľom, kým jeho vlastný dom renovujú. Atticus a Marc boli dlhoročný spojenci a blízky priatelia.
Taktiež boli obaja nesmrteľný.
Poznali sa navzájom oveľa dlhšie ako bola Kelly vôbec na svete. Celé stáročia, to bol fakt. Jej myseľ stále nevedela pochopiť, že jej najlepšia priateľka Lissa bola teraz rovnako nesmrteľná ako jej manžel. Pre praktickú Kelly bola myšlienka na život „naveky“ stále fascinujúca, aj keď trošku bláznivá. Už len pomyslenie na pitie krvi ju roztriaslo. Nie, ona dávala prednosť normálnemu životu, bez potreby piť krv. No, teda tak normálnemu, ako to len bolo možné, keďže jedna z jej najlepších priateliek je upírka.
Zatiaľ čo hodiny ubiehali k pomalému západu slnka, kedy sa zobudia Lissa a Atticus, Kelly sa vrátila k práci. A Marc bohužiaľ s nimi.
Nie že by bol nepríťažlivý. V skutočnosti bol jedným z najzničujúcejších krásavcov akého kedy stretla, ale bol mimo jej ligu.
Oprela sa dozadu, znova smerom k obrazovke, zamyslená. Keď zrazu na uchu zacítila niečí teplý dych, Kelly vyskočila.
Bol to Marc, samozrejme. Stál blízko, len kúsoček nad jej ramenom. Cítila ho, hoci keď sa priblížil nevydal žiadny zvuk. Až teraz začula jeho pomalý dych, ako do seba vdychuje jej vôňu, akoby ucítil nejaký vzácny parfum.
„Myslela som si, že sme si už ujasnili, že niesom len nejaké rýchle občerstvenie.“
„Hmm, súhlasím.“ Sklonil hlavu nižšie, zarasteným lícom sa jej obtrel o krk, z čoho jej naskočili zimomriavky. „Predstavujem si, že si kompletné sedemchodové menu.“ Prerušil slová a oblizol jej citlivú pokožku v mieste rýchlo pulzujúcej krčnej tepny. „Ach, l’aparatif c’est marvelieux. Úplne uspokojujúca hostina pre všetky zmysly.“
Ten chlap ju oblizol! Nemohla tomu uveriť. Len sťažka potlačila zimomriavky, ktoré jej začali nabiehať dolu na chrbtici. Bolo zničujúce uvedomiť si, že to boli zimomriavky vzrušenia, nie odporu.
Toto musí zastaviť. Ten chlap bol ako parný valec a ak nebude opatrná, zle to dopadne. Je len na nej, aby si uchránila každý centimeter svojho tela, krvi aj zdravého rozumu.
„LaTour!“ Zatočila sa na kancelárskej stoličke dokola, donútiac ho tak odstúpiť. „Tak naposledy, ja niesom na jedálnom lístku!“
Prebehol po nej temným pohľadom, v jeho hlbinách zasvietilo pobavenie. „Môj správny titul je Majster – alebo Pán, ale ty ma môžeš volať Marc, ma cherie.“
Pretočila oči, dávajúc tak najavo svoj názor. „Ja žiadneho muža nikdy nenazvem svojím Pánom.“
„Ach, ale ma petite, ja nie som len hocijaký muž. Už celé stáročia som niečo viac… i menej.“ Zamyslene sa otočil a premýšľal, čím bol práve v tejto etape jeho dlhej, osamelej existencie.
„Viem čím ste.“ Kelly vyskočila na nohy, zdôrazniac svoje slová divokým šermovaním rukami, jej ohnivosť sa mu páčila. „Ste sukničkár, darebák a niekto, kto verí, že jeho sa žiadne pravidlá netýkajú.“
Vedela sa úžasne rozčúliť a vypustiť paru, Marc sa na tieto jej vystúpenia tešil. Keď bola Kelly naštvaná, bola rozkošná. To bola len jedna z mnohých vecí, ktoré ho na tejto drobnej, smrteľnej žene vzrušovali.
„Nesprávne, máš pravdu len v niečom. Nikdy som sa nemusel riadiť pravidlami, cherie, pretože som bol po mnohé roky jedným z tých, ktorý ich vytvárali. Bohužiaľ, priznávam, že som trochu darebák, ale namietam k výrazu sukničkár. Síce sa skutočne teším z užívania si života zo ženami, viac ako mužmi, vždy ich nechám riadne uspokojené a bez sťažností. V skutočnosti si ma len málokedy pamätajú.“ Znovu sa cez neho prehnala tá zvláštna bodavá bolesť, znelo to ako ľútosť. Vykročil k nej a narušil jej osobný priestor, tak blízko, aby jej nadvihol bradu a mohol sa zahľadieť do hlbín jej pekných očí.
„Ale stavím sa, že ty by si si to pamätala, ma petite. Bolo by zložité zahmliť ti tú fascinujúcu myseľ, a verím, že na tie predstavy by si myslela ešte celé roky, pretože ja by som tak určite myslel na teba. Ty si…“ Jeho hlas klesol do slabého šepotu. „…pozoruhodne nezabudnuteľná, mademoiselle.“ skláňal hlavu, akoby ju chcel pobozkať. Oči sa jej rozšírili, ale neodtiahla sa. Bola v pasci, tak ako on. Sníval o tom už celé týždne – chcel spoznať chuť jej jazyka a vášeň jej bozku.
„Je niečo s čím ti môžem pomôcť Marc?“ Od vchodu zaznel Lissyn hlas, prekvapenej Kelly sa vrátil rozum a odvrátila sa od nemravného pozvania v jeho očiach. Kelly sa pohla, vytvoriac tak medzi nimi odstup tak rýchlo, ako len na vratkých nohách dokázala.
Lissa prešla po miestnosti až kým nezastala pri Kelly, naznačujúc aj bez slov, že bude chrániť svoju ľudskú priateľku, dokonca aj pred Majstrom. Kelly vedela že to chcelo guráž, vzhľadom na to, že Lissa bola len čerstvo premenená a Marc mal stáročné skúsenosti. Ale tie dve ženy boli priateľky už od univerzity a boli si bližšie ako sestry. Už veľa rokov si navzájom kryli chrbát. Kelly vedela, že Lissa pre ňu spraví čokoľvek, práve tak, ako by to pre svoju priateľku urobila aj ona.
Kelly bola jediná zo starej partie, ktorá vedela čím sa Lissa stala, i keď ostatné oddane skúšali trpezlivosť jej nového manžela, ale napriek tomu im želali všetko dobré. Všetky si boli blízke, ale Kelly a Lissa boli najlepšie priateľky. Tak to bolo vždy, od okamihu čo sa stretli v matematickej skupine a to bolo už pred mnohými rokmi.
„Nie, nič s čím by si mi vedela pomôcť ty, nováčik.“ Marcov úsmev bol zdvorilý, ale s náznakom posmechu. „Tak neskôr, cherie.“ Opustil miestnosť tak potichu, ako do nej vošiel, nechávajúc ženy osamote.
Kelly sa hodila so zmesou úľavy a frustrácie späť do kresla. „Ďakujem Lis.“
„Ak ti robí nejaké problémy povedz mi to, dobre? Ja síce nemusím byť jeho váhová kategória, ale ak sa neprispôsobí našim pravidlám v našom dome, môj Atticus mu s určitosťou dokáže nakopať gule.“

Kelly sa načiahla po priateľkinej ruke. „Som v poriadku, ale cením si tvoju ponuku. Poviem ti, ak zájde príliš ďaleko.“

19 komentářů:

 1. Děkuji za překlad. Už se těším na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji za překlad ! ! !

  OdpovědětVymazat
 3. Super, díky moc za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Díky moc, skvělá kapitolka, těším se na pokračování :)

  OdpovědětVymazat
 5. Skvělé, díky za další knihu. Supr kapitola, moc se těším na další pokračování.

  OdpovědětVymazat
 6. Ďakujem za preklad

  OdpovědětVymazat
 7. Vďaka za preklad a som strašne zvedavá ako to bude pokračovať

  OdpovědětVymazat
 8. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 9. Dík za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Díky že překládáte tuto serii moc se mi líbí

  OdpovědětVymazat
 11. Díky moc za překlad :-D

  OdpovědětVymazat
 12. Díky za první kapitolu.

  OdpovědětVymazat
 13. Díky za překlad. Že by se nám tu objevila mírumilovná verze Anity Blake?

  OdpovědětVymazat
 14. Ďakujem za preklad

  OdpovědětVymazat