sobota 8. března 2014

Jedinečná - 6. KapitolaKelly dostala na noc hosťovskú izbu, keď Lissa a Atticus konečne odišli niekedy v skorých ranných hodinách. Marc ostal ešte dlhšie, snažiac sa očariť Kelly, hoci sa zdalo, že je imúnna voči príťažlivému čaru Pána. Ian odišiel pred Marcom, ale nie o veľa, a sľúbil, že sa vráti ďalšiu noc kvôli Atticovým bezpečnostným opatreniam. Veci budú musieť byť aktualizované teraz, keďže aj Lissa bude bývať vo veľkom dome.
***


V priebehu nasledujúcich týždňov prišla Kelly pracovať na vinicu, vykonávajúc organizačné úlohy pre Attica a Lissu. Lissa sa nasťahovala a Kelly bola zdanlivo najatá ako jej asistentka. Kelly sa zhostila svojej úlohy prostredníka medzi Atticovým existujúcim personálom a párom veľmi dobre. Z tých, čo pracovali pre Attica, len Kelly vedela jeho temné tajomstvo a zistili, že ten malý fakt z nej v krátkom čase urobil neoceniteľnú.
Kelly prevzala vedenie kalendáru stretnutí pre oboch, Lissu a Attica. Zúčastnili sa spolu niekoľkých večerných akcií, ona ako jeho snúbenica. Lissa žila v podivnom čase. Spala dlho po tom, čo takmer celú noc prebdela s Atticom, ale stále chodila nakupovať, dokonca sa aj raz alebo dvakrát bola opaľovať s Kelly a jej priateľkami. Chcela si užiť posledné týždne slnečných lúčov pred vstupom do temného sveta spolu s Atticom.
Bolo jednoduchšie, keď mala Kelly, s ktorou si mohla pohovoriť o zmenách vo svojom živote. Pracovali spolu počas dňa. Kelly pracovala v jednej z vonkajších kancelárii, zhosťujúc sa úlohy osobnej asistentky, zatiaľ čo Lissa si svoje veci presťahovala viac dovnútra tu a tam maľujúc. Ženy sa stretávali na jedlo v obrovskej kuchyni, alebo si išli užívať miestne bistrá.
Bolo to jedno z najobľúbenejších období v Lissinom živote. Plánovala svadbu s Kellinou pomocou a užívala si čas s jej priateľkou a láskou jej života. Bolo to únavné, to určite, ale nevymenila by to ani na chvíľu.
V čase, keď konečne nadišiel čas svadby, o mnoho týždňov neskôr, Lissa bola dobre potvrdená súčasť obmedzenej spoločenskej scény, ktorú si Atticus užíval. Pár bol prezentovaný ako trochu výstrední ľudia, ktorí si vážili svoje súkromie, ale stále boli poctiví členovia – aj keď len okrajovo – miestnej obchodnej komunity. Spoločne sa zúčastnili niekoľkých charitatívnych akcií, kde ju Atticus predstavil a ona udržovala fasádu normálnosti, keď sa objavila na niekoľkých denných udalostiach, starostlivo vybraných, aby zlepšili ich povesť. To bol hlavný plán, starostlivo vypracovaný s Kellinou pomocou a asistenciou. Kelly bola tiež začlenená nielen ako dôveryhodný Atticov zamestnanec, ale blízka a osobná Lissina priateľka. Keď sa Lissa stane nesmrteľnou, všetci sa zhodli na tom, že Kelly bude pokračovať vo svojej práci v denných hodinách.
Fungovalo to ešte lepšie, než by mohol ktokoľvek predvídať. Ale týždeň pred veľkou svadbou sa Marc stal trochu háklivou témou. Začal vinicu navštevovať častejšie než v minulosti. Prišiel vždy hneď po západe slnka, aby zmiatol Kelly svojimi sotva zastretými narážkami a koketným žartovaním.
„Argh“ Kelly vošla do obývačky z predsiene, Marc ju hneď nasledoval, usmievajúc sa ako blázon. „Atticus, povedal by si svojmu priateľovi, aby ma nechal na pokoji?“
Lissa potláčala smiech nad Kelliným podráždeným tónom.
„Marc, nechaj Kelly na pokoji.“ Úsmev na jeho tvári popieral ten vážny tón.
„Čo urobil?“ chcela vedieť Lissa, keď Kelly padla do čalúneného kresla, ktoré pohltilo jej drobnú postavu.
„Kúpil mi auto. Nič menej ako Lamborghini. Je vonku na príjazdovej ceste.“
„Čože?“ Lissa bola v šoku. Vedela, že títo muži boli bohatí, ale netušila, že mal Pán upír dosť peňazí, za ktoré mohol kúpiť najdrahšie športové auto žene, ktorú sotva poznal.
Marc sa usmial, keď sa vliekol do miestnosti. „Kelly a ja sme nedávno hovorili o autách a ona povedala, že má rada talianske športiaky. Myslel som, že by mala jedno mať, tak som zavolal Karlovi do autosalónu.“ Pokrčil ramenami a posadil sa na operadlo Kellinho kresla.
Vyskočila a zväčšila rozstup medzi nimi. „Aj keď mám rada ten dar, tak, ako asi všetky dievčatá, nemôžem prijať auto, preboha. Tú vec by som ani nemohla zaparkovať vo svojom susedstve. Musíš si ho zobrať späť.“
Marc si trpezlivo povzdychol, keď skĺzol bokom do kresla, ktoré ona uvoľnila. „Čo keby som ho pre teba skryl? Myslím, že mám jedno voľné miesto v garáži. Mohla by si každých pár dní prísť a navštíviť svoje auto a vypiť si so mnou pohárik vína a ponoriť sa do srdečného rozhovoru, keď tam budeš.“
„Vo sne, LaTour.“ Kellin pohľad by dokázal zabiť menšieho muža, ale Marc bol vytvorený z omnoho silnejšieho materiálu.
„Ale ty tam si, ma petite. Moje sny sú to jediné miesto, kde si ku mne normálna.“
Kelly rozhodila rukami a v rozrušení utiekla z miestnosti.
„Nemyslím si, že som videla Kelly takto stratiť reč,“ povedala Lissa, usmievajúc sa, keď jej priateľka zmizla z izby.
„Nie?“ spýtal sa Marc so špekulatívnym leskom v očiach, keď sa pozeral na prázdne dvere, cez ktoré odišla Kelly. „To mi dáva väčšiu nádej, než by mi malo.“ Potriasol hlavou. „Nikdy som nestretol viac mätúcu, nepríjemnú a vzrušujúcu ženu.“
Lissa štuchla do Attica a on ju objal rukou okolo ramien. Z jej znepokojivých myšlienok musel vedieť, ako hlboko ju trápili slová Pána.
„Pozri, Marc,“ povedal Atticus. „Dúfam, že sa nezamýšľaš zahrávať s jednou z najlepších priateliek mojej snúbenice.“
„Zahrávať sa s ňou?“ Marc zameral svoju pozornosť na Attica, obočie pozdvihnuté a pery skrivené do výrazu zmäteného pobavenia. „Aby som bol úprimný, nemám poňatia, čo si myslieť, keď ide o krásnu a zaujímavú Kelly. Ona ma fascinuje a to je dosť vzácne, takže som odhodlaný zistiť prečo. Je to prvá smrteľníčka za celé storočia, ktorá vie, kto som. To je nová skúsenosť.“
„Marc.“ Lissa získala jeho pozornosť. „Myslím, že by si mal presmerovať svoju fascináciu.“ Zhlboka sa nadýchla, aby nabrala odvahu, ale muselo to byť vyslovené. „Kelly je jedna z mojich najbližších priateliek. Nechcem, aby sa jej stalo niečo zlé.“
„To nechcem ani ja, ma petite.“ Marcov pohľad vyjadroval odhodlanie, ale ona odmietla ustúpiť.
„Vykazuje všetky znaky, že ju priťahuješ, ale nemyslím si, že je dobrý nápady, aby si ju dráždil. Mohol by si jej ublížiť bez nejakého extra snaženia z tvojej strany. Kelly zvonku vyzerá tvrdá, ale ver mi, má veľmi jemné srdce, ktoré sa dá ľahko zraniť. Nepredpokladám, že tomu budeš rozumieť, ale žiadam ťa, aby si ju nechal na pokoji. Už mala dosť boľavé srdce.“
Marcove oči sa prižmúrili, keď si ju prezeral, mlčiac, až kým sa nezačala mykať. Len Atticova silná prítomnosť ju udržala na mieste a jej pohľad sa neochvejne stretol s Marcovým. Nakoniec sa zodvihol z kresla, skloniac sa v starosvetskom geste predtým, než sa otočil k odchodu.
„Budem myslieť na tvoje slová, cherie, ale nemôžem nič sľúbiť, iba to, že sa budem snažiť nasledovať tvoje želania.“
Atticus vstal, naznačujúc Lisse, aby ostala tam, kde bola, zatiaľ čo on odprevadil Marca. Otvárajúc trochu svoju myseľ, pozerala sa cez Atticove oči na elegantné, žlté auto, ktoré sa skrývalo v tmavých tieňoch. Bola to krása, ale trochu príliš extravagantné pre učiteľku zo základnej školy, z ktorej sa stala vedúca asistentka ako Kelly.
Marc odišiel na tom stroji zo snov a Atticus sa vrátil do obývačky. Lissa sa s ním stretla vo dverách a strčila sa mu pod rameno, aby sa mu postavila po boku. Pritiahol si ju bližšie, keď obmotala svoju ruku okolo jeho pásu.
„Myslíš, že ju nechá na pokoji?“ Lissa sa trochu strachovala, keď Atticus a ona zamierili do trochu súkromnejšej časti domu, aby strávili nejaký čas sami.
„Myslím, že sa pokúsi, ale nie som si istý, či uspeje. Úprimne, nikdy som ho takéhoto nevidel a to ho poznám celé stáročia. Nikdy sa mu pod kožu nedostala žiadna ženu tak, ako to dokázala tvoja priateľka Kelly.“
Lisse sa nepáčilo, ako to znelo, ale odhodlala sa o tom premýšľať neskôr, hlavne keď ju Atticus viedol do súkromných častí domu.

Zaviedol ju do spálne, ktorá bola v skutočnosti len kamuflážou. Vnútri bol ukrytý panel, ktorý chránil vchod do podzemného komplexu a chránenej miestnosti, v ktorej spal. Bol tam cez deň, ale pre dnešný večer plánoval využiť plyšovú hlavnú lóžu a obrovskú posteľ, ktorú využíval len občas.
„Vieš, ako veľmi ťa naozaj milujem?“ spýtal sa, obaja sa vyzliekali, keď stáli pred extravagantnou posteľou.
„Vidím to v tvojich očiach a čítam v tvojich myšlienkach, Atticus. Som si tým istá viac ako čímkoľvek iným na svete. A viem, že ty si môžeš byť istý mnou. Je to pravdepodobne tá najúžasnejšia vec v tomto vzťahu, ktorý máme. Žiadna neistota. Žiadna možnosť kryť svoje skutočné pocity. Milujem poznanie, že muž, ktorého milujem, ma miluje rovnako.“
„Ak nie aj viac,“ súhlasil, posúvajúc dole svoj odev, zatiaľ čo ona odstránila posledné kúsky toho svojho.
Keď boli obaja nahí, spojili sa v horúcom bozku, ktorý otriasol ich spojeným svetom v úplne novom smere. Tentoraz to nebola žiadna hra, žiadne dráždenie, len zúfalá potreba.
Atticus nikdy nepoznal takú rozkoš. Oživila niečo v jeho duši, presvietila ju svetlom nádeje, s ktorým sa nikdy predtým nestretol. Teraz to vykvitlo do zdravého, rastúceho organizmu a jeho temný svet bol pod jeho vplyvom jasnejší.
Pritiahol si ju na luxusnú posteľ, uložiac si ju pod sebou tak, ako vedel, že sa jej to páči. Dokázal to prečítať v jej myšlienkach, ako sa jej páčil pocit, že je pod ním maličká, rovnako ako sa jej páčilo teplo a jeho jemné dotyky. Dal jej všetko, čo dokázala prijať a ešte viac. Uctieval ju svojimi ústami, jeho zuby sa predĺžili a škrabali jej citlivú pokožku, až sa chvela. Milovala spôsob, akým naňho reagovala. Strávi večnosť objavovaním nových spôsobov, ako ju prinútiť stonať a chvieť sa pod ním.
Tá myšlienka ho prinútila zasmiať sa. Pozrel sa hore, aby našiel rovnaký, odpovedajúci úsmev na jej krásnej tvári.
„Bude to tým lepšie, čím dlhšie spolu budeme,“ sľúbil, oblizujúc jej pupok, keď sa jej brucho zavlnilo v reakcii na jeho dotyk.
„Nedokážem uveriť, že by to mohlo byť ešte lepšie.“ Jej slová boli len nezvučným povzdychom.
„Ver tomu, láska moja.“ Uhryzol ju do bruška pred tým, než sa zodvihol, aby sa posadil medzi jej stehná. Bola viac než pripravená. Rovnako ako on.
Atticus jej roztiahol nohy, držiac jej kolená opreté o svoje ramená. Sklonil sa, držiac jej pohľad, keď sa zmocnil jej horúceho otvoru, spojujúc ich telami aj mysľami. Po niekoľkých prvý impulzoch vášne si nebol úplne istý, kde sa končil a kde ona začínala. Cítil, ako sa jej rozkoš spolu s jeho vlastnou prelínajú v ich mysliach a násobia potešenie, ktoré cítia.
Ako sa blížili k vrcholu, sklonil sa k nej bližšie, pokladajúc jej nohy dole, aby mal lepší prístup k jej telu. Uhol sa zmenil, keď sa sklonil a zahryzol sa jej do krku, čím obaja vyvrcholili v rovnakom okamihu, keď zdieľali svoje mysle, krv a extázu.

***
Ležali spolu na obrovskej posteli, utápajúc sa v dozvukoch. Lissa pohladila jeho silný hrudník, keď sa oňho oprela. Stále cítila pocit, keď sa jeho myseľ spojila s ňou, aby zdieľali momenty rozkoše – ako to bude raz, keď sa stane tým, čím je on a naučí sa, ako riadiť ich duševné spojenie.
Jej myšlienky sa stočili k jej priateľkám a ako zvládnu jej manželstvo. Kelly sa už dostala do vinice a hovorili o tom, ako by si mohli pozrieť nejaký film v tom veľkom dome, takže by nemala takú dlhú cestu do mesta. Bude rozumieť Lissinmu novému životu viac, než ktokoľvek iný.
Carly odchádzala do Wyomingu, takže prvých pár mesiacov bude mimo obraz a nevšimne si zmeny, ktorou Lissa prechádza. Christy je obvykle pokojná a väčšinou ju musia vyťahovať z domu. Je šanca, že by si nevšimla na Lisse žiadne zmeny, pretože si nič veľmi nevšímala.
Jena bola niečo celkom iné. S ostrým zrakom a zvedavou povahou si Jena všímala veci, ktoré ostatní ľudia nevnímali. Kelly príde vhod, bude stáť pri Lisse proti akejkoľvek otázke, ktorú jej môže Jena položiť. Ale nakoniec, všetky boli priateľky a prajú jej, aby bola šťastná. A ona bola šťastná.
„A som rád, že to počujem,“ povedal Atticus, venujúc jej lenivý úsmev, keď sa odtiahla, aby sa mu pozrela do tváre. „Teraz upokoj svoje pretekajúce myšlienky, láska moja, a dovoľ mi, aby som sa na chvíľu vyhrieval v tejto blaženosti.“
Chcela byť nevrlá, ale cítila údiv v jeho mysli z toho, čo zdieľali a nemohla byť hnusná. Položila hlavu na jeho rameno a zavrela oči, snažiac sa upokojiť svoju myseľ a uvoľniť svoje myšlienky.
Vízia k nej prišla z ničoho nič, šokujúc ju.
Bolesť. Hrozná bolesť a slabosť. Nebezpečenstvo a smútok. Odtrhnuté mäso a krv. Veľa krvi. Jej vôňa naplnila jej nozdry. Zápach smrti. Smrti a... vína?
Lissa sa striasla tej vízie s náhlym trhnutím sa posadila vzpriamene na posteli. Atticus sa zodvihol s ňou, jeho tvár plná znepokojenia.
„Och, nie!“
„Bola to vízia? To je to, čo vidíš svojim psychickým nadaním?“ chcel vedieť Atticus.
Ich mysle boli stále spojené, uvedomila si, takže videl to, čo ona. Pozerajúc sa na neho, prikývla, hryzúc si do pery, aby sa nerozplakala. Pritiahol si ju k sebe a hojdal ju vo svojich silných pažiach.
„Nikdy predtým to nebolo také silné,“ zašepkala. „Nikdy takto. Atticus, videl si to?“ Triasla sa, keď si spomenula na tvár, ktorú videla cez opar krvi a bolesti. Kedy len vedela, čo to všetko znamená. Vízia nebolo ničím iným než varovaním pred bolesťou a krvou, ktorá príde, ale nemala nič pevné o čo sa oprieť... okrem vône vína a osamelej tváre v jej vízii.
„Videl som ju,“ potvrdil Atticus ponurým tónom.
„Ako ju môžeme zachrániť?“
Atticus ju zovrel pevnejšie. „Ešte neviem, láska moja, ale urobíme všetko, čo bude v našich silách, aby sme zabránili,“ hnev a istota v jeho hlase ju upokojili, „tomu, čo sa má stať tvojej priateľke. Sľubujem.“

KONEC

24 komentářů:

 1. Vďaka za preklad a korekciu:-)
  A bude aj pokračovanie?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, prelozene jsou uz i cele nasledujici 2 dily

   Vymazat
  2. Vďaka a už sa neviem dočkať príbehu Marca a Kelly :-)

   Vymazat
 2. Děkuji za překlad

  OdpovědětVymazat
 3. Skvělé, moc děkuji za překlad i korekci.

  OdpovědětVymazat
 4. Perfektní ! Děkuji mnohokrát za překlad a korekci ! ! !

  OdpovědětVymazat
 5. dakujem...PLS budes prekladat aj dalsu cast???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. seriozne? Jsi slepa? Nahore jsem na tu otazku uz jednou odpovidala -.-

   Vymazat
 6. Super, díky, za překlad i korekci ;-) Těším se na další díl :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Díky moc za vše a těším se na další díl :)

  OdpovědětVymazat
 8. ďakujem za preklad

  OdpovědětVymazat
 9. Skvelé, ďakujem za preklad. :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Dík za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Moc děkuji za tento překlad, i případné další pokračování. Katka

  OdpovědětVymazat
 12. Vďaka za preklad.

  OdpovědětVymazat
 13. Díky moc za překlad a korekturu, těším se na další díl :-D

  OdpovědětVymazat
 14. Knihomolka.3658. března 2014 19:49

  Díky za překlad.
  Tahle kniha mě chytla takže jsem ráda že bude pokračování.

  Ps: Není náhodou Kelly Marcova Jediná? Já tipuju že je :)

  OdpovědětVymazat
 15. Úžasné, mockrát vám děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 16. Děkuji za překlad a moc s těším na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 17. Moc děkuji za překlad! :-)

  OdpovědětVymazat