pondělí 20. ledna 2014

Démonka a její Skot - 4. KapitolaNiall zíral na vlny dorážející na útes, temná vířící voda se tříštila o skály a šplouchala vzhůru jako temně šedý sprej. Větší část řeky Styx se vinula přes devět kruhů pekla, její temné jedovaté vody byly celkem klidné až na okamžiky, kdy některý z jejích smrtících obyvatel vyskočil, aby pozdravil procházející čerstvé duše. Charon, bytost v róbě, která vedla zatracené z vnějšího břehu do samotného pekla, s nimi měl zřejmě dohodu. Říkalo se, že krmil vodní příšery a uzavíral s nimi dohody, aby strašili nováčky a zároveň se sám předváděl, bojoval s nimi pádlem, které používal k vedení jeho lodi.

Ale tyto bytosti uvnitř Styxu byly jako děti ve srovnání s hrbáči, které viděl potácet se po vnějším okraji devíti kruhů, kde Styx vytékal do rozčeřeného moře. Kam směřoval obrovský oceán s jeho divokými vlnami a nekonečným obzorem, to se dalo jen odhadovat. Kdokoliv se plavil do jeho vod, nikdy se nevrátil. Niall se téměř připojil k jedné či dvěma expedicím, jen aby to zjistil, ale i přes to, že chtěl ukončit svou existenci, bál se toho, že by skončil jako jídlo krakena či jiného mořského monstra, nemrtvý v jeho žaludku, trávící věčnost tím, že by byl stráven a znovu povstal z mrtvých. Zatracená prokletá dohoda.
Jak tak stál na útesu, nemohl si pomoci, ale stejně jako stokrát před tím přemýšlel nad událostmi, které ho dovedly na tohle místo. Depresivní příběh o mužské hlouposti, který, naštěstí, nikdy nebyl změněn v píseň či zapsán do historie, pravděpodobně proto, že zabil bardy, kteří se odvážili sepsat lyriku o jeho hanbě.
Všechno to začalo jeho touhou po ženě. Ne ledajaké ženě. Fionnaghal McTavish…

***
Před staletími…

Pouze jediný odpal před vítězstvím. Dokážu to.
Klekajíc si na houbovitý porost, Niall zíral na jamku a měřil vzdálenost mezi ní a jeho míčkem. Snadná rána, pokud to nezkazí, a chvíle, o které snil, když uzavřel svou dohodu s ďáblem – krví na pergamen delší než jeho paže, s hustým písmem a ustanoveními – mu roztočila hlavu. Jediná věc, o kterou se ujistil ve všech těch pestrých slovíčkách, byla ta, že výměnou za jeho duši bude nejlepším světovým golfistou. Ale zvládnutí tohoto sportu nebylo vše, co dostal; také získal šanci stát se víc, než jen zemanem jeho malého panství.
Víte, Niall uzavřel sázku s jeho dlouholetým rivalem, Donnanem. Ten, kdo vyhraje tento zápas, získá nejen titul barona, ale také ruku neposkvrněné panny Fionnaghal. Niallovy pravé lásky. Dívky se světlou pletí a zrzavými vlasy, která zajala Niallovo srdce v okamžiku, kdy ji poprvé zahlédl a rozhodně nebylo na škodu, že byla jediným dítětem svého otce, takže to z ní dělalo dědičku nejbohatší země ve Skotsku. Brzy jeho země.
Sledující dav zatajil dech, když se Niall narovnal z podřepu a postavil se na místo. Z ostrého větru mu jeho tartan třepetal kolem holých kolenou. Čas, kdy má ďábel dodržet svou část dohody. Až do teď tomu tak bylo, zajišťoval, aby Niall většinu hry zůstával o bod vepředu, dokud nešťastným štěstím Donnan netrefil šestnáctou jamku přímo, čímž je vyrovnal. Bastard.
Niall potřeboval tuhle jamku trefit, aby vyhrál. Odtáhl se a rozmáchl holí, lehkým ťuknutím poslal míček přes trávu. Kutálel se, ztrácel rychlost na nerovném terénu. Metr a půl. Metr a čtvrt. Necelý metr. Půl metru. Míček balancoval na hraně jamky.
Zkurvené peklo.
Šepot sílil a Niall hlasitě zaklel ve chvíli, kdy se míček zhroutil do jamky a vzrušený řev jeho klanu proťal vzduch, když si nárokoval své vítězství.
Dokázal jsem to! Vyhrál jsem!
Všechno, co se událo po té slavné chvíli, bylo rozmazané. Vzpomínal si na útržky, kdy ho jeho klan nesl na bedrech zpátky k hradu, kde ho baron poplácal po zádech a poblahopřál mu. Vzpomínal si, jak se usmíval na Fionnaghal, která se odvrátila, sklonila hlavu zjevným ostychem, jak se slušelo na ženu jejího postavení.
Všichni se shromáždili a před očima jeho klanu a jeho budoucího švagra se Niall zaslíbil Fionnaghal. Svatba byla naplánována za tři dny od této chvíle. Formality šly stranou, hodovali, oslavovali své štěstí. Víno a pivo teklo proudem, hodně z toho do Niallových úst.
O několik hodin později, trošku opilý – přesněji hodně – si Niall razil cestu podél hradeb a doufal, že najde trochu čerstvého vzduchu a místo, kde by se mohl vychcat. Záchody v prvním patře přetékaly, a kromě toho, nacházel zvrácené potěšení v močení na zeď. Brzy na jeho zeď.
Vytahující svůj penis zpod plédu, balancoval u zábradlí a prohlížel si půdu kolem. Moje země. A stálo ho to jen jeho duši. Bah, jako kdyby pro ni měl nějaké využití.
Někteří by jeho dohodu s ďáblem považovali za krutou. Nicméně, k této volbě ho svedlo mnohem víc než jen titul a země. Krásná Fionnaghal s jejími rovnými bílými zuby, její krémově bílou kůží a dlouhými, kaštanovými loknami, v tom hrála velkou roli. Niall ji miloval. Chtěl ji.
Mnoho Skotů usilovalo o její ruku. Mnoho mužů snilo o tom, že se dostanou mezi její bílá, panenská stehna. Niall všechny porazil, i toho otravného Donnana. Takže no a co, že se zdála být zdrženlivá a nebyla zrovna radostí bez sebe? Jakmile ho pozná, naučí se ho milovat a respektovat, jak by i správná žena měla, a s těmi jejími širokými boky mu porodí mnoho silných synů, kteří ponesou jeho jméno.
Seskakujíc z kamenné zdi, se Niall vracel k oslavě, když zaslechl sténání. Pár unikl z veselky a užíval si trošku tělesné zábavy. Šťastný to bastard. Ve hradu své snoubenky Niall dnes večer nenalezne takový požitek. Měl ke své nevěstě příliš velkou sebeúctu, ale to neznamenalo, že mu nezáviděl. Po dnešním krev rozpruzujícím vítězství by mu nevadilo trochu šukání k oslavě, ale to bude muset počkat několik dní do jeho svatby. Už se nemohl dočkat, až z jeho sladké Fionnaghal udělá pravou ženu.
Chtěl, aby při vyvrcholení sténala jeho jméno.
„To je ono. Vezmi si to, moje děvko.“ Důvěrně známý hrčivý hlas jeho Nemesis Donnana byl zřetelný.
Oh, ne. Zdálo se, že měl poraženec štěstí. Zvědavý, kterou ženu si jeho soupeř zvolil, aby ukojil své zklamání, se Niall připlížil k blízkosti zvuků pleskání těla o tělo.
Při tom, co spatřil, ztuhl. Donnan stejně jako zvíře na poli přirážel, jeho hýždě byly odhaleny a zatínaly se, když vrážel mezi pár bílých stehen a rozléval své semeno. Zasel sémě do velmi ochotné Fionnaghal, která svého milence slovy povzbuzovala. „Ach, Donnane. Víc. Dej mi víc. Přiměj mě zapomenout na to ošklivé zvíře, které mě otec nutí si vzít.“
Takže, v této chvíli by mnoho mužů přišlo o rozum. A měli by k tomu dobrý důvod. Většina z nich by vytáhla meč a vybrala si spravedlnost v podobě násilí a krveprolití za takové zneuctění. Ale Niall neztratil nervy, místo toho přes něj padl ledový klid. Vrátil se na oslavu a královsky se ožral. Zůstal opilý tři dny až do rána jeho svatby.
Oblečený do nejčistějšího plédu, se spletenými vlasy, s mečem naleštěným na zádech, s holými koleny a ostrou hrdostí, pronesl ta rituální slova, která ho svázala s Fionnaghal. Díval se do jejího zrádného obličeje a proklínal dohodu, kterou udělal, aby vyhrál nevěrnou mrchu.
Jakmile byl skutek proveden a on byl oženěn s courou, dovolil, aby je vzali na hostinu. Držel se dál od vína a piva. Tiše dumal, sám, v moři gratulantů, doutnající vzteky ze škody, která mu byla provedena. Fionnaghal měla tu odvahu vypadat bezelstně, usmívala se a smála, hotový obraz šťastné nevěsty. Dokonce se i červenala, jak by správná panna také měla. Ale Niall nebyl pitomec.
Pokud šlo o Donnana, vrhal po Niallovi samolibé úšklebky. Bylo by potřeba klidnějšího muže, aby ignoroval takový nevyslovený posměch. Ale nejprve Niall splnil svou povinnost.
Vzal svou nevěstu do postele, a když během prvního vniknutí předstírala nepohodlí, kousnul se do jazyka, aby ji neosočil. Niall dokončil nárokování si své nevěsty, přičemž si neužil žádné potěšení. Stejně jako zabíjení v boji to bylo něco, co potřeboval pro vítězství, aby nemohla tvrdit, že nedokončil svou roli. Ale byl připravený na lahvičku krve, kterou vytáhla zpoza polštáře, aby dokončila svou lest.
Chytil její štíhlé zápěstí a vypáčil jí lahvičku z ruky. „Tohle nebudeš potřebovat,“ řekl jí chladně.
S očima do široka otevřenýma si olízla rty a nervózně pronesla. „Můžu to vysvětlit.“
„Není třeba. Už to vím. Opravdu jsi měla být více diskrétní. Viděl jsem tě s tvým milencem.“
„Přinutil mě,“ zalhala.
„Oba víme, že to není pravda.“ Převalujíc se z postele, si Niall oblékl pléd, než si připnul meč.
„Kam jdeš, manželi?“ Zeptala se, ani se s panenskou slušností nesnažila zakrývat si své poprsí dekou. Ne, prohnula se v zádech jako zkušená děvka, snažila se ho rozptýlit.
Nedařilo se jí to.
„Jdi znovu získat svou čest.“
Ignorující slzy a prosby o to, ať mlčí, Niall šel z ložnice zpátky na slavnost. Nezastavil se, aby vzal na vědomí nemravné žerty o tom, že je hotov tak brzy. Neodpověděl nikomu, až tak moc v něm hořel vztek. Kráčel k Donnanovi, při cestě vytáhl svůj meč.
Ten malicherný zeman sebou k jeho cti ani necukl. Vytáhl svou vlastní ocel a setkali se ve střetu kovu. Sem a tam bojovali, Donnan se bránil, když na něj Niall útočil.
Vykřiknuté dotazy o tom, co se děje, zůstaly nezodpovězeny, ale všichni brzy uhádli příčinu jeho vzteku, když se objevila jeho rozcuchaná nevěsta, křičící, že to není její vina, že ji Donnan svedl.
A zároveň tím samým dechem prosila, aby jejího milence ušetřil. „Prosím. Nezabíjej ho. Budu dobrou manželkou. Slibuji. Měls mě v posteli. Víš, že jsem ochotná. Udělám všechno, co budeš chtít, pokud ho ušetříš.“
Místo toho usekl Donnanovi hlavu.
Pro jistotu usekl hlavu také svojí nevěstě, jejímu bouřlivému otci a všem, kteří se cítili dotčeni jeho spravedlností. Nebylo jich mnoho, protože většina s ním souhlasila. Skotové milovali dobrý boj. Jeho nový klan se spojil s jeho starým, toužící po akci. Jako jedna mocná síla pochodovali proti Donnanovo zemi a zpustošili ji, vymazali jeho jméno z historických kronik. A pak jen tak pro zábavu pochodovali dál, zanechávajíc za sebou pás krve a zkázy. Proč taky ne? Niall už byl zatracený k životu v Jámě, tak ji stejně dobře mohl naplnit blbci, které bude moci mučit po celou věčnost.
Pokud šlo o dohodu ohledně toho, že z něj bude nejlepší hráč golfu? Už nikdy se nedotkl hole.
A až do teď ten slib dodržel.

***
Zakřupnutí kamínku, šum z místa na okraji jámy, ho vytáhl ze vzpomínek na minulost a přiměl ho otočit se. Nebyl příliš překvapen, když spatřil tu holku z baru. Očekával, že se dříve či později ukáže. Vytrvalost šla často ruku v ruce s bezohledností.
Vypadajíc stejně rozkošně jako předtím, se nezdála být zrovna šťastná, když kráčela směrem k němu, její rudá tóga jí svištila kolem kolen, její svázané vlasy při každém kroku poskočily. Jeho penis ztvrdl, jeho tělo si užívalo ten pohled. Divné, protože Niall obvykle dával přednost více ostýchavým a buclatým ženám.
„Dost dlouho ti to trvalo,“ popíchl ji.
„Zastavila jsem se na manikúře. Líbí?“ Zvedla prsty a ukázala mu jemně obroušené nehty natřené tmavě červenou. Vypadaly skvěle a ještě líp by vypadaly, kdyby ho škrábaly do zad, až by ji šukal.
„Pěkné. Nechala sis oholit i svou kočičku, když už jsi byla při tom? Slyšel jsem, že v dnešní době všichni šílí po holé kundě.“
Ty svůdné rty se našpulily, když se k němu blížila s vlnícími se boky. „Takový oplzlý jazyk. Ale nakonec, co mohu očekávat od špinavého Skota? Jsi sotva stupínek nad zvířetem.“
„Ano, děvče, myslím, že jsem. Ve skutečnosti, jsem ten největší hřebec, se kterým ses kdy setkala. Připravený to dělat kdykoliv chceš.“
„Mám své milence raději čisté.“
„To se dá snadno zařídit.“
Pro jednou posedlý něčím jiným, než trápením – hravost v něm stoupala stejnou mírou, jako jeho chtíč – se vrhl vpřed. Už nebyl opilý, takže ji jeho rychlost zaskočila. Hodil si ji přes své široké rameno a než stačila říct víc než „Idiote!“, skočil z útesu.
Vzduch se proháněl kolem jeho tváře, když padali, smál se, zatímco ho proklínala. Prorazili teplou hladinu moře s mohutným šplouchnutím, její zbraň je oba táhla ke dnu. K její cti nezpanikařila, jako někteří lidé, kteří se ocitli stahováni pod vodu.
Ale nakonec, z toho mála co věděl, klidně mohla umět dýchat pod vodou. V pekle byly pokroucené zákony smrtelného světa. Nemožné nebylo vždy pravdou.
Niall však potřeboval kyslík, nebo alespoň to tak měl radši. Po vdechování vody mu vždy bylo několik dní špatně a nepříjemně. Pustil své břemeno, odrazil se od ní a vyrazil k povrchu. Jeho hlava prorazila hladinu a on se nadechl. Když se okamžitě neukázala, zhluboka se nadechl a připravil se znovu se ponořit, aby ji našel.
Nebylo to nutné, protože uhlazená hlava vyskočila nahoru a pár zářivých očí ho probodl s ne tak zlověstnou září, kterou očekával, ale s pobavením. „Jak milé, že ses pro mě konečně vykoupal.“
Nemohl zabránit zaškubání v koutkách úst. „Ha. Jako kdyby mě obyčejné namočení zbavilo veškeré špíny.“ Strávil desítky let tím, že ji vrstvil.
Zvedla malou bílou hroudu, usmála se a vrhla po něm zlomyslným pohledem, který vyslal mráz skrz jeho tělo. „Pak je tedy dobře, že jsem přinesla mýdlo.“
Ta hrůza. Ten výsměch. Ta… holka! Bez ohledu na to, jak silnými tempy se jí snažil uniknout, držela se ho, vrhala se na něj jako vydra a mydlila ho. Oceán kolem nich pobledl a bublinky vypěnily na povrch. Poslední kapkou bylo to, že mu skočila na záda, její svalnatá stehna ho držela pevně – sakra, měla sevření jako python. Zařval, když mu vjela do mokrých vlasů, dávajíc jim nechtěné zkrácení.
Tahle hra už nebyla legrační. Koupání byla jedna věc, ale jeho vlasy! Mnoho staletí si je nechával růst. „Ty zlá harpyje. Nech mé vlasy na pokoji.“
„Řekla jsem ti, abys se mnou šel po dobrém.“ Lapala po dechu, když se držela jeho vzpínajícího se těla. Jeho pokusy vyprostit se jí selhaly. S jeho nohama kopajícíma, aby je udržel nad vodou, nemohl dělat nic víc, než sebou přetáčet ve vodě.
Mokré shluky vlasů se vznášely kolem nich. Když se jeho nohy konečně dotkly písku, probrodil se ke břehu a padl na zem. Odskočila z něj dříve, než ji mohl rozdrtit. Ale neskončila se svým mučením. Vrátila se, tentokrát se rozkročila nad jeho hrudí, ne však dostatečně nízko na to, aby se postarala o problém mezi jeho stehny.
S čepelí blízko jeho krku si příliš netroufal se pohnout. Jistě, pochyboval, že by mu usekla hlavu, ale bál se, že by jí mohl nechtěně ublížit. A to i přesto, že si ta holka zasloužila trest za to, že mu oholila několik staletí pěstované vousy, zanechávajíc jeho tváře hladké tak, jak to nezažil již ode dne své svatby.
A poprvé si na tu dobu nevzpomínal s depresí nebo s nutkáním znovu zabít Donnana a svou manželku. Místo toho přemýšlel, co si tógu nosící dívka myslí o tom, co vidí. A co by potřeboval k tomu, aby ji přiměl posadit se o něco níže, řekněme, na špičku jeho tvrdnoucího ptáka.
Ale nejprve bych ji měl zbavit nože, pro případ, že by mi ho uřízla, místo toho, aby mě ošukala.

Kerris: Tak, jak se vam libila Niallova koupel? :D
49 komentářů:

 1. Skvělé, těším se na další kapitolu :-D

  OdpovědětVymazat
 2. Díky moc za překlad!!! Je to super!! Mirka

  OdpovědětVymazat
 3. Skvelé - teším sa ako bude reagovať na jeho tvár :-) a vďaka za preklad a korekciu :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Úžasné, moc děkuji.

  OdpovědětVymazat
 5. Hurrá, už jsem si říkala, kdy přibude další kapitola, bylo to super- právě kvůli takovým pasážím mám tuhle autorku ráda- její příběhy jsou vtipné, sexy a hravé, díky za překlad

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohuzel ne kazda jeji kniha je takova :) (nebo aspon ty pribehy, kde dava dohromady hlavni hrdinku s nekolika chlapama, to ja nemam rada), ale tahle serie je povedena :D

   Napsala pak jeste jednu, o mimozemstanech. Na tu jsem taky zvedava. Cetla jsem uryvek a docela jsem se smala tomu dialogu :D

   Vymazat
 6. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 7. Děkujííííííí. :)

  OdpovědětVymazat
 8. Moc děkuji za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Teda, okúpala ho skvele:-) hlavne ako mu ostrihala vlasy, myslím, že sa z neho vykľuje celkom feši:-) teším sa veľmi na pokračovanie. A díky moc za preklad, bol skvelý.

  OdpovědětVymazat
 10. Děkuji za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Skvělý, tuhle autorku mám fakt ráda.
  Díky za překlad. :)

  OdpovědětVymazat
 12. Ďakujem za preklad

  OdpovědětVymazat
 13. taktiež ďakujem za skvelý preklad :D

  OdpovědětVymazat
 14. díky za překlad..už jsem se nemohla dočkat další kapitolky:-) ája

  OdpovědětVymazat
 15. Suprové, moc děkuji za překlad. Už se zase nemůžu dočkat pokračování. :-)

  OdpovědětVymazat
 16. :D děkuji za překlad , to s tím mýdlem mě dostalo :D

  OdpovědětVymazat
 17. Děkuji za překlad a těším se na pokračování. Takové vtipné kapitolky zlepší den =D

  OdpovědětVymazat
 18. Koupel byla skvělá, díky:)

  OdpovědětVymazat
 19. Díky :) je to lepší a lepší.

  OdpovědětVymazat
 20. Těším se na další kapču :-) Díky :-)

  OdpovědětVymazat
 21. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 22. Vďaka za preklad.

  OdpovědětVymazat
 23. Tohle je opravdu skvělá kapitola. Děkuji za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 24. Díky za překad :))

  OdpovědětVymazat
 25. Ďakujem , skvelá kapitola

  OdpovědětVymazat
 26. Patri mu to:) Ted bude vonet jako kvetinka:D
  Prekvapilo me, ze Niall byl behem zivota tak krvelacny - zabit novomanzelku (po naplneni svatebni noci), jejiho milence a par dalsich v den svatby...siila.
  Jsem zvedava, jaky bude pribeh Aelly.
  Dekuji moc za preklad a korekci:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krvelacny byl hodne, ale tak musis vzit v potaz, ze to byl Skot :D Jinak pribeh Aelly tam neni az tak dopodrobna vysvetleny, coz me trochu mrzelo, protoze to znelo vazne dobre :( Ale "setkame" se tu s "clovekem" z jeji minulosti :) Nicmene ja osobne se nejvic tesim na 4 dil, protoze ten bude o Ysabelline kocourkovi :D V epilogu tohohle dilu uslysime, jaky ma pro nej Lucifer plany :P

   Vymazat
 27. Super tesim se na další :) děkuji za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 28. Doufam že mu ty vlasy neskrátila moc mam docela rada chlapy s dlouhýma vlasama

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mame spolecne :P Ale ne, nevzala ho uplne na jezka :) Ale musis pamatovat na to, ze se nekoupal a necesal spoustu let, takze ty dredy musely dolu :D

   Vymazat
 29. Ale ale, chlapec se asi vykulí do krásy, co? :o)
  Díky za kapitolu, těším se na další

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne uplne typicke krasy, ale samozrejme, ze bude sexy a pritazlivy - reakci uvidime hned v dalsi kapce :P

   Vymazat
 30. Parada ! :-) pobavila jsem se moc - dekuju za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 31. Moc děkuji za překlad

  OdpovědětVymazat
 32. Ďakujem ze preklad :)

  OdpovědětVymazat
 33. Zasloužil si to pako, házet slušný lidi do vody! Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak, ona neni zrovna slusna :D Predpokladam, ze kdyby ji tam nehodil on, tak to bude naopak :D

   Vymazat
 34. Dobrý,dí za překlad:-)

  OdpovědětVymazat
 35. Je to skvělé, děkuju za překlad

  OdpovědětVymazat
 36. Vtipná kapitola,tato série se opravdu povedla.Moc děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 37. Ďakujem za preklad.

  OdpovědětVymazat
 38. Úžasná kapitola, děkuju.

  OdpovědětVymazat